44 minut

6. říjen 2019

Obsah dílu

Zemřela Vlasta Chramostová — Vlasta Chramostová: 1926–2019 — Reakce na úmrtí Vlasty Chramostové — Miloš Zeman kritizoval P. Rychetského — Násilné protesty v Hongkongu — Jednání o jaderném programu KLDR — Jak porostou platy učitelů — Reforma zdravotnictví tématem polských voleb — Připomínka akce Nesmrtelný gulag — Podoba posledního rozloučení s Karlem Gottem — Příprava vojáků na misi v Mali — Návrat obyvatel z okolí vybuchlého domu v Lenoře — Chytré parkoviště v praxi — Role Lakmé ve Spalovači mrtvol — Vzpomínání v rodišti Vlasty Chramostové — Disidentská léta Vlasty Chramostové — Slavné role zesnulé herečky — Návrat Vlasty Chramostové na divadelní prkna — Programové změny v souvistlosti s úmrtím V. Chramostové — Rozhovor s Vlastou Chramostovou — Žaloba na Donalda Trumpa — Drahé bydlení v Česku — Předčasné volby v Kosovu — 75 let od bojů na Dukle

Části dílu

00:39
Zemřela Vlasta Chramostová
  Zemřela Vlasta Chramostová. Herečka a jedna z prvních signatářek Charty 77. Kvůli svému působení v disentu nesměla po srpnové okupaci hrát. Na jeviště Národního divadla se vrátila až po revoluci.
  02:03
  Vlasta Chramostová: 1926–2019
   Poslední domovskou scénou Vlasty Chramostové bylo Národní divadlo – a tam se taky odehraje poslední rozloučení.
   06:13
   Reakce na úmrtí Vlasty Chramostové
    K úmrtí Vlasty Chramostové se dnes vyjadřovala řada umělců i politiků.
    08:51
    Miloš Zeman kritizoval P. Rychetského
     Prezident ostře kritizoval předsedu Ústavního soudu za slova, že by si zesnulá herečka Vlasta Chramostová zasloužila pohřeb se státními poctami.
     09:30
     Násilné protesty v Hongkongu
      Demonstrace, které přerostly v násilí a potyčky s policií. Hongkong zažil další neděli ve znamení protivládních protestů. Desítky tisíc lidí vyšly do ulic kvůli zákonu o stavu nouze.
      11:36
      Jednání o jaderném programu KLDR
       Další pokus o přelom v jednáních o severokorejském jádru. Sobotní schůzku ve Švédsku mají američtí diplomaté za úspěšnou, Pchjongjang ji ale přerušil předčasně s tím, že od Washingtonu čekal víc.
       11:56
       Jak porostou platy učitelů
        Ministerstvo školství navrhuje odborům, aby dohoda o platech obsahovala i řešení pro rok 2021. Od ledna mají učitelé – podle resortu – navíc dostat paušálně 2700 korun. Další peníze mají jít do odměn.
        15:12
        Reforma zdravotnictví tématem polských voleb
         Poláci budou za týden volit parlament. Průzkumy předpovídají jasné vítězství vládnoucí straně Právo a spravedlnost, v Sejmu má šanci obhájit většinu. S odstupem druhá podle odhadů skončí opoziční Občanská koalice, jako třetí svaz levicových stran.
         17:28
         Připomínka akce Nesmrtelný gulag
          Představitelé ruské opozice chtěli dnes v Moskvě uspořádat vzpomínkovou akci Nesmrtelný gulag a připomenout si oběti politických represí. Úřady ale akci zakázaly. Před sídlem někdejší tajné policie KGB proto s portréty obětí přišli jednotlivci.
          18:09
          Podoba posledního rozloučení s Karlem Gottem
           Chystá se rozloučení s Karlem Gottem. Uskuteční se v pátek a v sobotu, pohřeb bude provázený státními poctami. Organizátoři i policie očekávají, že zájem zpěvákových příznivců bude velký.
           21:41
           Příprava vojáků na misi v Mali
            Čeští vojáci ukončili půlroční přípravu na zahraniční operaci v africkém Mali. Ta probíhala i s ohledem na zhoršující se bezpečnostní situaci v této zemi.
            23:50
            Návrat obyvatel z okolí vybuchlého domu v Lenoře
             Do svých bytů se mohou vrátit první obyvatelé budov v Lenoře, které ve čtvrtek poškodila exploze sousedního domu.
             24:28
             Chytré parkoviště v praxi
              Parkoviště, které řidiče samo navede na nejvhodnější volné místo. Kamery, které varují před možnými zloději.
              26:30
              Role Lakmé ve Spalovači mrtvol
               Jednou z nejvýraznějších rolí v kariéře pro ni byla Kopfrkinglova manželka Lakmé ve Spalovači mrtvol.
               27:23
               Vzpomínání v rodišti Vlasty Chramostové
                Vstup Barbory Blažkové z Brna.
                28:44
                Disidentská léta Vlasty Chramostové
                 Nejtěžším obdobím pro Vlastu Chramostovou bylo to disidentské, zároveň s odstupem času sama řekla, že právě v těch letech nejvíc souzněla sama se sebou.
                 31:52
                 Slavné role zesnulé herečky
                  Před nedobrovolnou a dlouhou pauzou ztvárnila Vlasta Chramostová desítky rolí ve filmu i na jevišti.
                  33:17
                  Návrat Vlasty Chramostové na divadelní prkna
                   Vlasta Chramostová o sobě říkala, že prožila tři životy. Herecký, disidentský a život návratů. Tuto část její životní pouti odstartovala Sametová revoluce.
                   36:19
                   Programové změny v souvistlosti s úmrtím V. Chramostové
                    Památku Vlasty Chramostové uctí Česká televize programovými změnami. Dnes od osmi jejím portrétem z cyklu GEN. Na něj naváže film PF 77 – příběh o cti, morálce a lidské důstojnosti.
                    37:03
                    Rozhovor s Vlastou Chramostovou
                     Na 17. 11. připadají narozeniny herečky. Vloni byly 92. A ten den jsme s ní natáčeli jeden z posledních rozhovorů.
                     38:13
                     Žaloba na Donalda Trumpa
                      38:36
                      Drahé bydlení v Česku
                       Drahé bydlení v Česku – ceny oproti evropskému průměru v tuzemsku rostou víc než dvojnásobným tempem. Zatímco Unie hlásí meziroční navyšování o čtyři procenta, u nás je to přes devět procent.
                       41:04
                       Předčasné volby v Kosovu
                        41:52
                        75 let od bojů na Dukle
                         Sovětská ofenziva začala už v září 1944 s cílem podpořit protifašistické povstání. Do takzvané karpatsko-dukelské operace se zapojili i českoslovenští vojáci na východní frontě.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         7. říjen 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         8. červen

                         Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

                         8. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         8. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         8. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         7. červen

                         Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                         7. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         7. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         7. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         6. červen

                         Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                         6. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         6. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         6. 6. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám