20. leden 2020

Obsah dílu

Vladimír Kremlík končí — Odvolání ministra dopravy — Kauzy ministra dopravy — Ohlasy na odvolání ministra dopravy — Zemřel Jaroslav Kubera — Jaroslav Kubera: 1947–2020 — Vizitka Jaroslava Kubery — Reakce na Kuberovo úmrtí — Přínos Jaroslava Kubery pro českou politiku — Vzpomínky senátorů na zesnulého kolegu — Teplická stopa Jaroslava Kubery — Výpovědi v případu zabití novináře — Přibývá případů nového koronaviru — Konflikty v pražské koalici — Návrat ukradených obrazů — Krupobití a písečná bouře v Austrálii — Snížený zájem rodiček o rychnovskou nemocnici — Finanční pomoc pro přeživší z Vejprt — Den po tragédii ve Vejprtech — Požární bezpečnost staveb — Průběh požáru — Postup při záchranných pracích — Rizika zavedení digitální daně — Restituční kauza u soudu — Rekordní rok v IKEMu — Další ohnisko ptačí nákazy — Čína končí s jednorázovými plasty — Protesty kvůli držení zbraní ve Virginii — Leo Express na Pardubicku zůstane — Nové podmínky pro Harryho a Meghan — Noční požár vepřína u Kladrub — Přehlídka českých divadelních komedií — Unikátní záchrana labutě

Části dílu

00:34
Vladimír Kremlík končí
  Premiér Andrej Babiš dnes navrhl prezidentu Zemanovi odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Selhal podle něj manažersky u zakázky na dálniční známky.
  01:31
  Odvolání ministra dopravy
   Zakázku na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky přidělil Státní fond pro dopravní infrastrukturu za cenu 401 milionů korun bez soutěže.
   04:12
   Kauzy ministra dopravy
    Zakázka související s elektronickými dálničními známkami ale není jediným tématem, o kterém se mluvilo v souvislosti se současným ministrem dopravy.
    05:04
    Ohlasy na odvolání ministra dopravy
     Na oznámení Andreje Babiše odvolat ministra Kremlíka už reagovali někteří další politici. Většinu z nich rozhodnutí premiéra nepřekvapilo.
     06:15
     Zemřel Jaroslav Kubera
      Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera. Náhle, v nedožitých 73 letech. V čele horní komory parlamentu byl od listopadu 2018, senátorem byl přes 19 let.
      06:49
      Jaroslav Kubera: 1947–2020
       V Senátu Jaroslava Kuberu připomínají vlajky – vyvěšená černá smuteční i ta státní stažená na půl žerdi. O formě pohřbu musí rozhodnout rodina, nabídka státních poct je ale podle vrcholných představitelů namístě.
       10:58
       Vizitka Jaroslava Kubery
        Jaroslav Kubera patřil k nejvýraznějším tvářím české politiky a ODS.
        12:08
        Reakce na Kuberovo úmrtí
         Smrt Jaroslava Kubery politiky zaskočila – někteří neváhali říct, že šokovala – a připomínají, že i když se s politikem ODS někdy rozcházeli věcně, vždy dokázali najít společnou řeč.
         14:37
         Přínos Jaroslava Kubery pro českou politiku
          Hostem Událostí je Milan Štěch (ČSSD), místopředesda Senátu.
          16:46
          Vzpomínky senátorů na zesnulého kolegu
           Senátoři se shodují, že je dnešní zpráva emocionálně zasáhla. Na Jaroslava Kuberu vzpomínají jako na přímého člověka, se kterým třeba nemuseli vždy souhlasit, ale se kterým se rádi a věcně třeba i dohadovali.
           18:53
           Teplická stopa Jaroslava Kubery
            Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
            22:03
            Výpovědi v případu zabití novináře
             V případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky vypovídali u soudu další svědci. O svém vztahu s obžalovaným podnikatelem Mariánem Kočnerem mluvil šéf investiční skupiny Penta Jaroslav Haščák.
             24:29
             Přibývá případů nového koronaviru
              Už na dvě stě případů se v Číně rozrostl počet nakažených novým koronavirem způsobujícím zápal plic. Epicentrum je ve městě Wu-chan, nákaza se ale objevila i na dalších místech, třeba v Pekingu nebo Šanghaji.
              24:50
              Konflikty v pražské koalici
               Živý vstup redaktorky Ivany Malé.
               26:57
               Návrat ukradených obrazů
                Tečka za největší a dosud nevysvětlenou loupeží umění v bývalé NDR. Do města Gotha se vrátilo pět vzácných obrazů. Neznámí zloději je ukradli v roce 1979.
                29:02
                Krupobití a písečná bouře v Austrálii
                 V Austrálii pokračuje extrémní počasí. Jihovýchod země zasáhly silné bouřky s krupobitím a lokální záplavy. Hlavní město Canberra zasypaly kroupy o velikosti golfových míčků – poničily několik budov a stovky aut.
                 29:37
                 Snížený zájem rodiček o rychnovskou nemocnici
                  Rodičky se vyhýbají nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Důvodem je kauza Leontýna. Matku dítěte ve vysokém stupni těhotenství v rychnovském zařízení nepřijali.
                  31:24
                  Finanční pomoc pro přeživší z Vejprt
                   Lidé, kteří přežili tragický požár ve Vejprtech, dostali první finanční pomoc. Za mimořádnou sociální dávku si mohou nakoupit to nejnutnější. V plamenech přišli o většinu svých věcí včetně oblečení.
                   32:08
                   Den po tragédii ve Vejprtech
                    Vyhořelý dům byl dnes uzavřený. Na místě stále probíhalo vyšetřování. Policisté případ vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti.
                    34:35
                    Požární bezpečnost staveb
                     Budovy zdravotnických a sociálních zařízení musí dnes splňovat přísné bezpečnostně-požární normy. Ty se ale vztahují jen na nové stavby – nikoliv na objekty, které jsou starší.
                     36:34
                     Průběh požáru
                      Podle dostupných informací začalo hořet v prvním patře ve společenské místnosti – ta vyhořela celá. Dva pokoje klientů jsou lehce prohořelé, ale nebyly zničené.
                      37:02
                      Postup při záchranných pracích
                       Jak postupovat při požáru? Hasiči to pravidelně cvičí i s personálem nebo klienty zdravotnických zařízení. Podle nich je každý případ ojedinělý. Zásadní je ale jednat při záchraně životů rychle a rozvážně.
                       39:40
                       Rizika zavedení digitální daně
                        Spojené státy by mohly uplatnit odvetná opatření vůči České republice – a to pokud zavede digitální daň. Tu by mohly v tuzemsku platit firmy, jako je třeba Google nebo Facebook.
                        40:52
                        Restituční kauza u soudu
                         Soud začal řešit jeden z největších případů zneužití pravomoci při restitucích. Podle žalobce úředníci nezákonně vydali státní půdu za miliardu a 400 milionů korun.
                         43:12
                         Rekordní rok v IKEMu
                          540 orgánů loni transplantovali chirurgové z pražského IKEMu. Nejvíc lékaři nahrazovali ledviny a játra – u ledvin třeba proto, že není třeba zemřelých dárců, u jater zase z toho důvodu, že se pro transplantační účely dají dělit.
                          44:06
                          Další ohnisko ptačí nákazy
                           Další ohnisko nákazy ptačí chřipkou se podle veterinářů zatím neobjevilo – ani ve Štěpánově nad Svratkou, kde byl výskyt viru před dvěma dny potvrzen.
                           44:48
                           Čína končí s jednorázovými plasty
                            Čína chce v dalších pěti letech výrazně snížit používání jednorázových a nerozložitelných plastů. Postupně zavede zákaz igelitek nebo plastových brček.
                            46:58
                            Protesty kvůli držení zbraní ve Virginii
                             Tisíce ozbrojených aktivistů se sjely do Richmondu ve Virginii kvůli právu držet střelné zbraně. Protestují proti novým opatřením, která ve státě omezí jejich nákup a zavedou prověrky bezúhonnosti kupujících.
                             47:42
                             Leo Express na Pardubicku zůstane
                              Leo Express bude v Pardubickém kraji provozovat dvě regionálni železniční tratě dál. Za porušování smluvních podmínek dostane sankci.
                              48:21
                              Nové podmínky pro Harryho a Meghan
                               Princ Harry oznámil, že pociťuje velký smutek nad vývojem událostí v britské královské rodině. Uvedl to vůbec poprvé v osobním prohlášení od chvíle, co oznámil, že chce s manželkou Meghan odstoupit z předních pozic v monarchii.
                               50:23
                               Noční požár vepřína u Kladrub
                                Při nočním požáru rozlehlého zemědělského objektu u Kladrub na Rokycansku uhořelo na 300 chovných prasnic a 1300 selat.
                                50:49
                                Přehlídka českých divadelních komedií
                                 Ve Východočeském divadle v Pardubicích začal jubilejní 20. ročník Grand Festivalu smíchu. Přehlídky nejlepších divadelních komedií.
                                 51:20
                                 Unikátní záchrana labutě
                                  Už 13 let pomáhá zraněným zvířatům záchranná stanice Archa v Liberci. Stará se nejen o savce a netopýry, ale taky o ptáky.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž55 minut
                                  Další díl
                                  21. leden 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  28. květen

                                  Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                                  28. 5. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  28. květen

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  28. 5. 2023 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  27. květen

                                  Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                                  27. 5. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  27. květen

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  27. 5. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  26. květen

                                  Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                                  26. 5. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  26. květen

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  26. 5. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám