50 minut

6. únor 2021

Obsah dílu

Zpřísnění zákazů — Návrat do škol? — Podpora pro postižené — PES — Vakcína AstraZenecy — Testování ve firmách — Další dodávky léku — Nepokoje v Myanmaru — Trump a tajné dokumenty — Nebezpečná ledovka — Rok covidu-19 v USA — Plán polské opozice — Ceny filmové kritiky — Méně nových soudců — Raiffeisenbank kukupe Equa bank — Obnovený provoz — Kontroly zdravotní péče — Požár na Bruntálsku — Poničené silnice — Rizikové pití alkoholu — Spotřeba alkoholu — Duševní onemocnění — Nové státní rezervy — Demonstrace v Tunisku — Speciální prokutátor — Lyžování v Rakousku — Nebezpečné výtěry — Podpora pro podnikatele — Masopust v Milevsku — Amazon ve Francii — CERN – urychlovač částic

Části dílu

00:40
Zpřísnění zákazů
  Epidemie koronaviru znovu sílí – trend, který tento týden několikrát potvrdila data o počtu nově nakažených i o kapacitách nemocnic. I proto chce ministr zdravotnictví se svými kolegy ve vládě už pozítří probrat možné další zpřísnění zákazů.
  01:21
  Návrat do škol?
   Vláda by se v pondělí mohla zabývat i školstvím. Podle premiérova poradce Romana Prymuly ministři proberou, jak by pravidelné testování mohlo vrátit do výuky celé první stupně a maturitní ročníky.
   02:01
   Podpora pro postižené
    Premiér chce také lidi víc motivovat k dodržování současných pravidel. S tím souhlasí i opozice. Podle té by se kabinet spíš než na další plošná nařízení měl zaměřit na regionální ohniska nemoci.
    05:35
    PES
     Index protiepidemického systému vzrostl na 73 bodů ze sta. Reprodukční číslo zůstává nad hodnotou jedna. Platí, že skóre odpovídá 4. stupni, opatření pátému.
     06:28
     Vakcína AstraZenecy
      Do Česka dnes dorazila vakcína AstraZeneca – v pořadí třetí látka, která má ochránit před covidem. Evropská komise ji schválila před týdnem.
      08:21
      Testování ve firmách
       Pravidelné testování zaměstnanců na koronavirus ve firmách by mohlo začít ještě v únoru. Antigenní testy by podnikům proplácely zdravotní pojišťovny.
       08:45
       Další dodávky léku
        Česko vyjednává o nákupu dalšího preparátu pro lidi, u kterých se už nemoc covid-19 rozvinula. Tentokrát od firmy Regeneron. Lék na podzim dostal při svém onemocnění americký exprezident Donald Trump.
        11:23
        Nepokoje v Myanmaru
         Myanmar zažil největší protest od pondělního vojenského převratu. Tisíce lidí žádaly v ulicích Rangúnu propuštění politiků. Armáda vypnula internet a zadržela několik cizinců.
         13:34
         Trump a tajné dokumenty
          Donald Trump může přijít o pravidelná hlášení tajných služeb. Nárok na ně jako bývalá hlava USA má. Nástupce Joe Biden i další politici z demokratické strany ale zvažují, že mu tuto výsadu odejmou.
          13:56
          Nebezpečná ledovka
           Živý vstup Barbory Blažkové.
           15:13
           Rok covidu-19 v USA
            Je to přesně rok, co si covid-19 vyžádal první oběť ve Spojených státech. Nemoci za tu dobu podlehlo na 460 tisíc lidí; daleko víc, než epidemiologové i politici v začátku epidemie předpokládali.
            18:02
            Plán polské opozice
             Polská opoziční Občanská koalice vyzvala ostatní nevládní strany ke spolupráci. V příštích volbách chce spolu s nimi získat dostatek mandátů, aby mohla v Sejmu přehlasovat prezidentská veta.
             18:46
             Ceny filmové kritiky
              Živý vstup Martina Rachmanna.
              20:59
              Méně nových soudců
               Ministryně spravedlnosti Marie Benešová chce letos výrazně omezit jmenování nových soudců. Justice má přijít o zhruba 200 tabulkových míst.
               23:22
               Raiffeisenbank kukupe Equa bank
                Raiffeisenbank kupuje českou Equa bank. Nový vlastník převezme od fondu AnaCap Financial Partners 100 procent akcií. Spolu s nimi i skoro půl milionu klientů. Cenu žádná ze stran nezveřejnila.
                23:52
                Obnovený provoz
                 Obnovení provozu na místě včerejší srážky dvou nákladních vlaků u Otrokovic na Zlínsku. Spoje začaly projíždět opět ráno, nejprve jen po jedné koleji, odpoledne i po druhé.
                 24:30
                 Kontroly zdravotní péče
                  Lidé se více zajímají o to, kolik stojí péče o jejich zdraví. A častěji také upozorňují na nesrovnalosti. Shodují se na tom zdravotní pojišťovny.
                  26:32
                  Požár na Bruntálsku
                   Požár rodinného domu v Malé Morávce na Bruntálsku. Hasiči tam zasahovali zhruba od jedné hodiny po půlnoci do půl třetí ráno. Rozebírání poškozené konstrukce pak trvalo až do odpoledne. Oheň zasáhl celou půdu a šířil se do obytných místností. Nikdo se ale nezranil.
                   26:55
                   Poničené silnice
                    ŘSD se snaží desítky výmolů aspoň provizorně opravit novou mikrovlnnou technologií za tepla.
                    29:03
                    Rizikové pití alkoholu
                     Stále víc lidí řeší nadměrný stres alkoholem. Přibývá hlavně závislých, kteří se dosud pohybovali na hranici rizikového pití. Podle studií ji překročilo přes milion obyvatel Česka.
                     32:02
                     Spotřeba alkoholu
                      Podle listopadového průzkumu agentury Ipsos polovina respondentů uvedla, že konzumují alkohol stejně jako před pandemií. Necelá pětina pití zintenzivnila, zhruba stejný podíl mluvil naopak o zmírnění.
                      33:04
                      Duševní onemocnění
                       V souvislosti s koronakrizí přibývá i lidí s duševními onemocněními. Epidemie přinesla dvojnásobný nárůst úzkostných poruch a trojnásobný nárůst depresí.
                       35:49
                       Nové státní rezervy
                        Složení státních hmotných rezerv se má výrazně proměnit. Podle ministra průmyslu to vyplývá z požadavků jednotlivých resortů.
                        37:56
                        Demonstrace v Tunisku
                         V centru Tunisu se dnes shromáždily tisíce demonstrantů. Manifestace se uskutečnila u příležitosti výročí zabití prominentního aktivisty a na protest proti policejní brutalitě.
                         38:12
                         Speciální prokutátor
                          Další změna na klíčovém postu ve slovenské justici. Parlament zvolil nového speciálního prokurátora. Bude jím někdejší politik a právník Daniel Lipšic.
                          40:26
                          Lyžování v Rakousku
                           Zatímco v Česku lyžařské vleky stále stojí, v některých okolních zemích se buď chystají na jejich zprovoznění, jako třeba v Polsku, nebo už fungují. To je případ Rakouska, kde jsou skiareály otevřené od konce prosince.
                           42:26
                           Nebezpečné výtěry
                            Varování před neodborným odběrem stěru z nosohltanu. Žena, která si doma sama prováděla antigenní test na covid-19, byla hospitalizovaná ve Fakultní nemocnici svaté Anny v Brně. Kvůli silnému krvácení zadní části nosní dutiny musela být operována.
                            42:47
                            Podpora pro podnikatele
                             Náhrada pro podnikatele, kterým vládní zákazy zavřely živnost. Třeba dvě miliardy korun nabízí ministerstvo průmyslu v programu COVID – uzavřené provozovny a tři a půl miliardy v druhé výzvě projektu COVID – nájemné.
                             45:22
                             Masopust v Milevsku
                              Epidemie koronaviru ruší všechny masopustní veselice. Výjimkou je jeden z nejstarších masopustů v Milevsku.
                              46:08
                              Amazon ve Francii
                               Společnost Amazon expanduje ve Francii, firma tam ale nemá nejlepší pověst. Protesty, zejména ochránců přírody, rostou v místech, kde se společnost chystá budovat nové sklady.
                               48:09
                               CERN – urychlovač částic
                                Premiéry jsou teď v divadlech pouze on-line. Jedna začala před chvílí v pražské Invalidovně. Spolek Tabula Rasa ve spolupráci se Studiem Alta tam uvádí inscenaci Cern – urychlovač částic.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                7. únor 2021

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                                24. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                23. září

                                Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                                23. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                23. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                                22. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                22. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                21. září

                                Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                                21. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                21. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                20. září

                                Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                                20. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                20. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 9. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám