48 minut

3. prosinec 2019

Obsah dílu

Česko má vrátit unijní dotace udělené Agrofertu — Sněmovna projedná audit EK ve čtvrtek — Podrobnosti o auditu EK — MMR: auditní zpráva není konečná — Summit NATO ve Velké Británii — Hospodaření Českého svazu bojovníků za svobodu — Začala stavba obchvatu Svitav — Kundera získal zpátky české občanství — Soud EU zamítl žalobu proti zbraňové směrnici — Dopady klimatických změn — 3. 12. 1989 z pohledu Václava Havla — Vánoční výzdoba v Bílém domě — Ministerstvo dopravy chce snížit nehodovost — Nehody kvůli letním pneumatikám — Češi jsou ve studiu lehce nadprůměrní — Srovnání Čechů se zahraničními studenty — Jak vypadá testování PISA — Nové město v KLDR — Němci odhalili totožnost vraha z Berlína — Lesy ČR vypověděly smlouvu na čištění lesa od munice — KRNAP omezil vstup na některé stezky — Nová čtvrť na Praze 6 — USA hrozí uvalením cel na francouzské zboží — Stehlík odmítl dál vést odbor veteránů — Dárcovské úterý v Česku — Novinky ČT pro rok 2020

Části dílu

00:36
Česko má vrátit unijní dotace udělené Agrofertu
  Stamiliony z unijních dotací, přidělených holdingu Agrofert, má Česko vrátit – o takových závěrech auditu Evropské komise během odpoledne napsal server Neovlivní i Deník N.
  01:16
  Sněmovna projedná audit EK ve čtvrtek
   Audit byl taky nejdiskutovanějším tématem ve sněmovně – přesto, že ho poslanci neřešili v plénu. Návrh na jeho projednání ale vedle opozice podporuje i vládní sociální demokracie.
   04:11
   Podrobnosti o auditu EK
    V čem Evropská komise vidí střet zájmů českého premiéra, když Andrej Babiš opakuje, že splnil zdejší zákony?
    07:00
    MMR: auditní zpráva není konečná
     Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou
     09:14
     Summit NATO ve Velké Británii
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala z Londýna
      13:07
      Hospodaření Českého svazu bojovníků za svobodu
       Ministerstvo financí dokončilo kontrolu státních dotací pro Český svaz bojovníků za svobodu – a za minulé tři roky našlo chyby téměř za milion korun.
       15:57
       Začala stavba obchvatu Svitav
        Živý vstup redaktorky Věry Hoffmanové ze Svitav
        17:33
        Kundera získal zpátky české občanství
         Spisovatel Milan Kundera získal po čtyřiceti letech zpět české občanství. Minulý týden mu ho předal velvyslanec České republiky ve Francii Petr Drulák.
         20:20
         Soud EU zamítl žalobu proti zbraňové směrnici
          Soudní dvůr Evropské unie zamítl českou žalobu proti směrnici omezující držení zbraní. Podle verdiktu unijní orgány nepřekročily pravomoci.
          22:46
          Dopady klimatických změn
           Posledních deset let bude, podle Světové meteorologické organizace, téměř jistě nejteplejších v dějinách měření. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou představila na klimatické konferenci OSN.
           23:16
           3. 12. 1989 z pohledu Václava Havla
            Před třiceti lety, na začátku prosince 1989, chtělo Občanské fórum ukončit období stávek a demonstrací. Premiér Ladislav Adamec měl dostat čas na další kroky.
            26:08
            Vánoční výzdoba v Bílém domě
             První dáma Spojených států Melanie Trumpová odhalila letošní vánoční výzdobu Bílého domu. Fotografie i video umístila na sociální sítě.
             26:26
             Ministerstvo dopravy chce snížit nehodovost
              Mrtvých na silnicích neubývá – počty obětí výrazně překračují odhady, které stát před lety vytyčil v národní strategii. Rozdíly mezi předsevzetími a realitou se v posledních letech zvětšují.
              27:06
              Nehody kvůli letním pneumatikám
               K desítkám dopravních nehod dnes došlo po celém Česku kvůli sněhovým přeháňkám a rannímu mrazu. Situaci komplikovali řidiči, kteří na silnice vyjížděli na letních pneumatikách.
               29:08
               Češi jsou ve studiu lehce nadprůměrní
                Lepší výsledky v matematice, přírodovědě i ve čtení. Za poslední tři roky se úroveň gramotnosti českých žáků zvedla. Jejich výsledky jsou teď lehce nad mezinárodním průměrem.
                31:50
                Srovnání Čechů se zahraničními studenty
                 Srovnání PISA se koná každé tři roky. Připravuje ho Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – zapojili se do něj studenti z celkem 79 zemí světa.
                 33:20
                 Jak vypadá testování PISA
                  Žádné odpovědi a) b) c), zlomky, rovnice nebo letopočty. Úlohy v testech PISA vypadají úplně jinak, než jsou školáci zvyklí z písemek.
                  36:09
                  Nové město v KLDR
                   Severokorejský vůdce Kim Čong-un slavnostně otevřel nové město, které nazývá ztělesněním moderní civilizace. Samčijon vyrostl u posvátné hory, od které vládnoucí rod údajně pochází.
                   36:36
                   Němci odhalili totožnost vraha z Berlína
                    Identita vraha Gruzínce v Berlíně je podle magazínu Spiegel odhalena. V německé metropoli měl v létě zabíjet Rus.
                    38:29
                    Lesy ČR vypověděly smlouvu na čištění lesa od munice
                     Šestá etapa čištění Bořího lesa u Břeclavi od munice nebyla dokončena. Lesy České republiky totiž vypověděly smlouvu firmě MPK net, která ji zajišťovala.
                     39:09
                     KRNAP omezil vstup na některé stezky
                      Turisté v Krkonoších musí počítat s omezeními na některých cestách – a to kvůli jelenům. Správa Krkonošského národního parku od prosince zakázala vstupovat na vybrané úseky.
                      40:45
                      Nová čtvrť na Praze 6
                       Více než 2 tisíce bytů za 13 miliard korun postaví developer Central Group na pomezí Liboce a Ruzyně v Praze 6.
                       41:19
                       USA hrozí uvalením cel na francouzské zboží
                        Nový obchodní spor Spojených států a Francie. Americká vláda hrozí až stoprocentními cly na francouzské luxusní zboží.
                        43:19
                        Stehlík odmítl dál vést odbor veteránů
                         Eduard Stehlík odmítl dál vést odbor ministerstva obrany pro válečné veterány. Plukovník měl původně ve funkci skončit z rozhodnutí ministerstva, takový plán ale kritizovala řada politiků.
                         43:40
                         Dárcovské úterý v Česku
                          Česko se dnes zapojilo do celosvětové charitativní akce Giving Tuesday, tedy Dárcovské úterý. Lidé posílali peníze na dobročinné účely, pomáhali dětem, nabízeli svůj čas i odborné znalosti.
                          45:34
                          Novinky ČT pro rok 2020
                           Česká televize bude od ledna vysílat řadu novinek, hlavně kriminálních. Inspirací seriálu Místo zločinu Ostrava jsou skutečné případy vyšetřované na Severní Moravě a ve Slezsku.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           4. prosinec 2019

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           1. prosinec

                           Headlines — Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                           1. 12. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           1. prosinec

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           1. 12. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           30. listopad

                           Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                           30. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           30. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           30. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           29. listopad

                           Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                           29. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           29. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           29. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           28. listopad

                           Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                           28. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           28. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           28. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                           27. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 11. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám