44 minut

13. října 2019

Obsah dílu

Kdy porostou daně — Zvyšování některých daní — Vládní daňový balíček — Sčítání škod po tajfunu v Japonsku — Volební model — Postup turecké armády v Sýrii — Schůzka premiéra s prezidentem — Vývoj v kauze zakázek CzechTourism — Noční požár panelového domu v Praze — Konec bezplatné MHD ve Valašském Meziříčí — Poslední rozloučení s Vlastou Chramostovou — České předsednictví EU — Dny před sametovou revolucí — Čím se bude zabývat sněmovna v příštím týdnu — V zákulisí Velké pardubické — Letní teploty v říjnu — Poslední okamžiky pietních akcí za K. Gotta — Nehody kvůli nepozornosti řidičů — Růst cen v obchodech — Ceny potravin — Nižší úroda, dražší brambory — Parlamentní volby v Polsku — Uhelné regiony v programu restart — Turecká ofenziva v Sýrii — Budoucnost kontrol na hranicích po brexitu — Prohlášení Huntera Bidena — Příběh hrdinů protinacistického odboje

Části dílu

00:35
Kdy porostou daně
  Až krátce před koncem roku se lidé dozvědí, jestli budou od ledna platit vyšší daně – třeba z cigaret či alkoholu – a také zda stát zdvojnásobní poplatek za vklad do katastru.
  01:06
  Zvyšování některých daní
   Vláda do svých plánů zahrnula i zdanění rezerv pojišťoven. Právě to kritizuje opozice nejvíc. Kabinet zřejmě neuspěje ani se snahou o zdanění plynu, kterým se topí v bytových domech.
   03:55
   Vládní daňový balíček
    Zmínili jsme, že daňový balíček míří i na pojišťovny. Právě tenhle bod by mohl do rozpočtu přinést přes deset miliard – a to zdaněním rezerv na výplatu životních i neživotních pojistek.
    04:38
    Sčítání škod po tajfunu v Japonsku
     Japonsko sčítá škody po obávaném tajfunu, který se prohnal přes Tokio a okolí. Zahynulo nejméně 35 lidí, 17 dalších se pohřešuje, přes 160 lidí se zranilo.
     06:37
     Volební model
      07:23
      Postup turecké armády v Sýrii
       Až tisíc vězněných členů a příznivců takzvaného islámského státu uprchlo podle Kurdů z tábora na severu Sýrie. K útěku měli využít zmatku při pokračující turecké ofenzivě.
       09:17
       Schůzka premiéra s prezidentem
        Expertní tým prezidenta Miloše Zemana řešil v Lánech – za účasti premiéra – postavení Česka v EU. Na schůzce se vymezili třeba proti sílícímu vlivu zelených po eurovolbách.
        09:49
        Vývoj v kauze zakázek CzechTourism
         Teď podrobnosti k údajné korupční kauze kolem státní agentury CzechTourism. Ta zasáhla reklamní firmy v regionech a otřásá i koalicí na karlovarské radnici.
         12:01
         Noční požár panelového domu v Praze
          Noční požár úplně zničil byt v panelovém domě v pražských Stodůlkách. Hasiči z hořícího domu pomohli jedenácti dospělým, čtyřem dětem i dvěma psům.
          12:18
          Konec bezplatné MHD ve Valašském Meziříčí
           Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
           13:40
           Poslední rozloučení s Vlastou Chramostovou
            Národní divadlo se zítra rozloučí s významnou osobností české kultury i politiky – herečkou Vlastou Chramostovou. Vzpomínku jí věnují kolegové, politici i veřejnost. Smuteční obřad začne v 11:00, Česká televize ho bude přenášet živě.
            16:20
            České předsednictví EU
             Vláda se má zítra zabývat návrhem rozpočtu pro české předsednictví Evropské unii. Některé úřady na to chtějí víc lidí a peněz. Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka jsou plánované české výdaje zhruba o půl miliardy korun nižší.
             17:20
             Dny před sametovou revolucí
              Před třiceti lety – v polovině října 1989 – nechali komunisti pozatýkat vydavatele samizdatových Lidových novin. Ve stejnou dobu taky štáb Krátkého filmu Praha natáčel medailonek s domácím nepřítelem režimu číslo jedna: s Václavem Havlem.
              19:43
              Čím se bude zabývat sněmovna v příštím týdnu
               V novém týdnu začne další schůze poslanců. Rozhodnout se má třeba o navýšení rodičovské na 300 tisíc korun. Je to nárůst osmdesát tisíc – a to pro rodiče, kteří budou na začátku příštího roku dávku aktivně pobírat.
               20:57
               V zákulisí Velké pardubické
                Přes 20 tisíc lidí se dnes přišlo podívat na nejslavnější dostih v Česku – Velkou pardubickou. Běžel se už po 129. Největší favorit skončil na Taxisovu příkopu.
                22:34
                Letní teploty v říjnu
                 Teploty dnes lámaly rekordy. Někde i ty více než dvě stě let staré. Teplý víkend lákal lidi k venkovním aktivitám. Přispěl i k vysoké návštěvnosti pořádaných akcí.
                 24:32
                 Poslední okamžiky pietních akcí za K. Gotta
                  I na Slovensku uctili při mši zpěváka Karla Gotta. Do kaple na Bratislavském hradě přišly desítky lidí – včetně předsedů slovenského parlamentu a české sněmovny.
                  25:15
                  Nehody kvůli nepozornosti řidičů
                   405 obětí od ledna do září. Na silnicích zemřelo jen o dva lidi míň než loni. Řidiči nejčastěji havarují, když se plně nesoustředí. Za všechny jsme vybrali jeden varovný případ – Mladou Boleslav a sražení žáka autoškoly, který jel na motorce.
                   28:15
                   Růst cen v obchodech
                    Zdražování zboží a služeb pro české domácnosti bude do konce roku pokračovat téměř tříprocentním tempem, ke dvěma procentům klesne zřejmě až v první polovině roku 2020.
                    30:32
                    Ceny potravin
                     Teď k cenám potravin podrobněji. Meziročně v září zlevnila třeba vejce – o 13 procent. O 10 se snížily ceny olejů a tuků. A podobné to bylo i u ovoce.
                     31:20
                     Nižší úroda, dražší brambory
                      Pěstitelé na Zlínsku právě sklízejí pozdní odrůdy brambor. Někteří mají kvůli suchu až o třetinu nižší úrodu. Zákazníci si teď kupují brambory na uskladnění. Zaplatí za ně ale až o polovinu víc než loni.
                      33:24
                      Parlamentní volby v Polsku
                       Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathé.
                       35:00
                       Uhelné regiony v programu restart
                        Ministerstvo pro místní rozvoj chce do tzv. uhelných regionů, které se vylidňují, poslat víc peněz. Počítá s tím v žádostech do Bruselu na programové období 2021 až 2027.
                        37:26
                        Turecká ofenziva v Sýrii
                         37:43
                         Budoucnost kontrol na hranicích po brexitu
                          Britský premiér Boris Johnson chce podle nedělníku Sunday Times vyzvat evropské lídry, aby podpořili brexitovou dohodu. A pokud se tak nestane, tak aby s Londýnem místo toho vytvořili přátelskou verzi brexitu bez dohody.
                          40:05
                          Prohlášení Huntera Bidena
                           Syn bývalého amerického viceprezidenta Hunter Biden odmítl nařčení Donalda Trumpa, že se na Ukrajině a v Číně zapletl do korupčních kauz. Ve svém prvním veřejném prohlášení zároveň oznámil, že do konce října opustí svou funkci v čínské společnosti.
                           40:36
                           Příběh hrdinů protinacistického odboje
                            Další hrdinové protinacistického odboje budou mít v Praze pamětní desku. Jde o manžele Jesencké. Pomáhali parašutistům, kteří provedli atentát na Reinharda Heydricha.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            14. října 2019

                            Přehled dílů

                            8321 dostupných
                            Stopáž54 minut

                            19. července

                            Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                            19. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            19. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            18. července

                            Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                            18. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            18. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. července

                            Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                            17. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            16. července

                            Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                            16. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            15. července

                            Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                            15. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            15. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 7. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám