54 minut

22. září 2020

Obsah dílu

Prymula se ujal úřadu ministra — Prymula nevyloučil zpřísnění opatření — Plán ministra na zvládání epidemie — Vývoj nákazy v ČR — Omezení cest do Německa — 75. Valné shromáždění OSN — Jednání o rozpočtu pro MPSV — Otrávené ryby v Bečvě — Český román v Divadle na Vinohradech — Koronavirus v zahraničí — Likvidace kalů z ostravských lagun — Předčasné propuštění Petera Kmetě — Oslavy narozenin válečných veteránů — Záchrana kytovců v Austrálii — Opatření ve školách — Omezení v barech a restauracích a další opatření — Růst mezd v dalších letech — Trest pro bojovníka z východní Ukrajiny — Asistenti ve školách — Přípravy voleb — Předvolební debaty ČT — Rozsudky smrti za žhářství v Pákistánu — Vysvětlení hromadného úhynu slonů v Botswaně — Trest pro kritika čínského režimu — Zátěžový test Trojské lávky — Den bez aut — Testování ze slin

Části dílu

00:36
Prymula se ujal úřadu ministra
  Nový ministr – nová opatření. Roman Prymula dnes nastoupil do vedení resortu zdravotnictví. Funkce se ujal po včerejší rezignaci Adama Vojtěcha.
  01:35
  Prymula nevyloučil zpřísnění opatření
   Roman Prymula dnes také řekl, že zatím nevidí důvod pro nouzový stav. Jeho vyhlášení v následujících týdnech, ale nevyloučil.
   04:28
   Plán ministra na zvládání epidemie
    Rozhovor s Romanem Prymulou (nestr. za ANO), ministrem zdravotnictví.
    08:04
    Vývoj nákazy v ČR
     Včera se koronavirem nakazilo bezmála tisíc pět set lidí – kromě neděle, kdy je přírůstek tradičně nejnižší, jde o nejmenší číslo za poslední týden.
     08:56
     Omezení cest do Německa
      Živý vstup Martina Jonáše.
      11:51
      75. Valné shromáždění OSN
       Začalo jubilejní 75. Valné shromáždění OSN. Politici letos kvůli pandemii nevystupují přímo v newyorském sídle organizace, ale posílají předtočené projevy.
       16:15
       Jednání o rozpočtu pro MPSV
        Ministryně financí Alena Schillerová se dnes nedohodla s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou na rozpočtu jejího resortu.
        17:18
        Otrávené ryby v Bečvě
         Rybáři a hasiči pokračují v odklízení uhynulých ryb z koryta Bečvy. Zřejmě v neděli znečistila řeku toxická látka na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje.
         18:47
         Český román v Divadle na Vinohradech
          Divadlo Na Vinohradech nově uvádí jeden z nejčtenějších českých titulů 20. století – Český román Olgy Scheinpflugové.
          21:16
          Koronavirus v zahraničí
           Madrid se brání vysokému nárůstu nově nakažených. Bezmála milion obyvatel chudších čtvrtí se horko těžko vyrovnává s úplnou dvoutýdenní karanténou.
           23:35
           Likvidace kalů z ostravských lagun
            Sokolovská uhelná přestala likvidovat kaly z lagun u bývalé chemičky Ostramo. Kvůli rostoucí ceně emisních povolenek teď odstavuje provoz tlakové plynárny.
            25:36
            Předčasné propuštění Petera Kmetě
             Podnikatel Peter Kmeť se možná dostane na svobodu. Pražský obvodní soud vyhověl jeho žádosti o předčasném propuštění z vězení, kde si odpykává tříletý trest za pomoc při vytunelování firmy Oleo Chemical.
             25:56
             Oslavy narozenin válečných veteránů
              Dva váleční veteráni z východní fronty, Miloslav Masopust a Václav Kuchynka, oslavili společně 95., respektive 96. narozeniny.
              27:59
              Záchrana kytovců v Austrálii
               U břehů australského ostrova Tasmánie se rozběhl závod o život obřího hejna velryb.
               29:53
               Opatření ve školách
                A teď podrobněji ke školám a výzvě ministra zdravotnictví k vyhlášení pátečního volna. Rozhodnutí spočívá na jednotlivých ředitelích.
                32:30
                Omezení v barech a restauracích a další opatření
                 Další omezení zřejmě čeká jednu z ekonomicky nejhůře postižených oblastí: restaurace a bary.
                 36:44
                 Růst mezd v dalších letech
                  Růst mezd se letos zastaví. Zatímco v posledních letech firmy lidem pravidelně přidávaly, podle personálních agentur budou teď nábory nových lidí spíše omezovat – tlak na růst výplat se tedy sníží.
                  38:45
                  Trest pro bojovníka z východní Ukrajiny
                   V Česku padl další rozsudek za podporu vojenských separatistů na východní Ukrajině. Bělorus Alexej Fadějev žijící v Praze má jít do vězení na čtyři a půl roku.
                   41:13
                   Asistenti ve školách
                    Připravovaná vyhláška ministerstva školství, která by měla upravovat inkluzi na školách, by podle některých odborníků mohla dětem i školám uškodit.
                    42:10
                    Přípravy voleb
                     Deset dní do voleb. Přípravy na hlasování do zastupitelstev krajů a třetiny Senátu vrcholí. Český statistický úřad za přísných hygienických podmínek testuje sčítání hlasů.
                     44:23
                     Předvolební debaty ČT
                      Živý vstup Daniely Písařovicové
                      45:18
                      Rozsudky smrti za žhářství v Pákistánu
                       V případu jednoho z nejtragičtějších požárů v historii Pákistánu padly dva rozsudky smrti. Soud dospěl k závěru, že v Karáčí v roce 2012 hořelo kvůli žhářům, nikoliv nešťastnou náhodou.
                       45:39
                       Vysvětlení hromadného úhynu slonů v Botswaně
                        Jihoafrická Botswana odhalila příčinu masového úhynu svých slonů.
                        47:26
                        Trest pro kritika čínského režimu
                         K 18 letům vězení odsoudila Čína kritika komunistické strany Žen Č-čchianga. Zatčen byl bezprostředně poté, co na internetu ostře kritizoval čínské vedení za přístup ke koronavirové krizi.
                         48:05
                         Zátěžový test Trojské lávky
                          Na Trojské lávce začaly několikadenní zatěžovací zkoušky. Mají prověřit její konstrukci. Pro veřejnost se má otevřít na přelomu října a listopadu.
                          49:34
                          Den bez aut
                           Vyměnit auto za jinou alternativu pro cestu třeba do práce. To je hlavní cíl Dne bez aut, který připadl na dnešek. V řadě měst se konaly akce na podporu udržitelné formy dopravy.
                           50:15
                           Testování ze slin
                            Testy ze slin by v Česku mohly začít v půlce října. Sada vzniká ve spolupráci Ústavu organické chemie a biochemie se soukromým sektorem.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž55 minut
                            Další díl
                            23. září 2020

                            Přehled dílů

                            8323 dostupných
                            Stopáž49 minut

                            20. července

                            Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                            20. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            20. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            19. července

                            Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                            19. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            19. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            18. července

                            Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                            18. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            18. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. července

                            Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                            17. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            16. července

                            Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                            16. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 7. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám