44 minut

28. září 2019

Obsah dílu

Den české státnosti — Den české státnosti — Svatováclavské slavnosti — Svatováclavské slavnosti — Svatováclavské slavnosti — Volby v Rakousku se blíží — Posuzování ústavní žaloby na Donalda Trumpa — Pochody Kroky pro demokracii — Problematická smlouva libereckého dopravního podniku — Výročí hromadné emigrace z NDR — Kiska předsedou nové strany — Kontroverzní polská reforma školství — Práce na replice kostela v Gutech — Noc sokoloven — Ustavující sněm hnutí Trikolóra — Registr zvláště ohrožených pomůže při evakuacích — Pád zdi v České Lípě — Prověření boeingů — Nová receptura betonu na dálnicích — Jak Praha podporuje filmaře — Praha ve filmech — Česká města ve filmech — Pavel Budinský dál povede legionáře — Dobročinných závětí v Česku přibývá — Prezidentské volby v Afghánistánu — Otevření opraveného zámku v Drážďanech — Záchrana želv ve Středozemním moři

Části dílu

00:35
Den české státnosti
  Česko dnes slavilo Den české státnosti. Tím je od roku 2000 28. září - den smrti svatého Václava.
  01:16
  Den české státnosti
   Smrt sv. Václava si lidé připomněli tradičně na Národní svatováclavské pouti. Ta se ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí konala letos už po sedmnácté.
   04:42
   Svatováclavské slavnosti
    Českého patrona svatého Václava si dnes připomínají lidé na mnoha místech naší republiky. Města a obce pořádají nejrůznější akce - pochody, koncerty, bohoslužby a hlavně slavnosti spojené s ochutnávkami vína.
    05:13
    Svatováclavské slavnosti
     U příležitosti svatováclavských oslav měly dnes den otevřených dveří některé státní instituce a ministerstva. Například resort obrany nebo zdravotnictví.
     06:33
     Svatováclavské slavnosti
      Slavnosti svatého Václava vrcholí právě teď v pražské katedrále svatého Víta. Kněz Michael Slavík tam slouží mši za českého patrona.
      07:06
      Volby v Rakousku se blíží
       Rakousko zítra rozhodne o novém složení dolní komory parlamentu. Podle průzkumů jsou jasným favoritem lidovci bývalého kancléře Sebastiana Kurze - mohli by získat 34 procent.
       09:57
       Posuzování ústavní žaloby na Donalda Trumpa
        Americký ministr zahraničí Mike Pompeo musí vydat dokumenty týkající se kontaktů administrativy prezidenta Trumpa s Ukrajinou - do týdne je po něm chtějí předsedové tří výborů Sněmovny reprezentantů.
        10:22
        Pochody Kroky pro demokracii
         Přes 130 pochodů, výšlapů nebo výletů se dnes konalo po Česku v rámci akce Kroky pro demokracii. Konala se pod záštitou spolku Milion chvilek.
         11:51
         Problematická smlouva libereckého dopravního podniku
          Povinně tankovat ve vedlejším městě a ještě nemít žádnou možnost změnit dodavatele - v takové situaci je liberecký dopravní podnik.
          14:07
          Výročí hromadné emigrace z NDR
           Před 30 lety, v létě a na podzim roku 1989, se tisícům občanů NDR podařilo vycestovat přes Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze za svobodou.
           16:20
           Kiska předsedou nové strany
            Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska se stal předsedou nové politické strany Za ľudí. Jednomyslně o tom rozhodl její ustavující sněm.
            16:37
            Kontroverzní polská reforma školství
             Přeplněné chodby, nedostatek učeben, hodiny i pozdě odpoledne. Polské střední školy letos musely přijmout výrazně víc studentů do prvního ročníku - kvůli vládní reformě, která změnila trojstupňový systém vzdělávání na dvoustupňový.
             18:49
             Práce na replice kostela v Gutech
              Jakub Hurník, jeden ze tří mladíků odsouzených za podpálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech podal ústavní stížnost. V případu figuroval jako řidič, který žháře na místo dovezl.
              20:34
              Noc sokoloven
               Živý vstup redaktora Radovana Daňka z Noci sokoloven v Moravských Budějovicích
               22:39
               Ustavující sněm hnutí Trikolóra
                Václav Klaus mladší se stal oficiálně předsedou hnutí Trikolóra. Téměř absolutní většinou hlasů ho zvolili delegáti ustavujícího sněmu v Brně.
                23:18
                Registr zvláště ohrožených pomůže při evakuacích
                 Pacienti doma na přístrojích, špatně pohybliví nebo neslyšící - se hlásí do nového hasičského registru. Pomoci by měl hlavně při živelných katastrofách.
                 25:08
                 Pád zdi v České Lípě
                  V historické části České Lípy spadla zeď domu v rekonstrukci. Sutiny v Jiráskově ulici zasypaly zaparkované auto, nikdo není zraněný.
                  25:46
                  Prověření boeingů
                   26:07
                   Nová receptura betonu na dálnicích
                    Není beton jako beton. Silničáři od příští stavební sezony změní recepturu, kterou používají při stavbách dálnic.
                    28:34
                    Jak Praha podporuje filmaře
                     Praha platí filmařům za to, že ve filmech vypadá jako... Praha.
                     31:17
                     Praha ve filmech
                      Ve čtvrtém dílu Mission Impossible byla Praha Moskvou. Hned první díl filmové série ale děj zasazuje do české metropole.
                      32:39
                      Česká města ve filmech
                       Filmaři do Česka míří často, v minulosti tady vznikaly snímky všech možných žánrů. Často ale česká města nehrála sebe sama ale úplně jiná města nebo místa.
                       35:17
                       Pavel Budinský dál povede legionáře
                        Předsedou Československé obce legionářské (ČsOL) se stal Pavel Budinský, který obhájil svůj mandát. Rozhodli o tom členové na pravidelném sněmu. Akce na pražském Vítkově se v sobotu zúčastnil mimo jiných i místopředseda sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti).
                        35:58
                        Dobročinných závětí v Česku přibývá
                         V Česku v posledních letech přibývá lidí, kteří sepisují své poslední vůle. Přesto jde oproti zahraničí spíš o výjimečný krok. Zlepšit to chtějí organizace v rámci Měsíce dobročinných závětí.
                         38:12
                         Prezidentské volby v Afghánistánu
                          Afghánci po dvou odkladech volili nového prezidenta – za přísných bezpečnostních opatření. Ve službě bylo 72 tisíc policistů a vojáků.
                          38:29
                          Otevření opraveného zámku v Drážďanech
                           Velký okamžik pro Drážďany. Veřejnosti se otevírají zrekonstruované prostory zámku bývalých saských vládců. Reprezentační místnosti, které patřily k nejkrásnějším v Evropě, zničilo spojenecké bombardování na konci druhé světové války.
                           40:50
                           Záchrana želv ve Středozemním moři
                            Odhadem přes 130 tisíc želv se ve Středozemním moři zaplete do rybářských sítí. Zhruba třetina se v nich udusí. Tato zvířata jsou přitom zásadní pro tamní ekosystém.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            29. září 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            18. srpen

                            Headlines — Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci — Pomoc s platbami za bydlení — Růst spotřebitelských cen v červenci — Ničivé útoky v Charkově — Návrat k vyučování uprostřed války — Spolupráce v obraně — Ochrana národních parků před požáry — Miloš Zeman v ÚVN — Okolnosti domovní prohlídky — Snížení DPH z plynu v Německu — Stopy Járy Cimrmana — Spory o ministra vnitra — Vývoj počtu nakažených — Přistání paraglidistů na stromech — Pošťáci na kolech — Vyschlé studny i potoky — Sucho a horko v Česku — Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu — Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Pieta v Hodoníně — Perný rok pro vinaře — Oběti bouře na Korsice — Změny ve fungování Správy železnic — Nová léčba pro pacienty s leukémii — Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín — Skandál finské premiérky — Čínské zájmy na Blízkém východě — Věstonická Venuše k vidění v Brně — Speciální prázdninový kemp — Polární záře nad Českem

                            18. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            18. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            18. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. srpen

                            Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                            17. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            17. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            16. srpen

                            Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                            16. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            16. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám