Nahrávám video

12. duben 2021

Obsah dílu

Tomáš Petříček končí ve vládě — Zaorálka by nahradil Birke — Změny ve vládě — Jan Birke a Lubomír Zaorálek — Reakce na změny ve vládě — Omezení po nouzovém stavu — Porušování zákazů — Počty nakažených — Návrat do škol — Rozvolnění v Británii — Otevírání škol na Slovensku — Kompenzační programy — Testování ve firmách — Výběr mýtného — Sněžení na východě země — Výročí Gagarinova letu — Otevřené obchody — Opatření v otevřených provozech — Další otevřené provozy — Podmínky sportování — Víc spojů MHD — Sabotáž v Íránu — Volební průzkum — Rozšíření očkování — Rusko-ukrajinské jednání — Bourání vodní elektrárny — Lídr CDU/CSU — Požár v Braníku — Výjimečný trest — Dopady Zelené dohody — Nepokoje v Minneapolisu — Ovce a kozy na Nových Mlýnech — Výstava v Hluboké

Části dílu

00:38
Tomáš Petříček končí ve vládě
  Pět dnů po výměně ministra zdravotnictví skončil také dosavadní šéf resortu zahraničí. Prezident dnes odvolal Tomáše Petříčka a vedením úřadu pověřil vicepremiéra Jana Hamáčka.
  01:28
  Zaorálka by nahradil Birke
   Jan Hamáček nabídl křeslo ministra zahraničí šéfovi resortu kultury Lubomíru Zaorálkovi. Ten se ale ještě nerozhodl. Známý je už ale jeho případný nástupce. Kulturu by nově vedl starosta Náchoda Jan Birke.
   04:53
   Změny ve vládě
    Rozhovor s Janem Hamáčkem.
    08:11
    Jan Birke a Lubomír Zaorálek
     Jan Birke je teď poslancem a starostou Náchoda. V minulosti ale také byl profesionálním hráčem hokeje a manažerem.
     09:41
     Reakce na změny ve vládě
      Plán vicepremiéra Jana Hamáčka jmenovat Jana Birkeho ministrem kultury už má své kritiky. Některé kulturní organizace starostovi Náchoda vytýkají, že resort kultury nezná.
      12:26
      Omezení po nouzovém stavu
       Skončil nouzový stav – policisté už nekontrolují hranice okresů ani večerní zákaz vycházení. Dál ale zůstane omezené shromažďování – uvnitř i venku maximálně po dvou lidech, pokud nejde o rodinu nebo o kolegy v práci.
       13:17
       Porušování zákazů
        Za posledních šest týdnů, kdy platila uzávěra Česka, policisté provedli zhruba 3 miliony a 800 tisíc kontrol. Kromě uzavřených okresů je zajímalo i nošení roušek a respirátorů nebo dodržování nočního zákazu vycházení.
        16:11
        Počty nakažených
         Včera testy prokázaly 976 nově nakažených, zhruba poloviční hodnotu oproti předchozí neděli. Jde také o vůbec nejnižší číslo od 13. září. Naproti tomu reprodukční číslo roste a přiblížilo se hodnotě jedna.
         16:50
         Návrat do škol
          Jen s negativním testem se dnes část dětí mohla vrátit do tříd, na Děčínsku musí počkat ještě týden. Do mateřských škol mohli přijít předškoláci. Rotačně po týdnech se začali učit žáci prvního stupně.
          20:17
          Rozvolnění v Británii
           Anglie dnes zažívá první den zásadního rozvolnění. Restaurace a hospody mohou otevřít venkovní zahrádky, lidé smí do obchodů, posiloven nebo zoologických zahrad.
           22:34
           Otevírání škol na Slovensku
            I na Slovensku začali díky zlepšující se situaci otvírat školy – zatím se to týká mateřinek, prvního stupně základních škol a středoškoláků v posledních ročnících.
            23:37
            Kompenzační programy
             Vláda dnes schválila rozšíření programu Covid III. Firmy tak budou moci čerpat státem zaručené úvěry i na investice. Ministerstvo průmyslu zároveň začalo přijímat žádosti do kompenzačního programu Covid 2021.
             24:05
             Testování ve firmách
              Firmy zatím nemusejí testovat miliony svých zaměstnanců víckrát než jednou za týden. Vicepremiér Havlíček po dnešním jednání tripartity uvedl, že vyšší frekvence by pro podniky byla logisticky i finančně náročná.
              26:37
              Výběr mýtného
               Objem nákladní dopravy navzdory protiepidemickým zákazům dál roste. Výběr mýta v březnu překonal miliardu a čtvrt korun a vykázal vůbec nejlepší výsledek v historii.
               26:58
               Sněžení na východě země
                Meteorologové varují před sněhovými přeháňkami. Zejména na východě republiky by v úterý v polohách nad čtyři sta metrů nad mořem mělo napadnout od pěti do patnácti centimetrů sněhu. V Beskydech to může být až čtvrt metru. Pozor by si měli dát hlavně řidiči. Hrozí také riziko přerušení elektrického vedení. Mokrý sníh totiž může lámat větve a stromy.
                27:18
                Výročí Gagarinova letu
                 Před 60 lety člověk poprvé spatřil Zemi z oběžné dráhy. Do té doby těžko představitelnou hranici překonal Jurij Gagarin. 27letý pilot obletěl v modulu Vostok planetu za necelé dvě hodiny.
                 29:45
                 Otevřené obchody
                  V Česku dnes otevřely také některé obchody a služby. Třeba papírnictví nebo prodejny s dětským oblečením a obuví.
                  30:30
                  Opatření v otevřených provozech
                   V nově otevřených provozovnách proto platí řada hygienických opatření – včetně omezení počtu zákazníků.
                   33:23
                   Další otevřené provozy
                    Kromě obchodů s dětským nebo papírenským zbožím mohou ode dneška fungovat také čistírny, prádelny, zámečnictví nebo prodejny s náhradními díly pro auta.
                    34:30
                    Podmínky sportování
                     A rozvolňuje se i ve sportu. Vláda dnes rozhodla, že nově může venku trénovat až 12 lidí – musí ale být rozdělení do dvojic a mít mezi sebou rozestupy.
                     36:24
                     Víc spojů MHD
                      Víc autobusů na linkách i v MHD – od dnešního dne se na mnoha místech ruší omezení a prázdninové jízdní řády.
                      38:12
                      Sabotáž v Íránu
                       Íránské jaderné zařízení na obohacování uranu v Natanzu postihl v neděli po explozi výpadek proudu. Teherán mluví o teroristickém činu. Obvinil z něj Izrael a pohrozil mu odvetou.
                       40:30
                       Volební průzkum
                        Kdyby se na přelomu března a dubna konaly volby do sněmovny, vyhrála by podle společnosti Data Collect koalice Pirátů a Starostů se ziskem 28,5 procenta. Hnutí ANO by skončilo druhé – dostalo by přes 22 procent.
                        41:05
                        Rozšíření očkování
                         K očkování proti koronaviru se mohou nově hlásit další pacienti s chronickým onemocněním. Od středy se pak skupina rozšíří i o všechny seniory starší 65 let, kteří se dosud registrovat nemohli.
                         43:21
                         Rusko-ukrajinské jednání
                          Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj chce o situaci na východních hranicích jednat přímo se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Kreml ale popřel, že by takovou žádost obdržel.
                          43:40
                          Bourání vodní elektrárny
                           V Oslavanech na jižní Moravě začali bourat bývalou elektrárnu z roku 1913. Kdysi nejmodernější zařízení tohoto typu v Československu posledních 28 let chátralo.
                           44:12
                           Lídr CDU/CSU
                            Souboj o možného nového německého kancléře. CDU, nejsilnější německá strana, zvažuje, koho pošle do zářijových voleb jako svého kandidáta na předsedu vlády.
                            46:30
                            Požár v Braníku
                             Požár haly v pražském Braníku. Zásah hasičů zastavil na několik hodin dopravu v části Modřanské ulice. Kvůli hustému černému kouři doporučili chemici obyvatelům v okolí nevětrat. Překročení hygienických limitů ale nezjistili.
                             47:10
                             Výjimečný trest
                              Doživotí za dvojnásobnou vraždu. Výjimečný trest uložil Krajský soud v Hradci Králové Karlu Šťovíčkovi za to, že vloni v létě uškrtil na Turnovsku dvě ženy.
                              47:28
                              Dopady Zelené dohody
                               Dopady Zelené dohody na Česko vyčíslí podle vicepremiéra Karla Havlíčka vládní komise, podobná té uhelné.
                               49:33
                               Nepokoje v Minneapolisu
                                Policie v Minneapolisu při dopravní kontrole postřelila Afroameričana Daunta Wrighta. Muž po následném pokusu o útěk a autonehodě zraněním podlehl.
                                49:59
                                Ovce a kozy na Nových Mlýnech
                                 Ovce a kozy se znovu vrátily na ostrůvky Novomlýnské nádrže. Pomáhají tam spásat traviny a obnovit tak původní faunu a floru.
                                 52:02
                                 Výstava v Hluboké
                                  Po dlouhém vyjednávání převzala galerie v Hluboké nad Vltavou 36 zapůjčených maleb ruské avantgardy. Přípravu výstavy zkomplikovala pandemie.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  13. duben 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  5. prosinec

                                  Headlines — Pokles reálných mezd — Průměrná měsíční mzda: 39 858 Kč — Růst mezd — Reakce firem na pokles reálné mzdy — Ruská agrese na Ukrajině — Škody po nových útocích na Ukrajině — Částečný zákaz dovozu ruské ropy do EU — Embargo na část ruské ropy — Dovoz nafty do zemí EU — Zamítnuté odvolání střelce z Úřadu práce — Dvojí kvalita potravin — Představení Fifty s Ivanem Trojanem — Koaliční debaty o dani z příjmu — Vývoj nákazy covidu-19 — Soud s teroristy z Bruselu — Dobrovolníkem na zkoušku — Vystavení korunovačních klenotů — České korunovační klenoty — Fronty na korunovační klenoty — Socha skřeta s tváří Putina — Případ výskytu afrického moru prasat — Živnostníci a paušální daň — Mimořádná schůze sněmovny o rodičovské — Výroky Donalda Trumpa — Útok nožem v Německu — Kauza tzv. trafik pro expolitiky ODS — Vyplavení tuleni — Zabezpečení vodoměru před mrazem — Brněnský Královopolský tunel bez kolaudace deset let — Soud se studentem, který zabíjel mačetou — Obnova zámeckého kopce v Náchodě je hotová — Nadílka od Mikuláše

                                  5. 12. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  5. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  5. 12. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  4. prosinec

                                  Headlines — Omezení pro ruskou ropu — Cenový strop na ruskou ropu — Nové sankce proti ruské ropě — Chystané daňové změny — Hledání nových příjmů rozpočtu — Změny v DPH — Cvičení ukrajinských vojáků v Libavé — Válka na Ukrajině — Obnova energetické soustavy po ruských útocích — Nehoda na trati u Jihlavy — Příprava filmu Děti z Nagana — Obchodní spory mezi EU a USA — Čínské policejní týmy v Evropě — Vysoká poptávka po alternativních způsobech topení — Vyšetřování vraždy v kostele na Frýdecko-Místecku — Bezdrátové kardiostrimulátory — Druhá adventní neděle — Televizní pohádky — Tradice Adventních kalendářů — Adventní kalendář ČT :D — Názory prezidentských kandidátů na rozpočet — Africký mor prasat — Ocházení sankcí jako trestný čin — Příprava korunovace Karla III. — Pokračující protesty v Íránu — Zátěžová zkouška lanovky — Restaurování kostnice v Kutné hoře — Ocenění Česká hlava

                                  4. 12. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  4. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  4. 12. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  3. prosinec

                                  Headlines — Šetření energiemi — Cílem je snížit spotřebu plynu — Letošní spotřeba plynu — Češi šetří plynem — Válka na Ukrajině — Evakuace lidí z oblasti bojů — Dodávky zbraní na Ukrajinu — Diskuze o smyslu stravenkového paušálu — Tanky Leopard pro českou armádu — Migrace ve Velké Británii — Čapkův Hordubal v Národním divadle — Ostrava zpívá gospel — Omezení cen ruské ropy — Embargo na ruskou ropu v EU — Představení nového bombardéru USA — Druhý adventní víkend — Odstřel komína — Pokuta za diskriminaci ve výběrovém řízení — Názory prezidentských kandidátů na ekonomickou situaci — Anketa mezi prezidentskými kandidáty — Roste zájem o geotermální vytápění — Připomínka bitvy u Slavkova — Propadlá podlaha v penzionu — Humanitární pomoc Ukrajině — Programová konference SPD — Sporná obora pro zvěř v Litošicích — Začátek lyžařské sezony — Následky znečištění Odry — Digitální pohoda dětí — Veletrh komiksů v Paříži

                                  3. 12. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  3. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  3. 12. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám