Nahrávám video

22. duben 2020

Obsah dílu

Prodloužení nouzového stavu — Prodloužení nouzového stavu — Česko po zrušení nouzového stavu — Reakce opozice — Výzvy k uvolňování opatření — Prodloužení nouzového stavu — Povinné nošení roušek — Uvolňování opatření — Zákaz opustit republiku — Jednání poslanců — Testování na COVID-19 — Obvinění z korupce — Bilance šíření koronaviru — Naftová auta v centrech měst — Kde se zítra začne testovat — Koronavirus v ČR — V první linii nemocnice v Liberci — Ukončování karantény — 100. narozeniny Alexandra Vengláře — Zakázané návštěvy seniorů — Poděkování od Jana Pirka — Podpora ekonomiky — Nejistota českých podnikatelů — Nákupy ochranných pomůcek — Problémy filmového průmyslu — Hypoteční trh — Manévry íránských člunů — Spory o databázi DNA — Přívoz opět na Lipně — Mezinárodní Den Země

Části dílu

00:34
Prodloužení nouzového stavu
  ČSSD pro, ANO proti. O tom, jestli bude, nebo nebude žádat sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu, bude vláda rozhodovat zítra.
  01:35
  Prodloužení nouzového stavu
   Šéf krizového štábu a předseda ČSSD Jan Hamáček v reakci na premiérova slova nejprve na Twitteru včera večer uvedl, že pokud si to premiér nepřeje, nemá smysl o prodloužení nouzového stavu žádat.
   04:29
   Česko po zrušení nouzového stavu
    Takže by i bez nouzového stavu dál platil například omezený pohyb lidí, opatření ve školách, v obchodech nebo na hranicích.
    05:58
    Reakce opozice
     Většina opozičních uskupení k dalšímu prodlužování nouzového stavu nevidí důvod.
     07:31
     Výzvy k uvolňování opatření
      V posledních dnech se objevilo několik výzev k uvolňování opatření proti šíření koronaviru.
      08:51
      Prodloužení nouzového stavu
       Živý vstup Štěpánky Martanové.
       10:48
       Povinné nošení roušek
        Úřady se mají podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha koncem května zabývat tím, dokdy a za jakých okolností by měli lidé nosit povinně roušky.
        11:24
        Uvolňování opatření
         Řada evropských států postupně ruší přísná epidemická opatření. Těžce zasažená Itálie otevřela některé obchody, Španělsko naopak první kroky plánuje až na druhou polovinu května.
         14:14
         Zákaz opustit republiku
          V Česku platí už víc než měsíc – až na výjimky – zákaz překročit hranice. Soudy se zabývají hned několika návrhy na zrušení tohoto kroku. Opoziční senátoři chystají ústavní stížnost.
          16:41
          Jednání poslanců
           Živý vstup Izabely Niepřejové.
           18:50
           Testování na COVID-19
            Svět zažívá masivní nárůst v testování na COVID-19. V absolutních číslech sice vedou Spojené státy, v jejich přepočtu na milion obyvatel ale zaostávají.
            20:40
            Obvinění z korupce
             Slovenská prokuratura obvinila z korupce bývalého šéfa státních rezerv Kajetána Kičuru a žádá pro něj vazbu. Podle médií to souvisí s nákupy materiálu na začátku pandemie.
             21:06
             Bilance šíření koronaviru
              Pohled na celková čísla, jak zněla data států k 18. hodině – za 24 hodin přibylo globálně zhruba 17 tisíc nakažených a 7 tisíc obětí.
              22:32
              Naftová auta v centrech měst
               V Německou má koronakrize nečekaný dopad – znovu rozproudila debatu o zákazu starších naftových aut v centrech některých měst. Měření v minulých dnech prokázalo servale vysokou úroveň znečištění.
               24:47
               Kde se zítra začne testovat
                V Česku se zítra otevřou odběrová místa, kde se lidi budou moci nechat zdarma otestovat na koronavirus – zatím ve třech městech.
                27:39
                Koronavirus v ČR
                 Aktuálně Česko eviduje celkem 7 087 případů nákazy koronavirem. Za dnešek plus 54.
                 28:32
                 V první linii nemocnice v Liberci
                  Pracují v první linii. Lékaři, záchranáři, sestry a studenti tvoří filtr Krajské nemocnice v Liberci.
                  30:29
                  Ukončování karantény
                   Praktičtí lékaři mohou ode dneška ukončovat nařízenou preventivní karanténu. Potřebné rychlotesty ale velká část z nich vůbec nedostala.
                   32:59
                   100. narozeniny Alexandra Vengláře
                    Za války prošel několika koncentračními tábory, po ní byl mimo jiné československým diplomatem v Asii. Alexandr Venglář dnes oslavil stovku.
                    34:55
                    Zakázané návštěvy seniorů
                     Vláda zatím nepočítá, že by se domovy pro seniory a podobné ústavy mohly v dohledné době otevřít třeba pro rodinné příslušníky.
                     37:20
                     Poděkování od Jana Pirka
                      Onemocnění COVID-19 prodělal také kardiochirurg Jan Pirk. Přednosta kardiocentra pražského IKEMu se vyléčil sám, využil ale možnosti poděkovat těm, kteří se v domovech důchodců za cenu riskování vlastního zdraví starají o ty nejvíc ohrožené.
                      38:01
                      Podpora ekonomiky
                       Celková opatření na podporu tuzemské ekonomiky v souvislosti s koronavirovou krizí činí podle ministryně financí téměř 1,2 bilionu korun.
                       40:04
                       Nejistota českých podnikatelů
                        Mnohdy protichůdné informace vyvolávají u podnikatelů nejistotu. A nejen to. Podle Hospodářské komory není zveřejněn klíč, podle kterého kabinet vybírá provozovny, které už můžou otevřít. I to vzbuzuje u firem nedůvěru a obavy.
                        42:01
                        Nákupy ochranných pomůcek
                         Nejvyšší kontrolní úřad se bude zabývat nákupy ochranných pomůcek v době nouzového stavu.
                         42:28
                         Problémy filmového průmyslu
                          Vrátit filmy i diváky do kin, obnovit výrobu nových filmů a udržet Česko v centru zájmu zahraničních štábů – takové jsou tři priority, o kterých teď jedná Státní fond kinematografie s ministerstvem kultury.
                          44:26
                          Hypoteční trh
                           Epidemie se odráží i na hypotéčním trhu. V březnu klesl počet i objem poskytnutých hypoték.
                           46:39
                           Manévry íránských člunů
                            Po poslední sérii provokativních manévrů íránských člunů v bezprostřední blízkosti amerických lodí v Perském zálivu zvyšuje prezident Trump napětí.
                            47:09
                            Spory o databázi DNA
                             Za neudržitelné označil Nejvyšší správní soud nakládání policie s informacemi o DNA, které získá při vyšetřování.
                             49:21
                             Přívoz opět na Lipně
                              Po měsíční údržbě znovu na vodě. Přívoz v Horní Plané vyplul, jako první na hladinu Lipna. Sezona začala o tři týdny později než v loňském roce.
                              50:53
                              Mezinárodní Den Země
                               Už po padesáté se letos slaví Mezinárodní Den Země. Tentokrát ale bez masivních pochodů v desítkách světových metropolí. Oslavy se kvůli pandemii musely přesunout na internet.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               23. duben 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               5. prosinec

                               Headlines — Pokles reálných mezd — Průměrná měsíční mzda: 39 858 Kč — Růst mezd — Reakce firem na pokles reálné mzdy — Ruská agrese na Ukrajině — Škody po nových útocích na Ukrajině — Částečný zákaz dovozu ruské ropy do EU — Embargo na část ruské ropy — Dovoz nafty do zemí EU — Zamítnuté odvolání střelce z Úřadu práce — Dvojí kvalita potravin — Představení Fifty s Ivanem Trojanem — Koaliční debaty o dani z příjmu — Vývoj nákazy covidu-19 — Soud s teroristy z Bruselu — Dobrovolníkem na zkoušku — Vystavení korunovačních klenotů — České korunovační klenoty — Fronty na korunovační klenoty — Socha skřeta s tváří Putina — Případ výskytu afrického moru prasat — Živnostníci a paušální daň — Mimořádná schůze sněmovny o rodičovské — Výroky Donalda Trumpa — Útok nožem v Německu — Kauza tzv. trafik pro expolitiky ODS — Vyplavení tuleni — Zabezpečení vodoměru před mrazem — Brněnský Královopolský tunel bez kolaudace deset let — Soud se studentem, který zabíjel mačetou — Obnova zámeckého kopce v Náchodě je hotová — Nadílka od Mikuláše

                               5. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               5. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               5. 12. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               4. prosinec

                               Headlines — Omezení pro ruskou ropu — Cenový strop na ruskou ropu — Nové sankce proti ruské ropě — Chystané daňové změny — Hledání nových příjmů rozpočtu — Změny v DPH — Cvičení ukrajinských vojáků v Libavé — Válka na Ukrajině — Obnova energetické soustavy po ruských útocích — Nehoda na trati u Jihlavy — Příprava filmu Děti z Nagana — Obchodní spory mezi EU a USA — Čínské policejní týmy v Evropě — Vysoká poptávka po alternativních způsobech topení — Vyšetřování vraždy v kostele na Frýdecko-Místecku — Bezdrátové kardiostrimulátory — Druhá adventní neděle — Televizní pohádky — Tradice Adventních kalendářů — Adventní kalendář ČT :D — Názory prezidentských kandidátů na rozpočet — Africký mor prasat — Ocházení sankcí jako trestný čin — Příprava korunovace Karla III. — Pokračující protesty v Íránu — Zátěžová zkouška lanovky — Restaurování kostnice v Kutné hoře — Ocenění Česká hlava

                               4. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               4. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               4. 12. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               3. prosinec

                               Headlines — Šetření energiemi — Cílem je snížit spotřebu plynu — Letošní spotřeba plynu — Češi šetří plynem — Válka na Ukrajině — Evakuace lidí z oblasti bojů — Dodávky zbraní na Ukrajinu — Diskuze o smyslu stravenkového paušálu — Tanky Leopard pro českou armádu — Migrace ve Velké Británii — Čapkův Hordubal v Národním divadle — Ostrava zpívá gospel — Omezení cen ruské ropy — Embargo na ruskou ropu v EU — Představení nového bombardéru USA — Druhý adventní víkend — Odstřel komína — Pokuta za diskriminaci ve výběrovém řízení — Názory prezidentských kandidátů na ekonomickou situaci — Anketa mezi prezidentskými kandidáty — Roste zájem o geotermální vytápění — Připomínka bitvy u Slavkova — Propadlá podlaha v penzionu — Humanitární pomoc Ukrajině — Programová konference SPD — Sporná obora pro zvěř v Litošicích — Začátek lyžařské sezony — Následky znečištění Odry — Digitální pohoda dětí — Veletrh komiksů v Paříži

                               3. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               3. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               3. 12. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám