Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Rozvolňovat se nebude

Rozvolňovat se nebude

V Česku přibylo během včerejška 4222 infikovaných koronavirem - oproti minulé sobotě je to zhruba o tisíc méně. Podle premiéra Andreje Babiše ale čas na rozvolňování není.

Zabržděné očkování

Zabržděné očkování

Podle ministra Blatného se očkování nejstarších seniorů protáhne až do konce března. Vakcín je totiž málo. Také proto stát navzdory původním slibům 1. února nespustí registrační systém pro ostatní občany.

PES

PES

Přehledně aktuální čísla: Index protiepidemického systému dnes zůstal na hodnotě 69 bodů. I když se skóre už jedenáctý den drží ve čtvrtém stupni - opatření dál zůstávají na úrovni toho nejpřísnějšího - pátého.

Mobilní očkovací týmy

Mobilní očkovací týmy

Pokud je vakcína k dispozici - napříč Českem vyjíždí takzvané mobilní očkovací týmy - v tuzemsku jich je asi 40. Jejich součástí je vždy lékař, sestra a sociální pracovník - a jsou zatím určené hlavně pro domovy seniorů.

Průzkum o koronaviru

Průzkum o koronaviru

13 procent respondentů odpovědělo, že oni sami už covid prodělali. 37 procent oslovených má takový případ ve své nejužší rodině, 36 procent mezi svými přáteli a kolegy. Podobně velká skupina dotázaných uvedla, že nikoho infikovaného ze svého okolí nezná.

Dávky pro lidi v karanténě

Dávky pro lidi v karanténě

Jak motivovat lidi, aby chodili na testy a hlásili rizikové kontakty? Část politiků věří, že by pomohlo víc peněz pro pacienty v izolaci nebo karanténě.

Reakce na zatýkání v Rusku

Reakce na zatýkání v Rusku

Evropská unie i Spojené státy odsoudily včerejší zásah ruské policie proti demonstrantům. Podle šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka úřady zasáhly proti svobodě slova - v pondělí bude s unijními kolegy jednat o možných sankcích.

Zpřísnění pro pendlery

Zpřísnění pro pendlery

Česká republika je ode dneška pro Německo oficiálně vysoce rizikovou oblastí. Kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem zpřísnil západní soused podmínky vstupu pro pendlery - ti musejí opakovaně na testy.

Situace na hranicích

Situace na hranicích

Živý vstup Daniely Tunklové.

Policejní kontroly

Policejní kontroly

Policie včera zkontrolovala víc než 30 restaurací, které otevřely navzdory vládnímu zákazu.

Protesty polských podnikatelů

Protesty polských podnikatelů

Také mezi částí polských podnikatelů roste nespokojenost s protiepidemickými opatřeními. Tisíce majitelů restaurací nebo hotelů i přes hrozbu pokuty své podniky otevřely, stěžují si, že finanční pomoc od státu je nedostatečná.

Americká podpora Tchaj-wanu

Americká podpora Tchaj-wanu

Nová americká administrativa vyzvala Peking, aby přestal vyvíjet tlak na Tchaj-wan. Reagovala tak na sobotní narušení vzdušného prostoru ostrovního státu čínskými vojenskými letouny.

Výstava jako médium

Výstava jako médium

Jak výstavy ovlivňují vývoj umělecké scény? Nová publikace tří badatelek z akademie výtvarných umění představuje šedesátku přelomových akcí druhé poloviny dvacátého století.

Lodní doprava

Lodní doprava

Loďařské firmy řeší prudký pokles zakázek. Rejdaři neví, zda přežijí další rok. Do Česka teď téměř neplují. V zahraniční mají větší jistotu, že vydělají.

Silné sněžení

Silné sněžení

Východ Česka zasáhlo v noci a ráno silné sněžení. Během jedné hodiny napadly i čtyři centimetry sněhu. Silnice byly sjízdné pouze s opatrností.

Horská parkoviště

Horská parkoviště

Plná parkoviště pod hřebenem Orlických hor. Výletníci a běžkaři na Šerlichu už brzy ráno zcela zaplnili všechna volná místa k zaparkování. Na silnici z Deštného do Orlického Záhoří tak dopravu řídila policie.

Záchrana horníků

Záchrana horníků

Záchranářům v Číně se podařilo vysvobodit 11 horníků, které před čtrnácti dny uvěznila exploze v dole na zlato stovky metrů pod zemí. Pátrání ale pokračuje dál.

Léčba rakoviny

Léčba rakoviny

Pokroky v onkologické léčbě v době koronaviru. Své zkušenosti si české špičky v oboru tento týden vyměňovaly v rámci tradičního kongresu Prague Onco.

Onkologická léčba na míru

Onkologická léčba na míru

Léčba rakoviny šitá přímo na míru pacientovi - to je cesta, kterou se ubírá současná onkologie. Tak teď nastavují lékaři terapii lidem, u kterých běžné metody nezabírají.

Diagnostikované nádory

Diagnostikované nádory

Počet nově zjištěných zhoubných nádorů u pacientů v Česku neustále roste - v posledních letech je ale patrné zpomalení. V roce 2018 statistici zaznamenali přes 87 tisíc nových případů rakoviny.

Preventivní kontroly

Preventivní kontroly

Ambulantní specialisté upozorňují, že návštěvnost v jejich ordinacích není stále taková, jako před pandemií koronaviru.

Peníze na obranu

Peníze na obranu

Zatím není jisté, zda vláda zítra projedná vrácení 10 miliard korun do armádního rozpočtu. Podle premiéra Andreje Babiše to závisí na zdravotním stavu ministra obrany Lubomíra Metnara.

Kontroly kvůli ptačí chřipce

Kontroly kvůli ptačí chřipce

Veterináři budou v pondělí kontrolovat komerční chovy poblíž Dlouhé Lhoty na Táborsku, kde potvrdili nákazu ptačí chřipkou. Utratili tam už část malochovu.

Brexit a britští umělci

Brexit a britští umělci

Víc než sto britských hudebníků varovalo, že kvůli brexitové dohodě s Evropskou unií jsou v ohrožení jejich turné po Evropě.

Protest ve Valašském Meziříčí

Protest ve Valašském Meziříčí

Lidé ve Valašském Meziříčí pochodovali za urychlené vyšetření otravy Bečvy. Před čtyřmi měsíci vytekly do řeky kyanidy a zahubily víc než 40 tun ryb.

Mzdy zůstávají

Mzdy zůstávají

Většina firem vloni navzdory koronavirové krizi nesnížila svým pracovníkům mzdy. Vyplývá to z dat personalistů.

Tendr na Dukovany

Tendr na Dukovany

Dostavba Dukovan by se kvůli bezpečnostnímu riziku mohla obejít bez účasti Ruska a Číny. Politici by navíc měli příští týden rozhodnout, jestli zájemce z těchto zemí pustit do tendru.

Otravy oxidem uhelnatým

Otravy oxidem uhelnatým

Po otravě oxidem uhelnatým zemřela včera večer žena v rodinném domě v Příbrami. Tři další lidé skončili v nemocnici. Obecně ale podobných událostí ubývá.

Fanfáry pro zdraví

Fanfáry pro zdraví

Fanfáry pro zdraví z balkonu Janáčkova divadla. Dechová sekce orchestru Národního divadla Brno bude každou středu od pěti hodin večer hrát pro veřejnost. Chtějí tak povzbudit všechny, kterých se dotkla koronavirová pandemie.

Průkopníci raketové vědy

Průkopníci raketové vědy

Ludvík Očenášek a Vladimír Mandl. Dva prvorepublikoví průkopníci letů do kosmu. První už před devadesáti lety odpaloval v Československu pokusné rakety.

Přehrát vše
Stopáž50 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD