44 minut

11. leden 2020

Obsah dílu

Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla — Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla — Jaké bude mít jednání Íránu důsledky? — Podobné případy sestřelených letadel — Ivan Bartoš obhájil funkci předsedy Pirátů — Česká pirátská strana na politické scéně — Piráti v příští vládě? — Reakce předsedů stran na zvolení Bartoše — Spolupráce Pirátů s dalšími stranami — 100 let Církve československé husitské — Oprava železnice u Brna — Protesty proti polskému disciplinárnímu zákonu — Zemřel ománský sultán Kábus bin Saíd — Pomník Marie Terezie v Praze — Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku — Domácí test na rakovinu tlustého střeva a konečníku — Nález stříbrných mincí z 16. století — Česko by mohla zasáhnout chřipková epidemie — Boj obcí proti přemnoženým divočákům — Jak Česko recykluje odpad — Legislativa nepočítá se zálohováním PET lahví — Třídění odpadu — Výrobci nahrazují plast jinými materiály — Tchajwanská prezidentka obhájila mandát — Německo chystá summit o Libyi — V Česku mizí některé profese — Opera v Sydney poděkovala hasičům — Zákaz jízdy na koloběžkách v centru Prahy — Odlov zajíců v areálu elektrárny Temelín

Části dílu

00:32
Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla
  Írán po třech dnech popírání přiznal, že sestřelil ukrajinské letadlo se 176 lidmi na palubě. Mělo jít o lidský omyl: režim považoval dopravní letoun boeing u teheránského mezinárodního letiště za nepřátelskou střelu s plochou dráhou letu.
  01:08
  Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla
   Spravedlnost, úplné vyšetření a taky odškodnění obětí tragédie žádá ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj i kanadský premiér Justin Trudeau. Právě z Kanady bylo víc než 60 cestujících na palubě sestřeleného letounu.
   03:46
   Jaké bude mít jednání Íránu důsledky?
    Živý vstup zahraničního zpravodaje Davida Borka.
    05:48
    Podobné případy sestřelených letadel
     Případů sestřelených civilních letadel bylo v minulosti víc. Známý je hlavně pád malajsijského Boeingu 777 po zásahu protiletadlovou raketou v červenci 2014 u ukrajinské vesnice Hrabove. Zemřelo 298 lidí.
     06:36
     Ivan Bartoš obhájil funkci předsedy Pirátů
      Ivan Bartoš obhájil post předsedy Pirátů. Počtem poslanců druhou nejsilnější opoziční stranu povede další dva roky.
      09:26
      Česká pirátská strana na politické scéně
       Piráti v minulých letech získali solidní pozici v české politice. Z těch nejvyšších funkcí mají místopředsednické posty ve sněmovně i v Evropském parlamentu.
       10:43
       Piráti v příští vládě?
        Živý rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.
        12:21
        Reakce předsedů stran na zvolení Bartoše
         Ke znovuzvolení Bartošovi gratulovali šéfové některých stran - třeba opoziční ODS nebo vládní ČSSD. Jan Hamáček se ale ohradil vůči kritice staronového předsedy, že kabinet ignoruje stav lesů, půdy nebo vysychání krajiny.
         13:33
         Spolupráce Pirátů s dalšími stranami
          Živý rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.
          15:01
          100 let Církve československé husitské
           Sto let Církve československé husitské připomněla výroční bohoslužba v chrámu svatého Mikuláše v Praze na Starém Městě. Vedl ji patriarcha Tomáš Butta společně s biskupským sborem.
           15:19
           Oprava železnice u Brna
            Živý vstup redaktorky Anety Beránkové.
            16:31
            Protesty proti polskému disciplinárnímu zákonu
             Ve Varšavě protestovali soudci, právníci i advokáti proti novému disciplinárnímu zákonu. Podle odpůrců má postihovat soudce, kteří se odmítají podřídit vládní reformě justice.
             18:57
             Zemřel ománský sultán Kábus bin Saíd
              Zemřel ománský sultán. Kábusu bin Saídovi, který patřil k nejdéle vládnoucím panovníkům světa, bylo 79 let. Absolutní monarcha byl v zemi populární, zasadil se o její modernizaci při zachování tradic.
              19:20
              Pomník Marie Terezie v Praze
               První český pomník Marie Terezie odhalí letos Praha 6. I se stavebními úpravami vyjde na 4 miliony korun. Češi se tak pomalu vracejí k habsburské panovnici, jejíž příběh připomněla i populární série České televize.
               22:19
               Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku
                Poslankyně hnutí ANO Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku. Řekla to v Událostech, komentářích. Její kandidaturu kritizovala část opozice i vládních sociálních demokratů.
                23:53
                Domácí test na rakovinu tlustého střeva a konečníku
                 Test k odhalení rakoviny tlustého střeva a konečníku si mohou lidé nově udělat doma. Ministerstvo zdravotnictví s pojišťovnou vytipovaly 10 tisíc možných pacientů, kterým rozesílají vyšetřovací sady.
                 25:47
                 Nález stříbrných mincí z 16. století
                  Cenný objev se podařil amatérskému hledači pokladů. V Moravském krasu našel Jiří Pernica 50 stříbrných mincí zřejmě ze 16. století.
                  26:13
                  Česko by mohla zasáhnout chřipková epidemie
                   Státní zdravotní ústav odhaduje, že v příštích týdnech zasáhne Česko chřipková epidemie. Zatím připadá na 100 tisíc obyvatel 1050 nemocných. Hranice epidemie je 1500.
                   26:33
                   Boj obcí proti přemnoženým divočákům
                    Přemnožení divočáci - pohybují se nejen v lese, ale i v obcích a městech. V Boršově nad Vltavou u Českých Budějovic běhali přímo mezi rodinnými domy. Radnice proti nim použila uměle vyrobenou tygří moč, kterou nastříkala na ploty.
                    28:36
                    Jak Česko recykluje odpad
                     Míň skládek, víc recyklace. Tak by mělo vypadat Česko blízké budoucnosti podle návrhu zákona o odpadech. Poslanci se jím začnou zabývat v lednu.
                     29:11
                     Legislativa nepočítá se zálohováním PET lahví
                      Dlouhodobý spor se v Česku vede nad otázkou celoplošného zálohování PET lahví. Nově navržená odpadová legislativa s ním momentálně nepočítá.
                      31:58
                      Třídění odpadu
                       Do žlutých kontejnerů se dostane 70 procent PET lahví uvedených na trh. Zbytek končí na skládkách, ve spalovnách nebo i v přírodě.
                       32:46
                       Výrobci nahrazují plast jinými materiály
                        Většina jednorázových obalů z plastu má být už příští rok nahrazená jiným materiálem. Jakým, vymýšlí už teď čím dál víc firem - se střídavým úspěchem.
                        35:08
                        Tchajwanská prezidentka obhájila mandát
                         Tchajwanci odmítli příklon k Pekingu. V prezidentských volbách znovu potvrdili ve funkci prezidentku Cchaj Jing-wen. Získala 57 % hlasů.
                         37:28
                         Německo chystá summit o Libyi
                          Berlín chystá konferenci o Libyi. Kancléřka Angela Merkelová si od ní slibuje průlom po tom, co v týdnu jednotky ovládající východ země odmítly příměří s Tripolisem.
                          37:47
                          V Česku mizí některé profese
                           Výrobce zápalek nebo doručovatel telegramů. Profese, které už v Česku zcela vymizely. Robotizace postupně vytlačuje i další.
                           39:28
                           Opera v Sydney poděkovala hasičům
                            Australané děkují hasičům, kteří už řadu týdnů bojují s rozsáhlými požáry. A přidala se i slavná opera v Sydney. Na střeše budovy promítla několik emotivních fotografií se zprávou – "děkujeme, hasiči".
                            39:47
                            Zákaz jízdy na koloběžkách v centru Prahy
                             Praha 1 chce v pěších zónách zakázat jízdu na elektrických koloběžkách. Týkat se má hlavně provozovatelů sdílených vozítek. Soukromí majitelé budou moci žádat o povolení.
                             41:36
                             Odlov zajíců v areálu elektrárny Temelín
                              Netradiční odlov zajíců - přímo ve střeženém areálu jaderné elektrárny v Temelíně. Myslivci tam za přísných bezpečnostních podmínek odchytili 21 zvířat.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž51 minut
                              Další díl
                              12. leden 2020

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              30. červen

                              Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                              30. 6. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              30. červen

                              Ve znakovém jazyce

                              30. 6. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              29. červen

                              Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                              29. 6. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              29. červen

                              Ve znakovém jazyce

                              29. 6. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              28. červen

                              Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                              28. 6. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              28. červen

                              Ve znakovém jazyce

                              28. 6. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám