21. červen 2020

Část: Deště opět zvedly hladiny řek v Česku

Obsah dílu

Deště opět zvedly hladiny řek v Česku — Deště opět zvedly hladiny řek v Česku — Předpověď počasí — Povodňové ohrožení v ČR — Silný déšť a záplavy v ČR — Krumlovský slunovrat — Vyšetřování útoku v Readingu — Německý Stuttgart ovládly noční pouliční nepokoje — Uvolnění opatření od 22. června — Soukromé spoření na důchod — Návrat turistů do Španělska — 70 let Jitexu na výstavě — Nová pravidla pro dlužníky — Kompenzace po koronavirové krizi — Politické napětí v Polsku — Oheň u Mariánského sloupu — Denní nárůst počtu nakažených — Nevylovené rybníky — Podpora cestovního ruchu — Podpora cestovního ruchu — Slevy na podporu turismu v krajích — Snížení cen v restauracích — Stavba mostu na D1 — Předvolební mítinky v USA — Inventura soch v Británii — Pole bez glyfosátu — Prstencové zatmění Slunce — Provoz lázní pro dětské diabetiky — Návrat turistů do Evropy — Léto na archeologických nalezištích

Části dílu

00:37
Deště opět zvedly hladiny řek v Česku
  Deště stále zvedají hladiny řek v Česku. Nejhorší situace byla dnes v Pardubickém a Libereckém kraji.
  01:35
  Deště opět zvedly hladiny řek v Česku
   Na Pardubicku a Chrudimsku také dál platí nejvyšší stupeň výstrahy před povodněmi.
   04:29
   Předpověď počasí
    Informace od Michala Žáka.
    06:04
    Povodňové ohrožení v ČR
     Živý vstup Barbory Silné a Erika Knajfla.
     08:28
     Silný déšť a záplavy v ČR
      Bouřky nebo přívalové srážky působí problémy už asi 14 dnů. Před dvěma týdny se zvedly hladiny řek na východě - nejvíc v Olomouckém kraji.
      09:22
      Krumlovský slunovrat
       Déšť tento víkend zrušil i část festivalu Krumlovský slunovrat. Ten je komornější náhradou za historické Slavnosti pětilisté růže, které město odvolalo kvůli epidemii.
       10:47
       Vyšetřování útoku v Readingu
        V Británii zahynuli při teroristickém útoku tři lidé a další tři skončili v nemocnici. Podezřelý pachatel je ve vazbě. Podle médií jde o pětadvacetiletého libyjského žadatele o azyl.
        13:14
        Německý Stuttgart ovládly noční pouliční nepokoje
         Až pět set lidí se zúčastnilo hromadných výtržností v centru německého Stuttgartu.
         13:40
         Uvolnění opatření od 22. června
          V Česku se od pondělí uvolní další opatření zavedená kvůli koronaviru. Bez omezení bude provoz koupališť, zoologických a dalších zahrad, muzeí nebo hradů.
          14:21
          Soukromé spoření na důchod
           Stát chce zatraktivnit soukromé spoření na důchod. To dnes v Česku využívá skoro 4 a půl milionu lidí. Poslanci koalice i části opozice navrhují zdvojnásobit částku, kterou si lidé při důchodovém spoření můžou odečíst od daňového základu.
           17:14
           Návrat turistů do Španělska
            Po dlouhém čtvrt roku se Španělsko vrací do normálu. V zemi skončil nouzový stav a cizinci můžou volně přijíždět. S výjimkou lidí na cestě z Portugalska a Velké Británie, které dál čeká čtrnáctidenní karanténa.
            17:35
            70 let Jitexu na výstavě
             Módu, která se nosila v socialistickém Československu, připomíná nová výstava. Známá česká oděvní firma Jitex se v ní ohlíží za uplynulými sedmdesáti lety své existence.
             20:12
             Nová pravidla pro dlužníky
              Jednání o nových pravidlech pro dlužníky bez výsledku. Sněmovní ústavně právní výbor pozastavil projednávání novely exekučního řádu až do září.
              22:27
              Kompenzace po koronavirové krizi
               Podpora soukromých divadel a ostatních podnikatelů, kteří provozují živé umění.
               23:23
               Politické napětí v Polsku
                Týden do prezidentských voleb roste v sousedním Polsku politické napětí. Podle průzkumů by do druhého kola měli s vyrovnanými šancemi postoupit současná hlava státu Andrzej Duda a kandidát opoziční Občanské koalice Rafal Trzaskowski.
                25:49
                Oheň u Mariánského sloupu
                 Dvaačtyřicetiletý muž na pražském Staroměstském náměstí založil oheň u Mariánského sloupu. Zapálil tam oblečení.
                 26:05
                 Denní nárůst počtu nakažených
                  Teď aktuální tuzemský stav nákazy koronavirem. Po dvou dnech, kdy počet nových případů přesáhl stovku, se vrátil pod hranici padesáti.
                  26:29
                  Nevylovené rybníky
                   Navzdory aktuálním dešťům pokračují i debaty o suchu. Jihočeská rybářství nově nabízejí, že nebudou lovit ve všech svých revírech, aby zůstávala voda v krajině.
                   28:05
                   Podpora cestovního ruchu
                    Česko se stejně jako řada dalších zemí potýká kvůli koronavirové krizi s úpadkem v oblasti cestovního ruchu. Znatelně to pociťují třeba hoteliéři nebo podnikatelé v pohostinství.
                    29:02
                    Podpora cestovního ruchu
                     Návštěvníky se snaží nalákat i samotné kraje a města. Společně s podnikateli tak nabízejí třeba výhodné vstupné do některých míst a někde dokonce přispívají na ubytování, aby lidé dovolenou strávili právě v jejich regionu.
                     31:54
                     Slevy na podporu turismu v krajích
                      Výhody pro návštěvníky připravily taky kraje.
                      32:52
                      Snížení cen v restauracích
                       Zlevňují taky podnikatelé - třeba hospodští, kteří se snaží po koronavirovém výpadku znovu nalákat hosty.
                       35:25
                       Stavba mostu na D1
                        Živý vstup Daniely Brichtové.
                        36:57
                        Předvolební mítinky v USA
                         Po třech měsících karanténních omezení obnovil americký prezident předvolební mítinky. Jenže - právě kvůli obavě z nákazy přišlo na stadion v oklahomské Tulse míň lidí, než organizátoři čekali.
                         37:37
                         Inventura soch v Británii
                          Protesty proti osobnostem a institucím, které historicky profitovaly z otrokářství, pokračují i v Británii. Centrální banka zatím oznámila, že odstraní všechny portréty guvernérů a ředitelů, kteří byli v 17. a 18. století napojení na obchod s otroky.
                          40:38
                          Pole bez glyfosátu
                           Letos poprvé se řepka, kukuřice a pšenice musí sklízet bez použití postřiku s herbicidem glyfosátem. Platí to ale jen u potravinářských plodin. Na ty technické se zákaz nevztahuje.
                           42:39
                           Prstencové zatmění Slunce
                            Lidé od západní Afriky až po jižní Asii a severní Austrálii mohli pozorovat neobvyklé prstencové zatmění Slunce. Měsíc naši nejbližší hvězdu z většiny zakryl.
                            43:01
                            Provoz lázní pro dětské diabetiky
                             Nemocnice Na Bulovce na konci roku ukončí provoz Lázní Mánes v Karlových Varech. Ty se jako jediné v Česku zaměřují na léčbu dětí s diabetem.
                             45:08
                             Návrat turistů do Evropy
                              Turistické destinace počítají škody a výpadky v příjmech. Mnoho měst ale situaci před pandemií považuje za neudržitelnou a teď vidí příležitost, jak ve prospěch svých občanů do budoucna omezit nekontrolovaný příliv návštěvníků.
                              47:23
                              Léto na archeologických nalezištích
                               Archeologové a desítky muzeí zvou na cestu do minulosti. Na sedmdesáti nalezištích v zemi se lidé můžou odborníkům doslova dívat pod ruce – a dozvědět se zajímavosti a příběhy, o kterých se v průvodcích běžně nepíše.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               22. červen 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               30. březen

                               Headlines — Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                               30. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               30. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               30. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               29. březen

                               Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                               29. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               29. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               29. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               28. březen

                               Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                               28. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               28. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               28. 3. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám