44 minut

5. leden 2020

Obsah dílu

Česká koruna v roce 2020 — Pozice české koruny v roce 2020 — Vývoj kurzu koruny vůči euru — Reakce Iráku na zabití generála Solejmáního — Česko by mělo být při řešení konfliktu aktivnější — Irák chce vypovědět zahraniční vojáky — Novoroční oběd premiéra a prezidenta v Lánech — Španělský premiér nezískal důvěru — Při požárech v Austrálii zahynulo 24 lidí — Pochybnosti v kauze Čapí hnízdo — Chorvatské prezidentské volby — Znovuotevření Státní opery — Rekonstrukce Státní opery trvala tři roky — Program Státní opery — Opoziční strany budou volit nové vedení — Lidé se vrací z vánočních prázdnin — Gang zlodějů na jihovýchodě Prahy — Problémy kvůli sněhu na horách — Nejasnosti okolo zvýšení rodičovské — 100 let meteorologie v Česku — Rekordní naměřené teploty — Předpověď počasí v televizi — V Blansku někdo odložil dítě do babyboxu — Jak rozpoznat nebezpečný vztah — Změny v žádosti o stavební povolení — Letadlu krátce po vzletu upadla část kola — Uvolněné frekvence po DVB-T

Části dílu

00:35
Česká koruna v roce 2020
  Česká koruna zažívá dobrý vstup do nového roku. V prvních dnech měna vůči euru posiluje na rekordní hodnotu za poslední víc než rok a půl.
  01:02
  Pozice české koruny v roce 2020
   Koruna posiluje díky stále dobré kondici tuzemské ekonomiky i díky tomu, že centrální banka drží – oproti té Evropské – vyšší úrokové sazby.
   03:21
   Vývoj kurzu koruny vůči euru
    Je to už sedm let, kdy se centrální banka rozhodla uměle oslabovat tuzemskou měnu a držet ji u hranice 27 korun za euro.
    03:50
    Reakce Iráku na zabití generála Solejmáního
     Irácký parlament schválil rezoluci, která volá po odchodu cizích vojsk ze země. Zákonodárci tak reagovali na zabití íránského generála Kásima Solejmáního americkým dronem u bagdádského letiště.
     06:58
     Česko by mělo být při řešení konfliktu aktivnější
      Český prezident i premiér se shodují v tom, že evropská diplomacie by měla být aktivnější a vyzvat Spojené státy i Írán, aby neeskalovaly situaci.
      07:43
      Irák chce vypovědět zahraniční vojáky
       Živý vstup zahraničího zpravodaje Davida Borka
       09:37
       Novoroční oběd premiéra a prezidenta v Lánech
        Prezident Miloš Zeman je podle premiéra Andreje Babiše spokojený s tím, že vláda zvýšila investice, a výsledek rozpočtu tak nekritizoval.
        10:27
        Španělský premiér nezískal důvěru
         Úřadující španělský premiér Pedro Sánchez nezískal při prvním hlasování parlamentu důvěru pro svou koalici s radikální levicí.
         10:51
         Při požárech v Austrálii zahynulo 24 lidí
          Při rozsáhlých požárech v Austrálii zemřelo už čtyřiadvacet lidí. Země má za sebou jeden z nejhorších dnů s mimořádně nepříznivým počasím.
          12:46
          Pochybnosti v kauze Čapí hnízdo
           Vrchní státní zastupitelství v Praze podle ministryně spravedlnosti Marie Benešové pochybilo v kontrole podřízených při řešení kauzy Čapí hnízdo.
           13:49
           Chorvatské prezidentské volby
            14:07
            Znovuotevření Státní opery
             Živý vstup redaktorky kulturní redakce Karolíny Kočí.
             16:03
             Rekonstrukce Státní opery trvala tři roky
              Rekonstrukce Státní opery začala na jaře 2017. Cena během té doby narostla zhruba o třetinu – hlavně kvůli změně točny a také výměně vzduchotechniky.
              18:05
              Program Státní opery
               Divákům se budova otevře poprvé devátého ledna – na jeviště se vrátí inscenace z loňského roku: Fidelio. Na programu se pak objeví i další oblíbené tituly, třeba Madam Butterfly, Nabucco, Tosca i Rusalka.
               19:41
               Opoziční strany budou volit nové vedení
                Hned tři opoziční strany čeká během ledna volba nového vedení. Za týden budou lídra vybírat Piráti. Ivan Bartoš má dva protikandidáty, ale spolustraníci spíš předpokládají, že post obhájí.
                21:56
                Lidé se vrací z vánočních prázdnin
                 Živý vstup redaktora Erika Knajfla z Pardubic.
                 23:32
                 Gang zlodějů na jihovýchodě Prahy
                  Počet rodinných domů, který vykradl gang zlodějů hlavně jihovýchodně od Prahy, stále roste. Jen za poslední 3 měsíce má na svědomí zhruba padesátku případů.
                  25:20
                  Problémy kvůli sněhu na horách
                   Sníh komplikuje dopravu na Slovensku – hromadná nehoda tam uzavřela dálnici u Popradu. Podle policie se kolize sedmnácti aut obešla bez vážnějších zranění. Čerstvý sníh působí problémy i v Krkonoších.
                   25:52
                   Nejasnosti okolo zvýšení rodičovské
                    Automatické zvýšení rodičovské, o němž se píše v dopisech rozesílaných úřadem práce, řadě lidí nezajistí vyčerpání celé částky, na kterou mají nárok.
                    27:52
                    100 let meteorologie v Česku
                     100 let už se u nás kvalifikovaně pozoruje a předpovídá počasí. Začátkem ledna 1920 totiž vznikl Československý státní ústav meteorologický – předchůdce dnešního hydrometeorologického ústavu.
                     30:32
                     Rekordní naměřené teploty
                      Vůbec nejnižší teplotu za dobu pozorování naměřil před jednadevadesáti lety amatérský meteorolog Josef Maňák.
                      33:44
                      Předpověď počasí v televizi
                       Za posledních 100 let se ale neměnilo jen počasí, způsob jeho zaznamenávání a předpovědi. Výraznou proměnou prošla taky prezentace v médiích.
                       35:38
                       V Blansku někdo odložil dítě do babyboxu
                        Dvousté dítě v babyboxu. Je jím novorozený chlapec, který dostal jméno Jan. V Blansku ho někdo odložil včera večer.
                        36:21
                        Jak rozpoznat nebezpečný vztah
                         Padesát tisíc žen ročně zavraždí podle zprávy OSN jejich partneři a příbuzní. Případy, kdy muž kromě partnerky zabije i další rodinné příslušníky, jsou poměrně vzácné.
                         38:34
                         Změny v žádosti o stavební povolení
                          Kdo teď žádá o stavební povolení, musí počítat s novými podmínkami. Od prvního ledna platí nová evropská směrnice o energetické náročnosti budov.
                          41:10
                          Letadlu krátce po vzletu upadla část kola
                           Let společnosti Air Canada z Montrealu se v pátek musel krátce po vzletu vrátit na letiště. Hned po startu mu totiž upadla část kola.
                           41:26
                           Uvolněné frekvence po DVB-T
                            Už 7. ledna přestane Česká televize v další části republiky vysílat ve starém digitálním standardu DVB-T. Konkrétně půjde o vysílače Trutnov a Votice.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            6. leden 2020

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            30. listopad

                            Headlines — Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj, Matyldo

                            30. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            30. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            30. 11. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            29. listopad

                            Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                            29. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            29. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            29. 11. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            28. listopad

                            Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                            28. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            28. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            28. 11. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            27. listopad

                            Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                            27. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 11. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            26. listopad

                            Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                            26. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            26. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 11. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám