57 minut

8. dubna 2020

Obsah dílu

Šíření koronaviru v ČR — Nárůst připadů zpomaluje — Debaty o uvolňování opatření — Příprava chytré karantény — Ekonomická pomoc firmám — Žádost o příspěvek pro OSVČ — Odklad splátek hypoték a úvěrů — Žádosti o odložení splátek — Jak požádat banku o odklad splátek — Návrhy na pomoc ekonomice ve sněmovně — Omezení pohybu na Slovensku — Šíření koronaviru ve světě — Situace v čínském Wu-chanu — Využití krevní plazmy k léčbě — Prognózy šíření koronaviru — Pomoc lidem v nájmech — Změny u komerčních nájmů — Odsunutí plateb nájemného v Brně — Jednání Poslanecké sněmovny — Ve čtvrtek se otevřou některé obchody — Příprava plánu na další zvládání epidemie — Zmírňování omezení v Evropě — Dezinfekce veřejných míst — Poděkování za práci zdravotníků — Bernie Sanders opouští souboj o Bílý dům — Spor o polskou justiční reformu — Předpověď počasí na další dny — Nezaměstnanost v březnu — Obžaloba kvůli údajnému podvodu — Zřícený most v Itálii — Kriminalita v březnu — Domácí odboj během druhé světové války

Části dílu

00:37
Šíření koronaviru v ČR
  Koronavirus se v Česku přestal podle odborníků šířit nekontrolovaně a země má další vývoj ve svých rukou. Na konci dubna by tak nemuselo být 15 tisíc nakažených, jak uváděly odhady ještě před týdnem, ale výrazně míň.
  01:14
  Nárůst připadů zpomaluje
   A tady je přehled hlavních důvodů pro opatrný optimismus. Tím hlavním je, že se nárůst případů zpomaluje, i když přibývá testů.
   02:01
   Debaty o uvolňování opatření
    Experti i šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček ale zdůrazňují, že uvolňování zákazů musí být pozvolné a stále je namístě opatrnost.
    04:30
    Příprava chytré karantény
     Rozhovor s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (nestr. za ANO).
     08:01
     Ekonomická pomoc firmám
      Poslanci už druhý den projednávají vládní krizová opatření, která mají pomoci velkým firmám, malým podnikatelům i obyčejným lidem, kteří se kvůli koronaviru dostali do potíží.
      10:19
      Žádost o příspěvek pro OSVČ
       Žádost o příspěvek má být podle ministerstva financí jednoduchá. K dispozici bude od zítřka na stránkách resortu a Finanční správy.
       10:51
       Odklad splátek hypoték a úvěrů
        Lidé a firmy budou moci přerušit splácení úvěrů a hypoték - a to na tři nebo šest měsíců. Návrh schválila sněmovna. Délku moratoria si každý dlužník bude moct vybrat sám.
        11:38
        Žádosti o odložení splátek
         O odklady splátek žádají lidé už teď - na banky se jich obrátilo téměř 140 tisíc. Nejčastěji chtějí pozastavit spotřebitelské úvěry.
         13:05
         Jak požádat banku o odklad splátek
          Teď jak to bude vypadat konkrétně.- klienti bank si vyberou jednu ze dvou variant - buď odsunou své splátky o tři, nebo o šest měsíců.
          16:57
          Návrhy na pomoc ekonomice ve sněmovně
           Rozhovor s poslancem Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti).
           18:56
           Omezení pohybu na Slovensku
            Na Slovensku začala platit nejpřísnější opatření od začátku pandemie. Velikonoční omezení pohybu způsobilo dopravní kolaps.
            21:28
            Šíření koronaviru ve světě
             Ani tradiční svátky v Izraeli nebudou jako dříve. Země v předvečer Pesachu dočasně zavádí jedna z nejpřísnějších omezení na světě.
             25:10
             Situace v čínském Wu-chanu
              Dnes skončila uzávěra Wu-chanu - města, kde to všechno začalo. Stará omezení končí, začínají ale platit nová.
              27:24
              Využití krevní plazmy k léčbě
               K léčbě covid-19 by se v Česku mohla využít krevní plazma vyléčených pacientů, která obsahuje protilátky. Pracuje se na přípravě přesného postupu - připomínkují ho odborné společnosti, lékový ústav takovou léčbu schvalovat nemusí.
               29:07
               Prognózy šíření koronaviru
                Tady je podrobnější pohled na odhadovaný vývoj šíření nemoci. A hned první srovnání ukazuje, že výhled se o něco zlepšil.
                32:29
                Pomoc lidem v nájmech
                 Zákaz vystěhování nájemníka, pokud nemá kvůli koronavirovým opatřením na zaplacení nájmu, a splatnost tohoto dluhu do konce května příštího roku.
                 34:35
                 Změny u komerčních nájmů
                  Sněmovna se zabývala i platbou nájmů u komerčních nemovitostí. Podle návrhu by obchodníci, kterých se dotkla opatření a museli zavřít, tři měsíce - tedy až do konce června - nemuseli nájem platit.
                  36:03
                  Odsunutí plateb nájemného v Brně
                   Živý vstup Markéty Chumchalové.
                   37:14
                   Jednání Poslanecké sněmovny
                    Živý vstup Kláry Bazalové.
                    38:16
                    Ve čtvrtek se otevřou některé obchody
                     Zítra můžou po čtyřech týdnech opět otevřít některé obchody - hobby markety, stavebniny nebo prodejny a servisy jízdních kol.
                     39:38
                     Příprava plánu na další zvládání epidemie
                      A zpátky do sněmovny. Opoziční poslanci už před hlasováním o prodloužení nouzového stavu vládě vytýkali, že nemá jasný plán, jak bude postupovat dnes.
                      41:43
                      Zmírňování omezení v Evropě
                       Postupné plány na zmírňování opatření ohlašují od začátku týdne první státy v Evropě; politici přitom bez výjimky zdůrazňují, že rozhodujícím faktorem bude aktuální vývoj epidemie.
                       43:15
                       Dezinfekce veřejných míst
                        Po celém Česku pokračuje dezinfekce veřejných i uzavřených prostor. Ukážeme příklad z Rokycanska. Specialisté přijeli do domu s pečovatelskou službou, kde je nyní kolem stovky seniorů.
                        43:48
                        Poděkování za práci zdravotníků
                         Pražská Nemocnice Na Františku patří k těm, které vyčlenily lůžka pro péči o seniory s lehčím průběhem choroby.
                         44:27
                         Bernie Sanders opouští souboj o Bílý dům
                          Živý vstup Davida Miřejovského.
                          46:20
                          Spor o polskou justiční reformu
                           Unijní soudní dvůr nařídil Polsku, aby pozastavilo práci Disciplinární komory Nejvyššího soudu. Kvůli pochybnostem o politické nezávislosti orgánu o to v lednu požádala Evropská komise.
                           47:16
                           Předpověď počasí na další dny
                            Živý vstup Aleny Zárybnické.
                            50:35
                            Nezaměstnanost v březnu
                             Nezaměstnanost v březnu zůstala i přes vládní opatření na stejných hodnotách jako v únoru - tedy na 3 procentech. Úřady práce evidují 225 tisíc lidí - a to je míň než v únoru.
                             51:50
                             Obžaloba kvůli údajnému podvodu
                              Státní zástupce posílá k soudu Jiřího Kubíčka z firmy WSM, a to za podvody se škodou dvě a půl miliardy korun. Obžaloba tvrdí, že podnikatel poškodil 7800 lidí a společností nabídkami obchodování na finančních i komoditních trzích.
                              52:09
                              Zřícený most v Itálii
                               V severním Toskánsku mezi Janovem a Florencií se zřítil silniční most. Stalo se to na jindy rušné silnici, která ale byla kvůli zákazům spojeným s koronavirem téměř prázdná.
                               53:27
                               Kriminalita v březnu
                                Podle policie v březnu - oproti tomu loňskému - klesl počet trestných činů. Letos jich zaznamenala 900, o rok dřív 1200.
                                53:50
                                Domácí odboj během druhé světové války
                                 Před 75 lety - v noci na 9. dubna - proběhl na Vysočině jeden z prvních velkých shozů zbraní a materiálu z Velké Británie pro domácí odboj.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž56 minut
                                 Další díl
                                 9. dubna 2020

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž55 minut

                                 21. května

                                 Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                                 21. 5. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 21. května

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 5. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 20. května

                                 Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                                 20. 5. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 20. května

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 5. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 19. května

                                 Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                                 19. 5. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 19. května

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 5. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 18. května

                                 Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                                 18. 5. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 18. května

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 18. 5. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 17. května

                                 Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                                 17. 5. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 17. května

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 17. 5. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám