20. září 2020

Obsah dílu

Největší víkendový nárůst od počátku epidemie — Nárůst počtu nakažených — Koronavirová epidemie plní kapacity nemocnic — Celorepubliková opatření — Jednání bezpečnostní rady Prahy a na Vysočině — Jednání o rozpočtu v Lánech — Uvolněné místo u Nejvyššího soudu — Protest proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi — Volební model — Dny NATO v Ostravě — Ilustrace pro britský překlad Kytice — Přísná omezení na Tour de France — Volby a referenda v Itálii — Ekonomické změny v Československu — Očkování proti chřipce — Tresty za nezaplacené pokuty — České pivovary v době koronakrize — Zdražování pivovarů — Ztráty restaurací, barů a hospod — Spory Řecka a Turecka — Sankce OSN proti Íránu — Následky nemoci covid-19 — Zájem o památky — Výcvik psů na hledání otrávených ptáků — Znečištěná Bečva — Jízdy historickým vlakem — Dobročinné závěti — Dvořákova Praha

Části dílu

00:35
Největší víkendový nárůst od počátku epidemie
  Hygienici včera potvrdili dva tisíce čtyřicet šest případů pozitivně testovaných na koronavirus.
  01:42
  Nárůst počtu nakažených
   Včera přibylo přesně 2046 pozitivně testovaných. Je to podobně jako v pátek a zároveň dosud nejvyšší víkendová hodnota.
   02:36
   Koronavirová epidemie plní kapacity nemocnic
    Právě Praha se kvůli komunitnímu šíření dostala v pátek na nejvyšší stupeň rizika. Lůžek intenzivní péče v metropoli ubývá - momentálně zbývá 15 procent kapacit.
    05:45
    Celorepubliková opatření
     Po plošné povinnosti nosit roušku v MHD a vnitřních prostorách přibyla v tomto týdnu další opatření.
     06:59
     Jednání bezpečnostní rady Prahy a na Vysočině
      Živý vstup Andrey Grubnerové.
      11:05
      Jednání o rozpočtu v Lánech
       Vláda trvá na zrušení superhrubé mzdy a na zavedení 15procentní sazby ze mzdy hrubé i po dnešním jednání premiéra a ministryně financí s prezidentem.
       13:47
       Uvolněné místo u Nejvyššího soudu
        Obsazení uvolněného místa u Nejvyššího soudu se stává velkým tématem americké prezidentské kampaně. Donald Trump odmítl žádost opozice a nástupkyni za zemřelou Ruth Ginsburgovou nominuje během nejbližších dní.
        14:41
        Protest proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi
         Desítky tisíc lidí už šestou neděli po sobě pochodovaly Minskem na protest proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi. Neodradily je ani rozsáhlé uzavírky a vojenská technika, kterou vláda poslala do ulic.
         16:44
         Volební model
          Kdyby se volilo do sněmovny na přelomu srpna a září, vyhrálo by podle průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi hnutí ANO.
          17:24
          Dny NATO v Ostravě
           V Mošnově na Novojičínsku skončily Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky. Dvacátý ročník byl kvůli koronaviru poprvé bez návštěvníků.
           18:08
           Ilustrace pro britský překlad Kytice
            Výtvarnice Míla Fürstová právě dokončila ilustrace pro britský překlad české klasiky Erbenovy Kytice. Pracovala na nich v karanténě v covidem zasažené Velké Británii, kde autorka, známá svou spoluprací s kapelou Coldplay, dlouhodobě žije.
            20:34
            Přísná omezení na Tour de France
             Živý vstup Jana Šmída.
             24:14
             Volby a referenda v Itálii
              V Itálii začaly v sedmi regionech místní volby a zároveň celostátní referendum o snížení počtu členů parlamentu.
              24:35
              Ekonomické změny v Československu
               Přesně před třiceti lety Československo vstoupilo do Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Ekonomické změny ale nebyly bez potíží.
               26:42
               Očkování proti chřipce
                Většina lidí se na podzim neplánuje nechat očkovat pro chřipce. Vyplynulo to z průzkumu agentury KANTAR CZ pro Českou televizi.
                27:04
                Tresty za nezaplacené pokuty
                 Policisté a celníci při kontrolách poznají, jestli řidič nedluží na pokutách. Když nezaplatí na místě, budou mu moci odebrat registrační značky.
                 29:33
                 České pivovary v době koronakrize
                  Koronavirová krize negativně dopadla na české pivovary. V době nouzového stavu za březen až květen tratily bezmála pět miliard korun. Prodej piva se v té době propadl zhruba o polovinu. A to hlavně kvůli zavřeným restauracím.
                  32:21
                  Zdražování pivovarů
                   Česká televize oslovila celkem 41 pivovarů. Na otázku, jestli a případně kdy budou zdražovat, odpovědělo 35 z nich.
                   33:42
                   Ztráty restaurací, barů a hospod
                    Podle odhadů asociace malých a středních podniků už zařízení v gastronomii přišla na tržbách minimálně o 30 miliard.
                    36:23
                    Spory Řecka a Turecka
                     Turecko chce územní spory s Řeckem řešit diplomatickou cestou - proto podle prezidenta Erdogana stáhlo těžební loď ze sporných vod.
                     38:51
                     Sankce OSN proti Íránu
                      Spojené státy oznámily znovuzavedení všech sankcí OSN proti Íránu. Teherán prý neutlumil jaderný program, jak slíbil. Velká část členů Organizace spojených národů krok Washingtonu vnímá jako protiprávní.
                      39:13
                      Následky nemoci covid-19
                       Až čtyřicet procent lidí, kteří prodělali covid-19, má i čtvrt roku po uzdravení poškozené plíce. Vyplývá to třeba ze studie lékařů z Fakultní nemocnice v Hradci Králové.
                       41:34
                       Zájem o památky
                        Nápor turistů zažívají památky v Moravskoslezském kraji. Přispěla k tomu kampaň na podporu cestovního ruchu. Na zhruba šedesáti místech mají lidé vstup od září až do konce října zdarma.
                        42:24
                        Výcvik psů na hledání otrávených ptáků
                         Ornitologové od začátku roku evidují na pět desítek otrávených ptáků - většinou dravců. Hledat je pomáhá Klára Hlubocká. Je jedinou psovodkou s takovým zaměřením v celém Česku.
                         44:26
                         Znečištěná Bečva
                          Neznámá látka znečistila řeku Bečvu na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje. Na místě zasahuje šest jednotek hasičů - profesionálních i dobrovolných.
                          44:43
                          Jízdy historickým vlakem
                           Jízdy historickým vlakem a plavba mezi Prahou a Davlí připomněly 2 výročí. Posázavský Pacifik slaví 120 let, kolesový parník Vltava 80.
                           45:02
                           Dobročinné závěti
                            290 milionů korun propadlo loni státu po lidech bez dědice a závěti. Podle dobročinných organizací, přibývá ale i těch, kdo odkážou majetek na charitativní účely.
                            47:13
                            Dvořákova Praha
                             Končí Dvořákova Praha - závěrečný koncert dvacátého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu odehraje Česká filharmonie.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž54 minut
                             Další díl
                             21. září 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             31. květen

                             Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                             31. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             31. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             31. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. květen

                             Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                             30. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. květen

                             Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                             29. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 5. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám