48 minut

10. říjen 2019

Obsah dílu

Druhý den turecké ofenzivy v Sýrii — Druhý den turecké ofenzívy v Sýrii — Aktuální situace v regionu — Kurdové v Sýrii — Schůzka českých ústavních špiček — Udržitelnost důchodového systému — Zamítnutí francouzské kandidátky na eurokomisařku — Verdikt nad exředitelem Nemocnice Na Homolce — Mediální maraton ukrajinského prezidenta — Vyšetřování terorismu v Halle — Vývoj spotřebitelských cen — Čapkův památník ve Staré Huti — Nobelova cena za literaturu — Ukončení sporné spolupráce mezi firmou a univerzitou — Babí léto v Česku — Došetření případu nezveřejněných informací před volbami — Rozchod Prahy a Pekingu — Ohrožení bezpečnosti provozu, ne pokus o vraždu — Poslední rozloučení veřejnosti s Karlem Gottem — Epidemie infekční žloutenky na severu Čech — Případ žloutenky v Ostravě — Hepatitida a očkování — Průběh epidemií žloutenky v Česku — Nový soud s firmou Agrotec — Evropská žaloba Polska kvůli soudnímu řádu — Polsko před volbami — Chlapec s tetanem v domácí léčbě — Dopravní výchova školáků — Signal festival v Praze — Nález kolonie lahvenky na Šumavě — Paříž na plátnech Toulouse-Lautreca

Části dílu

00:35
Druhý den turecké ofenzivy v Sýrii
  Před těžkými boji na severu Sýrie utíkají podle zpráv z místa desetitisíce lidí. Turecká ofenziva proti Kurdům, které Ankara považuje za teroristy, pokračuje druhý den.
  01:20
  Druhý den turecké ofenzívy v Sýrii
   Ankara tvrdí, že její vojáci a spřátelené jednotky zabili víc než sto povstalců a obklíčili dvě kurdská města. Kurdové mluví o devíti mrtvých civilistech.
   04:15
   Aktuální situace v regionu
    Živé vstupy zpravodajů Václava Černohorského a Davida Miřejovského.
    08:07
    Kurdové v Sýrii
     Kurdů žije na severovýchodě Sýrie kolem dvou milionů. Jejich bojovníci s podporou Spojených států vytlačili bojovníky Islámského státu ze čtvrtiny syrského území, poslední oblast dobyli v březnu.
     08:58
     Schůzka českých ústavních špiček
      A situace na syrsko-turecké hranici byla tématem i dnešního jednání ústavních činitelů. Ti se dnes odpoledne sešli na Pražském hradě. A jako obvykle se pak k nim připojili i někteří další ministři.
      11:13
      Udržitelnost důchodového systému
       Financování a udržitelnost systému – témata zítřejšího jednání důchodové komise. Někteří opoziční poslanci už dřív kritizovali, že se na tuto oblast dostává až teď.
       13:44
       Zamítnutí francouzské kandidátky na eurokomisařku
        Europoslanci odmítli francouzskou kandidátku do Evropské komise Sylvii Goulardovou. Podle zástupců výborů pro jednotný trh a průmysl nedokázala vysvětlit své finanční aféry.
        14:08
        Verdikt nad exředitelem Nemocnice Na Homolce
         U soudu padl další nepravomocný trest pro bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Za korupci kolem zakázek na poradenské, právní a účetní služby dostal tentokrát osm a půl roku vězení.
         16:23
         Mediální maraton ukrajinského prezidenta
          Stažení ozbrojených separatistů z frontové linie v Donbasu je podle ukrajinského prezidenta podmínkou pro další jednání o budoucnosti regionu. Volodymyr Zelenskyj to řekl na osmihodinové tiskové konferenci.
          16:43
          Vyšetřování terorismu v Halle
           Rozhořčení i kritika policie zní z Německa po teroristickém útoku v Halle. Policie včera zadržela podezřelého 27letého muže. Podle vyšetřovatelů ho k činu vedl antisemitismus a nenávist k cizincům.
           18:55
           Vývoj spotřebitelských cen
            Spotřebitelské ceny rostly v září pomaleji než v srpnu. V porovnání s loňskem o 2,7 procenta. V srpnu to bylo 2,9 procenta. Čísla dnes zveřejnil Český statistický úřad.
            19:27
            Čapkův památník ve Staré Huti
             Památník Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku povede od ledna příštího roku spisovatel a publicista Zdeněk Vacek. O jeho jmenování rozhodli středočeští radní.
             19:54
             Nobelova cena za literaturu
              Nobelovu cenu za literaturu získali Olga Tokarczuková a Peter Handke. Letošní ocenění připadlo rakouskému spisovateli a dramatikovi, který je mimo jiné autorem hry Spílání publiku.
              21:00
              Ukončení sporné spolupráce mezi firmou a univerzitou
               Úvěrová firma Home Credit odstoupila od partnerství s Univerzitou Karlovou. Reagovala tak na kritiku z akademické obce.
               23:03
               Babí léto v Česku
                Živý vstup meteoroložky Taťány Míkové.
                25:33
                Došetření případu nezveřejněných informací před volbami
                 Pirátská strana zatím nemusí platit pokutu 55 tisíc korun. Sankci jí vyměřil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran – podle něj Piráti před sněmovními volbami v roce 2017 včas nezveřejnili informace o dárcích a financování kampaně.
                 26:02
                 Rozchod Prahy a Pekingu
                  Peking s okamžitou platností vypověděl sesterské partnerství s Prahou. Představitelé pražské koalice se podle čínské strany hrubě vměšovali do vnitřních záležitostí Číny.
                  28:21
                  Ohrožení bezpečnosti provozu, ne pokus o vraždu
                   Českému řidiči, který na začátku roku nebezpečně předjížděl s kamionem na německé straně hranic, odsouzení za vraždu nehrozí. Odmítl to soud.
                   28:47
                   Poslední rozloučení veřejnosti s Karlem Gottem
                    Živý vstup redaktorky Denisy Kotkové.
                    30:42
                    Epidemie infekční žloutenky na severu Čech
                     Na Turnovsku je epidemie žloutenky. Akutní forma nemoci zasáhla od začátku roku 69 lidí.
                     32:53
                     Případ žloutenky v Ostravě
                      Žloutenka typu A se objevila také v Ostravě. Onemocněla studentka Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Mladá žena, která přijela z Kazachstánu, je v péči lékařů a v karanténě.
                      34:02
                      Hepatitida a očkování
                       Lékaři rozlišují pět různých virových onemocnění, která způsobují nakažlivý zánět jater.
                       35:36
                       Průběh epidemií žloutenky v Česku
                        Od ledna do září eviduje Státní zdravotní ústav celkem 112 případů nákazy hepatitidou A. Průběh lokálních epidemií, které v minulosti v Česku propukly, byl podobný.
                        37:57
                        Nový soud s firmou Agrotec
                         Společnost Agrotec z holdingu Agrofert musí znovu k soudu. Státní zástupce uspěl s odvoláním proti osvobozujícímu rozsudku. Firma je obžalovaná v souvislosti se zakázkami České pošty.
                         39:18
                         Evropská žaloba Polska kvůli soudnímu řádu
                          Evropská komise zažalovala Polsko kvůli novému disciplinárnímu řádu soudců. O případných trestech má rozhodovat orgán jmenovaný novou soudcovskou radou, jejíž členy vybírají poslanci Sejmu.
                          40:01
                          Polsko před volbami
                           Reformu justice vytrvale kritizuje i polská opozice. Během vrcholící předvolební kampaně ji opakovaně označila za nedemokratickou.
                           41:35
                           Chlapec s tetanem v domácí léčbě
                            Po měsíci doma. Brněnská fakultní nemocnice propustila tříletého chlapce vyléčeného z tetanu. Nebyl očkovaný, byť je to povinné. Zřejmě se nakazil, když si strčil malou zrezavělou baterii do nosu.
                            41:52
                            Dopravní výchova školáků
                             Až polovina žáků základních škol propadá ve znalostech bezpečného chování na silnicích. Česká školní inspekce zjistila, že často neumějí vyhodnotit ty nejběžnější situace – třeba to, jak správně přejít.
                             43:55
                             Signal festival v Praze
                              Čtyři lasery svítící na Vltavu, deset trabantů, které odkazují k podzimu 1989, nebo videoprojekce na Tyršův dům. V Praze začal Signal festival. Nabídne osmnáct počinů českých i zahraničních umělců.
                              44:42
                              Nález kolonie lahvenky na Šumavě
                               Vzácný nález v Prášilském jezeře na Šumavě - jihočeští botanici tu objevili slizové kolonie lahvenky velké. Je to organismus, který v Česku zatím nikdo nikdy neviděl.
                               45:04
                               Paříž na plátnech Toulouse-Lautreca
                                V pařížském Grand Palais začala velkolepá výstava Henryho Toulouse-Lautreca. Šlechtic ze známého rodu se proslavil hlavně obrazy lidí z okraje společnosti.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                11. říjen 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                3. prosinec

                                Headlines — Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                                3. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                3. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                3. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                2. prosinec

                                Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlávního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                                2. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                2. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                2. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                                1. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                                30. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 11. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                29. listopad

                                Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                                29. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 11. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám