49 minut

25. ledna 2020

Obsah dílu

Šíření koronaviru — Opatření k zamezení šíření koronaviru — Uzavřené cesty z čínských měst — KDU-ČSL s novým předsedou — Historie lidovců — Pátrání po přeživších a obětech zemětřesení — Začíná obhajoba v procesu impeachmentu — Výbuch v kladenském bytě — Priority nového předsedy lidovců — Ministr Havlíček u prezidenta — Odstávka bloku v Dukovanech — Světová opera jako komiks — Platy ve školství — Návrh na navázání platů učitelů na průměrnou mzdu — Platy ve školství — Nárůst kriminality v hlavním městě — Nově chráněné lokality v Česku — 100 let brněnského baletu — Návrat českých policistů do Bagdádu — Úbytek vodních živočichů kvůli suchu — Zdražování nájmů v Česku — Nájmy v krajích — Ceny vlastního bydlení — Nové vedení Zelených — Zimní sčítání netopýrů — Ochrana slavné památky — Pozemské důsledky slunečních erupcí — Honička s policií v Ústí nad Labem — Mimořádný summit EU — Poslední adresa mystika Rasputina — Výroční ceny Trilobit — Můstky v Harrachově — Ručně vyšívané kroje z Dolních Bojanovic

Části dílu

00:33
Šíření koronaviru
  Tempo šíření koronaviru se podle čínského prezidenta zrychluje. Nemoci podlehlo už 41 lidí, stoupá taky počet nakažených – číslo přesáhlo čtrnáct stovek. A první případy jsou už v Evropě, konkrétně Francie má tři nemocné. Hlavně v epicentru nákazy.
  01:11
  Opatření k zamezení šíření koronaviru
   Čínská komunistická strana dává dohromady zvláštní tým pověřený řešením krize. Ve třech desítkách čínských provincií, měst a autonomních oblastí panuje nejvyšší stav zdravotní pohotovosti.
   04:27
   Uzavřené cesty z čínských měst
    Letiště a nádraží v řadě čínských provincií byla uzavřena, nebo zejí prázdnotou. Tam, kde je cestování povoleno, kontrolují lidem teplotu.
    06:09
    KDU-ČSL s novým předsedou
     Opoziční KDU-ČSL povede poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. Zvolili ho delegáti dnešního mimořádného sjezdu. Nahradí Marka Výborného, který se rozhodl na funkci rezignovat z rodinných důvodů.
     09:22
     Historie lidovců
      Lidovci jsou jednou z nejtradičnějších politických sil v Česku.
      10:24
      Pátrání po přeživších a obětech zemětřesení
       Záchranáři ve východním Turecku stále pátrají po přeživších po včerejším silném zemětřesení. Pod troskami domů podle úřadů zůstává na dvacet lidí.
       12:36
       Začíná obhajoba v procesu impeachmentu
        Právníci Donalda Trumpa začali v americkém Senátu s předčítáním obhajoby prezidenta v procesu, který by mohl vést k jeho odvolání, i když je to kvůli republikánské většině v této komoře nepravděpodobné.
        13:02
        Výbuch v kladenském bytě
         Živý vstup redaktorky Ivany Malé.
         14:59
         Priority nového předsedy lidovců
          Hostem Událostí je nový předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
          17:15
          Ministr Havlíček u prezidenta
           Ministerstvo dopravy musí podle Karla Havlíčka změnit způsob, kterým řídí svoje zakázky a podřízené organizace. Nový šéf resortu to řekl den po jmenování do funkce, na jednání s expertním týmem prezidenta republiky.
           18:34
           Odstávka bloku v Dukovanech
            Jaderná elektrárna Dukovany omezila výrobu proudu. Technici dnes nad ránem odpojili třetí blok. Odstávka potrvá několik týdnů. Energetici vymění palivo.
            18:50
            Světová opera jako komiks
             Co zbyde z opery, když v ní nebude hudba? Podle kreslíře P. Craiga Russela překvapivě bohatý příběh. V knize Kouzelná flétna představuje často spletité zápletky světových děl v komiksové podobě.
             21:43
             Platy ve školství
              Kolik peněz si zaslouží učitelé – jde o jedno z hlavních politických témat posledních let. Naposledy kvůli nízkým výdělkům pedagogové stávkovali před necelými třemi měsíci.
              22:13
              Návrh na navázání platů učitelů na průměrnou mzdu
               Stanovit platy učitelů zákonem a tak, aby se odvíjely od průměrné mzdy – návrh, který chtějí ve sněmovně prosadit Piráti.
               25:01
               Platy ve školství
                Z dat statistiků vyplývá, že v oboru vzdělávání pracuje v Česku skoro 300 tisíc lidí. Jde o údaje za třetí loňské čtvrtletí.
                25:53
                Nárůst kriminality v hlavním městě
                 V hlavním městě vloni poprvé po pěti letech vzrostla kriminalita. Pražští policisté evidovali bezmála 50 tisíc trestných činů. Skoro o 2300 víc než předloni.
                 26:10
                 Nově chráněné lokality v Česku
                  Údolí Labe u Děčína i louky poblíž Přelouče nově na seznamu evropsky chráněných lokalit. Vláda uznala ochranu vzácných druhů, které se tam vyskytují – navzdory plánovaným stavbám na vylepšení plavby.
                  28:11
                  100 let brněnského baletu
                   Balet Národního divadla Brno slaví sto let své existence. Nabízíme živý pohled na výroční galaprogram v Janáčkově divadle. Pozvání na něj přijaly hvězdy světového významu - mezi nimi sólisté Mariinského divadla v Petrohradu nebo Vídeňského státního baletu
                   28:40
                   Návrat českých policistů do Bagdádu
                    Do Iráku se vrací pětice českých policistů. Připojí se k výcvikové misi, která byla před šestnácti dny přerušena kvůli eskalaci napětí mezi Iránem a Spojenými státy.
                    29:03
                    Úbytek vodních živočichů kvůli suchu
                     Vědci z Masarykovy univerzity v Brně zjistili, že ubývá živých tvorů v potocích. Toky, které mapují už 15 let, totiž trpí extrémním suchem a velkou část roku jsou úplně bez vody.
                     30:50
                     Zdražování nájmů v Česku
                      Nájemné v Česku za posledních 11 let stouplo v průměru o víc než tři čtvrtiny. Důvodem je nedostatek volných bytů a v posledních letech i přísnější pravidla pro poskytování hypoték.
                      33:25
                      Nájmy v krajích
                       Loni ve třetím čtvrtletí bylo k dispozici přes 19 tisíc bytů s průměrnou výměrou zhruba 57 metrů čtverečních. Průměrný nájem činil měsíčně 10 641 korun, což je 201 korun za metr čtvereční.
                       34:36
                       Ceny vlastního bydlení
                        Nejen nájmy, ale i pořízení vlastního bydlení je ve srovnání s ostatními státy Unie pro Čechy drahé. Zatímco třeba v Německu byty podražily v posledních pěti letech o čtvrtinu, v Česku to je o víc než 37 procent.
                        37:02
                        Nové vedení Zelených
                         Zelení mají dva nové předsedy. Jsou jimi: Magdalena Davis, která zastávala doposud pozici předsedkyně strany a starostky Mníšku pod Brdy. A Michal Berg, který byl členem evropské Strany zelených.
                         37:44
                         Zimní sčítání netopýrů
                          Tma, stálá teplota kolem sedmi stupňů a téměř stoprocentní vlhkost vzduchu. I v takových podmínkách přečkávají zimu netopýři. Ve štolách a jeskyních je teď sčítají zoologové.
                          39:49
                          Ochrana slavné památky
                           Slavnou Fontanu di Trevi v Římě ochrání před neukázněnými turisty bariéra. K razantnímu opatření přistoupila radnice. Návštěvníci italské metropole totiž stále porušují rok staré nařízení, aby na památky nesedali a v její blízkosti nejedli a nepili.
                           40:12
                           Pozemské důsledky slunečních erupcí
                            Skvrny na Slunci a následné erupce. Mohou způsobit polární záři, ale taky vážně poškodit klíčové technologie naší civilizace. Od fungování družic přes leteckou dopravu až po sítě vysokého napětí.
                            42:09
                            Honička s policií v Ústí nad Labem
                             Zraněním policisty skočil odpolední zásah proti ujíždějícímu řidiči v Ústí nad Labem. Šofér se svým vozem naboural několik dalších aut. Odmítal zastavit a nakonec srazil policistu. Toho odvezla záchranka.
                             42:26
                             Mimořádný summit EU
                              O podobě nového unijního rozpočtu budou lídři členských zemí jednat 20. února na mimořádném summitu v Bruselu. Oznámil to šéf Charles Michel. Šéf Evropské rady očekává kompromis.
                              42:49
                              Poslední adresa mystika Rasputina
                               Platil za nejvlivnějšího muže končícího carského Ruska. Legendárního léčitele, mystika a blízkého přítele poslední carské rodiny Grigorije Rasputina zavraždili před 103 lety.
                               44:53
                               Výroční ceny Trilobit
                                Český filmový a televizní svaz FITES právě v těchto okamžicích udílí své výroční ceny Trilobit. Nejlepší audiovizuální díla a výkony uplynulého roku vybírala odborná porota.
                                45:20
                                Můstky v Harrachově
                                 Skokanské můstky v Harrachově jsou opět částečně v provozu. Za pomoci peněz z veřejné sbírky je opravil místní spolek. Lidé na záchranu areálu poslali už přes šest set tisíc korun.
                                 46:02
                                 Ručně vyšívané kroje z Dolních Bojanovic
                                  Lidové tradice zůstávají každodenní součástí života obyvatel v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku. Pilířem zdejší kultury je hlavně kroj, který vlastní a dědí téměř ve všech rodinách.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž50 minut
                                  Další díl
                                  26. ledna 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž55 minut

                                  14. června

                                  14. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  14. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  14. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  13. června

                                  Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                                  13. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  13. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  13. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  12. června

                                  Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                                  12. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  12. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  12. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  11. června

                                  Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                                  11. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  11. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  11. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  10. června

                                  Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                                  10. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  10. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  10. 6. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám