48 minut

7. listopad 2019

Obsah dílu

Ekonomika poroste pomaleji — S pomalejším růstem počítá ČNB i MF — Predikci zveřejnilo i ministerstvo financí — Dopad na české firmy — Čína chce spolupracovat s hnutím ANO — USA a EU odsoudily zadržení inspektorky MAAE v Íránu — Lékaři chtějí zpoplatnit e-neschopenky — Finanční potíže šumavského parku — Pieta za Alexandra Dubčeka — Lafarge nebude stíhána za zločiny proti lidskosti — Lennonova zeď je opravená — Výročí smrti Jana Skácela — Ministerstvo nepřezkoumá Babišův možný střet zájmů — Tržby obchodníků stouply — Dům hrůzy u nádraží v Hradci Králové — Stávka zaměstnanců Lufthansy — Jan Stráský — Nový způsob měření emisí — Rodičovská vzroste o 80 tisíc — Jak čerpat rodičovský příspěvek — Peníze navíc do rodinného rozpočtu — Prezident Macron kritizuje NATO — Přípravy na výročí pádu Berlínské zdi — Počasí v listopadu — Premiér Babiš v Lucemburku — Nález meče starého přes 3 tisíce let — Vyšetřování prezidenta Trumpa — Začala stavba Trojské lávky — V Mexiku objevili kosti mamutů

Části dílu

00:33
Ekonomika poroste pomaleji
  Tuzemská ekonomika příští rok poroste pomaleji, než se čekalo. Počítá s tím jak Česká národní banka, tak ministerstvo financí. Obě instituce dnes zveřejnily čerstvé prognózy. Centrální banka předpokládá růst 2,4 %.
  01:26
  S pomalejším růstem počítá ČNB i MF
   S nižším růstem počítají centrální bankéři, ale i ministerstvo financí také kvůli nejistotě kolem brexitu či celním válkám ve světě. Naopak za růstem hrubého domácícho produktu bude z velké míry stále domácí poptávka.
   03:43
   Predikci zveřejnilo i ministerstvo financí
    Predikci dnes zveřejnilo i ministerstvo financí. To ponechalo letošní odhad růstu hospodářství na dvou a půl procentech, snížilo ale očekávání na příští rok – odhaduje dvě procenta.
    04:36
    Dopad na české firmy
     Rozhovor s viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Radkem Špicarem.
     07:23
     Čína chce spolupracovat s hnutím ANO
      Komunistická strana Číny má zájem o spolupráci s vládním hnutím ANO. Předsedovi Poslanecké sněmovny to v Pekingu řekl šéf vlivného zahraničního odboru ústředního výboru. Radek Vondráček budoucí spolupráci nevyloučil.
      10:14
      USA a EU odsoudily zadržení inspektorky MAAE v Íránu
       Spojené státy i Evropská unie odsoudily zadržení inspektorky jaderného programu v Íránu. Pracovnice Mezinárodní agentury pro atomovou energii přišla o akreditaci a na krátkou dobu také o cestovní pas.
       10:33
       Lékaři chtějí zpoplatnit e-neschopenky
        Spory ohledně elektronických neschopenek. Ty začnou fungovat od prvního ledna příštího roku. Praktičtí lékaři chtějí, aby se jejich vystavení hradilo – premiér Andrej Babiš to ale odmítá.
        12:56
        Finanční potíže šumavského parku
         Živý vstup Zdeňka Mlnaříka ze Šumavy.
         14:57
         Pieta za Alexandra Dubčeka
          Úmrtí Alexandra Dubčeka si dnes připomněli lidé na dálničním odpočívadle na 89. kilometru dálnice D1. U památníku tohoto bývalého významného československého politika si připomněli tragickou nehodu, po které 7. listopadu 1992 Dubček zemřel.
          15:43
          Lafarge nebude stíhána za zločiny proti lidskosti
           Cementárna Lafarge se v Sýrii nepodílela na zločinech proti lidskosti. Trestní stíhání zrušil francouzský odvolací soud.
           17:47
           Lennonova zeď je opravená
            Pro lidi je po měsíci znovu přístupná Lennonova zeď na pražské Kampě. Řád maltézských rytířů ji zhruba za čtvrt milionu korun nechal opravit – byla totiž pomalovaná a popsaná. Nově má sloužit jako venkovní galerie.
            18:12
            Výročí smrti Jana Skácela
             Dnes je to na den třicet let od smrti Jana Skácela – básníka, jehož tvorba významně obohatila nejen literaturu, ale také české divadlo a hudbu. Poctu jeho tvorbě složili současní brněnští hudební skladatelé v divadle Husa na provázku.
             21:38
             Ministerstvo nepřezkoumá Babišův možný střet zájmů
              Ministerstvo spravedlnosti nepřezkoumá rozhodnutí středočeského krajského úřadu, který zastavil přestupkové řízení o možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.
              21:59
              Tržby obchodníků stouply
               Češi dál rádi nakupují. V září rostly tržby obchodníkům meziročně o 7,3 procenta. Domácnosti utrácely hlavně za nepotravinářské zboží.
               23:21
               Dům hrůzy u nádraží v Hradci Králové
                Nečekaný problém odhalili úředníci magistrátu v Hradci Králové a terénní pracovníci tamní Charity, když vstoupili do soukromého domu u nádraží. Viděli poničený, vybydlený soukromý objekt, ve kterém narazili na narkomany, alkoholiky a bezdomovce.
                25:15
                Stávka zaměstnanců Lufthansy
                 Sto osmdesát tisíc lidí nemůže ve čtvrtek a pátek odletět kvůli stávce zaměstnanců společnosti Lufthansa. Palubní personál i piloti se s vedením německé firmy přou o výši mezd a příspěvky do penzijních fondů.
                 25:50
                 Jan Stráský
                  Zemřel poslední československý premiér Jan Stráský. Bylo mu 78 let.
                  26:26
                  Nový způsob měření emisí
                   Měření emisí přímo na silnici – novinka, kterou se ministerstvo dopravy a životního prostředí snaží dostat z vozovek auta, jež porušují emisní limity. Problémy jsou především ve velkých městech.
                   29:21
                   Rodičovská vzroste o 80 tisíc
                    80 tisíc navíc pro rodiny s dětmi do čtyř let – výsledek včerejšího hlasování ve sněmovně. Řada rodičů ale nemá jasno, zda na zvýšenou rodičovskou dávku dosáhne – těm dnes ministryně práce a sociálních věcí slíbila manuál, jak správně postupovat.
                    31:58
                    Jak čerpat rodičovský příspěvek
                     Pojďme si ukázat, kolik konkrétně 80 tisíc navíc přinese měsíčně do rodinného rozpočtu. K tomu je potřeba znát původní příjem rodiče, který nárok uplatňuje, a dobu, kterou bude trávit doma s dítětem.
                     34:08
                     Peníze navíc do rodinného rozpočtu
                      Změní peníze navíc to, jak se mladým českým rodinám žije? Téměř 60 procent z nich je zadlužených a ne všichni zvládají úvěry splácet. Rodičům chybí také jistota v práci.
                      36:41
                      Prezident Macron kritizuje NATO
                       Severoatlantická aliance se podle Emmanuela Macrona ocitla ve stavu klinické smrti. Francouzský prezident zmínil dvě příčiny: ochabující zájem Spojených států o spolupráci v rámci NATO a tureckou ofenzivu proti Kurdům v Sýrii.
                       37:21
                       Přípravy na výročí pádu Berlínské zdi
                        V Německu současně vrcholí přípravy na oslavy třicátého výročí pádu Berlínské zdi. Významný podíl na ústupcích NDR tehdy měly peníze. Východní Německo bylo závislé na půjčkách západoněmecké vlády.
                        39:46
                        Počasí v listopadu
                         Živý vstup meteoroložky ČT Taťány Míkové
                         41:51
                         Premiér Babiš v Lucemburku
                          Jednat o spolupráci států střední a východní Evropy se zeměmi Benelexu přijel český premiér Andrej Babiš do Lucemburku. Dnes se Andrej Babiš setkal s lucemburským protějškem Xavierem Bettelem, zítra jej přijme velkovévoda.
                          42:27
                          Nález meče starého přes 3 tisíce let
                           Jako unikátní označují archeologové nález bronzového meče na Rychnovsku. Starý je přes 3000 let, přičemž přesnou lokaci objevu odborníci tají. Prozradili pouze to, že šlo o jižní část okresu – o místo, ze kterého dosud žádné nálezy neměli.
                           43:43
                           Vyšetřování prezidenta Trumpa
                            Rudy Giulliani jako zásadní problém prezidenta Donalda Trumpa. Zveřejněné výpovědi amerických diplomatů ze sněmovního vyšetřování naznačují, že osobní právník hlavy státu tlačil na ukrajinské vedení, aby vyšetřovalo rodinu Trumpova politického rivala.
                            45:50
                            Začala stavba Trojské lávky
                             V pražské Troji začala stavba nové lávky. Má nahradit původní konstrukci, která se před dvěma lety zřítila do Vltavy. Zranili se při tom čtyři lidé, z toho dva těžce. Stavba za 128 milionů by měla být dokončena v říjnu 2020.
                             46:50
                             V Mexiku objevili kosti mamutů
                              Ojedinělý objev v Mexiku. Vědci u hlavního města našli přes osm set kostí mamutů – včetně osmi obřích lebek. Mamuti v této oblasti žili před více než 14 tisíci lety a kosti byly ve velkých jámách, které k jejich lovení vykopali pravěcí lidé.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              8. listopad 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              3. červenec

                              Headlines — Novela zákona o státním rozpočtu — Vláda hledá další příjmy pro rozpočet — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Ostřelování města Slovjansk — Pomoc ČR s výcvikem ukrajinských vojáků — Obce hledají úspory — Lidé vyrazili na dovolenou — Dopravní komplikace na silnících v Evropě — Sesuv ledovce v Alpách — Filmový festival v Karlových Varech — Ochrana slovenského vzdušného prostoru — Neprůjezdná trať Praha–Plzeň — Uzavřená trať na Strakonicku — Útok žraloka u pobřeží Hurghady — Volba prezidenta v červenci 1992 — Střídavé počasí na začátku července — Červnové bouřky — Lovci bouřek — Předpověď počasí — Protesty v Uzbekistánu — Konzumace alkoholu na veřejnosti v Praze — Vědecký průzkum jezera Most — Pouť na Velehrad — Produkce léčebného konopí v Izraeli — Zemřel Peter Brook — Synchronizovaný koncert na dálku

                              3. 7. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              3. červenec

                              Ve znakovém jazyce

                              3. 7. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              2. červenec

                              Válka na Ukrajině — Dobývání měst v Luhanské oblasti — Pře v České pravoslavné církvi — Sektorová daň pro energetické firmy — Škody po krupobití a vichru — Nápor vodáků na Vltavě — Předsednickou štafetu odstartoval Zátopkův běh — Otevření cesty k přechodu Modrý sloup — Žert na festivalu ve Varech — Jan Graubner arcibiskupem pražským — Konec obtěžujících telefonátů — Žralok napadl turistku v Egyptě — Růst nákladů za energie u pacientů — Policejní kontroly prázdninového provozu — Nehody moto(cyklistů) — Průjezdnost hlavních tahů — Dopravní nehody zblízka — Uzavírky a opravy na českých dálnicích — Noční požár v Zápech u Prahy — Šíření koronaviru — Povolební uspořádání parlamentu ve Francii — Prohlídka sídla českých premiérů — Tragické úmrtí migrantů v USA — Požáry u letovisek v Katalánsku — Rekonstrukce butvy u Chlumu — 120 let Zubačky

                              2. 7. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              2. červenec

                              Ve znakovém jazyce

                              2. 7. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              1. červenec

                              Začalo české předsednictví Rady EU — První den českého předsednictví — Rozdíly proti minulému předsednictví — Slavnostní zahájení předsednictví v Litomyšli — Koncert k zahájení českého předsednictví — Hlavní akce spojené s předsednictvím Rady EU — Priority českého předsednictví — Nový guvernér ČNB — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Dokument o rozhovorech Macrona s Putinem — Ministr školství převzal úřad — Záchrana dítětě ze zavřeného auta — Bouřky v Čechách — Výstraha před bouřkami — Problémy na železnici u Karlštejna — Začíná filmový festival v Karlových Varech — Program filmového festivalu — Stanové městečko pro návštěvníky — Vláda zvažuje sektorovou daň — Zpoplatnění dalších silnic pro kamiony — Změna režimu na polsko-běloruské hranici — Litevská energetická nezávislost — Nový železniční koridor do Č. Budějovic — Komplikace na letišti v Praze — Stávky na evropských letištích — Předsednictví V4 — Otevření nového mostu v Olomouci

                              1. 7. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              1. červenec

                              Ve znakovém jazyce

                              1. 7. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám