49 minut

20. září 2020

Obsah dílu

Největší víkendový nárůst od počátku epidemie — Nárůst počtu nakažených — Koronavirová epidemie plní kapacity nemocnic — Celorepubliková opatření — Jednání bezpečnostní rady Prahy a na Vysočině — Jednání o rozpočtu v Lánech — Uvolněné místo u Nejvyššího soudu — Protest proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi — Volební model — Dny NATO v Ostravě — Ilustrace pro britský překlad Kytice — Přísná omezení na Tour de France — Volby a referenda v Itálii — Ekonomické změny v Československu — Očkování proti chřipce — Tresty za nezaplacené pokuty — České pivovary v době koronakrize — Zdražování pivovarů — Ztráty restaurací, barů a hospod — Spory Řecka a Turecka — Sankce OSN proti Íránu — Následky nemoci covid-19 — Zájem o památky — Výcvik psů na hledání otrávených ptáků — Znečištěná Bečva — Jízdy historickým vlakem — Dobročinné závěti — Dvořákova Praha

Části dílu

00:35
Největší víkendový nárůst od počátku epidemie
  Hygienici včera potvrdili dva tisíce čtyřicet šest případů pozitivně testovaných na koronavirus.
  01:42
  Nárůst počtu nakažených
   Včera přibylo přesně 2046 pozitivně testovaných. Je to podobně jako v pátek a zároveň dosud nejvyšší víkendová hodnota.
   02:36
   Koronavirová epidemie plní kapacity nemocnic
    Právě Praha se kvůli komunitnímu šíření dostala v pátek na nejvyšší stupeň rizika. Lůžek intenzivní péče v metropoli ubývá - momentálně zbývá 15 procent kapacit.
    05:45
    Celorepubliková opatření
     Po plošné povinnosti nosit roušku v MHD a vnitřních prostorách přibyla v tomto týdnu další opatření.
     06:59
     Jednání bezpečnostní rady Prahy a na Vysočině
      Živý vstup Andrey Grubnerové.
      11:05
      Jednání o rozpočtu v Lánech
       Vláda trvá na zrušení superhrubé mzdy a na zavedení 15procentní sazby ze mzdy hrubé i po dnešním jednání premiéra a ministryně financí s prezidentem.
       13:47
       Uvolněné místo u Nejvyššího soudu
        Obsazení uvolněného místa u Nejvyššího soudu se stává velkým tématem americké prezidentské kampaně. Donald Trump odmítl žádost opozice a nástupkyni za zemřelou Ruth Ginsburgovou nominuje během nejbližších dní.
        14:41
        Protest proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi
         Desítky tisíc lidí už šestou neděli po sobě pochodovaly Minskem na protest proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi. Neodradily je ani rozsáhlé uzavírky a vojenská technika, kterou vláda poslala do ulic.
         16:44
         Volební model
          Kdyby se volilo do sněmovny na přelomu srpna a září, vyhrálo by podle průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi hnutí ANO.
          17:24
          Dny NATO v Ostravě
           V Mošnově na Novojičínsku skončily Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky. Dvacátý ročník byl kvůli koronaviru poprvé bez návštěvníků.
           18:08
           Ilustrace pro britský překlad Kytice
            Výtvarnice Míla Fürstová právě dokončila ilustrace pro britský překlad české klasiky Erbenovy Kytice. Pracovala na nich v karanténě v covidem zasažené Velké Británii, kde autorka, známá svou spoluprací s kapelou Coldplay, dlouhodobě žije.
            20:34
            Přísná omezení na Tour de France
             Živý vstup Jana Šmída.
             24:14
             Volby a referenda v Itálii
              V Itálii začaly v sedmi regionech místní volby a zároveň celostátní referendum o snížení počtu členů parlamentu.
              24:35
              Ekonomické změny v Československu
               Přesně před třiceti lety Československo vstoupilo do Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Ekonomické změny ale nebyly bez potíží.
               26:42
               Očkování proti chřipce
                Většina lidí se na podzim neplánuje nechat očkovat pro chřipce. Vyplynulo to z průzkumu agentury KANTAR CZ pro Českou televizi.
                27:04
                Tresty za nezaplacené pokuty
                 Policisté a celníci při kontrolách poznají, jestli řidič nedluží na pokutách. Když nezaplatí na místě, budou mu moci odebrat registrační značky.
                 29:33
                 České pivovary v době koronakrize
                  Koronavirová krize negativně dopadla na české pivovary. V době nouzového stavu za březen až květen tratily bezmála pět miliard korun. Prodej piva se v té době propadl zhruba o polovinu. A to hlavně kvůli zavřeným restauracím.
                  32:21
                  Zdražování pivovarů
                   Česká televize oslovila celkem 41 pivovarů. Na otázku, jestli a případně kdy budou zdražovat, odpovědělo 35 z nich.
                   33:42
                   Ztráty restaurací, barů a hospod
                    Podle odhadů asociace malých a středních podniků už zařízení v gastronomii přišla na tržbách minimálně o 30 miliard.
                    36:23
                    Spory Řecka a Turecka
                     Turecko chce územní spory s Řeckem řešit diplomatickou cestou - proto podle prezidenta Erdogana stáhlo těžební loď ze sporných vod.
                     38:51
                     Sankce OSN proti Íránu
                      Spojené státy oznámily znovuzavedení všech sankcí OSN proti Íránu. Teherán prý neutlumil jaderný program, jak slíbil. Velká část členů Organizace spojených národů krok Washingtonu vnímá jako protiprávní.
                      39:13
                      Následky nemoci covid-19
                       Až čtyřicet procent lidí, kteří prodělali covid-19, má i čtvrt roku po uzdravení poškozené plíce. Vyplývá to třeba ze studie lékařů z Fakultní nemocnice v Hradci Králové.
                       41:34
                       Zájem o památky
                        Nápor turistů zažívají památky v Moravskoslezském kraji. Přispěla k tomu kampaň na podporu cestovního ruchu. Na zhruba šedesáti místech mají lidé vstup od září až do konce října zdarma.
                        42:24
                        Výcvik psů na hledání otrávených ptáků
                         Ornitologové od začátku roku evidují na pět desítek otrávených ptáků - většinou dravců. Hledat je pomáhá Klára Hlubocká. Je jedinou psovodkou s takovým zaměřením v celém Česku.
                         44:26
                         Znečištěná Bečva
                          Neznámá látka znečistila řeku Bečvu na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje. Na místě zasahuje šest jednotek hasičů - profesionálních i dobrovolných.
                          44:43
                          Jízdy historickým vlakem
                           Jízdy historickým vlakem a plavba mezi Prahou a Davlí připomněly 2 výročí. Posázavský Pacifik slaví 120 let, kolesový parník Vltava 80.
                           45:02
                           Dobročinné závěti
                            290 milionů korun propadlo loni státu po lidech bez dědice a závěti. Podle dobročinných organizací, přibývá ale i těch, kdo odkážou majetek na charitativní účely.
                            47:13
                            Dvořákova Praha
                             Končí Dvořákova Praha - závěrečný koncert dvacátého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu odehraje Česká filharmonie.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž54 minut
                             Další díl
                             21. září 2020

                             Přehled dílů

                             8329 dostupných
                             Stopáž53 minut

                             23. července

                             Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                             23. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž53 minut

                             23. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             22. července

                             Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                             22. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             21. července

                             Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                             21. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             21. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             20. července

                             Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                             20. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             20. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             19. července

                             Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                             19. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             19. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 7. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám