49 minut

22. listopadu 2019

Obsah dílu

Stavebnictví příští rok poroste — Vládní podpora růstu ekonomiky — Tržby českých stavebních firem — Zjednodušení stavebního řízení — Špionážní aféra s ruskými agenty — Prezident Trump podpořil svého právníka — Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) zahajuje útlum těžby — Asistenti prevence kriminality — Výjimka pro elektrárnu Chvaletice — Kritika vedení německé CDU — Vyhlášení soutěže Czech Press Photo — Česká komedie Vlastníci v kinech — KSČM podporuje růst minimální mzdy — Ceny Česká hlava pro čtyři vědce a firmu — V Mikulově si připomněli výročí pádu komunismu — Opuštěné budovy na hranicích — Zákaz předjíždění pro kamiony na D1 — Silničáři ukončují práce na D1 — Kontrola průběhu Dalíkova trestu — Operace vylepšeným gama nožem — Okolnosti výbuchu v Hamru na Jezeře — Nelegální přeprava odpadů — Výběr mýta na Slovensku — Demonstrace v Bejrútu — Volební model CVVM — Vyšetřování zřícení mostu v Janově — Využití digitálních technologií ve školách — Divocí koně na Opavsku — Zákaz topení tuhými palivy v Krakově — Socha Jiřího Hrzána v Českých Budějovicích — Česká archeologie v Arménii

Části dílu

00:36
Stavebnictví příští rok poroste
  Českým stavebním firmám se příští rok bude dařit líp než letos. Lídři trhu odhadují růst o jedno celé a sedm desetin procenta.
  01:10
  Vládní podpora růstu ekonomiky
   Vláda chce soupisem investičních příležitostí podpořit růst ekonomiky, kterou teď táhne hlavně spotřeba domácností. Zástupci opozice říkají, že by pomohla třeba elektronizace stavebního řízení.
   03:56
   Tržby českých stavebních firem
    Tuzemské stavebnictví je v dobré kondici. Průzkum mezi řediteli stovky největších firem naznačuje, že by to mohlo pokračovat. Šéfové společností počítají s růstem tržeb přinejmenším v dalších dvou letech.
    04:19
    Zjednodušení stavebního řízení
     Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou.
     06:37
     Špionážní aféra s ruskými agenty
      Stopy ruských špionů hned na několika místech Evropy. Bělehrad obvinil Rusko z verbování agentů v srbské armádě. Kauzu spustilo zveřejněné video schůzky, na které pracovník ruské rozvědky předává jednomu z nich peníze.
      08:54
      Prezident Trump podpořil svého právníka
       Donald Trump podpořil svého právníka Rudyho Giulianiho. Prohlásil, že ho poslal na Ukrajinu potírat korupci, a označil ho za jednoho z největších bojovníků se zločinem v dějinách.
       09:21
       Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) zahajuje útlum těžby
        Těžařská společnost Sokolovská uhelná a. s. bude propouštět. Důvodem je tlak na omezení těžby a růst cen emisních povolenek. Pomoc nabídl stát a na dopady se připravuje i Karlovarský kraj.
        10:06
        Asistenti prevence kriminality
         Asistenti prevence kriminality působí v Česku už 10 let. Prvním městem, které pomocníky v sociálně vyloučených lokalitách zavedlo, byl Most. Počet zapojených měst a obcí postupně narostl na dnešních 150.
         11:53
         Výjimka pro elektrárnu Chvaletice
          Živý vstup redaktora Erika Knajfla
          13:35
          Kritika vedení německé CDU
           Předsedkyně největší německé strany Annegret Krampová-Karrenbaurová odráží útok. Na sjezdu CDU se blízká spojenkyně kancléřky Merkelové postavila kritice kvůli klesajícím preferencím a neúspěchům v místních volbách.
           16:09
           Vyhlášení soutěže Czech Press Photo
            Soutěž Czech Press Photo zná své vítěze. Fotografií roku se stal snímek vlajky nad hlavami demonstrantů na pražské Letenské pláni. Autorem je Lukáš Bíba.
            16:44
            Česká komedie Vlastníci v kinech
             Komedie pro ty, co to nezažili, a drama pro ty, kteří tím žijí. V kinech jsou Vlastníci. Filmový debut režiséra Jiřího Havelky se odehrává na schůzi majitelů bytových jednotek. Po pěti letech se v něm na filmové plátno vrací Dagmar Havlová.
             19:46
             KSČM podporuje růst minimální mzdy
              Komunisti ve vládním sporu o minimální mzdu podpořili sociální demokraty. Jako ministryně práce Jana Maláčová požadují růst nejmenšího možného výdělku aspoň o 1350 korun, na 14 700.
              22:18
              Ceny Česká hlava pro čtyři vědce a firmu
               Egyptologie, medicína nebo chemie. To jsou některé z oborů, do nichž putuje letošní cena Česká hlava. Na nedělním ceremoniálu ji převezme jedna firma a čtyři vědci.
               23:03
               V Mikulově si připomněli výročí pádu komunismu
                Zástupci z české i rakouské strany nedaleko Mikulova odhalili sousoší nazvané Odloučení. Symbolizuje rodiny rozdělené někdejší železnou oponou.
                23:25
                Opuštěné budovy na hranicích
                 Pražské události 17. listopadu 1989 a následující se brzy začaly projevovat po celé zemi. I na hranicích, které předtím po desetiletí patřily hlavně pohraničníkům.
                 25:05
                 Zákaz předjíždění pro kamiony na D1
                  Zákaz předjíždění pro kamiony – od prvního prosince do konce února bude platit na dvou vybraných úsecích dálnice D1 na Vysočině. Dohromady jde o víc než 50 kilometrů.
                  25:24
                  Silničáři ukončují práce na D1
                   Na dálnici D1 silničáři, aspoň pro letošek, ukončují práce. Od příští středy by na cestě mezi Prahou a Brnem mělo zůstat jediné omezení, tři úseky dělníci opouštějí právě teď.
                   27:42
                   Kontrola průběhu Dalíkova trestu
                    Ministerstvo spravedlnosti zatím nenašlo žádná pochybení při zaměstnávání odsouzených ve znojemské věznici. Kontrolu provádí kvůli tomu, že Marek Dalík během trestu chodil pracovat do penzionu.
                    28:00
                    Operace vylepšeným gama nožem
                     Pražská Nemocnice Na Homolce uvedla do provozu vylepšený typ Leksellova gama nože. Ten umožňuje opakovaně ozářit nádor v hlavě pacienta. Šanci na léčbu tak dostanou i lidi s komplikovanými nálezy.
                     30:15
                     Okolnosti výbuchu v Hamru na Jezeře
                      Mimořádná opatření pro záchranáře, kteří zasahovali v areálu firmy Purum na zpracování nebezpečného odpadu. Kvůli akci v Hamru na Jezeře je vyhlásila Krajská hygienická stanice v Liberci.
                      32:49
                      Nelegální přeprava odpadů
                       Podle nových zjištění měla firma Purum podobné problémy už v minulosti. Její majitel dostal pokutu třeba za nakládání s odpady z nemocnice bez povolení. Obchod s odpady roste, což dokládají i statistiky úřadů.
                       36:46
                       Výběr mýta na Slovensku
                        Výběr mýta na slovenských silnicích a dálnicích je podle tamního kontrolního úřadu neefektivní. Skoro polovina inkasovaných peněz končí u provozovatele systému, společnosti SkyToll.
                        37:28
                        Demonstrace v Bejrútu
                         V centru libanonské metropole v těchto chvílích znovu demonstrují desítky tisíc lidí. Stupňuje se politická a hospodářská krize, nejsilnější za poslední dekádu. Kvůli protestům už odstoupil tamní premiér.
                         39:25
                         Volební model CVVM
                          Hnutí ANO zůstává na prvním místě dalšího volebního modelu – listopadový průzkum CVVM mu přisuzuje třicet procent hlasů. Poměrně vyrovnané jsou zisky druhých občanských demokratů a třetích Pirátů.
                          39:54
                          Vyšetřování zřícení mostu v Janově
                           O možném riziku zřícení janovského mostu věděl provozovatel od roku 2014. Neštěstí mohly zabránit senzory, které ale údržbáři sejmuli a už neuvedli do provozu.
                           40:16
                           Využití digitálních technologií ve školách
                            Jak na digitální vzdělávání ve školách - v Praze jednali experti ze státních organizací i soukromého sektoru. Učitelé stále používají nové technologie převážně jen při výkladu a málo zapojují samotné žáky.
                            42:37
                            Divocí koně na Opavsku
                             Po ptačích loukách v Kozmicích na Opavsku budou pobíhat divocí koně. Třináct hřebců se tam přestěhovalo z Milovic ve středních Čechách. Opavský biotop bude teprve třetím takovým místem v republice.
                             43:21
                             Zákaz topení tuhými palivy v Krakově
                              První topná sezona bez uhlí a dřeva. Zažívá ji polský Krakov, kde od letošního září platí zákaz tuhých paliv. Podle úřadů se oproti předešlým letům smogová situace zlepšila.
                              45:33
                              Socha Jiřího Hrzána v Českých Budějovicích
                               Tábor má bronzovou sochu rodáka, herce Jiřího Hrzána. Usiloval o ni spolek místních obyvatel, nepodařilo se mu ale sehnat potřebných 600 tisíc korun. Polovinu tak pomohla doplatit radnice.
                               45:58
                               Česká archeologie v Arménii
                                Sto let české archeologie připomene večer pořad Devadesátka na ČT24. Nejstarší odborný ústav v zemi spadal pod ministerstvo školství, teď je pod Akademií věd. K nejčerstvějším úspěchům patří ty z Arménie.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                23. listopadu 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                24. dubna

                                Headlines — Jednání tripartity — Růst platů státních zaměstnanců — Návrhy NERV na podporu hospodářstí — Americké peníze pro Ukrajinu, Izrael i Tchaj-wan — Schválená americká pomoc Ukrajině — Petr Bartovský ředitelem Vojenského zpravodajštví — Zdražování nemovitostí — Devatenáctiletý trest — Mráz a sníh ohrožuje úrodu — Odvolání hlavní hygieničky — Změny ve slovenských veřejnoprávních médiích — Povinnosti evropských zemědělců — Pražské ptactvo — Jednání o návrhu důchodové reformy — Volební model — Saharský písek nad Řeckem — První sanitka s elektrickým pohonem — Zátah na útočníky na bankovní účty — Útoky na klienty bank — Hlášení podezřelých nákupů zbraní — Nový systém emisních povolenek — Přípravy útoku na Rafah — 20 let Česka v EU — Dotace Evropské unie — Amnesty International o lidských právech v Česku — Obce sestavují volební komise — Přípravy na hokejové mistrovství — Výuka jaderných inženýrů — Debata o korespondenční volbě — Nový pohled na historii Avarů — Opravené mosty u Kfel — Skautský den — Leonard Slatkin v Obecním domě

                                24. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 4. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                23. dubna

                                Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                                23. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                23. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 4. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                22. dubna

                                Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                                22. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                22. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                22. 4. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                21. dubna

                                Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                                21. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                21. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 4. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                20. dubna

                                Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                                20. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                20. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 4. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám