50 minut

28. listopad 2020

Obsah dílu

Nejisté rozvolňování — Přípravy podnikatelů — Počet nakažených — Zabití vědce — Odmítnutá žaloba — Daně v Senátu — Podpora daňovému balíčku — Podpora u veřejnosti — Krize koalice — Dávky pro podnikatele — Zobrazování policistů — Opravy D1 — Protesty v Polsku — Jedna nula — Přípravy na volby — Přídavky na děti — Obsazování okolí Karabachu — Nelegální večírek — Zásoby podzemní vody — Počet vloupání — Policejní statistika — Slepá místa — Pellegrini v čele Hlasu — Léčivá plazma — Nehody na náledí — Přibylo odpadu — Nejistota na Šumavě — Poslední adresa — Procházky se psy — Padělky mobilů — Nejhlubší bazén

Části dílu

00:40
Nejisté rozvolňování
  Ani po dnešku není jasné, jestli se od pondělí rozvolní některá protiepidemická opatření. Jednat o tom bude zítra dopoledne vláda.
  01:38
  Přípravy podnikatelů
   Provozovatelé restaurací, zavřených obchodů nebo podnikatelé ve službách musí stále čekat. Někteří se už na případné otevření připravují. Jiným se to stále nevyplatí.
   04:16
   Počet nakažených
    Včera v Česku laboratoře odhalily 4459 nových případů nemoci covid-19. To je zhruba o 1350 míň než před týdnem. Za dnešek je přírůstek zatím 1710.
    05:02
    Zabití vědce
     Napětí po pátečním atentátu na šéfa íránského jaderného výzkumu Mohsena Fachrízádeha. Teherán mluví o odvetě a naznačuje, že za útokem stojí Izrael. Jeruzalém ani Washington to nekomentují.
     07:29
     Odmítnutá žaloba
      Další neúspěch pro Donalda Trumpa ve snaze zvrátit výsledek prezidentských voleb. Americký federální odvolací soud odmítl žalobu jeho týmu, kterou se snaží zablokovat oficiální vyhlášení výsledků v Pensylvánii.
      07:54
      Daně v Senátu
       Andrej Babiš a Alena Schillerová trvají před schvalováním daňového balíčku v Senátu na snížení daně z příjmu zaměstnanců na 15 a 23 procent z hrubé mzdy.
       08:41
       Podpora daňovému balíčku
        Podporu 15procentní dani zvažují senátoři ODS a podle informací ČT jsou o ní ochotní jednat i lidovci.
        11:43
        Podpora u veřejnosti
         Daňová reforma má podle průzkumu agentury Stem Mark pro ČT zhruba stejný počet zastánců i odpůrců – polovina je pro, druhá polovina proti.
         12:34
         Krize koalice
          Daňový balíček výrazně rozdělil i vládní koalici. Zatímco hnutí ANO prosazuje pro velkou většinu zaměstnanců už zmíněné snížení daně z příjmu z 20 na 15 procent z hrubé mzdy, ČSSD s tím zásadně nesouhlasí.
          13:49
          Dávky pro podnikatele
           Živnostníci budou moci dostávat kompenzační bonus 500 korun na den i peníze z programu Antivirus. Oznámilo to ministerstvo financí.
           14:09
           Zobrazování policistů
            Francouzi po celé zemi protestují proti chystanému zákonu o globální bezpečnosti. Chystaná norma totiž hodlá zakázat pořizování fotografií a videí příslušníků francouzské policie a ozbrojených si.
            16:18
            Opravy D1
             Živý vstup Blanky Poulové.
             18:49
             Protesty v Polsku
              V desítkách polských měst pokračovaly demonstrace proti zpřísnění pravidel potratů. Při příležitosti 102. výročí dne, kdy Polky získaly volební právo.
              19:26
              Jedna nula
               Kapela Tata Bojs vydala novou desku. Své desáté studiové album v řadě pojmenovala jedna nula.
               22:10
               Přípravy na volby
                Otevřít kandidátní listiny novým osobnostem nebo oslovit lidi přes volební koalice Zhruba rok před sněmovními volbami už strany vymýšlejí strategie, jak uspět.
                25:19
                Přídavky na děti
                 Návrh na zvýšení přídavků na děti by měla v pondělí projednávat vláda. Vládní koalice se přiblížila k dohodě na podobě úpravy dávky.
                 25:40
                 Obsazování okolí Karabachu
                  Ázerbájdžán pokračuje v rozmísťování svých jednotek v oblasti Karabachu. Na území se dostal po 27 letech na základě podmínek mírové dohody s Arménií, kterou zprostředkovalo Rusko.
                  27:49
                  Nelegální večírek
                   Zásah proti nelegální párty. Pomocí beranidla vnikla před půlnocí policie do zdánlivě zavřeného klubu v Anenské ulici v centru Prahy. Uvnitř zadrželi 119 mladých lidí – vesměs cizinců.
                   28:10
                   Zásoby podzemní vody
                    Letošní časté deště zvýšily zásoby podzemní vody. V některých lokalitách na jižní Moravě hladina stoupla i o víc než půl metru – výrazně nad třicetiletý průměr.
                    30:07
                    Počet vloupání
                     S koronavirem klesla kriminalita. Letos zatím policisté evidují o 15 procent méně trestných činů než před rokem. Jiné je to s vloupáním do objektů – těchto případů sice nepřibylo, ale ani výrazně neubylo.
                     32:51
                     Policejní statistika
                      Celkem se letos od ledna do konce října stalo téměř 146 tisíc trestných činů, vloni jich za zmíněných deset měsíců bylo o 22 a půl tisíce víc.
                      33:49
                      Slepá místa
                       A co konkrétně dokážou inteligentní kamerové systémy? Kromě běžného monitorování umí v reálném čase automaticky upozornit na rizikové chování lidí.
                       36:37
                       Pellegrini v čele Hlasu
                        Bývalý slovenský premiér Peter Pellegrini se stal předsedou nové strany Hlas – sociální demokracie. Ta je v současnosti nejpopulárnější v zemi.
                        36:59
                        Léčivá plazma
                         Některé nemocnice stále hledají dárce krevní plazmy, kteří prodělali infekci koronavirem.
                         38:47
                         Nehody na náledí
                          Dálnici D4 u Kytína dopoledne uzavřely dvě nehody. Celkem tam havarovalo devět aut – sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Podle ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí.
                          39:03
                          Přibylo odpadu
                           V Česku letos přibude komunálního i nebezpečného odpadu – kvůli epidemii. Lidé si nechávají posílat věci domů – jsou balené. Hlavně ale narostlo množství infekčního materiálu.
                           41:04
                           Nejistota na Šumavě
                            Nejistý je začátek zimní sezony na Šumavě. Provozovatelé lyžařských areálů zatím nevědí, jestli v prosinci otevřou.
                            41:46
                            Poslední adresa
                             Projekt Poslední adresa, který připomíná oběti komunistického režimu, musel kvůli omezením proti šíření koronaviru pozastavit svou činnost.
                             43:53
                             Procházky se psy
                              V době koronavirové krize výrazně vzrostl zájem o venčení psů z útulků. Někteří lidé tím chtějí zpestřit procházku dětem, kterým chybějí kamarádi i zájmové kroužky.
                              44:25
                              Padělky mobilů
                               Padělané mobily v rumunské dodávce. Celníci v noci na pátek objevili desítky napodobenin telefonů iPhone a Samsung s příslušenstvím. Originály by vyšly zhruba na 6 milionů korun.
                               44:46
                               Nejhlubší bazén
                                V Polsku se otevřel nejhlubší bazén na světě - hladinu od zúženého dna dělí 45,4 metru.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                29. listopad 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                28. září

                                Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                                28. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                28. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                28. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                27. září

                                Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                                27. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                27. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                26. září

                                Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                                26. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                26. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                26. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                25. září

                                Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                                25. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                25. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                25. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                                24. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 9. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám