22. září 2020

Obsah dílu

Prymula se ujal úřadu ministra — Prymula nevyloučil zpřísnění opatření — Plán ministra na zvládání epidemie — Vývoj nákazy v ČR — Omezení cest do Německa — 75. Valné shromáždění OSN — Jednání o rozpočtu pro MPSV — Otrávené ryby v Bečvě — Český román v Divadle na Vinohradech — Koronavirus v zahraničí — Likvidace kalů z ostravských lagun — Předčasné propuštění Petera Kmetě — Oslavy narozenin válečných veteránů — Záchrana kytovců v Austrálii — Opatření ve školách — Omezení v barech a restauracích a další opatření — Růst mezd v dalších letech — Trest pro bojovníka z východní Ukrajiny — Asistenti ve školách — Přípravy voleb — Předvolební debaty ČT — Rozsudky smrti za žhářství v Pákistánu — Vysvětlení hromadného úhynu slonů v Botswaně — Trest pro kritika čínského režimu — Zátěžový test Trojské lávky — Den bez aut — Testování ze slin

Části dílu

00:36
Prymula se ujal úřadu ministra
  Nový ministr – nová opatření. Roman Prymula dnes nastoupil do vedení resortu zdravotnictví. Funkce se ujal po včerejší rezignaci Adama Vojtěcha.
  01:35
  Prymula nevyloučil zpřísnění opatření
   Roman Prymula dnes také řekl, že zatím nevidí důvod pro nouzový stav. Jeho vyhlášení v následujících týdnech, ale nevyloučil.
   04:28
   Plán ministra na zvládání epidemie
    Rozhovor s Romanem Prymulou (nestr. za ANO), ministrem zdravotnictví.
    08:04
    Vývoj nákazy v ČR
     Včera se koronavirem nakazilo bezmála tisíc pět set lidí – kromě neděle, kdy je přírůstek tradičně nejnižší, jde o nejmenší číslo za poslední týden.
     08:56
     Omezení cest do Německa
      Živý vstup Martina Jonáše.
      11:51
      75. Valné shromáždění OSN
       Začalo jubilejní 75. Valné shromáždění OSN. Politici letos kvůli pandemii nevystupují přímo v newyorském sídle organizace, ale posílají předtočené projevy.
       16:15
       Jednání o rozpočtu pro MPSV
        Ministryně financí Alena Schillerová se dnes nedohodla s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou na rozpočtu jejího resortu.
        17:18
        Otrávené ryby v Bečvě
         Rybáři a hasiči pokračují v odklízení uhynulých ryb z koryta Bečvy. Zřejmě v neděli znečistila řeku toxická látka na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje.
         18:47
         Český román v Divadle na Vinohradech
          Divadlo Na Vinohradech nově uvádí jeden z nejčtenějších českých titulů 20. století – Český román Olgy Scheinpflugové.
          21:16
          Koronavirus v zahraničí
           Madrid se brání vysokému nárůstu nově nakažených. Bezmála milion obyvatel chudších čtvrtí se horko těžko vyrovnává s úplnou dvoutýdenní karanténou.
           23:35
           Likvidace kalů z ostravských lagun
            Sokolovská uhelná přestala likvidovat kaly z lagun u bývalé chemičky Ostramo. Kvůli rostoucí ceně emisních povolenek teď odstavuje provoz tlakové plynárny.
            25:36
            Předčasné propuštění Petera Kmetě
             Podnikatel Peter Kmeť se možná dostane na svobodu. Pražský obvodní soud vyhověl jeho žádosti o předčasném propuštění z vězení, kde si odpykává tříletý trest za pomoc při vytunelování firmy Oleo Chemical.
             25:56
             Oslavy narozenin válečných veteránů
              Dva váleční veteráni z východní fronty, Miloslav Masopust a Václav Kuchynka, oslavili společně 95., respektive 96. narozeniny.
              27:59
              Záchrana kytovců v Austrálii
               U břehů australského ostrova Tasmánie se rozběhl závod o život obřího hejna velryb.
               29:53
               Opatření ve školách
                A teď podrobněji ke školám a výzvě ministra zdravotnictví k vyhlášení pátečního volna. Rozhodnutí spočívá na jednotlivých ředitelích.
                32:30
                Omezení v barech a restauracích a další opatření
                 Další omezení zřejmě čeká jednu z ekonomicky nejhůře postižených oblastí: restaurace a bary.
                 36:44
                 Růst mezd v dalších letech
                  Růst mezd se letos zastaví. Zatímco v posledních letech firmy lidem pravidelně přidávaly, podle personálních agentur budou teď nábory nových lidí spíše omezovat – tlak na růst výplat se tedy sníží.
                  38:45
                  Trest pro bojovníka z východní Ukrajiny
                   V Česku padl další rozsudek za podporu vojenských separatistů na východní Ukrajině. Bělorus Alexej Fadějev žijící v Praze má jít do vězení na čtyři a půl roku.
                   41:13
                   Asistenti ve školách
                    Připravovaná vyhláška ministerstva školství, která by měla upravovat inkluzi na školách, by podle některých odborníků mohla dětem i školám uškodit.
                    42:10
                    Přípravy voleb
                     Deset dní do voleb. Přípravy na hlasování do zastupitelstev krajů a třetiny Senátu vrcholí. Český statistický úřad za přísných hygienických podmínek testuje sčítání hlasů.
                     44:23
                     Předvolební debaty ČT
                      Živý vstup Daniely Písařovicové
                      45:18
                      Rozsudky smrti za žhářství v Pákistánu
                       V případu jednoho z nejtragičtějších požárů v historii Pákistánu padly dva rozsudky smrti. Soud dospěl k závěru, že v Karáčí v roce 2012 hořelo kvůli žhářům, nikoliv nešťastnou náhodou.
                       45:39
                       Vysvětlení hromadného úhynu slonů v Botswaně
                        Jihoafrická Botswana odhalila příčinu masového úhynu svých slonů.
                        47:26
                        Trest pro kritika čínského režimu
                         K 18 letům vězení odsoudila Čína kritika komunistické strany Žen Č-čchianga. Zatčen byl bezprostředně poté, co na internetu ostře kritizoval čínské vedení za přístup ke koronavirové krizi.
                         48:05
                         Zátěžový test Trojské lávky
                          Na Trojské lávce začaly několikadenní zatěžovací zkoušky. Mají prověřit její konstrukci. Pro veřejnost se má otevřít na přelomu října a listopadu.
                          49:34
                          Den bez aut
                           Vyměnit auto za jinou alternativu pro cestu třeba do práce. To je hlavní cíl Dne bez aut, který připadl na dnešek. V řadě měst se konaly akce na podporu udržitelné formy dopravy.
                           50:15
                           Testování ze slin
                            Testy ze slin by v Česku mohly začít v půlce října. Sada vzniká ve spolupráci Ústavu organické chemie a biochemie se soukromým sektorem.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž54 minut
                            Další díl
                            23. září 2020

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            4. červen

                            Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                            4. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            4. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            4. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            3. červen

                            Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                            3. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            3. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            3. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            2. červen

                            Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                            2. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            2. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            2. 6. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám