Nahrávám video

7. září 2019

Obsah dílu

Plány na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany — Postupný útlum těžby uhlí — Růst průmyslové výroby — Výměna vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou — Vliv výměny zajatců na rusko-ukrajinské vztahy — Platy státních zaměstnanců — Tanker u Sýrie — Uzavírka tunelu Valík — Odměny pro speciální síly armády — Nekončící protesty v Hongkongu — Humanitární pomoc pro Bahamy — Zájem o učňovské obory — 155 let klavírů Petrof — Muklovská pouť na Svatém Hostýně — Právo vlastnit zbraň v ústavním pořadku? — Biometrická identifikace na stadionech — Tvrdý dopad indické sondy — Obviněný řidič kamionu z Uhříněvsi — Komunální odpad a jeho zpracování v Česku — Peníze na provoz pošt — Budoucnost České pošty — Čistý zisk České pošty — Modernizace poštovních poboček — Protesty tzv. žlutých vest — Zatčení Češi v Kosovu — Udílení cen soutěže festivalu v Benátkách — Vinobraní na jižní Moravě — Lubomír Zaorálek ke kauze kolem sochy maršála Koněva — Naděje pro pacienty s poškozenými ledvinami

Části dílu

00:34
Plány na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany
  Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček představil v Lánech prezidentu Miloši Zemanovi plán na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Kladný posudek vlivu na životní prostředí nových bloků vydalo ministerstvo životního prostředí minulý týden.
  01:19
  Postupný útlum těžby uhlí
   Výstavbu nových jaderných bloků podpořil prezidentův expertní tým. Na schůzce její účastníci řešili taky útlum těžby uhlí. I když existuje plán, jak ho nahradit jádrem nebo alternativními zdroji, termín, do kdy by se tak mělo stát, zatím není jasný.
   04:33
   Růst průmyslové výroby
    Český průmysl rostl. Po propadu se v červenci meziročně mírně zvedl, a to o jednu desetinu procenta. Jde o data, do kterých se nezapočítává počet pracovních dnů.
    05:39
    Výměna vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou
     Rusko a Ukrajina si vyměnily 70 vězňů. Po 35 lidech na obou stranách zamířilo ve stejnou chvíli na letiště v Moskvě a v Kyjevě. Historická dohoda, na kterou se měsíce čekalo, by podle obou zemí mohla vést ke zlepšení jejich vztahů.
     08:06
     Vliv výměny zajatců na rusko-ukrajinské vztahy
      Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
      09:47
      Platy státních zaměstnanců
       V příštím roce má jít na platy státních zaměstnanců o 15 miliard víc než letos. Celkem rekordních 225 miliard korun. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu, který vládě poslalo ministerstvo financí.
       11:14
       Tanker u Sýrie
        Satelitní snímky íránského ropného tankeru Adrian Darya ukázaly, že se plavidlo nachází u pobřeží Sýrie. Loď v červenci zadrželo britské námořnictvo u Gibraltaru kvůli podezření z porušení sankcí Evropské unie vůči Sýrii.
        11:35
        Uzavírka tunelu Valík
         Živý vstup redaktorky Barbory Němcové.
         13:04
         Odměny pro speciální síly armády
          Příslušníci speciálních sil mají dostat víc peněz. Podle návrhu nařízení vlády by se jim měl zvýšit stabilizační příspěvek – ten má motivovat vojáky, aby neodcházeli do civilu.
          13:30
          Nekončící protesty v Hongkongu
           Ne jeden, ale pět požadavků. Tak zní heslo protestujících v Hongkongu. Stažení extradičního zákona atmosféru nezklidnilo. Na dnešek svolali další blokádu letiště. Policie jí zabránila.
           15:42
           Humanitární pomoc pro Bahamy
            Tisíce lidí se snaží dostat z bahamského ostrova Great Abaco nejvíc zasaženého hurikánem Dorien. Lodní i letecký most ale vázne, stejně tak jako z turisticky oblíbeného Grand Bahama.
            16:42
            Zájem o učňovské obory
             Velmi zvolna, ale přece jen se v posledních letech zvyšuje zájem o učňovské obory. Za poslední tři školní roky počet učňů vzrostl o víc než čtyři sta.
             18:54
             155 let klavírů Petrof
              Největší výrobce pian v Evropě, rodinná firma Petrof, slaví 155 let od svého založení. Firma, která v době krize uhájila výrobu nástrojů, zvala návštěvníky přímo do továrny.
              21:58
              Muklovská pouť na Svatém Hostýně
               Bývalí političtí vězňové se dnes sešli na poutním místě Svatý Hostýn na Kroměřížsku. Už po 27. si během tradiční muklovské pouti připomněli smrt i mučení svých přátel v komunistických žalářích.
               23:21
               Právo vlastnit zbraň v ústavním pořadku?
                Obrana života se zbraní jako součást ústavního pořádku – konkrétně Listiny základních práv a svobod. Návrh připravila část senátorů. Jde podle nich o symbolickou změnu, která by mohla zabránit přijetí evropské zbraňové směrnice.
                25:34
                Biometrická identifikace na stadionech
                 Expertní komise ministerstva vnitra bude řešit, jestli a jak mají fotbalové kluby moci používat biometrickou identifikaci lidí, například podle tváře. Měla by sloužit k tomu, aby se na stadiony nedostali problémoví fanoušci.
                 26:21
                 Tvrdý dopad indické sondy
                  Neúspěšně skončilo s největší pravděpodobností přistání indické sondy Čandrajan 2 na povrchu Měsíce. Přistávací modul krátce před plánovaným časem dosednutí začal klesat příliš rychle a přibližně dva kilometry nad povrchem se spojení přerušilo.
                  26:44
                  Obviněný řidič kamionu z Uhříněvsi
                   Policie obvnilia z obecného ohrožení řidiče, do jehož kamionu v pátek na přejezdu v Uhříněvsi narazil vlak. 68letý cizinec s ním stál mezi sklopenými závorami déle než dvě minuty před nehodou.
                   27:12
                   Komunální odpad a jeho zpracování v Česku
                    V pořadí třetí země s nejmenším množstvím komunálního odpadu na člověka v Evropské unii. To je Česko podle posledních dat Eurostatu. Zatímco dvě třetiny států ale produkci odpadu snižují, v tuzemsku je to rok od roku naopak.
                    29:49
                    Peníze na provoz pošt
                     Česká pošta dostane od státu víc peněz za služby, které pro něj zajišťuje. V platnost vstoupila novela zákona, která příspěvek státu až ztrojnásobuje.
                     30:32
                     Budoucnost České pošty
                      Služby pro stát jsou podle vedení pošty významnou složkou práce podniku – například listovní zásilky ale klesají každý rok v průměru o deset procent. Podnik tak do budoucna čeká optimalizace.
                      32:33
                      Čistý zisk České pošty
                       Minulý rok Česká pošta poprvé skončila v červených číslech. Už v předchozích letech si ale čísla vylepšovala prodejem majetku. Za ztrátami podle ministerstva vnitra i vedení pošty stály právě nedostatečné platby, které si objednával stát.
                       33:29
                       Modernizace poštovních poboček
                        V rámci chystané restrukturalizace teď její pobočky čekají především technologické proměny – například zavádění samoobslužných kiosků. Jeden z prvních by mohl být právě tady, na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze.
                        35:51
                        Protesty tzv. žlutých vest
                         Ve Francii vyšly znovu do ulic tzv. žluté vesty aby protestovaly proti ekonomické politice prezidenta Macrona. Manifestovalo se v Montpellieru, Bordeaux, Lille a dalších francouzských městech.
                         36:27
                         Zatčení Češi v Kosovu
                          Osm Čechů zatkla kosovská policie včera v Prištině. Podle ní chystali politickou provokaci během dnešního kvalifikačního zápasu fotbalových reprezentací.
                          36:48
                          Udílení cen soutěže festivalu v Benátkách
                           Živý vstup redaktora martina Rachmanna.
                           39:40
                           Vinobraní na jižní Moravě
                            Sběr hroznů a ochutnávky prvního burčáku na jihu Moravy naplno odstartovaly. Podle vinařů bude letošní úroda průměrná. Počasí ale bylo pro kvalitu hroznů příznivější než loni.
                            40:23
                            Lubomír Zaorálek ke kauze kolem sochy maršála Koněva
                             40:50
                             Naděje pro pacienty s poškozenými ledvinami
                              Na začátku byla česká rodina s neznámým dědičným onemocněním, které vede k selhávání ledvin. Dnes lékaři vědí o stovkách rodin s podobným problémem z celého světa a Česko může být klíčové pro jejich léčbu.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              8. září 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              5. říjen

                              Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                              5. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              5. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              5. 10. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              4. říjen

                              Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                              4. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              4. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              4. 10. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              3. říjen

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                              3. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              3. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              3. 10. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám