53 minut

14. října 2020

Obsah dílu

Nová opatření v Česku — Kapacity nemocnic — Školy pro děti zdravotníků — První den výuky na dálku — Kompenzace pro podnikatele — Kompenzace pro podnikatele — Kompenzace pro podnikatele — Výdejní okénka v restauracích — Dodržování opatření v Česku — Přísná opatření v Česku — Nárůst počtu nakažených — Plošné testování v Česku — Nepříznivý vývoj nákazy v Evropě — Aerolinky v době koronaviru — Deště zvedají hladiny řek — Deště zvedají hladiny řek — Řeka Opava ohrožuje Kravaře — Hladiny řek na jihu Moravy — Záplavy ve Višňové — Výhled počasí pro nejbližší hodiny — Poslední schůze Senátu ve starém složení — Lavička Jaroslava Kubery — Koaliční smlouva v Jihomoravském kraji — Útoky na policisty ve Francii — Údajný střet zájmů premiéra — Rozhovory o brexitu — Ministryně spravedlnosti u prezidenta — Omezení v hromadné dopravě — Rekordní let ptáka — Výjimečné ženy v knize Hrdinky

Části dílu

00:37
Nová opatření v Česku
  Další vysoký nárůst počtu nakažených koronavirem. V úterý jich bylo podruhé od začátku pandemie víc než osm tisíc. Za dnešek do 18. hodiny pak skoro 5700. Kvůli šířící se infekci dnes začala platit razantní opatření.
  01:28
  Kapacity nemocnic
   Aktuálně je v Česku v nemocnicích přes dva a půl tisíce nakažených. Na začátku měsíce to byla méně než polovina. Postupně se tak zaplňují kapacity lůžkové péče.
   04:45
   Školy pro děti zdravotníků
    Kvůli tomu, aby nemocnice nepřišly o další personál, se dnes otevřely pro děti zdravotníků vybraná zařízení.
    06:49
    První den výuky na dálku
     Žáci 1. stupně základních škol se mají vrátit do lavic 2. listopadu. Ministr školství včera večer uvedl, že to platí, jen pokud se podaří zbrzdit nákazu.
     09:06
     Kompenzace pro podnikatele
      Živnostníci a malé firmy, které musely kvůli koronaviru úplně přerušit své podnikání, dostanou podobně jako na jaře denní náhradu 500 korun čistého.
      09:45
      Kompenzace pro podnikatele
       Pokud návrh rychle projde sněmovnou i Senátem, mohl by stát peníze začít vyplácet během listopadu.
       12:27
       Kompenzace pro podnikatele
        O další možné pomoci vláda rozhodla už dnes. Například se prodlouží program antivirus A, a to až do konce roku.
        13:54
        Výdejní okénka v restauracích
         Živý vstup Kateřiny Beranové.
         16:51
         Dodržování opatření v Česku
          Na kontrolu přísných opatření teď víc dohlíží policie. Častěji jsou hlídky vidět třeba na zastávkách nebo nádražích, kde jsou povinné roušky.
          19:06
          Přísná opatření v Česku
           Hostem Událostí je Jan Hamáček.
           21:50
           Nárůst počtu nakažených
            Včera přibylo přes 8300 pozitivně testovaných. Za dnešek k 18. hodině je jich zatím podle údajů ministerstva zdravotnictví 5679.
            22:36
            Plošné testování v Česku
             Jako jednu ze svých tří hlavních priorit ministr zdravotnictví Roman Prymula ve svém projevu označil plošné testování. Počítá s jeho spuštěním do 14 dnů.
             25:30
             Nepříznivý vývoj nákazy v Evropě
              Rekordní čísla nakažených koronavirem nemá jen Česko ale také Evropa jako celek. Za poslední týden na covid-19 na kontinentu pozitivně testovali rekordních 700 tisíc lidí.
              27:53
              Aerolinky v době koronaviru
               Stovky tisíc pracovních míst v ohrožení – a omezení letů oproti loňsku až o 66 %. Takové je varování Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu.
               30:02
               Deště zvedají hladiny řek
                Vydatné deště zvedají hladiny řek - na mnoha místech Moravy a Slezska, ale také ve východních Čechách nebo na Frýdlantsku. Někde letos už poněkolikáté.
                31:00
                Deště zvedají hladiny řek
                 Intenzivně pršelo už v noci - zakrátko na to reagovaly i hladiny toků, protože země v zasažených regionech je už většinou nasycená.
                 33:29
                 Řeka Opava ohrožuje Kravaře
                  Živý vstup Natálie Flajžíkové.
                  36:24
                  Hladiny řek na jihu Moravy
                   Stav na řece Moravě sleduje ve Strážnici Helena Ondřejová.
                   38:00
                   Záplavy ve Višňové
                    V průběhu dopoledne vystoupala na třetí povodňový stupeň také voda ve Višňové na Frýdlantsku. Na několika místech se vylila z koryta. Zaplavila louky, zahrady i některé silnice.
                    39:13
                    Výhled počasí pro nejbližší hodiny
                     Předpověď počasí od Tatiany Míkové.
                     40:36
                     Poslední schůze Senátu ve starém složení
                      Předsedou Senátu podle všeho zůstane Miloš Vystrčil z ODS. Podporu mu avizovali senátoři napříč kluby. Právě občanští demokraté budou mít nejsilnější klub - společný s TOP 09.
                      43:05
                      Lavička Jaroslava Kubery
                       V Senátu taky odhalili lavičku Jaroslava Kubery – zesnulého předsedy Horní komory. Na její pořízení se zákonodárci složili.
                       43:28
                       Koaliční smlouva v Jihomoravském kraji
                        Jihomoravský kraj má novou koaliční smlouvu. Ve vile Tugendhat ji odpoledne podepsali zástupci lidovců, Pirátů, ODS a hnutí STAN.
                        44:11
                        Útoky na policisty ve Francii
                         Na francouzských předměstích roste počet útoků na policisty, pořádkové síly tam ztrácejí respekt obyvatel.
                         46:25
                         Údajný střet zájmů premiéra
                          Premiér je podle Senátu ve střetu zájmů. Horní komora v usnesení potvrdila závěry své komise, která posuzovala unijní audity ohledně Andreje Babiše a dotací pro Agrofert, a předsedu vlády i kabinet vyzvala, aby situaci vyřešili.
                          46:43
                          Rozhovory o brexitu
                           Evropská unie a Velká Británie povedou rozhovory o brexitu i po zítřejším summitu, kde chtěl mít premiér Boris Johnson původně jasno o konečné podobě rozchodové smlouvy.
                           47:05
                           Ministryně spravedlnosti u prezidenta
                            Ministryně spravedlnosti Marie Benešová kritizuje zprávu Evropské komise o právním státu v Česku. Chce se kvůli tomu sejít s místopředsedkyní komise Věrou Jourovou.
                            47:46
                            Omezení v hromadné dopravě
                             Spolu s nouzovým stavem přicházejí omezení i pro cestující v hromadné dopravě. Někteří dopravci chtějí zamezit přenosu koronaviru omezením spojů.
                             48:29
                             Rekordní let ptáka
                              Rekordní let drobného ptáka. Vědci zaznamenali trasu břehouše rudého z Aljašky na Nový Zéland dlouhou víc než 12 tisíc kilometrů.
                              48:51
                              Výjimečné ženy v knize Hrdinky
                               Měly odvahu a nebály se jít za svými sny. To je šedesát výjimečných a leckdy zapomenutých žen, o kterých vypráví nová kniha Hrdinky.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž55 minut
                               Další díl
                               15. října 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž55 minut

                               30. května

                               Headlines — Ministři zemí NATO v Praze — Blinken ocenil českou muniční iniciativu — Přípravy na summit NATO ve Washingtonu — Vojenská pomoc Ukrajině — Fond na pomoc Ukrajině — Reforma penzí prošla sněmovnou — Reforma penzí ve Sněmovně — Izrael kontroluje nárazníkovou zónu mezi Egyptem a Gazou — Odsouzení aktivisté v Hongkongu — Nová zelená úsporám Light — Nové silnice a obchvaty na Vysočině — Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka — Trestní proces s exprezidentem Trumpem — Na sídlišti v Chomutově hořel byt — Prezident přijal hokejisty na Hradě — Varování před dešti — Praha mění pravidla parkování — Zdražování parkovného v Praze — Problémy s parkováním v Praze — Města se potýkají s nedostatkem parkovacích míst — Kokain ve Sněmovně — Nejčastější jména — Výbuchy sopky na Islandu — Boj o nejsledovanější televizi na Slovensku — Redefinice znásilnění v Senátu — Německo zruší kontroverzní poplatek za plyn — Debaty ČT před eurovolbami — Peníze na záchranu pevností Terezín a Josefov — V Praze začal veletrh vědy — Amnestie pro katalánské separatisty — Britský parlament se formálně rozpustil — Sečení trávy u silnic — Začal filmový festival ve Zlíně

                               30. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               30. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               30. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               29. května

                               Stávka zaměstnanců soudů — Stávka zaměstnanců soudů — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Vývoj bojů v Pásmu Gazy — Prezident Pavel v Ammánu — Převozy nelegálních migrantů — Příspěvky na péči — Brno má vlastní stavební pravidla — Foltýn bude vládním koordinátorem strategické komunikace — Problémy s nelegální migrací v Polsku — KLDR vyslala do Jižní Koreje balony s odpadky — Divadelní představení Forman — Ministři NATO v Praze — Důchodová reforma ve Sněmovně — Vlci na Vysočině zaútočili na stádo ovcí — Ocenění českých hokejistů — Na Islandu opět vybuchla sopka — Pacientů s roztroušenou sklerózou přibývá — Povinný sběr textilu — Třídění odpadu — Většina textilu končí na skládce — Nový projekt nemocnice v Českých Budějovicích — Křetínský může převzít britskou poštu — Parlamentní volby v JAR — Soud s Trumpem spěje ke konci — Větší ochrana obětí domácího násilí — V mostecké nemocnici hořela trafostanice — Agrovoltaika v Litomyšli — Nová bezpečnostní opatření na Slovensku — Dopady sesuvu půdy na Papui-Nové Guineji — Přípravy na 80. výročí vylodění a bitvy o Normandii — Případ bývalých příslušníků StB — Útlum těžby na lomu ČSA — Pekelný závod v Chrudimi — Počítačová hra Vivat Slovakia — Vykolejený vlak — Včelí úly na radniční věži v Ostravě

                               29. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               29. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               29. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               28. května

                               Platy soudců — ÚS o snížení platů soudců — Základní platy soudců — Jednání o pomoci Ukrajině — Evropští lídři v Praze — Reforma penzí — Poslanci o důchodové reformě — Další údery v Rafahu — Vyšetřování útoku v Rafahu — Opera Libuše na Pražském jaru — Kauza exsoudce Sováka — Studie k černému kašli — Disciplinární řízení vůči Okamurovi — Bouře v USA mají 23 obětí — Stavba tunelu na dálnici D3 — Housle Pavla Šporcla — Zájem o rekvalifikace roste — Konzumace alkoholu v Česku — Kuřáci v Česku — Češi pijí méně piva — Vězení za zapálení squatu — Silné bouřky na severovýchodě Čech — Napětí v Gruzii — Soud zamítl Zemanovu žalobu — Dotace na fotovoltaiku — Problémy dětí s rodiči ve vězení — Hosté a program festivalu Karlovy Vary — Trump je první trestně stíhaný exprezident USA — Slova papeže o homosexuálech — Řidiči MHD si nesmějí pouštět hudbu — Zlatá tretra v Ostravě — Vydrám se na Šumavě daří

                               28. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               28. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               28. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               27. května

                               Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui-Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezident pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                               27. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               27. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               26. května

                               Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                               26. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               26. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 5. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám