14. říjen 2020

Obsah dílu

Nová opatření v Česku — Kapacity nemocnic — Školy pro děti zdravotníků — První den výuky na dálku — Kompenzace pro podnikatele — Kompenzace pro podnikatele — Kompenzace pro podnikatele — Výdejní okénka v restauracích — Dodržování opatření v Česku — Přísná opatření v Česku — Nárůst počtu nakažených — Plošné testování v Česku — Nepříznivý vývoj nákazy v Evropě — Aerolinky v době koronaviru — Deště zvedají hladiny řek — Deště zvedají hladiny řek — Řeka Opava ohrožuje Kravaře — Hladiny řek na jihu Moravy — Záplavy ve Višňové — Výhled počasí pro nejbližší hodiny — Poslední schůze Senátu ve starém složení — Lavička Jaroslava Kubery — Koaliční smlouva v Jihomoravském kraji — Útoky na policisty ve Francii — Údajný střet zájmů premiéra — Rozhovory o brexitu — Ministryně spravedlnosti u prezidenta — Omezení v hromadné dopravě — Rekordní let ptáka — Výjimečné ženy v knize Hrdinky

Části dílu

00:37
Nová opatření v Česku
  Další vysoký nárůst počtu nakažených koronavirem. V úterý jich bylo podruhé od začátku pandemie víc než osm tisíc. Za dnešek do 18. hodiny pak skoro 5700. Kvůli šířící se infekci dnes začala platit razantní opatření.
  01:28
  Kapacity nemocnic
   Aktuálně je v Česku v nemocnicích přes dva a půl tisíce nakažených. Na začátku měsíce to byla méně než polovina. Postupně se tak zaplňují kapacity lůžkové péče.
   04:45
   Školy pro děti zdravotníků
    Kvůli tomu, aby nemocnice nepřišly o další personál, se dnes otevřely pro děti zdravotníků vybraná zařízení.
    06:49
    První den výuky na dálku
     Žáci 1. stupně základních škol se mají vrátit do lavic 2. listopadu. Ministr školství včera večer uvedl, že to platí, jen pokud se podaří zbrzdit nákazu.
     09:06
     Kompenzace pro podnikatele
      Živnostníci a malé firmy, které musely kvůli koronaviru úplně přerušit své podnikání, dostanou podobně jako na jaře denní náhradu 500 korun čistého.
      09:45
      Kompenzace pro podnikatele
       Pokud návrh rychle projde sněmovnou i Senátem, mohl by stát peníze začít vyplácet během listopadu.
       12:27
       Kompenzace pro podnikatele
        O další možné pomoci vláda rozhodla už dnes. Například se prodlouží program antivirus A, a to až do konce roku.
        13:54
        Výdejní okénka v restauracích
         Živý vstup Kateřiny Beranové.
         16:51
         Dodržování opatření v Česku
          Na kontrolu přísných opatření teď víc dohlíží policie. Častěji jsou hlídky vidět třeba na zastávkách nebo nádražích, kde jsou povinné roušky.
          19:06
          Přísná opatření v Česku
           Hostem Událostí je Jan Hamáček.
           21:50
           Nárůst počtu nakažených
            Včera přibylo přes 8300 pozitivně testovaných. Za dnešek k 18. hodině je jich zatím podle údajů ministerstva zdravotnictví 5679.
            22:36
            Plošné testování v Česku
             Jako jednu ze svých tří hlavních priorit ministr zdravotnictví Roman Prymula ve svém projevu označil plošné testování. Počítá s jeho spuštěním do 14 dnů.
             25:30
             Nepříznivý vývoj nákazy v Evropě
              Rekordní čísla nakažených koronavirem nemá jen Česko ale také Evropa jako celek. Za poslední týden na covid-19 na kontinentu pozitivně testovali rekordních 700 tisíc lidí.
              27:53
              Aerolinky v době koronaviru
               Stovky tisíc pracovních míst v ohrožení – a omezení letů oproti loňsku až o 66 %. Takové je varování Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu.
               30:02
               Deště zvedají hladiny řek
                Vydatné deště zvedají hladiny řek - na mnoha místech Moravy a Slezska, ale také ve východních Čechách nebo na Frýdlantsku. Někde letos už poněkolikáté.
                31:00
                Deště zvedají hladiny řek
                 Intenzivně pršelo už v noci - zakrátko na to reagovaly i hladiny toků, protože země v zasažených regionech je už většinou nasycená.
                 33:29
                 Řeka Opava ohrožuje Kravaře
                  Živý vstup Natálie Flajžíkové.
                  36:24
                  Hladiny řek na jihu Moravy
                   Stav na řece Moravě sleduje ve Strážnici Helena Ondřejová.
                   38:00
                   Záplavy ve Višňové
                    V průběhu dopoledne vystoupala na třetí povodňový stupeň také voda ve Višňové na Frýdlantsku. Na několika místech se vylila z koryta. Zaplavila louky, zahrady i některé silnice.
                    39:13
                    Výhled počasí pro nejbližší hodiny
                     Předpověď počasí od Tatiany Míkové.
                     40:36
                     Poslední schůze Senátu ve starém složení
                      Předsedou Senátu podle všeho zůstane Miloš Vystrčil z ODS. Podporu mu avizovali senátoři napříč kluby. Právě občanští demokraté budou mít nejsilnější klub - společný s TOP 09.
                      43:05
                      Lavička Jaroslava Kubery
                       V Senátu taky odhalili lavičku Jaroslava Kubery – zesnulého předsedy Horní komory. Na její pořízení se zákonodárci složili.
                       43:28
                       Koaliční smlouva v Jihomoravském kraji
                        Jihomoravský kraj má novou koaliční smlouvu. Ve vile Tugendhat ji odpoledne podepsali zástupci lidovců, Pirátů, ODS a hnutí STAN.
                        44:11
                        Útoky na policisty ve Francii
                         Na francouzských předměstích roste počet útoků na policisty, pořádkové síly tam ztrácejí respekt obyvatel.
                         46:25
                         Údajný střet zájmů premiéra
                          Premiér je podle Senátu ve střetu zájmů. Horní komora v usnesení potvrdila závěry své komise, která posuzovala unijní audity ohledně Andreje Babiše a dotací pro Agrofert, a předsedu vlády i kabinet vyzvala, aby situaci vyřešili.
                          46:43
                          Rozhovory o brexitu
                           Evropská unie a Velká Británie povedou rozhovory o brexitu i po zítřejším summitu, kde chtěl mít premiér Boris Johnson původně jasno o konečné podobě rozchodové smlouvy.
                           47:05
                           Ministryně spravedlnosti u prezidenta
                            Ministryně spravedlnosti Marie Benešová kritizuje zprávu Evropské komise o právním státu v Česku. Chce se kvůli tomu sejít s místopředsedkyní komise Věrou Jourovou.
                            47:46
                            Omezení v hromadné dopravě
                             Spolu s nouzovým stavem přicházejí omezení i pro cestující v hromadné dopravě. Někteří dopravci chtějí zamezit přenosu koronaviru omezením spojů.
                             48:29
                             Rekordní let ptáka
                              Rekordní let drobného ptáka. Vědci zaznamenali trasu břehouše rudého z Aljašky na Nový Zéland dlouhou víc než 12 tisíc kilometrů.
                              48:51
                              Výjimečné ženy v knize Hrdinky
                               Měly odvahu a nebály se jít za svými sny. To je šedesát výjimečných a leckdy zapomenutých žen, o kterých vypráví nová kniha Hrdinky.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               15. říjen 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               28. březen

                               Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                               28. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               28. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               28. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               27. březen

                               Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                               27. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               26. březen

                               Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                               26. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               26. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 3. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám