Nahrávám video

22. květen 2020

Část: Další konec plošných zákazů

Obsah dílu

Vývoj epidemie v Česku — Další konec plošných zákazů — Otevřené provozy od 25. 5. — Návrat žáků do škol — Další omezení končí — Sjezd čínských komunistů v době pandemie — Koronavirus v zahraničí — Opatření při cestách do Británie — William a Kate bavili obyvatele domova pro seniory — Dopadení členů Frakce Rudé armády — Pád letounu v Pákistánu — Změny bodového systému — Požár historicky cenných chat — Trest za letáky velebící smrt českých vojáků — Odtah autovraků z ulic — Organizátoři škol v přírodě bez odškodného — Povolené návštěvy v části nemocnic — Pravidla při prohlídkách jeskyní — Hlídky u vodní hranice — Kde plánujete strávit letní dovolenou? — Dopad epidemie na provozovatele atrakcí — Další testování v Dole Darkov — Denní nárůst počtu nakažených — V Kynicích se uzdravil i poslední pacient s koronavirem — Ceny za testování — Vakcíny ve vývoji — Nabídka sezonních pozic roste — Zrušené letecké zájezdy — Kompenzace zdravotnickým zařízením — Spor USA a Íránu — Sčítání škod po cyklonu — Napojení meandrů na Dyji — Příspěvek podporovaným zdrojům energie — Nové album zpěvačky Lenny

Části dílu

00:38
Vývoj epidemie v Česku
  Epidemie nemoci covid-19 zůstává v Česku na ústupu a riziko je čím dál menší. Na pozitivním vývoji podle ministra zdravotnictví nic nezměnilo ani uvolňování zákazů předminulé pondělí.
  01:23
  Další konec plošných zákazů
   Ministr Vojtěch odhaduje, že úplně odložit ochranu obličeje by lidé mohli na konci června. Už teď od pondělí nebude nutné nosit roušku venku při dodržení dvoumetrových rozestupů.
   04:32
   Otevřené provozy od 25. 5.
    Plošné riziko nákazy je tedy podle ministerstva zdravotnictví minimální. I proto příští týden otevřou všechny hotely nebo restaurace.
    05:31
    Návrat žáků do škol
     Školy i žáci prvního stupně se připravují na obnovení docházky. Podle odhadů ministerstva školství by jich mohlo v pondělí nastoupit zhruba 60 %.
     08:06
     Další omezení končí
      Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch /nestr. za ANO/.
      11:34
      Sjezd čínských komunistů v době pandemie
       Za přísných preventivních opatření začalo v Pekingu každoroční zasedání parlamentu. Kvůli pandemii koronaviru je o více než dva měsíce odložené a o pár dnů kratší.
       13:31
       Koronavirus v zahraničí
        Nakažených je na celém světě přes 2 miliony 800 tisíc, zemřelo více než 330 tisíc lidí. Hranici dvaceti tisíc obětí překonala Brazílie, číslo se tam za 12 dnů zdvojnásobilo.
        14:43
        Opatření při cestách do Británie
         Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
         16:41
         William a Kate bavili obyvatele domova pro seniory
          Britský princ William a vévodkyně Kate si zahráli virtuální bingo s obyvateli pečovatelského domu ve waleském Cardiffu. Ujali se i role vyvolávačů.
          17:04
          Dopadení členů Frakce Rudé armády
           Epidemie koronaviru zvýšila šanci na dopadení posledních vůdců německé teroristické organizace RAF. Skupina levicových radikálů podnikla svou první násilnou akci právě před půl stoletím.
           19:19
           Pád letounu v Pákistánu
            Letadlo pákistánských aerolinek havarovalo těsně před přistáním v Karáčí. Na palubě bylo 91 cestujících a 8 členů posádky. Nejméně jeden člověk přežil, práci záchranářů ale komplikuje terén.
            21:02
            Změny bodového systému
             Ministerstvo dopravy dokončilo změny bodového systému, teď je probere vláda. Podle návrhu má policie od roku 2022 trestat dopravní přestupky jen dvěma, čtyřmi nebo šesti body. Dosavadní sedmibodová škála zmizí.
             21:26
             Požár historicky cenných chat
              V Národním parku České Švýcarsko shořely dvě historické chaty, které byly kulturní památkou. Na Tokáni, nedaleko Jetřichovic na Děčínsku, bojovalo s plameny od rána více než sto hasičů.
              24:05
              Trest za letáky velebící smrt českých vojáků
               Půlroční podmínkou potrestal soud Jiřího Kopřivu, který vylepil letáky oslavující předloňskou smrt tří českých vojáků v Afghánistánu. Verdikt není pravomocný.
               24:26
               Odtah autovraků z ulic
                Strážníci se zaměřili na autovraky v ulicích. V centrech vekých měst jsou odhadem stovky nepojízdných vozů, které blokují potřebná parkovací místa.
                26:32
                Organizátoři škol v přírodě bez odškodného
                 Pořadatelé škol v přírodě žádnou finanční kompenzaci za zrušené turnusy nedostanou. Dnes to řekl na jednání s jejich zástupci premiér. Zárovň avizoval finanční příspěvek pro každé dítě, které na takový pobyt pojede.
                 28:51
                 Povolené návštěvy v části nemocnic
                  Od pondělí se v Česku některé nemocnice znovu otevřou návštěvám. Za jedním pacientem mohou přijít maximálně dva lidé a budou muset dodržovat různá hygienická opatření.
                  29:32
                  Pravidla při prohlídkách jeskyní
                   Po více než dvouměsíční pauze kvůli koronaviru se v pondělí otevře pro veřejnost 14 jeskyní provozovaných Správou jeskyní ČR.
                   31:34
                   Hlídky u vodní hranice
                    Policisté hlídají jediné přímé spojení Česka s mořem. Na Labi v Hřensku i kvůli suchu používají při hlídkách jen malý člun. Hranici smějí kvůli výjimce přeplouvat nákladní i osobní lodě – ovšem jen s posádkou.
                    33:04
                    Kde plánujete strávit letní dovolenou?
                     Jen 13 procent obyvatel Česka plánuje strávit letošní letní dovolenou v cizině. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Radiožurnál.
                     33:27
                     Dopad epidemie na provozovatele atrakcí
                      Opatření proti koronaviru výrazně dopadají i na poutě. U některých atrakcí totiž nebude možné kvůli rozestupům obsazovat všechny sedačky.
                      35:10
                      Další testování v Dole Darkov
                       Živý vstup redaktorky Lucie Botorové.
                       36:35
                       Denní nárůst počtu nakažených
                        Nárůst případů onemocnění covid-19 tento týden značně kolísal. Zatímco v pondělí přibylo 111 případů, což bylo nejvíc za poslední měsíc, včera přibylo 33 nakažených.
                        37:34
                        V Kynicích se uzdravil i poslední pacient s koronavirem
                         V Kynicích na Havlíčkobrodsku se uzdravil poslední člověk nakažený koronavirem. Nemoc se rozšířila 7. března na slavnosti pořádané k Mezinárodnímu dni žen. Dva lidé skončili v nemocnici.
                         38:13
                         Ceny za testování
                          Maximální cena 1756 korun za test na koronavirus pro samoplátce zůstane. Po dnešním jednání s laboratořemi to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
                          39:30
                          Vakcíny ve vývoji
                           Naději v boji s koronavirem představuje vývoj účinné vakcíny. Slibné výsledky první fáze představila společnost Moderna Therapeutic.
                           40:33
                           Nabídka sezonních pozic roste
                            Desítky tisíc lidí ztratily kvůli koronakrizi práci. Některé firmy teď ale naopak sezonní pracovníky shánějí. I kvůli tomu, že přišly třeba o zahraniční zaměstnance.
                            42:53
                            Zrušené letecké zájezdy
                             Některé cestovní kancelář ruší všechny letecké zájezdy. A to až do 31. srpna letošního roku. Jsou mezi nimi třeba Exim Tours nebo CK Fischer. Místo dovolených dávají klientům poukázky.
                             43:27
                             Kompenzace zdravotnickým zařízením
                              Poskytovatelé zdravotní péče opět jednali s pojišťovnami i ministerstvem zdravotnictví o kompenzacích za ztráty způsobené koronavirem. Shodli se, že krizí byla zasažena všechna odvětví.
                              45:43
                              Spor USA a Íránu
                               Spojené státy a Evropská unie odsoudily dnešní výroky ajatolláha Chameneího na adresu Izraele. Nejvyšší íránský duchovní zemi nazval nádorem regionu.
                               47:57
                               Sčítání škod po cyklonu
                                Indie a Bangladéš sčítají škody po cyklonu Amphan. Přes Bengálský záliv se přehnal rychlostí až 180 kilometrů v hodině.
                                48:19
                                Napojení meandrů na Dyji
                                 Několika starými, dříve odstavenými meandry řeky Dyje po čtyřiceti letech znovu protéká voda. Z hlavního koryta ji tam přivedlo Povodí Moravy.
                                 50:18
                                 Příspěvek podporovaným zdrojům energie
                                  Loni klesl příspěvek podporovaným zdrojům energie. Solární, vodní nebo třeba větrné elektrárny tak loni dohromady dostaly přes 45 miliard korun.
                                  50:39
                                  Nové album zpěvačky Lenny
                                   Po čtyřech letech vychází deska zpěvačce Lenny. Žánrově různorodé album chtěla původně vydat až na podzim. Vznik uspíšila touha povzbudit fanoušky v době epidemie.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž50 minut
                                   Další díl
                                   23. květen 2020

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   27. září

                                   Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                                   27. 9. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   27. září

                                   Ve znakovém jazyce

                                   27. 9. 2022 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   26. září

                                   Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                                   26. 9. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   26. září

                                   Ve znakovém jazyce

                                   26. 9. 2022 na ČT24
                                   Stopáž50 minut

                                   25. září

                                   Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                                   25. 9. 2022 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   25. září

                                   Ve znakovém jazyce

                                   25. 9. 2022 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám