51 minut

2. únor 2020

Obsah dílu

Převoz skupiny Čechů z Číny — Převoz skupiny Čechů z Číny — Převoz skupiny Čechů z Číny — Převoz skupiny Čechů z Číny — První oběť koronaviru mimo Čínu — Omezení leteckého provozu v Číně — MF chce zrušit další daňové výjimky — Na Šumavě stoupají hladiny řek — Policie v Londýně zastřelila muže, který pobodal několik lidí — Prezidentská nominace Demokratické strany — Rusové demonstrovali za vyšetření nehody na stadionu — Hra Komplic v Dejvickém divadle — Český důchodový systém — Vězeňské službě chybí dozorci a strážní — Hromadná nehoda na dálnici D10 — Rusko kritizuje Trumpův mírový plán — Před 30 lety skončila Státní bezpečnost — Nemocnice Na Bulovce se chystá na příjezd Čechů — Otázky a odpovědi ohledně šíření koronaviru — Šíření koronaviru — Z ulice do cirkusového stanu — Rekordní počet dohod o vině a trestu — Ceny České filmové kritiky — Roste zájem o vyšetření mamografem — Ostrava uctila památku Jaroslava Kubery — Bývalý výchovný ústav stát vydraží — Policisté budou jezdit auty s bezpečnostními rámy — Výroba kopií starých rukopisů pro Národní muzeum

Části dílu

00:35
Převoz skupiny Čechů z Číny
  Už za pár hodin se do vlasti vrátí pětice Čechů, kteří pobývali v čínském Wu-chanu a okolí. Do Prahy je z Bruselu dopraví český vládní speciál.
  01:22
  Převoz skupiny Čechů z Číny
   Skupina Čechů vyrazila z Wu-chanu na cestu domů už v noci spolu s dalšími asi dvěma sty padesáti lidmi zhruba z 30 států.
   04:24
   Převoz skupiny Čechů z Číny
    Živý vstup zahraničního zpravodaje Lukáše Dolanského z Bruselu
    05:59
    Převoz skupiny Čechů z Číny
     Živý vstup redaktora Jiřího Hynka z Letiště Václava Havla.
     07:16
     První oběť koronaviru mimo Čínu
      Koronavirus má první oběť mimo Čínu. Nemoci podlehl čtyřiačtyřicetiletý muž z Wu-chanu na Filipínách. Nakazil se zřejmě ještě před příletem.
      09:36
      Omezení leteckého provozu v Číně
       Čína se dostává do stále větší izolace, každý den se objevuje několik nových omezení leteckého provozu mezi Čínou a okolním světem.
       11:18
       MF chce zrušit další daňové výjimky
        Ministerstvo financí je pro zrušení další daňové výjimky. Při prodeji bytů a domů, které jejich majitelé sami nevyužívají, chce uplatnit vyšší sazby.
        14:45
        Na Šumavě stoupají hladiny řek
         Živý vstup redaktorky Marcely Durasové ze Sušice.
         15:49
         Policie v Londýně zastřelila muže, který pobodal několik lidí
          Jako terorismus vyšetřuje britská policie odpolední útok na jihu Londýna. Muž v rezidenční čtvrti pobodal nejméně dva lidi, než ho zastřelil policista v civilu.
          16:31
          Prezidentská nominace Demokratické strany
           Demokrati začínají s výběrem kandidáta, kterého postaví v prezidentském klání proti Donaldu Trumpovi. Tradičně se jako první vyjádří v takzvaných primárkách zaregistrovaní voliči strany v Iowě.
           18:43
           Rusové demonstrovali za vyšetření nehody na stadionu
            V Petrohradě proběhla demonstrace za řádné vyšetření pátečního neštěstí na tamním stadionu. Lidé se sešli u trosek budovy z roku 1980, která se zřítila během rekonstrukce před chystaným mistrovstvím světa v hokeji.
            19:26
            Hra Komplic v Dejvickém divadle
             V Dejvickém divadle hledají Komplice. Do repertoáru nově vybrali Dürrenmattovu hru, v níž uvažují nad hranicí viny ve zkorumpované společnosti.
             22:03
             Český důchodový systém
              Současný důchodový systém je, podle ministryně financí Aleny Schillerové, udržitelný ještě zhruba deset let. Řekla to v Otázkách Václava Moravce s tím, že odmítá prodlužovat dobu odchodu do penze.
              23:04
              Vězeňské službě chybí dozorci a strážní
               Vězeňská služba sice v posledních letech snížila podstav, ale pořád jí chybí asi 330 dozorců a strážných.
               25:09
               Hromadná nehoda na dálnici D10
                Nejmíň tři miliony – to je škoda po hromadné nehodě, která včera večer zablokovala provoz na dálnici D10.
                26:00
                Rusko kritizuje Trumpův mírový plán
                 Rusko zpochybnilo blízkovýchodní mírový plán, který v úterý představil americký prezident. Podle mluvčího Kremlu Trumpova iniciativa odporuje několika rezolucím OSN.
                 26:19
                 Před 30 lety skončila Státní bezpečnost
                  Před třiceti lety oznámil tehdejší ministr vnitra Richard Sacher zrušení Státní bezpečnosti – v televizi vystoupil na začátku února 1990.
                  28:44
                  Nemocnice Na Bulovce se chystá na příjezd Čechů
                   Ještě jednou dobrý večer z Nemocnice Na Bulovce, kde lékaři čekají na pět Čechů, kteří se vracejí z epicentra nákazy koronavirem. Právě tady podstoupí testy. Krajané by se tu měli objevit pravděpodobně někdy kolem půlnoci.
                   30:33
                   Otázky a odpovědi ohledně šíření koronaviru
                    Otázek kolem koronaviru a jeho šíření jako by přibývalo. Ty základní jsme položili uznávaným kapacitám – a tady jsou jejich odpovědi.
                    32:24
                    Šíření koronaviru
                     Koronavirus se, podobně jako další respirační onemocnění, šíří kapénkami, tedy kapičkami slin nebo hlenu. Aby se člověk nakazil, nemusí je přímo vdechnout, stačí, aby mu skončily na kůži.
                     35:09
                     Z ulice do cirkusového stanu
                      Cirkus jako naděje pro děti. Dobrovolníci v ruském Petrohradě se prostřednictvím manéže snaží dát šanci na lepší život nezletilým z rozvrácených rodin.
                      37:03
                      Rekordní počet dohod o vině a trestu
                       Rekordní počet obviněných se loni dohodl se státním zástupcem na vině a trestu – v úhrnu jsou to ale necelá čtyři procenta všech případů.
                       39:22
                       Ceny České filmové kritiky
                        Road movie Staříci je podle českých kritiků nejlepším filmem loňského roku. Příběh dvou bývalých politických vězňů na cestě za spravedlností má také ocenění za režii a pro herce Jiřího Schmitzera.
                        40:54
                        Roste zájem o vyšetření mamografem
                         V Česku klesá počet úmrtí na rakovinu prsu. Podle lékařů hlavně proto, že se daří nádory odhalit včas.
                         42:56
                         Ostrava uctila památku Jaroslava Kubery
                          V předvečer státního smutku za nedávno zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu úřady spouštějí vlajky na půl žerdi. Udělali to například v Ostravě, kde zároveň zhasli osvětlení tří městských dominant.
                          43:29
                          Bývalý výchovný ústav stát vydraží
                           Opuštěný areál bývalého výchovného ústavu v Králíkách na Orlickoústecku zřejmě půjde do dražby.
                           44:10
                           Policisté budou jezdit auty s bezpečnostními rámy
                            Policie začíná s výcvikem svých zaměstnanců – mají se naučit, jak využít nová auta s bezpečnostními rámy proti řidičům, kteří před nimi ujíždějí.
                            46:40
                            Výroba kopií starých rukopisů pro Národní muzeum
                             Několik desítek kopií starých rukopisů vzniká pro nové expozice Národního muzea. Většina z nich moderním tiskem.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž55 minut
                             Další díl
                             3. únor 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             25. červen

                             Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                             25. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             25. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             25. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                             24. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                             23. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 6. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám