Události

11. leden 2020

44 minut

11. leden 2020

Obsah dílu

Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla — Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla — Jaké bude mít jednání Íránu důsledky? — Podobné případy sestřelených letadel — Ivan Bartoš obhájil funkci předsedy Pirátů — Česká pirátská strana na politické scéně — Piráti v příští vládě? — Reakce předsedů stran na zvolení Bartoše — Spolupráce Pirátů s dalšími stranami — 100 let Církve československé husitské — Oprava železnice u Brna — Protesty proti polskému disciplinárnímu zákonu — Zemřel ománský sultán Kábus bin Saíd — Pomník Marie Terezie v Praze — Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku — Domácí test na rakovinu tlustého střeva a konečníku — Nález stříbrných mincí z 16. století — Česko by mohla zasáhnout chřipková epidemie — Boj obcí proti přemnoženým divočákům — Jak Česko recykluje odpad — Legislativa nepočítá se zálohováním PET lahví — Třídění odpadu — Výrobci nahrazují plast jinými materiály — Tchajwanská prezidentka obhájila mandát — Německo chystá summit o Libyi — V Česku mizí některé profese — Opera v Sydney poděkovala hasičům — Zákaz jízdy na koloběžkách v centru Prahy — Odlov zajíců v areálu elektrárny Temelín

Části dílu

00:32
Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla
  Írán po třech dnech popírání přiznal, že sestřelil ukrajinské letadlo se 176 lidmi na palubě. Mělo jít o lidský omyl: režim považoval dopravní letoun boeing u teheránského mezinárodního letiště za nepřátelskou střelu s plochou dráhou letu.
  01:08
  Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla
   Spravedlnost, úplné vyšetření a taky odškodnění obětí tragédie žádá ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj i kanadský premiér Justin Trudeau. Právě z Kanady bylo víc než 60 cestujících na palubě sestřeleného letounu.
   03:46
   Jaké bude mít jednání Íránu důsledky?
    Živý vstup zahraničního zpravodaje Davida Borka.
    05:48
    Podobné případy sestřelených letadel
     Případů sestřelených civilních letadel bylo v minulosti víc. Známý je hlavně pád malajsijského Boeingu 777 po zásahu protiletadlovou raketou v červenci 2014 u ukrajinské vesnice Hrabove. Zemřelo 298 lidí.
     06:36
     Ivan Bartoš obhájil funkci předsedy Pirátů
      Ivan Bartoš obhájil post předsedy Pirátů. Počtem poslanců druhou nejsilnější opoziční stranu povede další dva roky.
      09:26
      Česká pirátská strana na politické scéně
       Piráti v minulých letech získali solidní pozici v české politice. Z těch nejvyšších funkcí mají místopředsednické posty ve sněmovně i v Evropském parlamentu.
       10:43
       Piráti v příští vládě?
        Živý rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.
        12:21
        Reakce předsedů stran na zvolení Bartoše
         Ke znovuzvolení Bartošovi gratulovali šéfové některých stran - třeba opoziční ODS nebo vládní ČSSD. Jan Hamáček se ale ohradil vůči kritice staronového předsedy, že kabinet ignoruje stav lesů, půdy nebo vysychání krajiny.
         13:33
         Spolupráce Pirátů s dalšími stranami
          Živý rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.
          15:01
          100 let Církve československé husitské
           Sto let Církve československé husitské připomněla výroční bohoslužba v chrámu svatého Mikuláše v Praze na Starém Městě. Vedl ji patriarcha Tomáš Butta společně s biskupským sborem.
           15:19
           Oprava železnice u Brna
            Živý vstup redaktorky Anety Beránkové.
            16:31
            Protesty proti polskému disciplinárnímu zákonu
             Ve Varšavě protestovali soudci, právníci i advokáti proti novému disciplinárnímu zákonu. Podle odpůrců má postihovat soudce, kteří se odmítají podřídit vládní reformě justice.
             18:57
             Zemřel ománský sultán Kábus bin Saíd
              Zemřel ománský sultán. Kábusu bin Saídovi, který patřil k nejdéle vládnoucím panovníkům světa, bylo 79 let. Absolutní monarcha byl v zemi populární, zasadil se o její modernizaci při zachování tradic.
              19:20
              Pomník Marie Terezie v Praze
               První český pomník Marie Terezie odhalí letos Praha 6. I se stavebními úpravami vyjde na 4 miliony korun. Češi se tak pomalu vracejí k habsburské panovnici, jejíž příběh připomněla i populární série České televize.
               22:19
               Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku
                Poslankyně hnutí ANO Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku. Řekla to v Událostech, komentářích. Její kandidaturu kritizovala část opozice i vládních sociálních demokratů.
                23:53
                Domácí test na rakovinu tlustého střeva a konečníku
                 Test k odhalení rakoviny tlustého střeva a konečníku si mohou lidé nově udělat doma. Ministerstvo zdravotnictví s pojišťovnou vytipovaly 10 tisíc možných pacientů, kterým rozesílají vyšetřovací sady.
                 25:47
                 Nález stříbrných mincí z 16. století
                  Cenný objev se podařil amatérskému hledači pokladů. V Moravském krasu našel Jiří Pernica 50 stříbrných mincí zřejmě ze 16. století.
                  26:13
                  Česko by mohla zasáhnout chřipková epidemie
                   Státní zdravotní ústav odhaduje, že v příštích týdnech zasáhne Česko chřipková epidemie. Zatím připadá na 100 tisíc obyvatel 1050 nemocných. Hranice epidemie je 1500.
                   26:33
                   Boj obcí proti přemnoženým divočákům
                    Přemnožení divočáci - pohybují se nejen v lese, ale i v obcích a městech. V Boršově nad Vltavou u Českých Budějovic běhali přímo mezi rodinnými domy. Radnice proti nim použila uměle vyrobenou tygří moč, kterou nastříkala na ploty.
                    28:36
                    Jak Česko recykluje odpad
                     Míň skládek, víc recyklace. Tak by mělo vypadat Česko blízké budoucnosti podle návrhu zákona o odpadech. Poslanci se jím začnou zabývat v lednu.
                     29:11
                     Legislativa nepočítá se zálohováním PET lahví
                      Dlouhodobý spor se v Česku vede nad otázkou celoplošného zálohování PET lahví. Nově navržená odpadová legislativa s ním momentálně nepočítá.
                      31:58
                      Třídění odpadu
                       Do žlutých kontejnerů se dostane 70 procent PET lahví uvedených na trh. Zbytek končí na skládkách, ve spalovnách nebo i v přírodě.
                       32:46
                       Výrobci nahrazují plast jinými materiály
                        Většina jednorázových obalů z plastu má být už příští rok nahrazená jiným materiálem. Jakým, vymýšlí už teď čím dál víc firem - se střídavým úspěchem.
                        35:08
                        Tchajwanská prezidentka obhájila mandát
                         Tchajwanci odmítli příklon k Pekingu. V prezidentských volbách znovu potvrdili ve funkci prezidentku Cchaj Jing-wen. Získala 57 % hlasů.
                         37:28
                         Německo chystá summit o Libyi
                          Berlín chystá konferenci o Libyi. Kancléřka Angela Merkelová si od ní slibuje průlom po tom, co v týdnu jednotky ovládající východ země odmítly příměří s Tripolisem.
                          37:47
                          V Česku mizí některé profese
                           Výrobce zápalek nebo doručovatel telegramů. Profese, které už v Česku zcela vymizely. Robotizace postupně vytlačuje i další.
                           39:28
                           Opera v Sydney poděkovala hasičům
                            Australané děkují hasičům, kteří už řadu týdnů bojují s rozsáhlými požáry. A přidala se i slavná opera v Sydney. Na střeše budovy promítla několik emotivních fotografií se zprávou – "děkujeme, hasiči".
                            39:47
                            Zákaz jízdy na koloběžkách v centru Prahy
                             Praha 1 chce v pěších zónách zakázat jízdu na elektrických koloběžkách. Týkat se má hlavně provozovatelů sdílených vozítek. Soukromí majitelé budou moci žádat o povolení.
                             41:36
                             Odlov zajíců v areálu elektrárny Temelín
                              Netradiční odlov zajíců - přímo ve střeženém areálu jaderné elektrárny v Temelíně. Myslivci tam za přísných bezpečnostních podmínek odchytili 21 zvířat.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž51 minut
                              Další díl
                              12. leden 2020

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              20. květen

                              Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              20. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              18. květen

                              Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              18. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám