Události

28. listopad 2020

50 minut

28. listopad 2020

Obsah dílu

Nejisté rozvolňování — Přípravy podnikatelů — Počet nakažených — Zabití vědce — Odmítnutá žaloba — Daně v Senátu — Podpora daňovému balíčku — Podpora u veřejnosti — Krize koalice — Dávky pro podnikatele — Zobrazování policistů — Opravy D1 — Protesty v Polsku — Jedna nula — Přípravy na volby — Přídavky na děti — Obsazování okolí Karabachu — Nelegální večírek — Zásoby podzemní vody — Počet vloupání — Policejní statistika — Slepá místa — Pellegrini v čele Hlasu — Léčivá plazma — Nehody na náledí — Přibylo odpadu — Nejistota na Šumavě — Poslední adresa — Procházky se psy — Padělky mobilů — Nejhlubší bazén

Části dílu

00:40
Nejisté rozvolňování
  Ani po dnešku není jasné, jestli se od pondělí rozvolní některá protiepidemická opatření. Jednat o tom bude zítra dopoledne vláda.
  01:38
  Přípravy podnikatelů
   Provozovatelé restaurací, zavřených obchodů nebo podnikatelé ve službách musí stále čekat. Někteří se už na případné otevření připravují. Jiným se to stále nevyplatí.
   04:16
   Počet nakažených
    Včera v Česku laboratoře odhalily 4459 nových případů nemoci covid-19. To je zhruba o 1350 míň než před týdnem. Za dnešek je přírůstek zatím 1710.
    05:02
    Zabití vědce
     Napětí po pátečním atentátu na šéfa íránského jaderného výzkumu Mohsena Fachrízádeha. Teherán mluví o odvetě a naznačuje, že za útokem stojí Izrael. Jeruzalém ani Washington to nekomentují.
     07:29
     Odmítnutá žaloba
      Další neúspěch pro Donalda Trumpa ve snaze zvrátit výsledek prezidentských voleb. Americký federální odvolací soud odmítl žalobu jeho týmu, kterou se snaží zablokovat oficiální vyhlášení výsledků v Pensylvánii.
      07:54
      Daně v Senátu
       Andrej Babiš a Alena Schillerová trvají před schvalováním daňového balíčku v Senátu na snížení daně z příjmu zaměstnanců na 15 a 23 procent z hrubé mzdy.
       08:41
       Podpora daňovému balíčku
        Podporu 15procentní dani zvažují senátoři ODS a podle informací ČT jsou o ní ochotní jednat i lidovci.
        11:43
        Podpora u veřejnosti
         Daňová reforma má podle průzkumu agentury Stem Mark pro ČT zhruba stejný počet zastánců i odpůrců – polovina je pro, druhá polovina proti.
         12:34
         Krize koalice
          Daňový balíček výrazně rozdělil i vládní koalici. Zatímco hnutí ANO prosazuje pro velkou většinu zaměstnanců už zmíněné snížení daně z příjmu z 20 na 15 procent z hrubé mzdy, ČSSD s tím zásadně nesouhlasí.
          13:49
          Dávky pro podnikatele
           Živnostníci budou moci dostávat kompenzační bonus 500 korun na den i peníze z programu Antivirus. Oznámilo to ministerstvo financí.
           14:09
           Zobrazování policistů
            Francouzi po celé zemi protestují proti chystanému zákonu o globální bezpečnosti. Chystaná norma totiž hodlá zakázat pořizování fotografií a videí příslušníků francouzské policie a ozbrojených si.
            16:18
            Opravy D1
             Živý vstup Blanky Poulové.
             18:49
             Protesty v Polsku
              V desítkách polských měst pokračovaly demonstrace proti zpřísnění pravidel potratů. Při příležitosti 102. výročí dne, kdy Polky získaly volební právo.
              19:26
              Jedna nula
               Kapela Tata Bojs vydala novou desku. Své desáté studiové album v řadě pojmenovala jedna nula.
               22:10
               Přípravy na volby
                Otevřít kandidátní listiny novým osobnostem nebo oslovit lidi přes volební koalice Zhruba rok před sněmovními volbami už strany vymýšlejí strategie, jak uspět.
                25:19
                Přídavky na děti
                 Návrh na zvýšení přídavků na děti by měla v pondělí projednávat vláda. Vládní koalice se přiblížila k dohodě na podobě úpravy dávky.
                 25:40
                 Obsazování okolí Karabachu
                  Ázerbájdžán pokračuje v rozmísťování svých jednotek v oblasti Karabachu. Na území se dostal po 27 letech na základě podmínek mírové dohody s Arménií, kterou zprostředkovalo Rusko.
                  27:49
                  Nelegální večírek
                   Zásah proti nelegální párty. Pomocí beranidla vnikla před půlnocí policie do zdánlivě zavřeného klubu v Anenské ulici v centru Prahy. Uvnitř zadrželi 119 mladých lidí – vesměs cizinců.
                   28:10
                   Zásoby podzemní vody
                    Letošní časté deště zvýšily zásoby podzemní vody. V některých lokalitách na jižní Moravě hladina stoupla i o víc než půl metru – výrazně nad třicetiletý průměr.
                    30:07
                    Počet vloupání
                     S koronavirem klesla kriminalita. Letos zatím policisté evidují o 15 procent méně trestných činů než před rokem. Jiné je to s vloupáním do objektů – těchto případů sice nepřibylo, ale ani výrazně neubylo.
                     32:51
                     Policejní statistika
                      Celkem se letos od ledna do konce října stalo téměř 146 tisíc trestných činů, vloni jich za zmíněných deset měsíců bylo o 22 a půl tisíce víc.
                      33:49
                      Slepá místa
                       A co konkrétně dokážou inteligentní kamerové systémy? Kromě běžného monitorování umí v reálném čase automaticky upozornit na rizikové chování lidí.
                       36:37
                       Pellegrini v čele Hlasu
                        Bývalý slovenský premiér Peter Pellegrini se stal předsedou nové strany Hlas – sociální demokracie. Ta je v současnosti nejpopulárnější v zemi.
                        36:59
                        Léčivá plazma
                         Některé nemocnice stále hledají dárce krevní plazmy, kteří prodělali infekci koronavirem.
                         38:47
                         Nehody na náledí
                          Dálnici D4 u Kytína dopoledne uzavřely dvě nehody. Celkem tam havarovalo devět aut – sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Podle ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí.
                          39:03
                          Přibylo odpadu
                           V Česku letos přibude komunálního i nebezpečného odpadu – kvůli epidemii. Lidé si nechávají posílat věci domů – jsou balené. Hlavně ale narostlo množství infekčního materiálu.
                           41:04
                           Nejistota na Šumavě
                            Nejistý je začátek zimní sezony na Šumavě. Provozovatelé lyžařských areálů zatím nevědí, jestli v prosinci otevřou.
                            41:46
                            Poslední adresa
                             Projekt Poslední adresa, který připomíná oběti komunistického režimu, musel kvůli omezením proti šíření koronaviru pozastavit svou činnost.
                             43:53
                             Procházky se psy
                              V době koronavirové krize výrazně vzrostl zájem o venčení psů z útulků. Někteří lidé tím chtějí zpestřit procházku dětem, kterým chybějí kamarádi i zájmové kroužky.
                              44:25
                              Padělky mobilů
                               Padělané mobily v rumunské dodávce. Celníci v noci na pátek objevili desítky napodobenin telefonů iPhone a Samsung s příslušenstvím. Originály by vyšly zhruba na 6 milionů korun.
                               44:46
                               Nejhlubší bazén
                                V Polsku se otevřel nejhlubší bazén na světě - hladinu od zúženého dna dělí 45,4 metru.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                29. listopad 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                25. květen

                                Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                                25. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                25. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                25. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                                24. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                24. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. květen

                                Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                                23. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                23. 5. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám