54 minut

18. září 2020

Obsah dílu

Přes tři tisíce případů za jeden den — Přes tři tisíce případů za jeden den — Nárůst počtu nakažených — Nová pravidla pro školy — Opatření proti šíření koronaviru — Aplikace e-Rouška — Omezení pro restaurace a bary — Izrael v karanténě — Blokování sociálních sítí — Krize v polské vládní koalici — Prezident podepsal zákony — Rozloučení s Jiřím Menzelem — Zisk bank v ČR — Omluva za výroky Andreje Babiše — Omezení cest na Slovensko — Omezení cest na Slovensko — Slovenští turisté v Česku — Nová opatření v Evropě — Situace v Bělorusku — Sněmovna o odpadech — Srážka vlaku s traktorem — Dny NATO bez diváků — Sněmovna schválila novelu vodního zákona — Zkouška voleb z auta — Uložení ostatků Dany Zátopkové — Záchrana divokých zvířat z amazonských pralesů — Předvolební debaty ČT — Přesun skladu munice — Redakce na palubě lodi — Požár v Plzni — Zavírání expozic zoo — Začíná Febiofest

Části dílu

00:38
Přes tři tisíce případů za jeden den
  Za jediný den zhruba stejný počet nově nakažených jako za celý měsíc březen. V Česku včera přibylo 3130 pozitivně testovaných na koronavirus.
  01:41
  Přes tři tisíce případů za jeden den
   Nápor zájemců o test na koronavirus pokračuje. Řadě z nich se ale čekání protáhlo, když centrální systém e-žádanek postihl tříhodinový výpadek.
   04:54
   Nárůst počtu nakažených
    Včera tedy přibylo 3130 pozitivně testovaných. Nárůst je dosud nejvyšší. Jediný den dvakrát překonává celkové číslo z května.
    06:20
    Nová pravidla pro školy
     Roušky jsou ode dneška povinné v celé zemi během vyučování na 2. stupni základních škol i na školách středních.
     09:06
     Opatření proti šíření koronaviru
      Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
      12:22
      Aplikace e-Rouška
       Stát dnes spustil do ostrého provozu novou verzi e-Roušky. Kdo si aplikaci stáhne do telefonu nebo tabletu, bude dostávat upozornění na možný kontakt s člověkem pozitivním na covid-19.
       14:33
       Omezení pro restaurace a bary
        V Ostravě ve Stodolní ulici je Lucie Křížková, v Druztové u Plzně je Barbora Němcová.
        17:10
        Izrael v karanténě
         Izrael se na 3 týdny zříká společenského života, uzavírá ekonomiku a omezuje volný pohyb. Země touto hibernací reaguje na mimořádně strmý nárůst nově infikovaných.
         19:41
         Blokování sociálních sítí
          Spojené státy plánují od neděle zablokovat stahování aplikace TikTok a WeChat. Administrativa Donalda Trumpa krok zdůvodňuje obavami o národní bezpečnost.
          20:08
          Krize v polské vládní koalici
           Překvapivá krize v polské vládní koalici. Část jejích poslanců nepodpořila zákon o ochraně zvířat, se kterým přišel předseda Práva a spravedlnosti Jaroslaw Kaczynski.
           22:24
           Prezident podepsal zákony
            Úspora při pořízení bytu nebo domu definitivně platí. Prezident podepsal zákon, který ruší daň z nabytí nemovitosti.
            22:41
            Rozloučení s Jiřím Menzelem
             Živý vstup Terezy Willoughby.
             27:19
             Zisk bank v ČR
              Zisky tuzemských bank a spořitelen letos klesají.
              27:40
              Omluva za výroky Andreje Babiše
               Premiér Andrej Babiš se má omluvit poslanci Miroslavu Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Nepravomocně o tom rozhodl obvodní soud pro Prahu západ.
               30:04
               Omezení cest na Slovensko
                Při cestách na Slovensko začala platit omezení kvůli šíření koronaviru, která zavedla Bratislava. Lidé přijíždějící z Česka se musejí nově před cestou registrovat, na slovenské straně je můžou čekat kontroly.
                30:44
                Omezení cest na Slovensko
                 Drobné zmatky nastaly ráno, kdy měl být v provozu registrační systém. Fungovat začal až po deváté hodině. Omezení se nevztahuje na řadu profesí a taky na studenty.
                 33:27
                 Slovenští turisté v Česku
                  Omezení cest na Slovensko se dotkne turistického ruchu. Slováci patří mezi nejčastější hosty z ciziny v tuzemských hotelech, penzionech a restauracích.
                  34:50
                  Nová opatření v Evropě
                   Ve Španělsku teď kvůli rychlému šíření nákazy oznámili nová opatření. Pravidla v madridském regionu počítají s omezením setkávání na maximálně šest lidí, někde se zavřou parky.
                   36:57
                   Situace v Bělorusku
                    Rada OSN pro lidská práva schválila rezoluci, v níž EU žádá prošetření situace v Bělorusku - a to přes protesty Minsku a Moskvy.
                    38:21
                    Sněmovna o odpadech
                     Konec skládkování využitelného odpadu se posune o šest let - na rok 2030. Počítá s tím nový zákon o odpadech, který dnes podpořila sněmovna.
                     40:40
                     Srážka vlaku s traktorem
                      Lehkými zraněními pěti lidí skončila odpolední srážka spěšného vlaku a traktoru na nechráněném přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Dva vozy vykolejily.
                      41:16
                      Dny NATO bez diváků
                       Ostravské dny letos bez diváků - kvůli epidemii je zítra můžou lidi sledovat buď v přímém přenosu ČT, nebo přes internet.
                       43:29
                       Sněmovna schválila novelu vodního zákona
                        Sněmovna schválila novelu vodního zákona - podle ní budou moct i kvůli suchu vznikat komise podobně jako třeba při povodních.
                        43:44
                        Zkouška voleb z auta
                         Ministerstvo vnitra zkoušelo v armádním areálu v Pardubicích-Semtíně volby pro lidi v karanténě a izolaci kvůli koronaviru.
                         45:35
                         Uložení ostatků Dany Zátopkové
                          Valašský Slavín ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm je ode dneška místem posledního odpočinku sportovní legendy Dany Zátopkové.
                          46:24
                          Záchrana divokých zvířat z amazonských pralesů
                           Dobrovolníci se snaží před rozsáhlými požáry dostat do bezpečí co nejvíc živočichů. Auty je převážejí do záchranných stanic.
                           46:47
                           Předvolební debaty ČT
                            Živý vstup Martina Řezníčka.
                            47:37
                            Přesun skladu munice
                             Sklad munice v Bílině na Teplicku čeká přesun na odlehlé místo. Jde o reakci na úterní výbuch v areálu, kde policie skladovala starou nebo lidmi nalezenou munici. Událost se obešla bez zranění.
                             48:01
                             Redakce na palubě lodi
                              Redakce na palubě lodi, která křižuje Berlínem. Projekt, za kterým stojí jeden z nejuznávanějších německých novinářů, Gabor Steingart.
                              50:16
                              Požár v Plzni
                               Osmnáct jednotek hasičů bojovalo včera v Plzni několik hodin s požárem bývalého skladu potravin. Byl vyhlášen čtvrtý - nejvyšší stupeň poplachu.
                               50:47
                               Zavírání expozic zoo
                                Pražská ZOO od zítřka kvůli koronaviru zavírá Indonéskou džungli a expozici lemurů. Primáti se můžou nakazit stejně jako lidi.
                                51:12
                                Začíná Febiofest
                                 Živý vstup Pavly Sedliské.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž50 minut
                                 Další díl
                                 19. září 2020

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž55 minut

                                 12. června

                                 Headlines — Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšeování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                                 12. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 12. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 12. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 11. června

                                 Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                                 11. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 11. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 11. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 10. června

                                 Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                                 10. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 10. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 10. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 9. června

                                 Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                                 9. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 9. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 9. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 8. června

                                 Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                                 8. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 8. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 8. 6. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám