57 minut

12. duben 2020

Obsah dílu

Růst nezaměstnanosti — Nejohroženější skupiny pracovníků — Ekonomické prognózy — Otevírání obchodů — Kontroly dodržování nařízení — Lidé častěji porušují pravidla — Povinná karanténa pro pendlery — Výjimky pro pendlery — Situace v zahraničí — Odchody vojáků do civilu — Dopad na hotely v Karlových Varech — Projekt chytrá karanténa — Prodloužený víkend — Senioři pomáhají — Papež vyzval k jednotě a solidaritě — Netradiční Velikonoce — Ohrožený restaurační byznys — Brněnská iniciativa Gastro žije — Nakažení v ČR — Vývoj nákazy v ČR — Vyšetřování lodi Ruby Princess — Lidé u přehrad a rybníků — Piloti rozvážejí zdravotnický materiál — Péče o pacienty s koronavirem v Brně — Prezident pronesl projev — Prodej kovů ze státních rezerv — Požár v okolí Černobylu — EK kritizuje Maďarsko — Krádež motorky — Kůrovcová kalamita — Balet v Národním divadle — Pravěká zvířata na Táborsku

Části dílu

00:38
Růst nezaměstnanosti
  Téměř trojnásobný počet lidí by do konce roku mohl být bez práce, počítají s tím scénáře analytiků. Míra nezaměstnanosti by tak třeba podle společnosti Deloitte mohla stoupnout na 5,6 procenta.
  01:32
  Nejohroženější skupiny pracovníků
   Úplně zavřít své provozovny musela podle průzkumu Svazu průmyslu asi desetina podniků. Třetina pak snížila výrobu o víc než 20 procent.
   04:52
   Ekonomické prognózy
    S ekonomikou v době koronavirové krize začne vládě radit nový poradní orgán vlády. Dohromady má mít 16 členů.
    07:40
    Otevírání obchodů
     Téměř všechny obchody a provozny by mohly otevřít do konce května. Vizi ministra zdravotnictví dnes potvrdil i vicepremiér Karel Havlíček s tím, že je to podmíněno příznivým vývojem situace ohledně koronaviru.
     09:58
     Kontroly dodržování nařízení
      Lidé v první polovině prodlouženého víkendu častěji porušovali nařízení proti šíření koronaviru. Policie na Twitteru uveda, že denně řešila asi 600 přestupků, což je o polovinu více než obvykle.
      10:28
      Lidé častěji porušují pravidla
       Rozhovor s Janem Hamáčkem (ČSSD), ministrem vnitra.
       12:50
       Povinná karanténa pro pendlery
        Pendleři – desetitisíce lidí, kteří mají od vlády výjimku pro překračování hranic. Pro část z nich ale platí povinná čtrnáctidenní karanténa po každém návratu. Nabízíme jeden příběh ze západu Čech.
        14:12
        Výjimky pro pendlery
         Rozhovor s Janem Hamáčkem (ČSSD), ministrem vnitra.
         15:24
         Situace v zahraničí
          Spojené království se podle poradce britské vlády pro vědu může stát koronavirem nejpostiženější evropskou zemí, přinejmenším se mezi nejvíc zasažené státy zařadí.
          21:42
          Odchody vojáků do civilu
           Českou armádu do začátku letošního dubna opustilo 510 vojáků. Jejich odchody do civilu chce armáda kvůli koronavirové krizi snížit na minimum.
           23:38
           Dopad na hotely v Karlových Varech
            Obzvlášť silně pocítily dopad mimořádných opatření kvůli koronaviru Karlovy Vary. Cestovní ruch a lázeňství jsou tu hlavními obory podnikání.
            25:16
            Projekt chytrá karanténa
             Živý vstup Ivany Malé.
             27:09
             Prodloužený víkend
              Nouzový stav ukazuje řadu lokalit ve zcela nezvyklém světle. Vidět je to hlavně na turistických místech a nejvíc na těch, kam chodili zahraniční návštěvníci.
              29:45
              Senioři pomáhají
               Je jim přes sedmdesát a jsou mimořádně aktivní. Řada seniorů nabízí pomoc ostatním, a i jejich příběhy tak patří mezi ty z první linie.
               31:49
               Papež vyzval k jednotě a solidaritě
                V nejvýznamnější křesťanský svátek v roce přednesl papež František modlitbu v prázdné Svatopetrské bazilice – kvůli koronavirovým opatřením.
                32:19
                Netradiční Velikonoce
                 Dnes je Boží hod velikonoční. Pro křesťany nejvýznamnější svátek v roce. V kostelích proběhly slavnostní bohoslužby – ale bez věřících.
                 33:53
                 Ohrožený restaurační byznys
                  K nejohroženějším podnikům teď patří restaurace. Některé už ohlásily, že neotevřou ani po uvolnění vládních opatření.
                  36:01
                  Brněnská iniciativa Gastro žije
                   Další pomoc restauracím nabízí brněnská iniciativa "Gastro žije". Představila prototyp stolku se sedátky a vyznačenou bezpečnou zónou.
                   38:01
                   Nakažení v ČR
                    Dnes zatím přibylo 50 nemocných; což je v porovnání s minulými dny rekordně málo. Číslo je ale s velkou pravděpodobností ovlivněno tím, že je velikonoční víkend – méně lidí chodí na testy a také laboratoře pracují v omezeném režimu.
                    38:48
                    Vývoj nákazy v ČR
                     Živý vstup Daniela Stacha.
                     41:01
                     Vyšetřování lodi Ruby Princess
                      Obecné ohrožení, dokonce podezření z vraždy. Tak policie v Austrálii vyšetřuje vylodění pasažérů výletní lodi Ruby Princess.
                      42:35
                      Lidé u přehrad a rybníků
                       Přehrady a rybníky jsou obsypané rybáři. Povolenky si letos koupily desetitisíce lidí. Je to jedna z mála aktivit, které se mohou – bez většího omezení – naplno věnovat.
                       43:41
                       Piloti rozvážejí zdravotnický materiál
                        Piloti jako dobrovolníci v době epidemie. Na kontě mají už desítky zásobovacích letů. Pomáhají hlavně s distribucí ochranných pomůcek.
                        45:05
                        Péče o pacienty s koronavirem v Brně
                         Svatoanenská nemocnice v Brně je vyčleněná pro moravské pacienty s nejtěžším průběhem nemoci COVID-19. Starají se o ně především na anesteziologicko-resuscitační klinice.
                         45:53
                         Prezident pronesl projev
                          Výzva k solidaritě – v poledne zaznělo velikonoční poselství prezidenta, o které ho požádal pražský arcibiskup Dominik Duka. Miloš Zeman mimo jiné řekl, že zraněnou společnost by měli pomoct uzdravit všichni občané.
                          46:36
                          Prodej kovů ze státních rezerv
                           Stát bude i teď – během pandemie – pokračovat v prodeji části kovů z hmotných rezerv. České televizi to potvrdil vicepremiér Karel Havlíček.
                           48:44
                           Požár v okolí Černobylu
                            Víc než 350 ukrajinských hasičů se už devátý den potýká s lesními požáry v okolí bývalé jaderné elektrárny Černobyl. Policie drží ve vazbě podezřelého žháře.
                            49:12
                            EK kritizuje Maďarsko
                             Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová znovu pohrozila Maďarsku, že s ním zahájí řízení kvůli porušování unijního práva.
                             51:20
                             Krádež motorky
                              Pražští policisté zadrželi muže, který se po městě řítil stokilometrovou rychlostí a projížděl na červenou. Motorku ukradl v Nemocnici Na Bulovce.
                              51:40
                              Kůrovcová kalamita
                               Kůrovcová kalamita mění podobu české krajiny. Poznají to i turisti – na mnoha místech, kde rostly lesy, teď porost chybí. Třeba na Dačicku, severní Moravě nebo v Máchově kraji.
                               53:50
                               Balet v Národním divadle
                                Protančíme tím – název programu, který pro dnešní večer připravil baletní soubor Národního divadla. Chce potěšit i povzbudit své diváky. V rouškách budou na jevišti historické budovy tančit prázdnému hledišti.
                                54:21
                                Pravěká zvířata na Táborsku
                                 Archeologové získali důkaz o výskytu pravěkých zvířat na Táborsku. Mezi fosiliemi identifikovali kost nosorožce srstnatého. Tahle zvířata podle badatelů obvykle doprovázela mamuty.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž57 minut
                                 Další díl
                                 13. duben 2020

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž55 minut

                                 1. březen

                                 Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                                 1. 3. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 1. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 1. 3. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 29. únor

                                 Headlines — Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illionois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                                 29. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 29. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 29. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 28. únor

                                 Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                                 28. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 28. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 28. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 27. únor

                                 Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                                 27. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 27. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 27. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 26. únor

                                 Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                                 26. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 26. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 26. 2. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám