49 minut

25. ledna 2020

Obsah dílu

Šíření koronaviru — Opatření k zamezení šíření koronaviru — Uzavřené cesty z čínských měst — KDU-ČSL s novým předsedou — Historie lidovců — Pátrání po přeživších a obětech zemětřesení — Začíná obhajoba v procesu impeachmentu — Výbuch v kladenském bytě — Priority nového předsedy lidovců — Ministr Havlíček u prezidenta — Odstávka bloku v Dukovanech — Světová opera jako komiks — Platy ve školství — Návrh na navázání platů učitelů na průměrnou mzdu — Platy ve školství — Nárůst kriminality v hlavním městě — Nově chráněné lokality v Česku — 100 let brněnského baletu — Návrat českých policistů do Bagdádu — Úbytek vodních živočichů kvůli suchu — Zdražování nájmů v Česku — Nájmy v krajích — Ceny vlastního bydlení — Nové vedení Zelených — Zimní sčítání netopýrů — Ochrana slavné památky — Pozemské důsledky slunečních erupcí — Honička s policií v Ústí nad Labem — Mimořádný summit EU — Poslední adresa mystika Rasputina — Výroční ceny Trilobit — Můstky v Harrachově — Ručně vyšívané kroje z Dolních Bojanovic

Části dílu

00:33
Šíření koronaviru
  Tempo šíření koronaviru se podle čínského prezidenta zrychluje. Nemoci podlehlo už 41 lidí, stoupá taky počet nakažených – číslo přesáhlo čtrnáct stovek. A první případy jsou už v Evropě, konkrétně Francie má tři nemocné. Hlavně v epicentru nákazy.
  01:11
  Opatření k zamezení šíření koronaviru
   Čínská komunistická strana dává dohromady zvláštní tým pověřený řešením krize. Ve třech desítkách čínských provincií, měst a autonomních oblastí panuje nejvyšší stav zdravotní pohotovosti.
   04:27
   Uzavřené cesty z čínských měst
    Letiště a nádraží v řadě čínských provincií byla uzavřena, nebo zejí prázdnotou. Tam, kde je cestování povoleno, kontrolují lidem teplotu.
    06:09
    KDU-ČSL s novým předsedou
     Opoziční KDU-ČSL povede poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. Zvolili ho delegáti dnešního mimořádného sjezdu. Nahradí Marka Výborného, který se rozhodl na funkci rezignovat z rodinných důvodů.
     09:22
     Historie lidovců
      Lidovci jsou jednou z nejtradičnějších politických sil v Česku.
      10:24
      Pátrání po přeživších a obětech zemětřesení
       Záchranáři ve východním Turecku stále pátrají po přeživších po včerejším silném zemětřesení. Pod troskami domů podle úřadů zůstává na dvacet lidí.
       12:36
       Začíná obhajoba v procesu impeachmentu
        Právníci Donalda Trumpa začali v americkém Senátu s předčítáním obhajoby prezidenta v procesu, který by mohl vést k jeho odvolání, i když je to kvůli republikánské většině v této komoře nepravděpodobné.
        13:02
        Výbuch v kladenském bytě
         Živý vstup redaktorky Ivany Malé.
         14:59
         Priority nového předsedy lidovců
          Hostem Událostí je nový předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
          17:15
          Ministr Havlíček u prezidenta
           Ministerstvo dopravy musí podle Karla Havlíčka změnit způsob, kterým řídí svoje zakázky a podřízené organizace. Nový šéf resortu to řekl den po jmenování do funkce, na jednání s expertním týmem prezidenta republiky.
           18:34
           Odstávka bloku v Dukovanech
            Jaderná elektrárna Dukovany omezila výrobu proudu. Technici dnes nad ránem odpojili třetí blok. Odstávka potrvá několik týdnů. Energetici vymění palivo.
            18:50
            Světová opera jako komiks
             Co zbyde z opery, když v ní nebude hudba? Podle kreslíře P. Craiga Russela překvapivě bohatý příběh. V knize Kouzelná flétna představuje často spletité zápletky světových děl v komiksové podobě.
             21:43
             Platy ve školství
              Kolik peněz si zaslouží učitelé – jde o jedno z hlavních politických témat posledních let. Naposledy kvůli nízkým výdělkům pedagogové stávkovali před necelými třemi měsíci.
              22:13
              Návrh na navázání platů učitelů na průměrnou mzdu
               Stanovit platy učitelů zákonem a tak, aby se odvíjely od průměrné mzdy – návrh, který chtějí ve sněmovně prosadit Piráti.
               25:01
               Platy ve školství
                Z dat statistiků vyplývá, že v oboru vzdělávání pracuje v Česku skoro 300 tisíc lidí. Jde o údaje za třetí loňské čtvrtletí.
                25:53
                Nárůst kriminality v hlavním městě
                 V hlavním městě vloni poprvé po pěti letech vzrostla kriminalita. Pražští policisté evidovali bezmála 50 tisíc trestných činů. Skoro o 2300 víc než předloni.
                 26:10
                 Nově chráněné lokality v Česku
                  Údolí Labe u Děčína i louky poblíž Přelouče nově na seznamu evropsky chráněných lokalit. Vláda uznala ochranu vzácných druhů, které se tam vyskytují – navzdory plánovaným stavbám na vylepšení plavby.
                  28:11
                  100 let brněnského baletu
                   Balet Národního divadla Brno slaví sto let své existence. Nabízíme živý pohled na výroční galaprogram v Janáčkově divadle. Pozvání na něj přijaly hvězdy světového významu - mezi nimi sólisté Mariinského divadla v Petrohradu nebo Vídeňského státního baletu
                   28:40
                   Návrat českých policistů do Bagdádu
                    Do Iráku se vrací pětice českých policistů. Připojí se k výcvikové misi, která byla před šestnácti dny přerušena kvůli eskalaci napětí mezi Iránem a Spojenými státy.
                    29:03
                    Úbytek vodních živočichů kvůli suchu
                     Vědci z Masarykovy univerzity v Brně zjistili, že ubývá živých tvorů v potocích. Toky, které mapují už 15 let, totiž trpí extrémním suchem a velkou část roku jsou úplně bez vody.
                     30:50
                     Zdražování nájmů v Česku
                      Nájemné v Česku za posledních 11 let stouplo v průměru o víc než tři čtvrtiny. Důvodem je nedostatek volných bytů a v posledních letech i přísnější pravidla pro poskytování hypoték.
                      33:25
                      Nájmy v krajích
                       Loni ve třetím čtvrtletí bylo k dispozici přes 19 tisíc bytů s průměrnou výměrou zhruba 57 metrů čtverečních. Průměrný nájem činil měsíčně 10 641 korun, což je 201 korun za metr čtvereční.
                       34:36
                       Ceny vlastního bydlení
                        Nejen nájmy, ale i pořízení vlastního bydlení je ve srovnání s ostatními státy Unie pro Čechy drahé. Zatímco třeba v Německu byty podražily v posledních pěti letech o čtvrtinu, v Česku to je o víc než 37 procent.
                        37:02
                        Nové vedení Zelených
                         Zelení mají dva nové předsedy. Jsou jimi: Magdalena Davis, která zastávala doposud pozici předsedkyně strany a starostky Mníšku pod Brdy. A Michal Berg, který byl členem evropské Strany zelených.
                         37:44
                         Zimní sčítání netopýrů
                          Tma, stálá teplota kolem sedmi stupňů a téměř stoprocentní vlhkost vzduchu. I v takových podmínkách přečkávají zimu netopýři. Ve štolách a jeskyních je teď sčítají zoologové.
                          39:49
                          Ochrana slavné památky
                           Slavnou Fontanu di Trevi v Římě ochrání před neukázněnými turisty bariéra. K razantnímu opatření přistoupila radnice. Návštěvníci italské metropole totiž stále porušují rok staré nařízení, aby na památky nesedali a v její blízkosti nejedli a nepili.
                           40:12
                           Pozemské důsledky slunečních erupcí
                            Skvrny na Slunci a následné erupce. Mohou způsobit polární záři, ale taky vážně poškodit klíčové technologie naší civilizace. Od fungování družic přes leteckou dopravu až po sítě vysokého napětí.
                            42:09
                            Honička s policií v Ústí nad Labem
                             Zraněním policisty skočil odpolední zásah proti ujíždějícímu řidiči v Ústí nad Labem. Šofér se svým vozem naboural několik dalších aut. Odmítal zastavit a nakonec srazil policistu. Toho odvezla záchranka.
                             42:26
                             Mimořádný summit EU
                              O podobě nového unijního rozpočtu budou lídři členských zemí jednat 20. února na mimořádném summitu v Bruselu. Oznámil to šéf Charles Michel. Šéf Evropské rady očekává kompromis.
                              42:49
                              Poslední adresa mystika Rasputina
                               Platil za nejvlivnějšího muže končícího carského Ruska. Legendárního léčitele, mystika a blízkého přítele poslední carské rodiny Grigorije Rasputina zavraždili před 103 lety.
                               44:53
                               Výroční ceny Trilobit
                                Český filmový a televizní svaz FITES právě v těchto okamžicích udílí své výroční ceny Trilobit. Nejlepší audiovizuální díla a výkony uplynulého roku vybírala odborná porota.
                                45:20
                                Můstky v Harrachově
                                 Skokanské můstky v Harrachově jsou opět částečně v provozu. Za pomoci peněz z veřejné sbírky je opravil místní spolek. Lidé na záchranu areálu poslali už přes šest set tisíc korun.
                                 46:02
                                 Ručně vyšívané kroje z Dolních Bojanovic
                                  Lidové tradice zůstávají každodenní součástí života obyvatel v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku. Pilířem zdejší kultury je hlavně kroj, který vlastní a dědí téměř ve všech rodinách.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž50 minut
                                  Další díl
                                  26. ledna 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž55 minut

                                  12. června

                                  Headlines — Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšeování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                                  12. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  12. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  12. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  11. června

                                  Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                                  11. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  11. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  11. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  10. června

                                  Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                                  10. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  10. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  10. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž49 minut

                                  9. června

                                  Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                                  9. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž49 minut

                                  9. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  9. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  8. června

                                  Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                                  8. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  8. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  8. 6. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám