12. duben 2020

Obsah dílu

Růst nezaměstnanosti — Nejohroženější skupiny pracovníků — Ekonomické prognózy — Otevírání obchodů — Kontroly dodržování nařízení — Lidé častěji porušují pravidla — Povinná karanténa pro pendlery — Výjimky pro pendlery — Situace v zahraničí — Odchody vojáků do civilu — Dopad na hotely v Karlových Varech — Projekt chytrá karanténa — Prodloužený víkend — Senioři pomáhají — Papež vyzval k jednotě a solidaritě — Netradiční Velikonoce — Ohrožený restaurační byznys — Brněnská iniciativa Gastro žije — Nakažení v ČR — Vývoj nákazy v ČR — Vyšetřování lodi Ruby Princess — Lidé u přehrad a rybníků — Piloti rozvážejí zdravotnický materiál — Péče o pacienty s koronavirem v Brně — Prezident pronesl projev — Prodej kovů ze státních rezerv — Požár v okolí Černobylu — EK kritizuje Maďarsko — Krádež motorky — Kůrovcová kalamita — Balet v Národním divadle — Pravěká zvířata na Táborsku

Části dílu

00:38
Růst nezaměstnanosti
  Téměř trojnásobný počet lidí by do konce roku mohl být bez práce, počítají s tím scénáře analytiků. Míra nezaměstnanosti by tak třeba podle společnosti Deloitte mohla stoupnout na 5,6 procenta.
  01:32
  Nejohroženější skupiny pracovníků
   Úplně zavřít své provozovny musela podle průzkumu Svazu průmyslu asi desetina podniků. Třetina pak snížila výrobu o víc než 20 procent.
   04:52
   Ekonomické prognózy
    S ekonomikou v době koronavirové krize začne vládě radit nový poradní orgán vlády. Dohromady má mít 16 členů.
    07:40
    Otevírání obchodů
     Téměř všechny obchody a provozny by mohly otevřít do konce května. Vizi ministra zdravotnictví dnes potvrdil i vicepremiér Karel Havlíček s tím, že je to podmíněno příznivým vývojem situace ohledně koronaviru.
     09:58
     Kontroly dodržování nařízení
      Lidé v první polovině prodlouženého víkendu častěji porušovali nařízení proti šíření koronaviru. Policie na Twitteru uveda, že denně řešila asi 600 přestupků, což je o polovinu více než obvykle.
      10:28
      Lidé častěji porušují pravidla
       Rozhovor s Janem Hamáčkem (ČSSD), ministrem vnitra.
       12:50
       Povinná karanténa pro pendlery
        Pendleři – desetitisíce lidí, kteří mají od vlády výjimku pro překračování hranic. Pro část z nich ale platí povinná čtrnáctidenní karanténa po každém návratu. Nabízíme jeden příběh ze západu Čech.
        14:12
        Výjimky pro pendlery
         Rozhovor s Janem Hamáčkem (ČSSD), ministrem vnitra.
         15:24
         Situace v zahraničí
          Spojené království se podle poradce britské vlády pro vědu může stát koronavirem nejpostiženější evropskou zemí, přinejmenším se mezi nejvíc zasažené státy zařadí.
          21:42
          Odchody vojáků do civilu
           Českou armádu do začátku letošního dubna opustilo 510 vojáků. Jejich odchody do civilu chce armáda kvůli koronavirové krizi snížit na minimum.
           23:38
           Dopad na hotely v Karlových Varech
            Obzvlášť silně pocítily dopad mimořádných opatření kvůli koronaviru Karlovy Vary. Cestovní ruch a lázeňství jsou tu hlavními obory podnikání.
            25:16
            Projekt chytrá karanténa
             Živý vstup Ivany Malé.
             27:09
             Prodloužený víkend
              Nouzový stav ukazuje řadu lokalit ve zcela nezvyklém světle. Vidět je to hlavně na turistických místech a nejvíc na těch, kam chodili zahraniční návštěvníci.
              29:45
              Senioři pomáhají
               Je jim přes sedmdesát a jsou mimořádně aktivní. Řada seniorů nabízí pomoc ostatním, a i jejich příběhy tak patří mezi ty z první linie.
               31:49
               Papež vyzval k jednotě a solidaritě
                V nejvýznamnější křesťanský svátek v roce přednesl papež František modlitbu v prázdné Svatopetrské bazilice – kvůli koronavirovým opatřením.
                32:19
                Netradiční Velikonoce
                 Dnes je Boží hod velikonoční. Pro křesťany nejvýznamnější svátek v roce. V kostelích proběhly slavnostní bohoslužby – ale bez věřících.
                 33:53
                 Ohrožený restaurační byznys
                  K nejohroženějším podnikům teď patří restaurace. Některé už ohlásily, že neotevřou ani po uvolnění vládních opatření.
                  36:01
                  Brněnská iniciativa Gastro žije
                   Další pomoc restauracím nabízí brněnská iniciativa "Gastro žije". Představila prototyp stolku se sedátky a vyznačenou bezpečnou zónou.
                   38:01
                   Nakažení v ČR
                    Dnes zatím přibylo 50 nemocných; což je v porovnání s minulými dny rekordně málo. Číslo je ale s velkou pravděpodobností ovlivněno tím, že je velikonoční víkend – méně lidí chodí na testy a také laboratoře pracují v omezeném režimu.
                    38:48
                    Vývoj nákazy v ČR
                     Živý vstup Daniela Stacha.
                     41:01
                     Vyšetřování lodi Ruby Princess
                      Obecné ohrožení, dokonce podezření z vraždy. Tak policie v Austrálii vyšetřuje vylodění pasažérů výletní lodi Ruby Princess.
                      42:35
                      Lidé u přehrad a rybníků
                       Přehrady a rybníky jsou obsypané rybáři. Povolenky si letos koupily desetitisíce lidí. Je to jedna z mála aktivit, které se mohou – bez většího omezení – naplno věnovat.
                       43:41
                       Piloti rozvážejí zdravotnický materiál
                        Piloti jako dobrovolníci v době epidemie. Na kontě mají už desítky zásobovacích letů. Pomáhají hlavně s distribucí ochranných pomůcek.
                        45:05
                        Péče o pacienty s koronavirem v Brně
                         Svatoanenská nemocnice v Brně je vyčleněná pro moravské pacienty s nejtěžším průběhem nemoci COVID-19. Starají se o ně především na anesteziologicko-resuscitační klinice.
                         45:53
                         Prezident pronesl projev
                          Výzva k solidaritě – v poledne zaznělo velikonoční poselství prezidenta, o které ho požádal pražský arcibiskup Dominik Duka. Miloš Zeman mimo jiné řekl, že zraněnou společnost by měli pomoct uzdravit všichni občané.
                          46:36
                          Prodej kovů ze státních rezerv
                           Stát bude i teď – během pandemie – pokračovat v prodeji části kovů z hmotných rezerv. České televizi to potvrdil vicepremiér Karel Havlíček.
                           48:44
                           Požár v okolí Černobylu
                            Víc než 350 ukrajinských hasičů se už devátý den potýká s lesními požáry v okolí bývalé jaderné elektrárny Černobyl. Policie drží ve vazbě podezřelého žháře.
                            49:12
                            EK kritizuje Maďarsko
                             Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová znovu pohrozila Maďarsku, že s ním zahájí řízení kvůli porušování unijního práva.
                             51:20
                             Krádež motorky
                              Pražští policisté zadrželi muže, který se po městě řítil stokilometrovou rychlostí a projížděl na červenou. Motorku ukradl v Nemocnici Na Bulovce.
                              51:40
                              Kůrovcová kalamita
                               Kůrovcová kalamita mění podobu české krajiny. Poznají to i turisti – na mnoha místech, kde rostly lesy, teď porost chybí. Třeba na Dačicku, severní Moravě nebo v Máchově kraji.
                               53:50
                               Balet v Národním divadle
                                Protančíme tím – název programu, který pro dnešní večer připravil baletní soubor Národního divadla. Chce potěšit i povzbudit své diváky. V rouškách budou na jevišti historické budovy tančit prázdnému hledišti.
                                54:21
                                Pravěká zvířata na Táborsku
                                 Archeologové získali důkaz o výskytu pravěkých zvířat na Táborsku. Mezi fosiliemi identifikovali kost nosorožce srstnatého. Tahle zvířata podle badatelů obvykle doprovázela mamuty.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž50 minut
                                 Další díl
                                 13. duben 2020

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 21. březen

                                 Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                                 21. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 21. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 20. březen

                                 Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                                 20. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 20. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 19. březen

                                 Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                                 19. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 19. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 3. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám