8. leden 2020

Obsah dílu

Měření sil mezi Washingtonem a Íránem — Íránský útok na cíle spojenců — Politické reakce na noční útok Íránců — Základny spojenců v Iráku — Česká mise v Iráku — Havárie dopravního letadla u Teheránu — Potíže automobilek kvůli ekologickým normám — Prodej osobních aut v ČR — Možný střet zájmů premiéra — Výstraha před ledovkou — Přísnější trest pro pachatele útoku na tenistku Kvitovou — Jednání o brexitu v Downing Street 10 — Putin na návštěvě Turecka — Prezidentův dar ohroženým dětem — Poslední rozloučení s Táňou Fischerovou — Spor o miliony do rozpočtu — Stavební spoření v r. 2019 — Pokračování soudu se Sámerem Shehadehem — M. Jurečka kandidátem na předsedu lidovců — Teplotní rekordy v r. 2019 — Ochrana majetku obyvatel středních Čech — Oběti dopravních nehod — Zabezpečení kritických míst — Dopravní nehody — Smrt kvůli zbytečným chybám — Mimořádné kontroly drůbežáren — Komu patří Slovanská epopej — Vyjádření V. Mynáře k odebrané části dotace — Turecká knihovna s vyhozenými svazky — Přísaha nového premiéra Španělska — Nouze o české kamnáře

Části dílu

00:37
Měření sil mezi Washingtonem a Íránem
  Americký prezident Donald Trump slibuje nové sankce vůči Teheránu za útok proti vojákům Spojených států.
  01:24
  Íránský útok na cíle spojenců
   Vypálení íránských balistických raket na cíle spojenců v Iráku bylo nejotevřenějším útokem na zájmy Washingtonu od obsazení amerického velvyslanectví v Teheránu v roce 1979.
   04:13
   Politické reakce na noční útok Íránců
    Vstupy zpravodajů Davida Miřejovského a Davida Borka.
    06:58
    Základny spojenců v Iráku
     Íránské rakety měly dva klíčové cíle: leteckou základnu Al-Asad nedaleko Bagdádu a centrum spojenecké výcvikové mise v Irbílu na severu země.
     07:56
     Česká mise v Iráku
      Většina koaličních armád NATO zůstává v Iráku i po íránských raketových útocích. A to včetně 40členného českého kontingentu. Jeho vojáci jsou na dvou základnách v Bagdádu a al-Tádží.
      10:13
      Havárie dopravního letadla u Teheránu
       Pár hodin po útoku se u mezinárodního letiště v Teheránu zřítil boeing ukrajinských národních aerolinek mířící do Kyjeva – zemřelo 176 lidí ze 7 zemí, vedle samotného Íránu nejvíc z Kanady.
       12:52
       Potíže automobilek kvůli ekologickým normám
        Prodej osobních vozů v Česku loni klesl zhruba o 4 a půl procenta. Na automobilovém průmyslu je přitom ekonomika závislá. Vedle slabší poptávky navíc výrobci řeší i další problémy.
        16:11
        Prodej osobních aut v ČR
         V Česku se loni prodalo čtvrt milionu osobních vozů. To je o 4,4 procenta méně než rok předtím.
         16:41
         Možný střet zájmů premiéra
          Dva podněty řeší Nejvyšší státní zastupitelství kvůli možnému střetu zájmů premiéra. Rozhodnutí o případných správních žalobách ale podle žalobců nelze očekávat v nejbližších měsících.
          17:04
          Výstraha před ledovkou
           Vstup redaktora Marka Slavíka.
           18:30
           Přísnější trest pro pachatele útoku na tenistku Kvitovou
            Přísnější trest za napadení tenistky Petry Kvitové – místo osmi jedenáct let vězení. Odvolací soud čin překvalifikoval z těžkého ublížení na zdraví na loupež. Radim Žondra před třemi lety tenistce vážně pořezal levou ruku.
            18:55
            Jednání o brexitu v Downing Street 10
             Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v Londýně varovala, že vyjednávání o budoucích obchodních vztazích budou tvrdá. Čím víc se Británie po brexitu odkloní od unijních regulací, tím menší bude mít podle ní přístup na jednotný evropský trh.
             20:59
             Putin na návštěvě Turecka
              Recep Tayyip Erdogan a Vladimir Putin v Istanbulu oficiálně otevřeli nový plynovod Turk Stream. Ten přivádí ruský plyn po dně Černého moře do Turecka a odtud pak dále do Evropy.
              21:49
              Prezidentův dar ohroženým dětem
               Prezident Miloš Zeman daroval dva miliony korun Fondu ohrožených dětí. Jeho předsedkyně Hanka Kupková hlavě státu poděkovala za dlouhodobou podporu.
               22:07
               Poslední rozloučení s Táňou Fischerovou
                Rozloučení s herečkou a političkou Táňou Fischerovou. Smuteční obřad se konal v pražských Strašnicích. Promluvil na něm třeba herec Jan Kačer, hudbou ho doprovodilo Stamicovo smyčcové kvarteto.
                24:21
                Spor o miliony do rozpočtu
                 Lhůta pro vracení odpočtu DPH se zřejmě prodlouží o polovinu – na 45 dnů. Finanční správa by tím podle ministryně financí měla získat víc času na prověření. Suma, kterou stát jednorázově získá, je podle ní vedlejším efektem novely.
                 25:26
                 Stavební spoření v r. 2019
                  Za návrat k normálu označují stavební spořitelny loňské výsledky. Minulý rok uzavřely s klienty 545 a půl tisíce nových smluv.
                  25:47
                  Pokračování soudu se Sámerem Shehadehem
                   Výslechy svědků pokračovalo hlavní líčení s bývalým pražským imámem Sámerem Shehadehem. Obžaloba ho viní z podpory terorismu společně s jeho bratrem Omarem a Fátimou Hudkovou.
                   27:51
                   M. Jurečka kandidátem na předsedu lidovců
                    Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL. Stejný krok už dříve oznámili také šéf poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský.
                    28:10
                    Teplotní rekordy v r. 2019
                     Loňský rok byl v Česku druhým nejteplejším za posledních 58 let – průměrná teplota byla 9 a půl stupně. Rekord si o desetinu stupně Celsia udržel rok 2018. Teploty vyšší, než je běžné, naměřili meteorologové v devíti měsících.
                     28:31
                     Ochrana majetku obyvatel středních Čech
                      Nervozita, opatrnost a bdělost. To charakterizuje chování lidí ve středních Čechách, kde organizovaná skupina zlodějů vykradla už 123 domů.
                      31:34
                      Oběti dopravních nehod
                       547 – to je oficiální počet obětí na českých silnicích v loňském roce. Oproti tomu předchozímu je to o 18 méně. Podle statistiky jde o třetí nejnižší počet mrtvých od roku 1961.
                       32:35
                       Zabezpečení kritických míst
                        Právě kvůli podobným případům připravují policisté s Besipem a ministerstvem dopravy řadu preventivních opatření.
                        35:20
                        Dopravní nehody
                         Loňský počet mrtvých na českých silnicích je třetí nejnižší od roku 1961, od kdy se vedou ucelené záznamy – přesto zůstává nad průměrem Evropské unie.
                         36:28
                         Smrt kvůli zbytečným chybám
                          Nejtragičtějším měsícem minulého roku byl srpen. Během něj na silnicích zemřelo 62 lidí. V mnoha případech ale šlo podle policie obětem na životech předejít.
                          39:19
                          Mimořádné kontroly drůbežáren
                           Mimořádné kontroly chovů drůbeže v Česku zahájila Státní veterinární správa. Důvodem je šíření viru ptačí chřipky H5N8 v komerčních chovech v sousedním Polsku.
                           40:20
                           Komu patří Slovanská epopej
                            O další tři měsíce odložil soud verdikt, komu patří cyklus Slovanská epopej Alfonse Muchy. Jestli jeho vnukovi Johnu Muchovi, nebo hlavnímu městu.
                            42:29
                            Vyjádření V. Mynáře k odebrané části dotace
                             Hradní kancléř se ohradil proti postupu ministerstva školství, které odebralo skoro milion korun z 13milionové dotace penzionu v Osvětimanech.
                             43:03
                             Turecká knihovna s vyhozenými svazky
                              V Ankaře se rozrůstá unikátní knihovna. V jejích regálech jsou výhradně knihy, které obyvatelé turecké metropole vyhodili. Provoz instituce s desítkami tisíc titulů mají na starosti místní popeláři.
                              45:03
                              Přísaha nového premiéra Španělska
                               Španělský premiér Pedro Sánchez složil přísahu do rukou krále Felipeho Šestého. Jeho nový kabinet bude poprvé v dějinách demokratického Španělska koaliční.
                               45:21
                               Nouze o české kamnáře
                                Roste poptávka po krbech a kachlových kamnech. Postavit ale umí málokdo. V celém Česku nabízí obor kamnář jen tři stavební učiliště.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                9. leden 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                3. červen

                                Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                                3. 6. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                3. červen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                3. 6. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                2. červen

                                Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                                2. 6. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                2. červen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                2. 6. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                1. červen

                                Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                                1. 6. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                1. červen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 6. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám