Události

6. říjen 2019

44 minut

6. říjen 2019

Obsah dílu

Zemřela Vlasta Chramostová — Vlasta Chramostová: 1926–2019 — Reakce na úmrtí Vlasty Chramostové — Miloš Zeman kritizoval P. Rychetského — Násilné protesty v Hongkongu — Jednání o jaderném programu KLDR — Jak porostou platy učitelů — Reforma zdravotnictví tématem polských voleb — Připomínka akce Nesmrtelný gulag — Podoba posledního rozloučení s Karlem Gottem — Příprava vojáků na misi v Mali — Návrat obyvatel z okolí vybuchlého domu v Lenoře — Chytré parkoviště v praxi — Role Lakmé ve Spalovači mrtvol — Vzpomínání v rodišti Vlasty Chramostové — Disidentská léta Vlasty Chramostové — Slavné role zesnulé herečky — Návrat Vlasty Chramostové na divadelní prkna — Programové změny v souvistlosti s úmrtím V. Chramostové — Rozhovor s Vlastou Chramostovou — Žaloba na Donalda Trumpa — Drahé bydlení v Česku — Předčasné volby v Kosovu — 75 let od bojů na Dukle

Části dílu

00:39
Zemřela Vlasta Chramostová
  Zemřela Vlasta Chramostová. Herečka a jedna z prvních signatářek Charty 77. Kvůli svému působení v disentu nesměla po srpnové okupaci hrát. Na jeviště Národního divadla se vrátila až po revoluci.
  02:03
  Vlasta Chramostová: 1926–2019
   Poslední domovskou scénou Vlasty Chramostové bylo Národní divadlo – a tam se taky odehraje poslední rozloučení.
   06:13
   Reakce na úmrtí Vlasty Chramostové
    K úmrtí Vlasty Chramostové se dnes vyjadřovala řada umělců i politiků.
    08:51
    Miloš Zeman kritizoval P. Rychetského
     Prezident ostře kritizoval předsedu Ústavního soudu za slova, že by si zesnulá herečka Vlasta Chramostová zasloužila pohřeb se státními poctami.
     09:30
     Násilné protesty v Hongkongu
      Demonstrace, které přerostly v násilí a potyčky s policií. Hongkong zažil další neděli ve znamení protivládních protestů. Desítky tisíc lidí vyšly do ulic kvůli zákonu o stavu nouze.
      11:36
      Jednání o jaderném programu KLDR
       Další pokus o přelom v jednáních o severokorejském jádru. Sobotní schůzku ve Švédsku mají američtí diplomaté za úspěšnou, Pchjongjang ji ale přerušil předčasně s tím, že od Washingtonu čekal víc.
       11:56
       Jak porostou platy učitelů
        Ministerstvo školství navrhuje odborům, aby dohoda o platech obsahovala i řešení pro rok 2021. Od ledna mají učitelé – podle resortu – navíc dostat paušálně 2700 korun. Další peníze mají jít do odměn.
        15:12
        Reforma zdravotnictví tématem polských voleb
         Poláci budou za týden volit parlament. Průzkumy předpovídají jasné vítězství vládnoucí straně Právo a spravedlnost, v Sejmu má šanci obhájit většinu. S odstupem druhá podle odhadů skončí opoziční Občanská koalice, jako třetí svaz levicových stran.
         17:28
         Připomínka akce Nesmrtelný gulag
          Představitelé ruské opozice chtěli dnes v Moskvě uspořádat vzpomínkovou akci Nesmrtelný gulag a připomenout si oběti politických represí. Úřady ale akci zakázaly. Před sídlem někdejší tajné policie KGB proto s portréty obětí přišli jednotlivci.
          18:09
          Podoba posledního rozloučení s Karlem Gottem
           Chystá se rozloučení s Karlem Gottem. Uskuteční se v pátek a v sobotu, pohřeb bude provázený státními poctami. Organizátoři i policie očekávají, že zájem zpěvákových příznivců bude velký.
           21:41
           Příprava vojáků na misi v Mali
            Čeští vojáci ukončili půlroční přípravu na zahraniční operaci v africkém Mali. Ta probíhala i s ohledem na zhoršující se bezpečnostní situaci v této zemi.
            23:50
            Návrat obyvatel z okolí vybuchlého domu v Lenoře
             Do svých bytů se mohou vrátit první obyvatelé budov v Lenoře, které ve čtvrtek poškodila exploze sousedního domu.
             24:28
             Chytré parkoviště v praxi
              Parkoviště, které řidiče samo navede na nejvhodnější volné místo. Kamery, které varují před možnými zloději.
              26:30
              Role Lakmé ve Spalovači mrtvol
               Jednou z nejvýraznějších rolí v kariéře pro ni byla Kopfrkinglova manželka Lakmé ve Spalovači mrtvol.
               27:23
               Vzpomínání v rodišti Vlasty Chramostové
                Vstup Barbory Blažkové z Brna.
                28:44
                Disidentská léta Vlasty Chramostové
                 Nejtěžším obdobím pro Vlastu Chramostovou bylo to disidentské, zároveň s odstupem času sama řekla, že právě v těch letech nejvíc souzněla sama se sebou.
                 31:52
                 Slavné role zesnulé herečky
                  Před nedobrovolnou a dlouhou pauzou ztvárnila Vlasta Chramostová desítky rolí ve filmu i na jevišti.
                  33:17
                  Návrat Vlasty Chramostové na divadelní prkna
                   Vlasta Chramostová o sobě říkala, že prožila tři životy. Herecký, disidentský a život návratů. Tuto část její životní pouti odstartovala Sametová revoluce.
                   36:19
                   Programové změny v souvistlosti s úmrtím V. Chramostové
                    Památku Vlasty Chramostové uctí Česká televize programovými změnami. Dnes od osmi jejím portrétem z cyklu GEN. Na něj naváže film PF 77 – příběh o cti, morálce a lidské důstojnosti.
                    37:03
                    Rozhovor s Vlastou Chramostovou
                     Na 17. 11. připadají narozeniny herečky. Vloni byly 92. A ten den jsme s ní natáčeli jeden z posledních rozhovorů.
                     38:13
                     Žaloba na Donalda Trumpa
                      38:36
                      Drahé bydlení v Česku
                       Drahé bydlení v Česku – ceny oproti evropskému průměru v tuzemsku rostou víc než dvojnásobným tempem. Zatímco Unie hlásí meziroční navyšování o čtyři procenta, u nás je to přes devět procent.
                       41:04
                       Předčasné volby v Kosovu
                        41:52
                        75 let od bojů na Dukle
                         Sovětská ofenziva začala už v září 1944 s cílem podpořit protifašistické povstání. Do takzvané karpatsko-dukelské operace se zapojili i českoslovenští vojáci na východní frontě.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         7. říjen 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         20. květen

                         Headlines — Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                         Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         20. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         19. květen

                         Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                         Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         19. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         18. květen

                         Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                         Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         18. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám