3. prosinec 2019

Obsah dílu

Česko má vrátit unijní dotace udělené Agrofertu — Sněmovna projedná audit EK ve čtvrtek — Podrobnosti o auditu EK — MMR: auditní zpráva není konečná — Summit NATO ve Velké Británii — Hospodaření Českého svazu bojovníků za svobodu — Začala stavba obchvatu Svitav — Kundera získal zpátky české občanství — Soud EU zamítl žalobu proti zbraňové směrnici — Dopady klimatických změn — 3. 12. 1989 z pohledu Václava Havla — Vánoční výzdoba v Bílém domě — Ministerstvo dopravy chce snížit nehodovost — Nehody kvůli letním pneumatikám — Češi jsou ve studiu lehce nadprůměrní — Srovnání Čechů se zahraničními studenty — Jak vypadá testování PISA — Nové město v KLDR — Němci odhalili totožnost vraha z Berlína — Lesy ČR vypověděly smlouvu na čištění lesa od munice — KRNAP omezil vstup na některé stezky — Nová čtvrť na Praze 6 — USA hrozí uvalením cel na francouzské zboží — Stehlík odmítl dál vést odbor veteránů — Dárcovské úterý v Česku — Novinky ČT pro rok 2020

Části dílu

00:36
Česko má vrátit unijní dotace udělené Agrofertu
  Stamiliony z unijních dotací, přidělených holdingu Agrofert, má Česko vrátit – o takových závěrech auditu Evropské komise během odpoledne napsal server Neovlivní i Deník N.
  01:16
  Sněmovna projedná audit EK ve čtvrtek
   Audit byl taky nejdiskutovanějším tématem ve sněmovně – přesto, že ho poslanci neřešili v plénu. Návrh na jeho projednání ale vedle opozice podporuje i vládní sociální demokracie.
   04:11
   Podrobnosti o auditu EK
    V čem Evropská komise vidí střet zájmů českého premiéra, když Andrej Babiš opakuje, že splnil zdejší zákony?
    07:00
    MMR: auditní zpráva není konečná
     Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou
     09:14
     Summit NATO ve Velké Británii
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala z Londýna
      13:07
      Hospodaření Českého svazu bojovníků za svobodu
       Ministerstvo financí dokončilo kontrolu státních dotací pro Český svaz bojovníků za svobodu – a za minulé tři roky našlo chyby téměř za milion korun.
       15:57
       Začala stavba obchvatu Svitav
        Živý vstup redaktorky Věry Hoffmanové ze Svitav
        17:33
        Kundera získal zpátky české občanství
         Spisovatel Milan Kundera získal po čtyřiceti letech zpět české občanství. Minulý týden mu ho předal velvyslanec České republiky ve Francii Petr Drulák.
         20:20
         Soud EU zamítl žalobu proti zbraňové směrnici
          Soudní dvůr Evropské unie zamítl českou žalobu proti směrnici omezující držení zbraní. Podle verdiktu unijní orgány nepřekročily pravomoci.
          22:46
          Dopady klimatických změn
           Posledních deset let bude, podle Světové meteorologické organizace, téměř jistě nejteplejších v dějinách měření. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou představila na klimatické konferenci OSN.
           23:16
           3. 12. 1989 z pohledu Václava Havla
            Před třiceti lety, na začátku prosince 1989, chtělo Občanské fórum ukončit období stávek a demonstrací. Premiér Ladislav Adamec měl dostat čas na další kroky.
            26:08
            Vánoční výzdoba v Bílém domě
             První dáma Spojených států Melanie Trumpová odhalila letošní vánoční výzdobu Bílého domu. Fotografie i video umístila na sociální sítě.
             26:26
             Ministerstvo dopravy chce snížit nehodovost
              Mrtvých na silnicích neubývá – počty obětí výrazně překračují odhady, které stát před lety vytyčil v národní strategii. Rozdíly mezi předsevzetími a realitou se v posledních letech zvětšují.
              27:06
              Nehody kvůli letním pneumatikám
               K desítkám dopravních nehod dnes došlo po celém Česku kvůli sněhovým přeháňkám a rannímu mrazu. Situaci komplikovali řidiči, kteří na silnice vyjížděli na letních pneumatikách.
               29:08
               Češi jsou ve studiu lehce nadprůměrní
                Lepší výsledky v matematice, přírodovědě i ve čtení. Za poslední tři roky se úroveň gramotnosti českých žáků zvedla. Jejich výsledky jsou teď lehce nad mezinárodním průměrem.
                31:50
                Srovnání Čechů se zahraničními studenty
                 Srovnání PISA se koná každé tři roky. Připravuje ho Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – zapojili se do něj studenti z celkem 79 zemí světa.
                 33:20
                 Jak vypadá testování PISA
                  Žádné odpovědi a) b) c), zlomky, rovnice nebo letopočty. Úlohy v testech PISA vypadají úplně jinak, než jsou školáci zvyklí z písemek.
                  36:09
                  Nové město v KLDR
                   Severokorejský vůdce Kim Čong-un slavnostně otevřel nové město, které nazývá ztělesněním moderní civilizace. Samčijon vyrostl u posvátné hory, od které vládnoucí rod údajně pochází.
                   36:36
                   Němci odhalili totožnost vraha z Berlína
                    Identita vraha Gruzínce v Berlíně je podle magazínu Spiegel odhalena. V německé metropoli měl v létě zabíjet Rus.
                    38:29
                    Lesy ČR vypověděly smlouvu na čištění lesa od munice
                     Šestá etapa čištění Bořího lesa u Břeclavi od munice nebyla dokončena. Lesy České republiky totiž vypověděly smlouvu firmě MPK net, která ji zajišťovala.
                     39:09
                     KRNAP omezil vstup na některé stezky
                      Turisté v Krkonoších musí počítat s omezeními na některých cestách – a to kvůli jelenům. Správa Krkonošského národního parku od prosince zakázala vstupovat na vybrané úseky.
                      40:45
                      Nová čtvrť na Praze 6
                       Více než 2 tisíce bytů za 13 miliard korun postaví developer Central Group na pomezí Liboce a Ruzyně v Praze 6.
                       41:19
                       USA hrozí uvalením cel na francouzské zboží
                        Nový obchodní spor Spojených států a Francie. Americká vláda hrozí až stoprocentními cly na francouzské luxusní zboží.
                        43:19
                        Stehlík odmítl dál vést odbor veteránů
                         Eduard Stehlík odmítl dál vést odbor ministerstva obrany pro válečné veterány. Plukovník měl původně ve funkci skončit z rozhodnutí ministerstva, takový plán ale kritizovala řada politiků.
                         43:40
                         Dárcovské úterý v Česku
                          Česko se dnes zapojilo do celosvětové charitativní akce Giving Tuesday, tedy Dárcovské úterý. Lidé posílali peníze na dobročinné účely, pomáhali dětem, nabízeli svůj čas i odborné znalosti.
                          45:34
                          Novinky ČT pro rok 2020
                           Česká televize bude od ledna vysílat řadu novinek, hlavně kriminálních. Inspirací seriálu Místo zločinu Ostrava jsou skutečné případy vyšetřované na Severní Moravě a ve Slezsku.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           4. prosinec 2019

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           31. leden

                           Headlines — Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                           31. 1. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           31. leden

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           31. 1. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           30. leden

                           Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

                           30. 1. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           30. leden

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           30. 1. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           29. leden

                           Headlines — První kroky zvoleného prezidenta — Další plány nově zvoleného prezidenta — Výběr spolupracovníků Petra Pavla — Příběh z volebního štábu Petra Pavla — Analýza výsledků voleb — Voličské hlasy v prezidentských volbách — Výsledky voleb v regionech — Volební výsledky v Praze — Nejlepší fotografie z volebního dne — Volební zisky Pavla na Litoměřicku — Politická budoucnost Andreje Babiše — Další plány hnutí ANO — Sázky na prezidentské volby — Reakce na volby ze zahraničí — Výrazné symboly kampaně — Boje na Ukrajině — Těžké boje o Bachmut — Politická jednání Petra Pavla — Příznivci Petra Pavla — Příprava inaugurace nové hlavy státu — Poslední dny prezidentsví Miloše Zemana — Poštovní známka s novým prezidentem — Útoky na vojenské objekty v Íránu — Kvalita ovzduší na venkově — Varování před silným větrem — Kauza otravy řeky Bečvy před soudem — Vypjatá předvolební kampaň

                           29. 1. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           29. leden

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           29. 1. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám