55 minut

14. srpna 2020

Obsah dílu

Rychlý nárůst nových případů covidu-19 — Rychlý nárůst nových případů covidu-19 — Denní nárůst počtu nakažených — Nákaza přivezená z dovolené — Vývoj nákazy koronaviru — Návrat k přísným opatřením — Bělorusko pod mezinárodním tlakem — Reakce na situaci v Bělorusku — Bouřky a deště v ČR — Bouřky a deště v ČR — Bezpečnost na železnicích — Výroky o Ferdinandu Peroutkovi — Zajímavosti ve Zlínském kraji — Celorepublikový zátah na řidiče — Překračování rychlosti na silnicích — Bodové sankce — Nový bodový systém — Komunisté kritizují návštěvu Pompea — Dohoda mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty — Koruna k euru posiluje — Propad ekonomiky — Vzpomínka na československé piloty RAF — Archeologické nálezy v Kutné Hoře — Obchodní vztahy ČR a Tchaj-wanu — Převoz vzácných exponátů v centru Prahy — Češi v Británii bez potřebných dokladů — Vlčí smečka ve Slezských Beskydech — Festival Krásný ztráty Live

Části dílu

00:38
Rychlý nárůst nových případů covidu-19
  Počet lidí nakažených koronavirem v Česku stále roste - včera jich přibylo 329, nejvíc od začátku dubna.
  01:33
  Rychlý nárůst nových případů covidu-19
   Infekce se dnes nově objevila v domově pro seniory na Plzeňsku a v chráněné dílně na Frýdecko-Místecku. Obě zařízení hned podnikla přísné hygienické kroky.
   04:33
   Denní nárůst počtu nakažených
    Včera tedy přibylo 329 nově nakažených, za poslední 4 měsíce je to rekord. Třetí den po sobě se navíc číslo pohybuje kolem tří stovek.
    05:22
    Nákaza přivezená z dovolené
     Infekci si lidi přivážejí i z dovolených v cizině - například z Chorvatska se s ní vrátilo 71 turistů během týdne.
     08:07
     Vývoj nákazy koronaviru
      Hostem Událostí je Roman Prymula.
      10:56
      Návrat k přísným opatřením
       Lokální karantény, zavřené bary a restaurace, opět povinné roušky - k omezením se kvůli šíření nemoci vracejí mnohé evropské země.
       13:41
       Bělorusko pod mezinárodním tlakem
        Bělorusko propustí všechny zadržené během protestů proti údajnému falšování výsledků prezidentských voleb. Minsk je navíc ochotný jednat se zahraničními partnery o situaci v zemi.
        15:54
        Reakce na situaci v Bělorusku
         Podle českého premiéra Andreje Babiše by se měly v Bělorusku volby opakovat. V opačném případě by podle něj měla Evropská unie na tamní režim uvalit sankce.
         17:22
         Bouřky a deště v ČR
          Celé Česko zasáhly silné bouřky a přívalové deště a krupobití - hasiči čerpali vodu ze zaplavených sklepů a likvidovali popadané stromy.
          17:48
          Bouřky a deště v ČR
           Živý vstup Věry Hofmanové a Kateřiny Trnkové.
           21:17
           Bezpečnost na železnicích
            32 odstavených vagonů ujelo ve středočeských Mstěticích - na přejezdu narazily do osobního auta. Řidič a pracovník dráhy utrpěli lehké zranění.
            23:58
            Výroky o Ferdinandu Peroutkovi
             Případem výroků prezidenta republiky o Ferdinandu Peroutkovi se bude zabývat Nejvyšší soud. Ministerstvo financí podalo dovolání.
             24:21
             Zajímavosti ve Zlínském kraji
              Živý vstup Daniela Takáče.
              30:26
              Celorepublikový zátah na řidiče
               Řidiči, kteří jedou nezvykle spořádaně - skoro všichni - a hlídají si rychlost. Na českých silnicích trochu nezvyklý pohled, zrovna k dnešku ale patřil.
               31:09
               Překračování rychlosti na silnicích
                Překročení rychlosti patří mezi nejčastější přestupky. Ministerstvo dopravy chce, aby se postih těch nejvážnějších zvětšil.
                33:44
                Bodové sankce
                 Základem nového systému je rozdělení přestupků do tří kategorií - za ty mírné by trestné body nebyly - to platí i teď.
                 34:38
                 Nový bodový systém
                  Změnu bodového systému už připravuje třetí šéf resortu dopravy. A ten současný - Karel Havlíček - věří, že se návrh stihne projednat do konce volebního období.
                  36:46
                  Komunisté kritizují návštěvu Pompea
                   Komunisti kritizují vystoupení amerického ministra zahraničí Mikea Pompea při jeho zdejší návštěvě - s tím, že se Česko snaží vtáhnout do obchodní války Spojených států proti Rusku a Číně.
                   37:53
                   Dohoda mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty
                    Rozporuplné reakce vyvolala dohoda mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty. Chystané uzavření mírové smlouvy komentují země regionu od slov o historickém předělu až po výroky o zradě.
                    40:33
                    Koruna k euru posiluje
                     Česká měna už posílila na úroveň, kde byla před koronavirovou krizí. Euro stojí zhruba 26 korun. K normálu se vrací i vývoz českých firem.
                     42:52
                     Propad ekonomiky
                      Jak se rekordně propadala ekonomika ve druhém čtvrtletí, dnes oznámil Eurostat. Celé Unii oproti začátku roku kleslo HDP skoro o 12 procent.
                      43:24
                      Vzpomínka na československé piloty RAF
                       Návrat československých letců z Británie do vlasti připomněl pietní akt na pražském Klárově. Pětasedmdesáté výročí si na místě připomněla i vnučka amerického generála Pattona.
                       43:57
                       Archeologické nálezy v Kutné Hoře
                        Úlomky pravěké keramiky, pozůstatky středověké těžby stříbra nebo mince několika různých vladařů.
                        45:53
                        Obchodní vztahy ČR a Tchaj-wanu
                         Tchaj-wan usiluje o další rozvoj vzájemného obchodu s Českem - loni se obrat přiblížil hranici půl druhé miliardy dolarů.
                         46:40
                         Převoz vzácných exponátů v centru Prahy
                          Dvě desítky policistů dohlížely na převoz vzácných exponátů v centru Prahy. Předměty pocházejí z egyptského muzea v Káhiře a budou součástí výstavy v Národním muzeu.
                          46:59
                          Češi v Británii bez potřebných dokladů
                           Tisícům Čechů v Británii hrozí, že nestihnou požádat o status usedlíka po brexitu. Chybí jim platné doklady a jejich děti nemají ani české rodné listy, protože se narodily na Ostrovech a rodiče je nezapsali na české matrice.
                           49:58
                           Vlčí smečka ve Slezských Beskydech
                            Vlčí smečka ve Slezských Beskydech přivedla na svět mláďata - zachytily je fotopasti ochránců přírody. Je to první potvrzené rozmnožení v této oblasti od 90. let, kdy se tam šelmy vrátily.
                            50:52
                            Festival Krásný ztráty Live
                             Ve středočeských Všeticích zahajuje čtvrtý ročník festivalu Krásný ztráty Live. Jeho garantem je hudebník Michal Prokop, který stejnojmenný pořad moderoval v České televizi.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             15. srpna 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             14. června

                             14. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             14. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             14. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                             13. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             13. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                             12. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             12. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             11. června

                             Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                             11. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             11. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             11. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             10. června

                             Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                             10. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             10. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             10. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám