14. srpen 2020

Obsah dílu

Rychlý nárůst nových případů covidu-19 — Rychlý nárůst nových případů covidu-19 — Denní nárůst počtu nakažených — Nákaza přivezená z dovolené — Vývoj nákazy koronaviru — Návrat k přísným opatřením — Bělorusko pod mezinárodním tlakem — Reakce na situaci v Bělorusku — Bouřky a deště v ČR — Bouřky a deště v ČR — Bezpečnost na železnicích — Výroky o Ferdinandu Peroutkovi — Zajímavosti ve Zlínském kraji — Celorepublikový zátah na řidiče — Překračování rychlosti na silnicích — Bodové sankce — Nový bodový systém — Komunisté kritizují návštěvu Pompea — Dohoda mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty — Koruna k euru posiluje — Propad ekonomiky — Vzpomínka na československé piloty RAF — Archeologické nálezy v Kutné Hoře — Obchodní vztahy ČR a Tchaj-wanu — Převoz vzácných exponátů v centru Prahy — Češi v Británii bez potřebných dokladů — Vlčí smečka ve Slezských Beskydech — Festival Krásný ztráty Live

Části dílu

00:38
Rychlý nárůst nových případů covidu-19
  Počet lidí nakažených koronavirem v Česku stále roste - včera jich přibylo 329, nejvíc od začátku dubna.
  01:33
  Rychlý nárůst nových případů covidu-19
   Infekce se dnes nově objevila v domově pro seniory na Plzeňsku a v chráněné dílně na Frýdecko-Místecku. Obě zařízení hned podnikla přísné hygienické kroky.
   04:33
   Denní nárůst počtu nakažených
    Včera tedy přibylo 329 nově nakažených, za poslední 4 měsíce je to rekord. Třetí den po sobě se navíc číslo pohybuje kolem tří stovek.
    05:22
    Nákaza přivezená z dovolené
     Infekci si lidi přivážejí i z dovolených v cizině - například z Chorvatska se s ní vrátilo 71 turistů během týdne.
     08:07
     Vývoj nákazy koronaviru
      Hostem Událostí je Roman Prymula.
      10:56
      Návrat k přísným opatřením
       Lokální karantény, zavřené bary a restaurace, opět povinné roušky - k omezením se kvůli šíření nemoci vracejí mnohé evropské země.
       13:41
       Bělorusko pod mezinárodním tlakem
        Bělorusko propustí všechny zadržené během protestů proti údajnému falšování výsledků prezidentských voleb. Minsk je navíc ochotný jednat se zahraničními partnery o situaci v zemi.
        15:54
        Reakce na situaci v Bělorusku
         Podle českého premiéra Andreje Babiše by se měly v Bělorusku volby opakovat. V opačném případě by podle něj měla Evropská unie na tamní režim uvalit sankce.
         17:22
         Bouřky a deště v ČR
          Celé Česko zasáhly silné bouřky a přívalové deště a krupobití - hasiči čerpali vodu ze zaplavených sklepů a likvidovali popadané stromy.
          17:48
          Bouřky a deště v ČR
           Živý vstup Věry Hofmanové a Kateřiny Trnkové.
           21:17
           Bezpečnost na železnicích
            32 odstavených vagonů ujelo ve středočeských Mstěticích - na přejezdu narazily do osobního auta. Řidič a pracovník dráhy utrpěli lehké zranění.
            23:58
            Výroky o Ferdinandu Peroutkovi
             Případem výroků prezidenta republiky o Ferdinandu Peroutkovi se bude zabývat Nejvyšší soud. Ministerstvo financí podalo dovolání.
             24:21
             Zajímavosti ve Zlínském kraji
              Živý vstup Daniela Takáče.
              30:26
              Celorepublikový zátah na řidiče
               Řidiči, kteří jedou nezvykle spořádaně - skoro všichni - a hlídají si rychlost. Na českých silnicích trochu nezvyklý pohled, zrovna k dnešku ale patřil.
               31:09
               Překračování rychlosti na silnicích
                Překročení rychlosti patří mezi nejčastější přestupky. Ministerstvo dopravy chce, aby se postih těch nejvážnějších zvětšil.
                33:44
                Bodové sankce
                 Základem nového systému je rozdělení přestupků do tří kategorií - za ty mírné by trestné body nebyly - to platí i teď.
                 34:38
                 Nový bodový systém
                  Změnu bodového systému už připravuje třetí šéf resortu dopravy. A ten současný - Karel Havlíček - věří, že se návrh stihne projednat do konce volebního období.
                  36:46
                  Komunisté kritizují návštěvu Pompea
                   Komunisti kritizují vystoupení amerického ministra zahraničí Mikea Pompea při jeho zdejší návštěvě - s tím, že se Česko snaží vtáhnout do obchodní války Spojených států proti Rusku a Číně.
                   37:53
                   Dohoda mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty
                    Rozporuplné reakce vyvolala dohoda mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty. Chystané uzavření mírové smlouvy komentují země regionu od slov o historickém předělu až po výroky o zradě.
                    40:33
                    Koruna k euru posiluje
                     Česká měna už posílila na úroveň, kde byla před koronavirovou krizí. Euro stojí zhruba 26 korun. K normálu se vrací i vývoz českých firem.
                     42:52
                     Propad ekonomiky
                      Jak se rekordně propadala ekonomika ve druhém čtvrtletí, dnes oznámil Eurostat. Celé Unii oproti začátku roku kleslo HDP skoro o 12 procent.
                      43:24
                      Vzpomínka na československé piloty RAF
                       Návrat československých letců z Británie do vlasti připomněl pietní akt na pražském Klárově. Pětasedmdesáté výročí si na místě připomněla i vnučka amerického generála Pattona.
                       43:57
                       Archeologické nálezy v Kutné Hoře
                        Úlomky pravěké keramiky, pozůstatky středověké těžby stříbra nebo mince několika různých vladařů.
                        45:53
                        Obchodní vztahy ČR a Tchaj-wanu
                         Tchaj-wan usiluje o další rozvoj vzájemného obchodu s Českem - loni se obrat přiblížil hranici půl druhé miliardy dolarů.
                         46:40
                         Převoz vzácných exponátů v centru Prahy
                          Dvě desítky policistů dohlížely na převoz vzácných exponátů v centru Prahy. Předměty pocházejí z egyptského muzea v Káhiře a budou součástí výstavy v Národním muzeu.
                          46:59
                          Češi v Británii bez potřebných dokladů
                           Tisícům Čechů v Británii hrozí, že nestihnou požádat o status usedlíka po brexitu. Chybí jim platné doklady a jejich děti nemají ani české rodné listy, protože se narodily na Ostrovech a rodiče je nezapsali na české matrice.
                           49:58
                           Vlčí smečka ve Slezských Beskydech
                            Vlčí smečka ve Slezských Beskydech přivedla na svět mláďata - zachytily je fotopasti ochránců přírody. Je to první potvrzené rozmnožení v této oblasti od 90. let, kdy se tam šelmy vrátily.
                            50:52
                            Festival Krásný ztráty Live
                             Ve středočeských Všeticích zahajuje čtvrtý ročník festivalu Krásný ztráty Live. Jeho garantem je hudebník Michal Prokop, který stejnojmenný pořad moderoval v České televizi.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž50 minut
                             Další díl
                             15. srpen 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             31. květen

                             Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                             31. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             31. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             31. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. květen

                             Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                             30. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. květen

                             Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                             29. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 5. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám