18. září 2020

Obsah dílu

Přes tři tisíce případů za jeden den — Přes tři tisíce případů za jeden den — Nárůst počtu nakažených — Nová pravidla pro školy — Opatření proti šíření koronaviru — Aplikace e-Rouška — Omezení pro restaurace a bary — Izrael v karanténě — Blokování sociálních sítí — Krize v polské vládní koalici — Prezident podepsal zákony — Rozloučení s Jiřím Menzelem — Zisk bank v ČR — Omluva za výroky Andreje Babiše — Omezení cest na Slovensko — Omezení cest na Slovensko — Slovenští turisté v Česku — Nová opatření v Evropě — Situace v Bělorusku — Sněmovna o odpadech — Srážka vlaku s traktorem — Dny NATO bez diváků — Sněmovna schválila novelu vodního zákona — Zkouška voleb z auta — Uložení ostatků Dany Zátopkové — Záchrana divokých zvířat z amazonských pralesů — Předvolební debaty ČT — Přesun skladu munice — Redakce na palubě lodi — Požár v Plzni — Zavírání expozic zoo — Začíná Febiofest

Části dílu

00:38
Přes tři tisíce případů za jeden den
  Za jediný den zhruba stejný počet nově nakažených jako za celý měsíc březen. V Česku včera přibylo 3130 pozitivně testovaných na koronavirus.
  01:41
  Přes tři tisíce případů za jeden den
   Nápor zájemců o test na koronavirus pokračuje. Řadě z nich se ale čekání protáhlo, když centrální systém e-žádanek postihl tříhodinový výpadek.
   04:54
   Nárůst počtu nakažených
    Včera tedy přibylo 3130 pozitivně testovaných. Nárůst je dosud nejvyšší. Jediný den dvakrát překonává celkové číslo z května.
    06:20
    Nová pravidla pro školy
     Roušky jsou ode dneška povinné v celé zemi během vyučování na 2. stupni základních škol i na školách středních.
     09:06
     Opatření proti šíření koronaviru
      Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
      12:22
      Aplikace e-Rouška
       Stát dnes spustil do ostrého provozu novou verzi e-Roušky. Kdo si aplikaci stáhne do telefonu nebo tabletu, bude dostávat upozornění na možný kontakt s člověkem pozitivním na covid-19.
       14:33
       Omezení pro restaurace a bary
        V Ostravě ve Stodolní ulici je Lucie Křížková, v Druztové u Plzně je Barbora Němcová.
        17:10
        Izrael v karanténě
         Izrael se na 3 týdny zříká společenského života, uzavírá ekonomiku a omezuje volný pohyb. Země touto hibernací reaguje na mimořádně strmý nárůst nově infikovaných.
         19:41
         Blokování sociálních sítí
          Spojené státy plánují od neděle zablokovat stahování aplikace TikTok a WeChat. Administrativa Donalda Trumpa krok zdůvodňuje obavami o národní bezpečnost.
          20:08
          Krize v polské vládní koalici
           Překvapivá krize v polské vládní koalici. Část jejích poslanců nepodpořila zákon o ochraně zvířat, se kterým přišel předseda Práva a spravedlnosti Jaroslaw Kaczynski.
           22:24
           Prezident podepsal zákony
            Úspora při pořízení bytu nebo domu definitivně platí. Prezident podepsal zákon, který ruší daň z nabytí nemovitosti.
            22:41
            Rozloučení s Jiřím Menzelem
             Živý vstup Terezy Willoughby.
             27:19
             Zisk bank v ČR
              Zisky tuzemských bank a spořitelen letos klesají.
              27:40
              Omluva za výroky Andreje Babiše
               Premiér Andrej Babiš se má omluvit poslanci Miroslavu Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Nepravomocně o tom rozhodl obvodní soud pro Prahu západ.
               30:04
               Omezení cest na Slovensko
                Při cestách na Slovensko začala platit omezení kvůli šíření koronaviru, která zavedla Bratislava. Lidé přijíždějící z Česka se musejí nově před cestou registrovat, na slovenské straně je můžou čekat kontroly.
                30:44
                Omezení cest na Slovensko
                 Drobné zmatky nastaly ráno, kdy měl být v provozu registrační systém. Fungovat začal až po deváté hodině. Omezení se nevztahuje na řadu profesí a taky na studenty.
                 33:27
                 Slovenští turisté v Česku
                  Omezení cest na Slovensko se dotkne turistického ruchu. Slováci patří mezi nejčastější hosty z ciziny v tuzemských hotelech, penzionech a restauracích.
                  34:50
                  Nová opatření v Evropě
                   Ve Španělsku teď kvůli rychlému šíření nákazy oznámili nová opatření. Pravidla v madridském regionu počítají s omezením setkávání na maximálně šest lidí, někde se zavřou parky.
                   36:57
                   Situace v Bělorusku
                    Rada OSN pro lidská práva schválila rezoluci, v níž EU žádá prošetření situace v Bělorusku - a to přes protesty Minsku a Moskvy.
                    38:21
                    Sněmovna o odpadech
                     Konec skládkování využitelného odpadu se posune o šest let - na rok 2030. Počítá s tím nový zákon o odpadech, který dnes podpořila sněmovna.
                     40:40
                     Srážka vlaku s traktorem
                      Lehkými zraněními pěti lidí skončila odpolední srážka spěšného vlaku a traktoru na nechráněném přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Dva vozy vykolejily.
                      41:16
                      Dny NATO bez diváků
                       Ostravské dny letos bez diváků - kvůli epidemii je zítra můžou lidi sledovat buď v přímém přenosu ČT, nebo přes internet.
                       43:29
                       Sněmovna schválila novelu vodního zákona
                        Sněmovna schválila novelu vodního zákona - podle ní budou moct i kvůli suchu vznikat komise podobně jako třeba při povodních.
                        43:44
                        Zkouška voleb z auta
                         Ministerstvo vnitra zkoušelo v armádním areálu v Pardubicích-Semtíně volby pro lidi v karanténě a izolaci kvůli koronaviru.
                         45:35
                         Uložení ostatků Dany Zátopkové
                          Valašský Slavín ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm je ode dneška místem posledního odpočinku sportovní legendy Dany Zátopkové.
                          46:24
                          Záchrana divokých zvířat z amazonských pralesů
                           Dobrovolníci se snaží před rozsáhlými požáry dostat do bezpečí co nejvíc živočichů. Auty je převážejí do záchranných stanic.
                           46:47
                           Předvolební debaty ČT
                            Živý vstup Martina Řezníčka.
                            47:37
                            Přesun skladu munice
                             Sklad munice v Bílině na Teplicku čeká přesun na odlehlé místo. Jde o reakci na úterní výbuch v areálu, kde policie skladovala starou nebo lidmi nalezenou munici. Událost se obešla bez zranění.
                             48:01
                             Redakce na palubě lodi
                              Redakce na palubě lodi, která křižuje Berlínem. Projekt, za kterým stojí jeden z nejuznávanějších německých novinářů, Gabor Steingart.
                              50:16
                              Požár v Plzni
                               Osmnáct jednotek hasičů bojovalo včera v Plzni několik hodin s požárem bývalého skladu potravin. Byl vyhlášen čtvrtý - nejvyšší stupeň poplachu.
                               50:47
                               Zavírání expozic zoo
                                Pražská ZOO od zítřka kvůli koronaviru zavírá Indonéskou džungli a expozici lemurů. Primáti se můžou nakazit stejně jako lidi.
                                51:12
                                Začíná Febiofest
                                 Živý vstup Pavly Sedliské.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž50 minut
                                 Další díl
                                 19. září 2020

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 5. červen

                                 Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                                 5. 6. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 5. červen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 5. 6. 2023 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 4. červen

                                 Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                                 4. 6. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 4. červen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 4. 6. 2023 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 3. červen

                                 Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                                 3. 6. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 3. červen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 3. 6. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám