Nahrávám video

15. únor 2021

Obsah dílu

Nový nouzový stav — Pandemický zákon — Změny v nouzovém stavu — Jak prodlužovat nouzový stav — Výhrady k vyhlášení — Nouzový stav a Ústava ČR — Nově nakažení — Očkování pro další skupinu seniorů — Kontroly na německých hranicích — Domácí testy v Rakousku — Návrh na otevření obchodů — Babišův syn nebyl unesen — COVID – kultura — Schodek letošního rozpočtu — Náhrady podnikatelům — PPP a D4 — Napětí v Myanmaru — Zaniklé firmy — Mrazivá noc — Lavina v Krkonoších — Testování na školách — Prezenční výuka — Riziko šíření — Prodej L-39 — Uvolnění v Belgii — Platební bilance — Ochrana svědka — Katalánské volby — Očkování na jižní Moravě — Mutace na Liberecku — Uzavřená kultura ve Francii — Zkoumání oceánské kůry — Nová trasa v jeskyních

Části dílu

00:39
Nový nouzový stav
  Drtivá většina opatření nově vyhlášeného nouzového stavu zůstává stejná. Pokračuje i uzávěra tří okresů – Chebu, Sokolova a Trutnova.
  01:36
  Pandemický zákon
   Podobu návrhu, který vláda sněmovně předložila už loni, kritizuje opozice. Zákon podle ní nepočítá s parlamentní kontrolou, neřeší odškodňování a povinné testování v podnicích.
   04:11
   Změny v nouzovém stavu
    I po znovuzavedení nouzového stavu platí uzavření pro většinu provozoven, služeb nebo restaurací. Změna je například u úřadů – od dnešního dne mají fungovat podle normálních úředních hodin.
    04:54
    Jak prodlužovat nouzový stav
     Rozhovor s Janem Blatným.
     07:07
     Výhrady k vyhlášení
      Podle některých opozičních stran i ústavních právníků je vyhlášení nového nouzového stavu protiústavní. Třeba SPD a komunisté proto chtějí svolat mimořádné zasedání sněmovny.
      09:45
      Nouzový stav a Ústava ČR
       Rozhovor s Janem Blatným.
       10:52
       Nově nakažení
        Nově nakažených koronavirem zdravotníci včera odhalili přesně 2832 – skoro o 400 víc než před týdnem.
        11:54
        Očkování pro další skupinu seniorů
         Od března se budou moci podle ministerstva zdravotnictví k očkování proti covidu-19 registrovat i lidé starší 70 let.
         14:06
         Kontroly na německých hranicích
          Živý vstup Martina Jonáše.
          17:54
          Domácí testy v Rakousku
           Rakousko bude rozdávat domácí testy na koronavirus, píše deník Krone. Lidé budou mít od 1. března nárok na pět testů měsíčně.
           18:15
           Návrh na otevření obchodů
            18:34
            Babišův syn nebyl unesen
             Případ údajného zavlečení premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym policie odložila. Nešlo o podezření z trestného činu, věc nevyhodnotila ani jako přestupek.
             18:53
             COVID – kultura
              Začala třetí výzva programu COVID – kultura. Ode dneška mohou umělci, kteří pracují jako OSVČ, žádat o jednorázový příspěvek 60 tisíc korun.
              21:48
              Schodek letošního rozpočtu
               Ministerstvo financí počítá v letošním roce se schodkem půl bilionu korun. České televizi to řekla ministryně Alena Schillerová.
               23:21
               Náhrady podnikatelům
                Vláda by měla projednat navýšení kompenzačního bonusu. Ministerstvo průmyslu a obchodu pak připravuje plošný systém kompenzací, na který by podle něj mělo dosáhnout víc podnikatelů.
                25:42
                PPP a D4
                 Dálnici D4 mezi Příbramí a Pískem postaví a dalších 25 let bude udržovat soukromá firma. Podpis smlouvy s francouzskou skupinou DIVIA oznámil ministr dopravy na Twitteru.
                 26:05
                 Napětí v Myanmaru
                  V ulicích jsou vojáci a rostou obavy z krvavého zásahu proti hnutí občanského odporu. To požaduje propuštění Aun Schan Su Ťij a konec vlády generálů, kteří se chopili moci 1. února.
                  28:06
                  Zaniklé firmy
                   V lednu v tuzemsku zaniklo přes 1300 firem. Jde o největší lednový úbytek od roku 1993. Skončily hlavně společnosti, které se zabývaly obchodem.
                   28:23
                   Mrazivá noc
                    Česko má za sebou další mrazivou noc. Průměrně bylo minus 16,4 stupně Celsia. Třeba na Šumavě ale teplota klesla až pod minus 30 stupňů. Tuzemská elektrizační síť kvůli mrazům zaznamenala rekordní zatížení soustavy.
                    28:47
                    Lavina v Krkonoších
                     Živý vstup Lukáše Augustina.
                     31:24
                     Testování na školách
                      Za dva týdny by se měli do škol vrátit deváťáci a maturanti. Po vládě dodržení slibu požadovali i hejtmani při vyjednávání o žádosti o nouzový stav. Podmínkou je ovšem pravidelné testování.
                      34:39
                      Prezenční výuka
                       V lavicích se teď učí jen žáci prvních a druhých tříd základních škol – dohromady asi 212 tisíc dětí. Ostatní školáci pokračují po vánočních prázdninách v distanční výuce.
                       35:29
                       Riziko šíření
                        Školy často patří mezi ohniska nákazy. Infekce víc zasahuje ty mateřské, které nejsou uzavřené.
                        37:49
                        Prodej L-39
                         Vietnam koupí dvanáct cvičných letounů L-39NG od výrobce Aero Vodochody. Kontrakt bez uvedení částky zveřejnil spolumajitel Aera – společnost Omnipol. Součástí smlouvy je i školení vietnamských pilotů, mechaniků nebo dodávka náhradních dílů.
                         38:12
                         Uvolnění v Belgii
                          Belgie začala rozvolňovat protikoronavirová opatření. Lidé si mohou dojít k holiči, do muzea nebo si zamluvit prázdninové ubytování.
                          40:23
                          Platební bilance
                           Souhrn všech ekonomických transakcí tuzemské ekonomiky se zahraničím činil loni přes 180 miliard korun.
                           40:45
                           Ochrana svědka
                            Policie znovu hlídá ústřední postavu kauzy nemocničních zakázek Tomáše Horáčka. Detektivové mají k dispozici svědectví i nahrávky, z nichž vyplývá, že muž, který mluví o pozadí údajné korupce, může být v ohrožení života.
                            43:30
                            Katalánské volby
                             Předčasné volby v Katalánsku bez jasného vítěze. Nejvíc hlasů získali socialisté, kteří teď vládnou i celému Španělsku a odmítají nezávislost tohoto regionu. Jenže se jim zřejmě nepodaří vytvořit vládnoucí koalici.
                             45:51
                             Očkování na jižní Moravě
                              Ve třech jihomoravských nemocnicích dnes začala fungovat nová očkovací místa, další dvě otevřou zítra. Na první týden dostala každá nemocnice 240 dávek vakcíny od společnosti Pfizer.
                              46:33
                              Mutace na Liberecku
                               Bezmála u 70 procent lidí s onemocněním covid-19 v Libereckém kraji virus zmutoval. Potvrdily to výsledky testů z oddělení genetiky a molekulární diagnostiky Krajské nemocnice Liberec.
                               47:14
                               Uzavřená kultura ve Francii
                                Víc než sto kulturních institucí se ve Francii připojilo k petici za otevření divadel, muzeí a dalších kulturních zařízení. Podepsaly ji tisíce lidí. Argumentují tím, že některé země už opatření uvolňují, a navrhují lokální přístup.
                                49:24
                                Zkoumání oceánské kůry
                                 Velrybí zpěv jako nový, šetrný nástroj ke zkoumání oceánské kůry – prestižní vědecký magazín Science publikoval studii, na které se podílel český seismolog Václav Kuna.
                                 50:38
                                 Nová trasa v jeskyních
                                  Nový prohlídkový okruh vzniká v Moravském krasu. Povede dosud veřejnosti nepřístupnými místy v jeskyni Výpustek nedaleko Křtin na Blanensku.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  16. únor 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  5. říjen

                                  Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                                  5. 10. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  5. říjen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  5. 10. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  4. říjen

                                  Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                                  4. 10. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  4. říjen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  4. 10. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  3. říjen

                                  Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                                  3. 10. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  3. říjen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  3. 10. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám