50 minut

7. února 2021

Obsah dílu

Dodržování opatření — Nová opatření a nouzový stav — Babiš se sešel s Bartošem — PES — Testovací stan — Policie kontroluje hotely v Krkonoších — Protesty v Myanmaru — Nový rok v Číně — Ledovka komplikovala dopravu — Sníh a ledovka — Sníh v Evropě — Raiffeisenbank ovládne Equa bank — Rakouské kontroly — Prázdné domy — Změny volebního systému — Ztráta Národního divadla — Otrávení orli — Pátrání po lyžařích — Soukromý prodej — Nákupní centra — Zavírání obchodů — Národní sportovní agentura — Kauza soudce zpozdí Rathův případ — Protržená přehrada — Robotizace v boji proti koronaviru — Kapacity domovů pro seniory — Soukromý obchod na Kubě — Poloviční profil — Návštěvnost Šumavy — Lyžování v Turecku — Ceny filmové kritiky

Části dílu

00:40
Dodržování opatření
  Omezení cestování - návrh, kterým by se zítra mohla zabývat vláda. Andrej Babiš ale takový krok odmítá. Zaměřit se chce spíš na to, aby lidé více dodržovali současná nařízení.
  01:31
  Nová opatření a nouzový stav
   Vláda projedná možný návrat maturantů do škol a omezení mobility obyvatelstva. Zároveň také hledá podporu pro další prodloužení nouzového stavu.
   04:13
   Babiš se sešel s Bartošem
    Živý vstup Izabely Niepřejové.
    05:26
    PES
     Nových případů testy včera odhalily 4 800 - o 750 víc než před týdnem. Nová nakažlivější mutace viru se prokázala podle zdravotnických statistiků asi v desetině vzorků.
     07:03
     Testovací stan
      Nové mobilní odběrové místo na antigenní testy začalo fungovat v Rozvadově na Tachovsku. Stan, který stojí za obecním úřadem, využívají hlavně pendleři.
      07:34
      Policie kontroluje hotely v Krkonoších
       O víkendu zjistila jen 4 drobné přestupky kolem shromažďování nedovoleného počtu osob a způsobu a prodeje nápojů a jídel. Ubytování načerno žádné.
       09:25
       Protesty v Myanmaru
        V Myanmaru pokračují protesty proti vojenskému puči. Dnešní demonstrace byly největší za víc než dekádu. Po sobotním odstavení začal opět fungovat internet, pochody se tak rozšířily do dalších měst.
        09:47
        Nový rok v Číně
         Čína se připravuje na nejdůležitější svátky. 12. února přivítá nový lunární rok ve znamení kovového vola. Začíná největší řízená migrace na planetě.
         11:55
         Ledovka komplikovala dopravu
          Ledovka po celý den komplikovala lidem chůzi i cestování. Hlavně na jihovýchodě země.
          13:50
          Sníh a ledovka
           Živý vstup Aleny Zárybnické.
           16:23
           Sníh v Evropě
            Silné sněžení, mráz a ledovka narušily dopravu na mnoha místech Evropy. Už od včerejška mají problémy Nizozemské dráhy. V neděli musela začít rušit spoje i německá železnice.
            18:06
            Raiffeisenbank ovládne Equa bank
             Další expanze Raiffeisenbank na českém trhu má být hotová do poloviny letošního roku. Právě do té doby plánuje převzít firmu Equa bank i s jejími klienty, kterých je skoro půl milionu.
             18:39
             Rakouské kontroly
              Rakousko od pondělí zvýší kontroly na hranicích. Podle tamní vlády je nutné pohyb omezit na minimum - a umožnit cestovat jen v nezbytných případech.
              18:58
              Prázdné domy
               Jejich koníčkem je zkoumání zchátralých budov. Iniciativa Prázdné domy eviduje přes 3000 opuštěných objektů po celé zemi. Nová kniha se je snaží zachránit.
               21:48
               Změny volebního systému
                Příští týden naplno začnou politická jednání o úpravě volebního systému do sněmovny, nařízené Ústavním soudem. V úterý se kvůli tomu sejdou předsedové sněmovních stran.
                25:24
                Ztráta Národního divadla
                 Národní divadlo kvůli koronaviru vloni víc představení zrušilo, než odehrálo. První scéna musela stornovat 684 programů a 118 tisíc vstupenek.
                 25:46
                 Otrávení orli
                  Nález čtyř uhynulých orlů mořských na Klatovsku. Ochránci přírody našli nedaleko Velkého Boru blízko sebe čtyři pravděpodobně otrávené dravce. Ptáci se na místo slétali kvůli mršinám, které sem lidé vyváží na hnojník. Podle ekologů někdo živočišné zbytky otrávil nervovým jedem karbofuranem.
                  26:07
                  Pátrání po lyžařích
                   Často ohrožují sebe i záchranáře. Lyžaři, kteří se v Jeseníkách vydávají mimo značené turistické trasy a tím i do nebezpečných míst. Před třemi týdny přitom zemřel ve Velkém kotli kvůli porušení zákazu skialpinista.
                   28:10
                   Soukromý prodej
                    Před třiceti lety začali tisíce prodejen a malých československých firem přebírat od státu soukromníci. Podle zákona o malé privatizaci je získávali v dražbách.
                    31:00
                    Nákupní centra
                     Za třicet let v Česku vyrostlo 110 obchodních center. Zákazníci si mohou vybírat zboží na ploše větší než 2,6 milionu metrů čtverečních.
                     31:55
                     Zavírání obchodů
                      Do fungování nákupních center zasáhla protiepidemická opatření. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu může skončit až čtvrtina nepotravinářských obchodů. Vystěhované prodejny se už teď začínají objevovat po celém Česku.
                      34:07
                      Národní sportovní agentura
                       Vládní koalice se podle vicepremiéra Jana Hamáčka zabývá problémy Národní sportovní agentury. Podle něj není nezbytné odvolání Milana Hniličky, který agenturu vede. Naopak předseda KSČM Vojtěch Filip by vyměnil i jeho.
                       34:35
                       Kauza soudce zpozdí Rathův případ
                        Kauza soudce Zdeňka Sováka stíhaného za korupci zpozdí projednávání korupční kauzy exhejtmana Davida Ratha. Nejvyšší soud totiž začal posuzovat, zda druhou větev Rathovy kauzy může projednávat pražský vrchní soud, nebo jestli ji pošle do Olomouce.
                        37:04
                        Protržená přehrada
                         Až 150 lidí mohlo zemřít po odlomení kusu ledovce do indické přehrady. Masiv poškodil dvě vodní elektrárny a způsobil rozsáhlé záplavy. Několik vesnic museli záchranáři evakuovat.
                         37:32
                         Robotizace v boji proti koronaviru
                          Vakcínu proti koronaviru chce pomocí dronů transportovat na těžce dostupná místa německá firma. Trvající pandemie podněcuje i jiné inovace - třeba nasazení robotů v nemocnicích a pečovatelských domech.
                          39:38
                          Kapacity domovů pro seniory
                           V domovech pro seniory mají volnější kapacity. Jedním z důvodů jsou úmrtí lidí s covidem. Na podzim taky klesl zájem o pobytové služby. To se ale už začíná měnit.
                           42:02
                           Soukromý obchod na Kubě
                            Kuba se otevírá soukromému podnikání. Přelomová reforma má nově platit pro většinu odvětví v komunistické zemi. Stát bude plně ovládat jen malou část průmyslu.
                            42:21
                            Poloviční profil
                             Měl šetřit náklady: místo čtyř pruhů se stavěly jen dva a dva měly počkat.
                             44:32
                             Návštěvnost Šumavy
                              Zataženo a mlha - nepříznivé počasí ovlivnilo návštěvnost Lipenska a Šumavy. Turistů přijelo o tomto víkendu míň než před týdnem.
                              45:20
                              Lyžování v Turecku
                               Turecko během uplynulých dvou týdnů zaznamenalo zhruba 50% nárůst počtu případů koronaviru. Část odborné veřejnosti v této souvislosti kritizuje rozhodnutí vlády nechat otevřené lyžařské resorty.
                               47:20
                               Ceny filmové kritiky
                                Historické drama Krajina ve stínu je podle české filmové kritiky nejlepším snímkem loňského roku.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž55 minut
                                Další díl
                                8. února 2021

                                Přehled dílů

                                8305 dostupných
                                Stopáž54 minut

                                11. července

                                Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                                11. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                11. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                11. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                10. července

                                Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                                10. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                10. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                10. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                9. července

                                Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                                9. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                9. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                9. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                8. července

                                Ruské útoky na Ukrajině — Bombardování dětské nemocnice — Vyjádření prezidenta Pavla — Boje na Ukrajině — Parlamentní volby ve Francii — Výsledky voleb — Zablokovaný francouzský parlament — Reakce na volby z Česka — Výsledky českého průmyslu — Stavebnictví v útlumu — Evropská frakce Patrioti — Zranění na jihlavském festivalu — Nové album kapely Imagine Dragons — Premiér Fiala v Bavorsku — Hurikán Beryl — Soud s pěstitelem marihuany — Fico se vrací do veřejného života — Černý kašel — Společnost Boeing se přizná k obviněním — Nejteplejší červen v historii měření — Projevy změn klimatu — Následky vyšších teplot — Bidenům dopis spolustraníkům — Stávková pohotovost na pražském letišti — Odškodnění obětí akce Asanace — Situace v Gaze — Jednání o novém národním parku na Křivoklátsku — Deset let od útoku na české vojáky v Afghánistánu — Nafukovací modely planet v Brně — Orbán v Pekingu — Odložení vyšetřování reklamní větve kauzy Čapí hnízdo — Kontroly letních táborů — Jednání o regulaci pro držitele zbraní — Auto srazilo čtveřici cyklistů — Salonní vůz K. Kludského

                                8. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                8. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                8. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                7. července

                                Volby ve Francii — Francouzi volí parlament — Předvolební průzkumy — Výsledky francouzských voleb — Silné bouřky v Česku — Pojišťovny a škody po bouřkách — Válka na Ukrajině — Návrat dětí na Ukrajinu — Pieta s prezidentem — Ceny českého ovoce — Tropická bouře Beryl — Závěr filmového festivalu v Karlových Varech — Přibývá lidí v předčasné penzi — Nová pravidla pro předčasné důchody — Vývoj inflace — Hromadná nehoda na dálnici D1 u Bělotína — Zavřená Brána gigantů — Letní výprodeje táhnou — Nákupní centra v ČR — Pravidla pro slevové akce — Možné personální změny ve vládě — Izraelský raketový úder — Česko jako antivirová velmoc — Oběť bouřek v ČR — Oslavy svátku svatého Fermína — Nová opoziční koalice v Rusku — Jízda králů — Čeští archeologové v Izraeli

                                7. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                7. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                7. 7. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám