Události

12. duben 2020

50 minut

12. duben 2020

Obsah dílu

Růst nezaměstnanosti — Nejohroženější skupiny pracovníků — Ekonomické prognózy — Otevírání obchodů — Kontroly dodržování nařízení — Lidé častěji porušují pravidla — Povinná karanténa pro pendlery — Výjimky pro pendlery — Situace v zahraničí — Odchody vojáků do civilu — Dopad na hotely v Karlových Varech — Projekt chytrá karanténa — Prodloužený víkend — Senioři pomáhají — Papež vyzval k jednotě a solidaritě — Netradiční Velikonoce — Ohrožený restaurační byznys — Brněnská iniciativa Gastro žije — Nakažení v ČR — Vývoj nákazy v ČR — Vyšetřování lodi Ruby Princess — Lidé u přehrad a rybníků — Piloti rozvážejí zdravotnický materiál — Péče o pacienty s koronavirem v Brně — Prezident pronesl projev — Prodej kovů ze státních rezerv — Požár v okolí Černobylu — EK kritizuje Maďarsko — Krádež motorky — Kůrovcová kalamita — Balet v Národním divadle — Pravěká zvířata na Táborsku

Části dílu

00:38
Růst nezaměstnanosti
  Téměř trojnásobný počet lidí by do konce roku mohl být bez práce, počítají s tím scénáře analytiků. Míra nezaměstnanosti by tak třeba podle společnosti Deloitte mohla stoupnout na 5,6 procenta.
  01:32
  Nejohroženější skupiny pracovníků
   Úplně zavřít své provozovny musela podle průzkumu Svazu průmyslu asi desetina podniků. Třetina pak snížila výrobu o víc než 20 procent.
   04:52
   Ekonomické prognózy
    S ekonomikou v době koronavirové krize začne vládě radit nový poradní orgán vlády. Dohromady má mít 16 členů.
    07:40
    Otevírání obchodů
     Téměř všechny obchody a provozny by mohly otevřít do konce května. Vizi ministra zdravotnictví dnes potvrdil i vicepremiér Karel Havlíček s tím, že je to podmíněno příznivým vývojem situace ohledně koronaviru.
     09:58
     Kontroly dodržování nařízení
      Lidé v první polovině prodlouženého víkendu častěji porušovali nařízení proti šíření koronaviru. Policie na Twitteru uveda, že denně řešila asi 600 přestupků, což je o polovinu více než obvykle.
      10:28
      Lidé častěji porušují pravidla
       Rozhovor s Janem Hamáčkem (ČSSD), ministrem vnitra.
       12:50
       Povinná karanténa pro pendlery
        Pendleři – desetitisíce lidí, kteří mají od vlády výjimku pro překračování hranic. Pro část z nich ale platí povinná čtrnáctidenní karanténa po každém návratu. Nabízíme jeden příběh ze západu Čech.
        14:12
        Výjimky pro pendlery
         Rozhovor s Janem Hamáčkem (ČSSD), ministrem vnitra.
         15:24
         Situace v zahraničí
          Spojené království se podle poradce britské vlády pro vědu může stát koronavirem nejpostiženější evropskou zemí, přinejmenším se mezi nejvíc zasažené státy zařadí.
          21:42
          Odchody vojáků do civilu
           Českou armádu do začátku letošního dubna opustilo 510 vojáků. Jejich odchody do civilu chce armáda kvůli koronavirové krizi snížit na minimum.
           23:38
           Dopad na hotely v Karlových Varech
            Obzvlášť silně pocítily dopad mimořádných opatření kvůli koronaviru Karlovy Vary. Cestovní ruch a lázeňství jsou tu hlavními obory podnikání.
            25:16
            Projekt chytrá karanténa
             Živý vstup Ivany Malé.
             27:09
             Prodloužený víkend
              Nouzový stav ukazuje řadu lokalit ve zcela nezvyklém světle. Vidět je to hlavně na turistických místech a nejvíc na těch, kam chodili zahraniční návštěvníci.
              29:45
              Senioři pomáhají
               Je jim přes sedmdesát a jsou mimořádně aktivní. Řada seniorů nabízí pomoc ostatním, a i jejich příběhy tak patří mezi ty z první linie.
               31:49
               Papež vyzval k jednotě a solidaritě
                V nejvýznamnější křesťanský svátek v roce přednesl papež František modlitbu v prázdné Svatopetrské bazilice – kvůli koronavirovým opatřením.
                32:19
                Netradiční Velikonoce
                 Dnes je Boží hod velikonoční. Pro křesťany nejvýznamnější svátek v roce. V kostelích proběhly slavnostní bohoslužby – ale bez věřících.
                 33:53
                 Ohrožený restaurační byznys
                  K nejohroženějším podnikům teď patří restaurace. Některé už ohlásily, že neotevřou ani po uvolnění vládních opatření.
                  36:01
                  Brněnská iniciativa Gastro žije
                   Další pomoc restauracím nabízí brněnská iniciativa "Gastro žije". Představila prototyp stolku se sedátky a vyznačenou bezpečnou zónou.
                   38:01
                   Nakažení v ČR
                    Dnes zatím přibylo 50 nemocných; což je v porovnání s minulými dny rekordně málo. Číslo je ale s velkou pravděpodobností ovlivněno tím, že je velikonoční víkend – méně lidí chodí na testy a také laboratoře pracují v omezeném režimu.
                    38:48
                    Vývoj nákazy v ČR
                     Živý vstup Daniela Stacha.
                     41:01
                     Vyšetřování lodi Ruby Princess
                      Obecné ohrožení, dokonce podezření z vraždy. Tak policie v Austrálii vyšetřuje vylodění pasažérů výletní lodi Ruby Princess.
                      42:35
                      Lidé u přehrad a rybníků
                       Přehrady a rybníky jsou obsypané rybáři. Povolenky si letos koupily desetitisíce lidí. Je to jedna z mála aktivit, které se mohou – bez většího omezení – naplno věnovat.
                       43:41
                       Piloti rozvážejí zdravotnický materiál
                        Piloti jako dobrovolníci v době epidemie. Na kontě mají už desítky zásobovacích letů. Pomáhají hlavně s distribucí ochranných pomůcek.
                        45:05
                        Péče o pacienty s koronavirem v Brně
                         Svatoanenská nemocnice v Brně je vyčleněná pro moravské pacienty s nejtěžším průběhem nemoci COVID-19. Starají se o ně především na anesteziologicko-resuscitační klinice.
                         45:53
                         Prezident pronesl projev
                          Výzva k solidaritě – v poledne zaznělo velikonoční poselství prezidenta, o které ho požádal pražský arcibiskup Dominik Duka. Miloš Zeman mimo jiné řekl, že zraněnou společnost by měli pomoct uzdravit všichni občané.
                          46:36
                          Prodej kovů ze státních rezerv
                           Stát bude i teď – během pandemie – pokračovat v prodeji části kovů z hmotných rezerv. České televizi to potvrdil vicepremiér Karel Havlíček.
                           48:44
                           Požár v okolí Černobylu
                            Víc než 350 ukrajinských hasičů se už devátý den potýká s lesními požáry v okolí bývalé jaderné elektrárny Černobyl. Policie drží ve vazbě podezřelého žháře.
                            49:12
                            EK kritizuje Maďarsko
                             Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová znovu pohrozila Maďarsku, že s ním zahájí řízení kvůli porušování unijního práva.
                             51:20
                             Krádež motorky
                              Pražští policisté zadrželi muže, který se po městě řítil stokilometrovou rychlostí a projížděl na červenou. Motorku ukradl v Nemocnici Na Bulovce.
                              51:40
                              Kůrovcová kalamita
                               Kůrovcová kalamita mění podobu české krajiny. Poznají to i turisti – na mnoha místech, kde rostly lesy, teď porost chybí. Třeba na Dačicku, severní Moravě nebo v Máchově kraji.
                               53:50
                               Balet v Národním divadle
                                Protančíme tím – název programu, který pro dnešní večer připravil baletní soubor Národního divadla. Chce potěšit i povzbudit své diváky. V rouškách budou na jevišti historické budovy tančit prázdnému hledišti.
                                54:21
                                Pravěká zvířata na Táborsku
                                 Archeologové získali důkaz o výskytu pravěkých zvířat na Táborsku. Mezi fosiliemi identifikovali kost nosorožce srstnatého. Tahle zvířata podle badatelů obvykle doprovázela mamuty.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž50 minut
                                 Další díl
                                 13. duben 2020

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 16. květen

                                 Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 16. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 15. květen

                                 Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                                 Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 15. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 14. květen

                                 Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                                 Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 14. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám