49 minut

18. říjen 2019

Obsah dílu

Příměří v severní Sýrii — Turecká ofenziva v severní Sýrii — Dodržování příměří — Aktéři v syrské válce — Jednání Turecka odsoudil také český prezident — Summit EU o turecké invazi — Vládní daňový balíček — Soud s Viktoriagruppe — Státní dluh vzrostl — Soud kvůli zásahu policie na mítinku prezidenta — Protesty na Slovensku — Vyšetřování vraždy novináře Kuciaka — V sobotu budou lidé sázet stromy — Výstava Komunikace 89 — Protesty v Katalánsku — Rektor UK se omluvil za smlouvu s Home Credit — Kontroly parkování v Praze — Havárie letadla na Aljašce — Proočkovanost dětí v Česku — Sdílené koloběžky v ulicích Prahy — Sdílené koloběžky v ulicích Prahy — Sdílené elektrokoloběžky — Kudy jezdit na elektrokoloběžce — Připomínka prvních židovských transportů — Druhá oběť po útoku nožem v Rakousku — Významný post v INTERPOLU pro Česko — Podpora větrných elektráren — Překročené limity azbestu — Žaloba Aleny Vitáskové — Rehabilitace na dálku — Střet policie s drogovým kartelem v Mexiku — Dvě ženské astronautky v otevřeném prostoru — Požáry kulturních památek

Části dílu

00:37
Příměří v severní Sýrii
  První z celkem pěti dnů příměří na turecko-syrské hranici. Dohodly ho Washington a Ankara s tím, že turecká armáda přestane útočit na kurdské milice.
  01:14
  Turecká ofenziva v severní Sýrii
   Turecko spustilo ofenzivu proti kurdským jednotkám poté, co prezident Trump oznámil stažení amerických vojáků z oblasti hranice se Sýrií.
   04:01
   Dodržování příměří
    Živý vstup Václava Černohorského.
    05:51
    Aktéři v syrské válce
     Zmiňovaná bezpečnostní zóna má být 32 kilometrů široká a skoro 500 kilometrů dlouhá.
     06:34
     Jednání Turecka odsoudil také český prezident
      Podle něj se při vojenské operaci na severu Sýrie dopustilo válečných zločinů a minimálně by proto nemělo být členem Evropské unie.
      06:55
      Summit EU o turecké invazi
       Živý vstup Lukáše Dolanského.
       09:16
       Vládní daňový balíček
        Poslanci začali projednávat vládní daňový balíček. K hlasování ale opět nedošlo.
        11:42
        Soud s Viktoriagruppe
         Ministerstvo financí uspělo ve sporu s insolvenčním správcem zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe.
         12:05
         Státní dluh vzrostl
          Státní dluh Česka roste. Ke konci září činil 1 bilion a 685 miliard korun – to je zhruba o 63 miliard víc než na konci loňského roku. Údaje oznámilo ministerstvo financí.
          12:28
          Soud kvůli zásahu policie na mítinku prezidenta
           Začalo líčení kvůli policejnímu zásahu na mítinku prezidenta s občany. Zvukař Jaroslav Hensl před dvěma lety pustil na náměstí v Lipníku nad Bečvou píseň Modlitba pro Martu – ve chvíli, kdy tam začínala akce Miloše Zemana.
           14:41
           Protesty na Slovensku
            Další protesty iniciativy Za slušné Slovensko. Lidé se scházejí v reakci na informace o údajném zneužívání moci ve státě. Právě se díváme živě do centra Bratislavy.
            15:25
            Vyšetřování vraždy novináře Kuciaka
             Jeden z obviněných v případu vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu o vině a trestu. Zoltán Andruskó měl zprostředkovat kontakt mezi objednavatelem a vrahy. S úřady od svého zatčení spolupracuje.
             15:49
             V sobotu budou lidé sázet stromy
              Živý vstup Vlastimila Weinera.
              17:21
              Výstava Komunikace 89
               Jak se před 30 lety informovalo o revolučním dění, ukazuje výstava Komunikace 89 aneb státní převrat bez internetu. A to v nově vybudovaném pavilonu na pražské Letenské pláni, na místě největší demonstrace za svobodu.
               20:27
               Protesty v Katalánsku
                V Barceloně vrcholí týden protestů, které v nočních hodinách provázely nebývalé násilnosti. V katalánské metropoli se sešlo pět takzvaných protestů za svobodu, které zcela ochromily dopravu ve městě.
                22:36
                Rektor UK se omluvil za smlouvu s Home Credit
                 Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima se na zasedání akademického senátu omluvil za to, že neodhadl reakci na smlouvu s úvěrovou společností Home Credit.
                 23:42
                 Kontroly parkování v Praze
                  Městská policie v Praze začala tento týden více odtahovat vozidla v zónách placeného stání. Důslednější kontroly ze strany strážníků inicioval magistrát, který si tak slibuje zlepšení situace s parkováním v centru. Zatím vše probíhá ve zkušebním provozu.
                  25:44
                  Havárie letadla na Aljašce
                   Dramatické přistání zažilo 39 pasažérů letadla na Aljašce. Stroj sjel z ranveje přes silnici a zastavil na pobřeží jen kousek před mořem.
                   26:04
                   Proočkovanost dětí v Česku
                    Proočkovanost dětí v Česku klesá. Ministerstvo zdravotnictví chce proto motivovat praktické lékaře, aby s rodiči o rizicích i mýtech více mluvili.
                    28:17
                    Sdílené koloběžky v ulicích Prahy
                     Sdílené elektrokoloběžky – pro někoho vítaný pomocník k rychlé a ekologické přepravě, podle druhých ale vozítka ohrožující chodce.
                     29:13
                     Sdílené koloběžky v ulicích Prahy
                      Problémy potvrzuje i statistika pražských strážníků.
                      31:57
                      Sdílené elektrokoloběžky
                       Poprvé vyjely sdílené elektrokoloběžky do ulic v Kalifornii. Kvůli kritice je ale třeba americká města San Francisco a Santa Monica dočasně zakázala.
                       32:50
                       Kudy jezdit na elektrokoloběžce
                        Elektrokoloběžky se ve velkém začínají rozmáhat i v menších městech. A velmi často jezdí jejich uživatelé také po chodnících, kam by správně neměli.
                        35:39
                        Připomínka prvních židovských transportů
                         Ve východopolském Nisku proběhla připomínka vůbec prvních transportů evropských židů. Přesně před 80 lety tam nacisté odvlekli muže z Ostravy, Katowic a Vídně.
                         37:43
                         Druhá oběť po útoku nožem v Rakousku
                          Útok afghánského běžence v rakouském Wullowitzu u českých hranic má druhou oběť. Zranění nožem nepřežil muž, který pracoval v tamní ubytovně.
                          38:06
                          Významný post v INTERPOLU pro Česko
                           Česká policie získala poprvé v historii významný post v mezinárodní organizaci INTERPOL. Na setkání v Chile delegáti zvolili viceprezidentkou pro Evropu Šárku Havránkovou.
                           39:05
                           Podpora větrných elektráren
                            Provozovatelům větrných elektráren začíná nejvýdělečnější část roku. Díky počasí vyrobí od října dvakrát víc energie.
                            40:59
                            Překročené limity azbestu
                             Nebezpečná azbestová vlákna ve vzduchu naměřili inspektoři v Želešicích na Brněnsku. Hlavním zdrojem je podle oslovených odborníků lom, který těží kámen s přirozeným obsahem azbestu.
                             43:01
                             Žaloba Aleny Vitáskové
                              Soud nepravomocně zamítl žalobu bývalé šéfky Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové.
                              43:21
                              Rehabilitace na dálku
                               Potřebují pravidelně cvičit, dojíždění za fyzioterapeuty je ale pro řadu pacientů příliš náročné. Nově by po úrazech a nemocích mohl pomoci takzvaný tele-rehabilitační kontejner.
                               45:19
                               Střet policie s drogovým kartelem v Mexiku
                                Ostré střety v Mexiku vyvolalo zadržení Ovidia Guzmána – syna bývalého vůdce kartelu Sinaloa. Drogový gang kvůli tomu několik hodin bojoval s komandem. Střílel z těžkých zbraní a zapaloval auta v ulicích.
                                45:38
                                Dvě ženské astronautky v otevřeném prostoru
                                 Poprvé v historii vystoupily z Mezinárodní vesmírné stanice do volného prostoru dvě astronautky-ženy. Američanky měly za úkol vyměnit regulátor napájení, který o víkendu přestal fungovat.
                                 46:03
                                 Požáry kulturních památek
                                  Každý rok vyjíždějí hasiči zhruba k 15 požárům kulturních památek, z toho podle památkářů hoří průměrně čtyři hrady nebo zámky. Požárům se tam proto snaží předcházet. Třeba pravidelným vysáváním nánosů prachu v půdních prostorách.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž44 minut
                                  Další díl
                                  19. říjen 2019

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  2. březen

                                  Headlines — Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                                  2. 3. 2024 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  2. březen

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  2. 3. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  1. březen

                                  Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                                  1. 3. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  1. březen

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  1. 3. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  29. únor

                                  Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                                  29. 2. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  29. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  29. 2. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  28. únor

                                  Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                                  28. 2. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  28. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  28. 2. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  27. únor

                                  Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                                  27. 2. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  27. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  27. 2. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám