20. leden 2020

Obsah dílu

Vladimír Kremlík končí — Odvolání ministra dopravy — Kauzy ministra dopravy — Ohlasy na odvolání ministra dopravy — Zemřel Jaroslav Kubera — Jaroslav Kubera: 1947–2020 — Vizitka Jaroslava Kubery — Reakce na Kuberovo úmrtí — Přínos Jaroslava Kubery pro českou politiku — Vzpomínky senátorů na zesnulého kolegu — Teplická stopa Jaroslava Kubery — Výpovědi v případu zabití novináře — Přibývá případů nového koronaviru — Konflikty v pražské koalici — Návrat ukradených obrazů — Krupobití a písečná bouře v Austrálii — Snížený zájem rodiček o rychnovskou nemocnici — Finanční pomoc pro přeživší z Vejprt — Den po tragédii ve Vejprtech — Požární bezpečnost staveb — Průběh požáru — Postup při záchranných pracích — Rizika zavedení digitální daně — Restituční kauza u soudu — Rekordní rok v IKEMu — Další ohnisko ptačí nákazy — Čína končí s jednorázovými plasty — Protesty kvůli držení zbraní ve Virginii — Leo Express na Pardubicku zůstane — Nové podmínky pro Harryho a Meghan — Noční požár vepřína u Kladrub — Přehlídka českých divadelních komedií — Unikátní záchrana labutě

Části dílu

00:34
Vladimír Kremlík končí
  Premiér Andrej Babiš dnes navrhl prezidentu Zemanovi odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Selhal podle něj manažersky u zakázky na dálniční známky.
  01:31
  Odvolání ministra dopravy
   Zakázku na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky přidělil Státní fond pro dopravní infrastrukturu za cenu 401 milionů korun bez soutěže.
   04:12
   Kauzy ministra dopravy
    Zakázka související s elektronickými dálničními známkami ale není jediným tématem, o kterém se mluvilo v souvislosti se současným ministrem dopravy.
    05:04
    Ohlasy na odvolání ministra dopravy
     Na oznámení Andreje Babiše odvolat ministra Kremlíka už reagovali někteří další politici. Většinu z nich rozhodnutí premiéra nepřekvapilo.
     06:15
     Zemřel Jaroslav Kubera
      Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera. Náhle, v nedožitých 73 letech. V čele horní komory parlamentu byl od listopadu 2018, senátorem byl přes 19 let.
      06:49
      Jaroslav Kubera: 1947–2020
       V Senátu Jaroslava Kuberu připomínají vlajky – vyvěšená černá smuteční i ta státní stažená na půl žerdi. O formě pohřbu musí rozhodnout rodina, nabídka státních poct je ale podle vrcholných představitelů namístě.
       10:58
       Vizitka Jaroslava Kubery
        Jaroslav Kubera patřil k nejvýraznějším tvářím české politiky a ODS.
        12:08
        Reakce na Kuberovo úmrtí
         Smrt Jaroslava Kubery politiky zaskočila – někteří neváhali říct, že šokovala – a připomínají, že i když se s politikem ODS někdy rozcházeli věcně, vždy dokázali najít společnou řeč.
         14:37
         Přínos Jaroslava Kubery pro českou politiku
          Hostem Událostí je Milan Štěch (ČSSD), místopředesda Senátu.
          16:46
          Vzpomínky senátorů na zesnulého kolegu
           Senátoři se shodují, že je dnešní zpráva emocionálně zasáhla. Na Jaroslava Kuberu vzpomínají jako na přímého člověka, se kterým třeba nemuseli vždy souhlasit, ale se kterým se rádi a věcně třeba i dohadovali.
           18:53
           Teplická stopa Jaroslava Kubery
            Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
            22:03
            Výpovědi v případu zabití novináře
             V případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky vypovídali u soudu další svědci. O svém vztahu s obžalovaným podnikatelem Mariánem Kočnerem mluvil šéf investiční skupiny Penta Jaroslav Haščák.
             24:29
             Přibývá případů nového koronaviru
              Už na dvě stě případů se v Číně rozrostl počet nakažených novým koronavirem způsobujícím zápal plic. Epicentrum je ve městě Wu-chan, nákaza se ale objevila i na dalších místech, třeba v Pekingu nebo Šanghaji.
              24:50
              Konflikty v pražské koalici
               Živý vstup redaktorky Ivany Malé.
               26:57
               Návrat ukradených obrazů
                Tečka za největší a dosud nevysvětlenou loupeží umění v bývalé NDR. Do města Gotha se vrátilo pět vzácných obrazů. Neznámí zloději je ukradli v roce 1979.
                29:02
                Krupobití a písečná bouře v Austrálii
                 V Austrálii pokračuje extrémní počasí. Jihovýchod země zasáhly silné bouřky s krupobitím a lokální záplavy. Hlavní město Canberra zasypaly kroupy o velikosti golfových míčků – poničily několik budov a stovky aut.
                 29:37
                 Snížený zájem rodiček o rychnovskou nemocnici
                  Rodičky se vyhýbají nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Důvodem je kauza Leontýna. Matku dítěte ve vysokém stupni těhotenství v rychnovském zařízení nepřijali.
                  31:24
                  Finanční pomoc pro přeživší z Vejprt
                   Lidé, kteří přežili tragický požár ve Vejprtech, dostali první finanční pomoc. Za mimořádnou sociální dávku si mohou nakoupit to nejnutnější. V plamenech přišli o většinu svých věcí včetně oblečení.
                   32:08
                   Den po tragédii ve Vejprtech
                    Vyhořelý dům byl dnes uzavřený. Na místě stále probíhalo vyšetřování. Policisté případ vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti.
                    34:35
                    Požární bezpečnost staveb
                     Budovy zdravotnických a sociálních zařízení musí dnes splňovat přísné bezpečnostně-požární normy. Ty se ale vztahují jen na nové stavby – nikoliv na objekty, které jsou starší.
                     36:34
                     Průběh požáru
                      Podle dostupných informací začalo hořet v prvním patře ve společenské místnosti – ta vyhořela celá. Dva pokoje klientů jsou lehce prohořelé, ale nebyly zničené.
                      37:02
                      Postup při záchranných pracích
                       Jak postupovat při požáru? Hasiči to pravidelně cvičí i s personálem nebo klienty zdravotnických zařízení. Podle nich je každý případ ojedinělý. Zásadní je ale jednat při záchraně životů rychle a rozvážně.
                       39:40
                       Rizika zavedení digitální daně
                        Spojené státy by mohly uplatnit odvetná opatření vůči České republice – a to pokud zavede digitální daň. Tu by mohly v tuzemsku platit firmy, jako je třeba Google nebo Facebook.
                        40:52
                        Restituční kauza u soudu
                         Soud začal řešit jeden z největších případů zneužití pravomoci při restitucích. Podle žalobce úředníci nezákonně vydali státní půdu za miliardu a 400 milionů korun.
                         43:12
                         Rekordní rok v IKEMu
                          540 orgánů loni transplantovali chirurgové z pražského IKEMu. Nejvíc lékaři nahrazovali ledviny a játra – u ledvin třeba proto, že není třeba zemřelých dárců, u jater zase z toho důvodu, že se pro transplantační účely dají dělit.
                          44:06
                          Další ohnisko ptačí nákazy
                           Další ohnisko nákazy ptačí chřipkou se podle veterinářů zatím neobjevilo – ani ve Štěpánově nad Svratkou, kde byl výskyt viru před dvěma dny potvrzen.
                           44:48
                           Čína končí s jednorázovými plasty
                            Čína chce v dalších pěti letech výrazně snížit používání jednorázových a nerozložitelných plastů. Postupně zavede zákaz igelitek nebo plastových brček.
                            46:58
                            Protesty kvůli držení zbraní ve Virginii
                             Tisíce ozbrojených aktivistů se sjely do Richmondu ve Virginii kvůli právu držet střelné zbraně. Protestují proti novým opatřením, která ve státě omezí jejich nákup a zavedou prověrky bezúhonnosti kupujících.
                             47:42
                             Leo Express na Pardubicku zůstane
                              Leo Express bude v Pardubickém kraji provozovat dvě regionálni železniční tratě dál. Za porušování smluvních podmínek dostane sankci.
                              48:21
                              Nové podmínky pro Harryho a Meghan
                               Princ Harry oznámil, že pociťuje velký smutek nad vývojem událostí v britské královské rodině. Uvedl to vůbec poprvé v osobním prohlášení od chvíle, co oznámil, že chce s manželkou Meghan odstoupit z předních pozic v monarchii.
                               50:23
                               Noční požár vepřína u Kladrub
                                Při nočním požáru rozlehlého zemědělského objektu u Kladrub na Rokycansku uhořelo na 300 chovných prasnic a 1300 selat.
                                50:49
                                Přehlídka českých divadelních komedií
                                 Ve Východočeském divadle v Pardubicích začal jubilejní 20. ročník Grand Festivalu smíchu. Přehlídky nejlepších divadelních komedií.
                                 51:20
                                 Unikátní záchrana labutě
                                  Už 13 let pomáhá zraněným zvířatům záchranná stanice Archa v Liberci. Stará se nejen o savce a netopýry, ale taky o ptáky.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž55 minut
                                  Další díl
                                  21. leden 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  8. únor

                                  Headlines — Pátrání po obětech zemětřesení — Následky ničivého zemětřesení — Zoufalý otec drží za ruku zavalenou dceru — Návrat Čechů z Turecka — Pomoc českých záchranářů — Mohutné zemětřesení v Turecku a Sýrii — Ukrajinský prezident v britském parlamentu — Zelenskyj navštívil Británii — Zaměřovače na obranu Ukrajiny — Nezaměstnanost v ČR — Soud zvýšil Alainu Banongovi výjimečný trest — Milan Kundera, Odysea ztracených iluzí — Jednání předsednictva hnutí ANO — Poselství amerického prezidenta o stavu unie — Vláda chystá penzijní reformu — Ze zařízení v Bálkové utekli migranti — Situace v zasaženém Iskenderunu — ČR získala z EU o 61,2 miliardy více, než odvedla — Registr dárců kostní dřeně v Česku — Zájem o výroční tisícikorunu — Pamětní mince a bankovky — Výročí měnové odluky — Zeman ukončil návštěvu Slovenska — Konec kanálu DOL — Kompenzace pro velké firmy — Soud k tragédii při rally v Lopeníku — Pozastavené vyšetřování sestřeleného letadla nad Ukrajinou — USA investují do klimatu a boje s inflací — Státní příspěvek na služby operátorů — Přísnější emisní limity pro nová auta — Vrcholí přípravy na Jizerskou 50 — Výstava Ne-On Davida Černého

                                  8. 2. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  8. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  8. 2. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  7. únor

                                  Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Komplikace při záchranných akcích — Situace ve městě Iskenderun — Češi v Turecku po zemětřesení — Maloobchodní tržby — Vývoj bojů na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Rok od schůzky Macrona s Putinem — Stížnosti na prezidentské volby — Ovocnáři likvidují sady — Prezident Zeman na Slovensku — Stavba nových úseků dálnice D6 — Zločinů v kyberprostoru přibývá — Politická budoucnost Andreje Babiše — Marek Baláž končí ve funkci — Zájem o domovy pro seniory — Pomoc českých záchranářů v Turecku — Záběry z dronů ukazují zkázu v Turecku — Pomoc dobrovolníků po zemětřesení — Sbírky na pomoc lidem v Turecku a Sýrii — Nepotřebné nemovitosti státu — Zaměstnanci v Nexenu dostanou přidáno — Soud potvrdil osvobození Janouška — Schůze Poslanecké sněmovny — Objem majetku v podílových fondech — Doučování na ZŠ a SŠ po pandemii covidu — Francouzi protestují proti důchodové reformě — Čapkova Matka v Izraeli — USA vyzvedly z moře část trosek sestřeleného balonu — Meteorologové varují před silným mrazem — Česko na Eurovision Song Contest

                                  7. 2. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  7. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  7. 2. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  6. únor

                                  Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Příčina silných mrazů a výhled počasí — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                                  6. 2. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  6. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  6. 2. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám