44 minut

11. ledna 2020

Obsah dílu

Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla — Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla — Jaké bude mít jednání Íránu důsledky? — Podobné případy sestřelených letadel — Ivan Bartoš obhájil funkci předsedy Pirátů — Česká pirátská strana na politické scéně — Piráti v příští vládě? — Reakce předsedů stran na zvolení Bartoše — Spolupráce Pirátů s dalšími stranami — 100 let Církve československé husitské — Oprava železnice u Brna — Protesty proti polskému disciplinárnímu zákonu — Zemřel ománský sultán Kábus bin Saíd — Pomník Marie Terezie v Praze — Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku — Domácí test na rakovinu tlustého střeva a konečníku — Nález stříbrných mincí z 16. století — Česko by mohla zasáhnout chřipková epidemie — Boj obcí proti přemnoženým divočákům — Jak Česko recykluje odpad — Legislativa nepočítá se zálohováním PET lahví — Třídění odpadu — Výrobci nahrazují plast jinými materiály — Tchajwanská prezidentka obhájila mandát — Německo chystá summit o Libyi — V Česku mizí některé profese — Opera v Sydney poděkovala hasičům — Zákaz jízdy na koloběžkách v centru Prahy — Odlov zajíců v areálu elektrárny Temelín

Části dílu

00:32
Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla
  Írán po třech dnech popírání přiznal, že sestřelil ukrajinské letadlo se 176 lidmi na palubě. Mělo jít o lidský omyl: režim považoval dopravní letoun boeing u teheránského mezinárodního letiště za nepřátelskou střelu s plochou dráhou letu.
  01:08
  Írán přiznal sestřelení ukrajinského letadla
   Spravedlnost, úplné vyšetření a taky odškodnění obětí tragédie žádá ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj i kanadský premiér Justin Trudeau. Právě z Kanady bylo víc než 60 cestujících na palubě sestřeleného letounu.
   03:46
   Jaké bude mít jednání Íránu důsledky?
    Živý vstup zahraničního zpravodaje Davida Borka.
    05:48
    Podobné případy sestřelených letadel
     Případů sestřelených civilních letadel bylo v minulosti víc. Známý je hlavně pád malajsijského Boeingu 777 po zásahu protiletadlovou raketou v červenci 2014 u ukrajinské vesnice Hrabove. Zemřelo 298 lidí.
     06:36
     Ivan Bartoš obhájil funkci předsedy Pirátů
      Ivan Bartoš obhájil post předsedy Pirátů. Počtem poslanců druhou nejsilnější opoziční stranu povede další dva roky.
      09:26
      Česká pirátská strana na politické scéně
       Piráti v minulých letech získali solidní pozici v české politice. Z těch nejvyšších funkcí mají místopředsednické posty ve sněmovně i v Evropském parlamentu.
       10:43
       Piráti v příští vládě?
        Živý rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.
        12:21
        Reakce předsedů stran na zvolení Bartoše
         Ke znovuzvolení Bartošovi gratulovali šéfové některých stran - třeba opoziční ODS nebo vládní ČSSD. Jan Hamáček se ale ohradil vůči kritice staronového předsedy, že kabinet ignoruje stav lesů, půdy nebo vysychání krajiny.
         13:33
         Spolupráce Pirátů s dalšími stranami
          Živý rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.
          15:01
          100 let Církve československé husitské
           Sto let Církve československé husitské připomněla výroční bohoslužba v chrámu svatého Mikuláše v Praze na Starém Městě. Vedl ji patriarcha Tomáš Butta společně s biskupským sborem.
           15:19
           Oprava železnice u Brna
            Živý vstup redaktorky Anety Beránkové.
            16:31
            Protesty proti polskému disciplinárnímu zákonu
             Ve Varšavě protestovali soudci, právníci i advokáti proti novému disciplinárnímu zákonu. Podle odpůrců má postihovat soudce, kteří se odmítají podřídit vládní reformě justice.
             18:57
             Zemřel ománský sultán Kábus bin Saíd
              Zemřel ománský sultán. Kábusu bin Saídovi, který patřil k nejdéle vládnoucím panovníkům světa, bylo 79 let. Absolutní monarcha byl v zemi populární, zasadil se o její modernizaci při zachování tradic.
              19:20
              Pomník Marie Terezie v Praze
               První český pomník Marie Terezie odhalí letos Praha 6. I se stavebními úpravami vyjde na 4 miliony korun. Češi se tak pomalu vracejí k habsburské panovnici, jejíž příběh připomněla i populární série České televize.
               22:19
               Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku
                Poslankyně hnutí ANO Helena Válková odmítne nominaci na ombudsmanku. Řekla to v Událostech, komentářích. Její kandidaturu kritizovala část opozice i vládních sociálních demokratů.
                23:53
                Domácí test na rakovinu tlustého střeva a konečníku
                 Test k odhalení rakoviny tlustého střeva a konečníku si mohou lidé nově udělat doma. Ministerstvo zdravotnictví s pojišťovnou vytipovaly 10 tisíc možných pacientů, kterým rozesílají vyšetřovací sady.
                 25:47
                 Nález stříbrných mincí z 16. století
                  Cenný objev se podařil amatérskému hledači pokladů. V Moravském krasu našel Jiří Pernica 50 stříbrných mincí zřejmě ze 16. století.
                  26:13
                  Česko by mohla zasáhnout chřipková epidemie
                   Státní zdravotní ústav odhaduje, že v příštích týdnech zasáhne Česko chřipková epidemie. Zatím připadá na 100 tisíc obyvatel 1050 nemocných. Hranice epidemie je 1500.
                   26:33
                   Boj obcí proti přemnoženým divočákům
                    Přemnožení divočáci - pohybují se nejen v lese, ale i v obcích a městech. V Boršově nad Vltavou u Českých Budějovic běhali přímo mezi rodinnými domy. Radnice proti nim použila uměle vyrobenou tygří moč, kterou nastříkala na ploty.
                    28:36
                    Jak Česko recykluje odpad
                     Míň skládek, víc recyklace. Tak by mělo vypadat Česko blízké budoucnosti podle návrhu zákona o odpadech. Poslanci se jím začnou zabývat v lednu.
                     29:11
                     Legislativa nepočítá se zálohováním PET lahví
                      Dlouhodobý spor se v Česku vede nad otázkou celoplošného zálohování PET lahví. Nově navržená odpadová legislativa s ním momentálně nepočítá.
                      31:58
                      Třídění odpadu
                       Do žlutých kontejnerů se dostane 70 procent PET lahví uvedených na trh. Zbytek končí na skládkách, ve spalovnách nebo i v přírodě.
                       32:46
                       Výrobci nahrazují plast jinými materiály
                        Většina jednorázových obalů z plastu má být už příští rok nahrazená jiným materiálem. Jakým, vymýšlí už teď čím dál víc firem - se střídavým úspěchem.
                        35:08
                        Tchajwanská prezidentka obhájila mandát
                         Tchajwanci odmítli příklon k Pekingu. V prezidentských volbách znovu potvrdili ve funkci prezidentku Cchaj Jing-wen. Získala 57 % hlasů.
                         37:28
                         Německo chystá summit o Libyi
                          Berlín chystá konferenci o Libyi. Kancléřka Angela Merkelová si od ní slibuje průlom po tom, co v týdnu jednotky ovládající východ země odmítly příměří s Tripolisem.
                          37:47
                          V Česku mizí některé profese
                           Výrobce zápalek nebo doručovatel telegramů. Profese, které už v Česku zcela vymizely. Robotizace postupně vytlačuje i další.
                           39:28
                           Opera v Sydney poděkovala hasičům
                            Australané děkují hasičům, kteří už řadu týdnů bojují s rozsáhlými požáry. A přidala se i slavná opera v Sydney. Na střeše budovy promítla několik emotivních fotografií se zprávou – "děkujeme, hasiči".
                            39:47
                            Zákaz jízdy na koloběžkách v centru Prahy
                             Praha 1 chce v pěších zónách zakázat jízdu na elektrických koloběžkách. Týkat se má hlavně provozovatelů sdílených vozítek. Soukromí majitelé budou moci žádat o povolení.
                             41:36
                             Odlov zajíců v areálu elektrárny Temelín
                              Netradiční odlov zajíců - přímo ve střeženém areálu jaderné elektrárny v Temelíně. Myslivci tam za přísných bezpečnostních podmínek odchytili 21 zvířat.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              12. ledna 2020

                              Přehled dílů

                              8307 dostupných
                              Stopáž55 minut

                              12. července

                              Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                              12. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              12. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              12. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              11. července

                              Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                              11. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              11. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              11. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              10. července

                              Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                              10. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              10. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              10. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              9. července

                              Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                              9. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              9. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              9. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              8. července

                              Ruské útoky na Ukrajině — Bombardování dětské nemocnice — Vyjádření prezidenta Pavla — Boje na Ukrajině — Parlamentní volby ve Francii — Výsledky voleb — Zablokovaný francouzský parlament — Reakce na volby z Česka — Výsledky českého průmyslu — Stavebnictví v útlumu — Evropská frakce Patrioti — Zranění na jihlavském festivalu — Nové album kapely Imagine Dragons — Premiér Fiala v Bavorsku — Hurikán Beryl — Soud s pěstitelem marihuany — Fico se vrací do veřejného života — Černý kašel — Společnost Boeing se přizná k obviněním — Nejteplejší červen v historii měření — Projevy změn klimatu — Následky vyšších teplot — Bidenům dopis spolustraníkům — Stávková pohotovost na pražském letišti — Odškodnění obětí akce Asanace — Situace v Gaze — Jednání o novém národním parku na Křivoklátsku — Deset let od útoku na české vojáky v Afghánistánu — Nafukovací modely planet v Brně — Orbán v Pekingu — Odložení vyšetřování reklamní větve kauzy Čapí hnízdo — Kontroly letních táborů — Jednání o regulaci pro držitele zbraní — Auto srazilo čtveřici cyklistů — Salonní vůz K. Kludského

                              8. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              8. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              8. 7. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám