Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Zádušní mše

Zádušní mše

Rodina, pozvaní přátelé, spolupracovníci i nejvyšší ústavní činitelé dopoledne přišli do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, aby se naposledy rozloučili s Karlem Gottem.

Řeč Dominika Duky

Řeč Dominika Duky

Zádušní mši celebroval pražský arcibiskup Dominik Duka. V kázání se dotkl i zpěvákova svědomí a morálních otázek, které si ve svém životě Karel Gott kladl.

Umělci v katedrále

Umělci v katedrále

Zádušní bohoslužbu provázeli zpěvem kolegové Karla Gotta: Lucie Bílá, Vojtěch Dyk, Štefan Margita nebo Eva Urbanová. Prosby za Gottovy nejbližší i celý národ přednesli herci Dagmar Havlová a Jiří Bartoška.

Řeč Jiřiny Bohdalové

Řeč Jiřiny Bohdalové

Nelehký úkol pronést poslední řeč na zádušní mši připadl herečce Jiřině Bohdalové. S Karlem Gottem se rozloučila nejen jménem jeho rodiny, ale i všech, kteří ho milovali. O rozloučení ji požádal zpěvák sám.

Snímky pohřbu

Snímky pohřbu

Láska, úcta i respekt. Taková slova zaznívala během mše velmi často. Vybrali jsme pár fotografií, které zachytily atmosféru vně i uvnitř katedrály.

Řeč Zbigniewa Czendlika

Řeč Zbigniewa Czendlika

Po mši následoval obřad posledního rozloučení. Na poslední cestu ostatky Karla Gotta vyprovodil kněz Zbygniew Czendlik, duchovní rádce mnoha českých umělců.

Mše a její přenos

Mše a její přenos

Zádušní mše se přímo v katedrále mohli zúčastnit jen pozvaní hosté. Milion a šedesát pět tisíc diváků sledoval, podle průběžných výsledků měření sledovanosti, přímý přenos na ČT1 a ČT24.

Loučení na Rokycansku

Loučení na Rokycansku

Souběžně se zádušní mší si lidé zesnulého umělce připomínali na mnoha místech Česka, podobně jako včera.

Vzpomínky kolegů

Vzpomínky kolegů

Setkávali se na pódiích i v nahrávacích studiích a na pódiích. Kolegové Karla Gotta vzpomínají.

Loučení fanoušků

Loučení fanoušků

Lidi, kteří se v uplynulých dnech přišli ze zpěvákem rozloučit na veřejná místa, přivedla většinou osobní vzpomínka. Mnozí mluvili o tom, že je Gottova hudba provázela celým životem.

Místa vzpomínek

Místa vzpomínek

Lidé vzpomínají na Bertramce i v Kinského zahradě.

Cesta do Motola

Cesta do Motola

Po zádušní mši projel vůz s ostatky Karla Gotta i přes třetí nádvoří kolem vyhrazeného místa, ve kterém stály stovky lidí. Pak už se ulicií Na Opiši vydala kolona ven z Pražského hradu. Směřovala do krematoria v pražském Motole.

Státní smutek

Státní smutek

Česko drželo státní smutek za Karla Gotta, který vyhlásila vláda. Na úřadech a veřejných budovách byly vyvěšeny státní vlajky na půl žerdi. Další pravidla stát neurčuje a každý si mohl pietu prožít po svém.

Poslední cesta

Poslední cesta

Zpěváka na poslední cestě doprovodila nahrávka písně Už z hor zní zvon, původně tradiční gospel Amazing Grace. Gott to nazpíval v sedmdesátých letech.

Turecká invaze do Sýrie

Turecká invaze do Sýrie

Německá vláda zakázala vývoz zbraní, které by Turecko mohlo použít v Sýrii. Část evropských a amerických politiků navrhuje na Ankaru kvůli její ofenzivě proti kurdským milicím YPG uvrhnout Sankce. Intenzivní Boje pokračují čtvrtým dnem.

Boje na hranici

Boje na hranici

Živý vstup Václava Černohorského

Systém přidělování případů

Systém přidělování případů

Ministerstvo spravedlnosti řeší problémy s přípravou automatického generátoru přidělování případů. Systém by měl náhodně vybrat soudce, který bude danou věc řešit, tak aby to nikdo nemohl ovlivnit. Software měl začít fungovat 1. listopadu.

Zalesňování na Kroměřížsku

Zalesňování na Kroměřížsku

Hektar nového lesa dnes během několika hodin vysadily stovky lidí v Rajnochovicích na Kroměřížsku. Na pozemek, který před rokem zdecimoval kůrovec, je pozval jeho majitel – Arcibiskupské lesy a statky.

Americko-čínská dohoda

Americko-čínská dohoda

Výrazný krok k zastavení obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou: Washington se s Pekingem částečně shodl na pravidlech vzájemného obchodu. Domluva se týká nákupu zemědělských produktů nebo měnové politiky.

Japonský tajfun

Japonský tajfun

Tajfun Hagibis, označovaný za nejsilnější v regionu v posledních 60 letech, dnes dorazil na pobřeží největšího japonského ostrova Honšú. Podle meteorologů pohroma zasáhne hlavní město Tokio a 11 okolních prefektur. Oblast dnes postihlo i zemětřesení.

Maraton pod dvě hodiny

Maraton pod dvě hodiny

Keňan Eliud Kipchoge přepsal ve Vídni historii maratonu. Trať dlouhou 42 kilometrů a 195 metrů zaběhl pod dvě hodiny – přesně za hodinu padesát devět minut a čtyřicet vteřin. Přestože jde o nejrychlejší výkon, nebude počítán jako oficiální světový rekord.

Modernizace D1

Modernizace D1

Živý vstup Blanky Poulové.

Protesty proti železniční rychlotrati

Protesty proti železniční rychlotrati

Poté, co minulý týden Správa železniční dopravní cesty zveřejnila plánovanou trasu, objevila se celá řada nejasností a lidé se začínají bouřit.

Socha Peruána

Socha Peruána

V Zámrsku na Orlickoústecku před dostihovým centrem dnes odhalili bronzovou sochu koně Peruána, trojnásobného vítěze Velké pardubické.

Nepovedený seskok

Nepovedený seskok

Parašutista nezvládl seskok se španělskou vlajkou při oslavách Národního dne v Madridu. Během přistání před tribunu, na které přihlížel i král Filip, špatně odhadl vzdálenost a zůstal viset na pouličním osvětlení. Vlajku ale nepustil.

Polské volby

Polské volby

Poláci zítra vyberou nové poslance a senátory. Poslední dny kampaně patřily hlavně mobilizaci voličů a získávání těch nerozhodnutých.

Elektrokola dopravním prostředkem úředníků

Elektrokola dopravním prostředkem úředníků

Místo služebních aut začínají úředníci používat elektrokola. Novinku testují radnice na severu Čech – třeba v Děčíně. Tady už po pár týdnech vědí, že pro velký zájem budou nakupovat další, a nejen pro úředníky.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD