Nahrávám video

22. listopad 2019

Obsah dílu

Stavebnictví příští rok poroste — Vládní podpora růstu ekonomiky — Tržby českých stavebních firem — Zjednodušení stavebního řízení — Špionážní aféra s ruskými agenty — Prezident Trump podpořil svého právníka — Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) zahajuje útlum těžby — Asistenti prevence kriminality — Výjimka pro elektrárnu Chvaletice — Kritika vedení německé CDU — Vyhlášení soutěže Czech Press Photo — Česká komedie Vlastníci v kinech — KSČM podporuje růst minimální mzdy — Ceny Česká hlava pro čtyři vědce a firmu — V Mikulově si připomněli výročí pádu komunismu — Opuštěné budovy na hranicích — Zákaz předjíždění pro kamiony na D1 — Silničáři ukončují práce na D1 — Kontrola průběhu Dalíkova trestu — Operace vylepšeným gama nožem — Okolnosti výbuchu v Hamru na Jezeře — Nelegální přeprava odpadů — Výběr mýta na Slovensku — Demonstrace v Bejrútu — Volební model CVVM — Vyšetřování zřícení mostu v Janově — Využití digitálních technologií ve školách — Divocí koně na Opavsku — Zákaz topení tuhými palivy v Krakově — Socha Jiřího Hrzána v Českých Budějovicích — Česká archeologie v Arménii

Části dílu

00:36
Stavebnictví příští rok poroste
  Českým stavebním firmám se příští rok bude dařit líp než letos. Lídři trhu odhadují růst o jedno celé a sedm desetin procenta.
  01:10
  Vládní podpora růstu ekonomiky
   Vláda chce soupisem investičních příležitostí podpořit růst ekonomiky, kterou teď táhne hlavně spotřeba domácností. Zástupci opozice říkají, že by pomohla třeba elektronizace stavebního řízení.
   03:56
   Tržby českých stavebních firem
    Tuzemské stavebnictví je v dobré kondici. Průzkum mezi řediteli stovky největších firem naznačuje, že by to mohlo pokračovat. Šéfové společností počítají s růstem tržeb přinejmenším v dalších dvou letech.
    04:19
    Zjednodušení stavebního řízení
     Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou.
     06:37
     Špionážní aféra s ruskými agenty
      Stopy ruských špionů hned na několika místech Evropy. Bělehrad obvinil Rusko z verbování agentů v srbské armádě. Kauzu spustilo zveřejněné video schůzky, na které pracovník ruské rozvědky předává jednomu z nich peníze.
      08:54
      Prezident Trump podpořil svého právníka
       Donald Trump podpořil svého právníka Rudyho Giulianiho. Prohlásil, že ho poslal na Ukrajinu potírat korupci, a označil ho za jednoho z největších bojovníků se zločinem v dějinách.
       09:21
       Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) zahajuje útlum těžby
        Těžařská společnost Sokolovská uhelná a. s. bude propouštět. Důvodem je tlak na omezení těžby a růst cen emisních povolenek. Pomoc nabídl stát a na dopady se připravuje i Karlovarský kraj.
        10:06
        Asistenti prevence kriminality
         Asistenti prevence kriminality působí v Česku už 10 let. Prvním městem, které pomocníky v sociálně vyloučených lokalitách zavedlo, byl Most. Počet zapojených měst a obcí postupně narostl na dnešních 150.
         11:53
         Výjimka pro elektrárnu Chvaletice
          Živý vstup redaktora Erika Knajfla
          13:35
          Kritika vedení německé CDU
           Předsedkyně největší německé strany Annegret Krampová-Karrenbaurová odráží útok. Na sjezdu CDU se blízká spojenkyně kancléřky Merkelové postavila kritice kvůli klesajícím preferencím a neúspěchům v místních volbách.
           16:09
           Vyhlášení soutěže Czech Press Photo
            Soutěž Czech Press Photo zná své vítěze. Fotografií roku se stal snímek vlajky nad hlavami demonstrantů na pražské Letenské pláni. Autorem je Lukáš Bíba.
            16:44
            Česká komedie Vlastníci v kinech
             Komedie pro ty, co to nezažili, a drama pro ty, kteří tím žijí. V kinech jsou Vlastníci. Filmový debut režiséra Jiřího Havelky se odehrává na schůzi majitelů bytových jednotek. Po pěti letech se v něm na filmové plátno vrací Dagmar Havlová.
             19:46
             KSČM podporuje růst minimální mzdy
              Komunisti ve vládním sporu o minimální mzdu podpořili sociální demokraty. Jako ministryně práce Jana Maláčová požadují růst nejmenšího možného výdělku aspoň o 1350 korun, na 14 700.
              22:18
              Ceny Česká hlava pro čtyři vědce a firmu
               Egyptologie, medicína nebo chemie. To jsou některé z oborů, do nichž putuje letošní cena Česká hlava. Na nedělním ceremoniálu ji převezme jedna firma a čtyři vědci.
               23:03
               V Mikulově si připomněli výročí pádu komunismu
                Zástupci z české i rakouské strany nedaleko Mikulova odhalili sousoší nazvané Odloučení. Symbolizuje rodiny rozdělené někdejší železnou oponou.
                23:25
                Opuštěné budovy na hranicích
                 Pražské události 17. listopadu 1989 a následující se brzy začaly projevovat po celé zemi. I na hranicích, které předtím po desetiletí patřily hlavně pohraničníkům.
                 25:05
                 Zákaz předjíždění pro kamiony na D1
                  Zákaz předjíždění pro kamiony – od prvního prosince do konce února bude platit na dvou vybraných úsecích dálnice D1 na Vysočině. Dohromady jde o víc než 50 kilometrů.
                  25:24
                  Silničáři ukončují práce na D1
                   Na dálnici D1 silničáři, aspoň pro letošek, ukončují práce. Od příští středy by na cestě mezi Prahou a Brnem mělo zůstat jediné omezení, tři úseky dělníci opouštějí právě teď.
                   27:42
                   Kontrola průběhu Dalíkova trestu
                    Ministerstvo spravedlnosti zatím nenašlo žádná pochybení při zaměstnávání odsouzených ve znojemské věznici. Kontrolu provádí kvůli tomu, že Marek Dalík během trestu chodil pracovat do penzionu.
                    28:00
                    Operace vylepšeným gama nožem
                     Pražská Nemocnice Na Homolce uvedla do provozu vylepšený typ Leksellova gama nože. Ten umožňuje opakovaně ozářit nádor v hlavě pacienta. Šanci na léčbu tak dostanou i lidi s komplikovanými nálezy.
                     30:15
                     Okolnosti výbuchu v Hamru na Jezeře
                      Mimořádná opatření pro záchranáře, kteří zasahovali v areálu firmy Purum na zpracování nebezpečného odpadu. Kvůli akci v Hamru na Jezeře je vyhlásila Krajská hygienická stanice v Liberci.
                      32:49
                      Nelegální přeprava odpadů
                       Podle nových zjištění měla firma Purum podobné problémy už v minulosti. Její majitel dostal pokutu třeba za nakládání s odpady z nemocnice bez povolení. Obchod s odpady roste, což dokládají i statistiky úřadů.
                       36:46
                       Výběr mýta na Slovensku
                        Výběr mýta na slovenských silnicích a dálnicích je podle tamního kontrolního úřadu neefektivní. Skoro polovina inkasovaných peněz končí u provozovatele systému, společnosti SkyToll.
                        37:28
                        Demonstrace v Bejrútu
                         V centru libanonské metropole v těchto chvílích znovu demonstrují desítky tisíc lidí. Stupňuje se politická a hospodářská krize, nejsilnější za poslední dekádu. Kvůli protestům už odstoupil tamní premiér.
                         39:25
                         Volební model CVVM
                          Hnutí ANO zůstává na prvním místě dalšího volebního modelu – listopadový průzkum CVVM mu přisuzuje třicet procent hlasů. Poměrně vyrovnané jsou zisky druhých občanských demokratů a třetích Pirátů.
                          39:54
                          Vyšetřování zřícení mostu v Janově
                           O možném riziku zřícení janovského mostu věděl provozovatel od roku 2014. Neštěstí mohly zabránit senzory, které ale údržbáři sejmuli a už neuvedli do provozu.
                           40:16
                           Využití digitálních technologií ve školách
                            Jak na digitální vzdělávání ve školách - v Praze jednali experti ze státních organizací i soukromého sektoru. Učitelé stále používají nové technologie převážně jen při výkladu a málo zapojují samotné žáky.
                            42:37
                            Divocí koně na Opavsku
                             Po ptačích loukách v Kozmicích na Opavsku budou pobíhat divocí koně. Třináct hřebců se tam přestěhovalo z Milovic ve středních Čechách. Opavský biotop bude teprve třetím takovým místem v republice.
                             43:21
                             Zákaz topení tuhými palivy v Krakově
                              První topná sezona bez uhlí a dřeva. Zažívá ji polský Krakov, kde od letošního září platí zákaz tuhých paliv. Podle úřadů se oproti předešlým letům smogová situace zlepšila.
                              45:33
                              Socha Jiřího Hrzána v Českých Budějovicích
                               Tábor má bronzovou sochu rodáka, herce Jiřího Hrzána. Usiloval o ni spolek místních obyvatel, nepodařilo se mu ale sehnat potřebných 600 tisíc korun. Polovinu tak pomohla doplatit radnice.
                               45:58
                               Česká archeologie v Arménii
                                Sto let české archeologie připomene večer pořad Devadesátka na ČT24. Nejstarší odborný ústav v zemi spadal pod ministerstvo školství, teď je pod Akademií věd. K nejčerstvějším úspěchům patří ty z Arménie.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                23. listopad 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Headlines — Spotřebitelské půjčky — Rizikové zadlužování — Zkušenosti s půjčkami — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Jednání OBSE v Lodži — Státní rozpočet — Nový dopravce v části Ústeckého kraje — Obvinění Jaroslava Haščáka — Opatření proti covidu v Číně — Prodej Jindřišské věže — Sankční zákon v Senátu — Dopisové bomby ve Španělsku — Obvinění z rasismu u britského dvora — Žádost o nový proces s Petrem Kramným — Přídavky na děti — Vorařství na seznamu UNESCO — Noclehárny pro lidi bez domova — Předpověď počasí na další dny — Výstava korunovačních klenotů — Ceny pohonných hmot klesají — Průměrné ceny PHM — Důvody k poklesu cen — Jednání Macrona s Bidenem — Podpora výroby čipů v EU — Rozhovor s Danuší Nerudovou — Nový projekt Politické procesy — Stavba větrných elektráren na Sokolovsku — Prasečí mor na severu Čech — Čeští úředníci v EU — Vyšetřování požáru roubenky — Vyšetřování bývalého vedení Juventusu Turín — Katarské investice ve Francii — Připomínka Štěpána Hovorky – oběti komunitického režimu — Výběr děl pro České lvy — Film o sexuálním obtěžování

                                1. 12. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 12. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Třetí čtení státního rozpočtu — Schvalování rozpočtu na příští rok — Parametry státního rozpočtu — Státu bude příští rok chybět 295 mld. — Válka na Ukrajině — Opravy energetické soustavy na Ukrajině — Vyšetřování válečných zločinů — Nahrazování dodávek ropy z Ruska — Požár roubenky na Českolipsku — Trh s hypotékami — Výstava rolí Libuše Šafránkové — Protesty v Číně — Spor o evropské peníze pro Maďarsko — Zemřel epidemiolog Radim Šrám — Tendr na dostavbu JE Dukovany — Stížnosti neúspěšných zájemců o prezidentskou kandidaturu — Zrychlení vlakových spojů — Nájmy zdražují — Bydlení v panelových domech — Průměrná výše nájmů — Startovací byty pro mladé — Obvinění kvůli požáru hal v Mladé Boleslavi — Debaty o stavbě gigafactory na Plzeňsku — Rozhovor s Petrem Pavlem — Požár v Českém Těšíně — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Klinické testy léku na Alzheimerovu chorobu — Soud s útočníky na americký Kapitol — Obavy z klimatických změn ve Francii — Zemřel Ťiang Ce-Min — Končí platnost pandemického zákona — Koncert České filharmonie — Bývalý šéf Lesů ČR je nevinný — Manželství osob stejného pohlaví v USA — Pomoc hoteliérům v Českém Švýcarsku

                                30. 11. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 11. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                29. listopad

                                Headlines — Novela služebního zákona — Poslanci přehlasovali prezidentovo veto — Změny ve služebním zákoně — Válka na Ukrajině — Situace v Charkově — Zelenská jednala v Londýně — Pomoc s energiemi velkým firmám — Konference malých a středních podniků — Napjatá situace v Číně — Knižní zamyšlení nad lidskými právy — Ústavní soud o kauze kolem Jany Nagyové — Propad životní úrovně v ČR — Zahraniční mise české armády — Vyšetřování vraždy v pražských Čakovicích — Zadržování vody v krajině — Rezignace správní rady Juventusu Turín — Peníze ve světovém fotbale — Kariéra Pavla Nedvěda — Konec stíhání Fica a Kaliňáka — Nový šéf Lesů ČR — Pojištění uměleckých děl — Jednání o růstu minimální mzdy — Rozhovor s kandidátem na prezidenta Tomášem Zimou — Odstavení českých skleníků kvůli drahým energiím — Virtuální realita v medicíně — Napětí před zápasem USA – Írán — Sériová výroba letadel L-39NG — Klimatické hodiny na Letné — Zrod počítačových her před 50 lety

                                29. 11. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 11. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám