45 minut

7. září 2019

Obsah dílu

Plány na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany — Postupný útlum těžby uhlí — Růst průmyslové výroby — Výměna vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou — Vliv výměny zajatců na rusko-ukrajinské vztahy — Platy státních zaměstnanců — Tanker u Sýrie — Uzavírka tunelu Valík — Odměny pro speciální síly armády — Nekončící protesty v Hongkongu — Humanitární pomoc pro Bahamy — Zájem o učňovské obory — 155 let klavírů Petrof — Muklovská pouť na Svatém Hostýně — Právo vlastnit zbraň v ústavním pořadku? — Biometrická identifikace na stadionech — Tvrdý dopad indické sondy — Obviněný řidič kamionu z Uhříněvsi — Komunální odpad a jeho zpracování v Česku — Peníze na provoz pošt — Budoucnost České pošty — Čistý zisk České pošty — Modernizace poštovních poboček — Protesty tzv. žlutých vest — Zatčení Češi v Kosovu — Udílení cen soutěže festivalu v Benátkách — Vinobraní na jižní Moravě — Lubomír Zaorálek ke kauze kolem sochy maršála Koněva — Naděje pro pacienty s poškozenými ledvinami

Části dílu

00:34
Plány na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany
  Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček představil v Lánech prezidentu Miloši Zemanovi plán na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Kladný posudek vlivu na životní prostředí nových bloků vydalo ministerstvo životního prostředí minulý týden.
  01:19
  Postupný útlum těžby uhlí
   Výstavbu nových jaderných bloků podpořil prezidentův expertní tým. Na schůzce její účastníci řešili taky útlum těžby uhlí. I když existuje plán, jak ho nahradit jádrem nebo alternativními zdroji, termín, do kdy by se tak mělo stát, zatím není jasný.
   04:33
   Růst průmyslové výroby
    Český průmysl rostl. Po propadu se v červenci meziročně mírně zvedl, a to o jednu desetinu procenta. Jde o data, do kterých se nezapočítává počet pracovních dnů.
    05:39
    Výměna vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou
     Rusko a Ukrajina si vyměnily 70 vězňů. Po 35 lidech na obou stranách zamířilo ve stejnou chvíli na letiště v Moskvě a v Kyjevě. Historická dohoda, na kterou se měsíce čekalo, by podle obou zemí mohla vést ke zlepšení jejich vztahů.
     08:06
     Vliv výměny zajatců na rusko-ukrajinské vztahy
      Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
      09:47
      Platy státních zaměstnanců
       V příštím roce má jít na platy státních zaměstnanců o 15 miliard víc než letos. Celkem rekordních 225 miliard korun. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu, který vládě poslalo ministerstvo financí.
       11:14
       Tanker u Sýrie
        Satelitní snímky íránského ropného tankeru Adrian Darya ukázaly, že se plavidlo nachází u pobřeží Sýrie. Loď v červenci zadrželo britské námořnictvo u Gibraltaru kvůli podezření z porušení sankcí Evropské unie vůči Sýrii.
        11:35
        Uzavírka tunelu Valík
         Živý vstup redaktorky Barbory Němcové.
         13:04
         Odměny pro speciální síly armády
          Příslušníci speciálních sil mají dostat víc peněz. Podle návrhu nařízení vlády by se jim měl zvýšit stabilizační příspěvek – ten má motivovat vojáky, aby neodcházeli do civilu.
          13:30
          Nekončící protesty v Hongkongu
           Ne jeden, ale pět požadavků. Tak zní heslo protestujících v Hongkongu. Stažení extradičního zákona atmosféru nezklidnilo. Na dnešek svolali další blokádu letiště. Policie jí zabránila.
           15:42
           Humanitární pomoc pro Bahamy
            Tisíce lidí se snaží dostat z bahamského ostrova Great Abaco nejvíc zasaženého hurikánem Dorien. Lodní i letecký most ale vázne, stejně tak jako z turisticky oblíbeného Grand Bahama.
            16:42
            Zájem o učňovské obory
             Velmi zvolna, ale přece jen se v posledních letech zvyšuje zájem o učňovské obory. Za poslední tři školní roky počet učňů vzrostl o víc než čtyři sta.
             18:54
             155 let klavírů Petrof
              Největší výrobce pian v Evropě, rodinná firma Petrof, slaví 155 let od svého založení. Firma, která v době krize uhájila výrobu nástrojů, zvala návštěvníky přímo do továrny.
              21:58
              Muklovská pouť na Svatém Hostýně
               Bývalí političtí vězňové se dnes sešli na poutním místě Svatý Hostýn na Kroměřížsku. Už po 27. si během tradiční muklovské pouti připomněli smrt i mučení svých přátel v komunistických žalářích.
               23:21
               Právo vlastnit zbraň v ústavním pořadku?
                Obrana života se zbraní jako součást ústavního pořádku – konkrétně Listiny základních práv a svobod. Návrh připravila část senátorů. Jde podle nich o symbolickou změnu, která by mohla zabránit přijetí evropské zbraňové směrnice.
                25:34
                Biometrická identifikace na stadionech
                 Expertní komise ministerstva vnitra bude řešit, jestli a jak mají fotbalové kluby moci používat biometrickou identifikaci lidí, například podle tváře. Měla by sloužit k tomu, aby se na stadiony nedostali problémoví fanoušci.
                 26:21
                 Tvrdý dopad indické sondy
                  Neúspěšně skončilo s největší pravděpodobností přistání indické sondy Čandrajan 2 na povrchu Měsíce. Přistávací modul krátce před plánovaným časem dosednutí začal klesat příliš rychle a přibližně dva kilometry nad povrchem se spojení přerušilo.
                  26:44
                  Obviněný řidič kamionu z Uhříněvsi
                   Policie obvnilia z obecného ohrožení řidiče, do jehož kamionu v pátek na přejezdu v Uhříněvsi narazil vlak. 68letý cizinec s ním stál mezi sklopenými závorami déle než dvě minuty před nehodou.
                   27:12
                   Komunální odpad a jeho zpracování v Česku
                    V pořadí třetí země s nejmenším množstvím komunálního odpadu na člověka v Evropské unii. To je Česko podle posledních dat Eurostatu. Zatímco dvě třetiny států ale produkci odpadu snižují, v tuzemsku je to rok od roku naopak.
                    29:49
                    Peníze na provoz pošt
                     Česká pošta dostane od státu víc peněz za služby, které pro něj zajišťuje. V platnost vstoupila novela zákona, která příspěvek státu až ztrojnásobuje.
                     30:32
                     Budoucnost České pošty
                      Služby pro stát jsou podle vedení pošty významnou složkou práce podniku – například listovní zásilky ale klesají každý rok v průměru o deset procent. Podnik tak do budoucna čeká optimalizace.
                      32:33
                      Čistý zisk České pošty
                       Minulý rok Česká pošta poprvé skončila v červených číslech. Už v předchozích letech si ale čísla vylepšovala prodejem majetku. Za ztrátami podle ministerstva vnitra i vedení pošty stály právě nedostatečné platby, které si objednával stát.
                       33:29
                       Modernizace poštovních poboček
                        V rámci chystané restrukturalizace teď její pobočky čekají především technologické proměny – například zavádění samoobslužných kiosků. Jeden z prvních by mohl být právě tady, na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze.
                        35:51
                        Protesty tzv. žlutých vest
                         Ve Francii vyšly znovu do ulic tzv. žluté vesty aby protestovaly proti ekonomické politice prezidenta Macrona. Manifestovalo se v Montpellieru, Bordeaux, Lille a dalších francouzských městech.
                         36:27
                         Zatčení Češi v Kosovu
                          Osm Čechů zatkla kosovská policie včera v Prištině. Podle ní chystali politickou provokaci během dnešního kvalifikačního zápasu fotbalových reprezentací.
                          36:48
                          Udílení cen soutěže festivalu v Benátkách
                           Živý vstup redaktora martina Rachmanna.
                           39:40
                           Vinobraní na jižní Moravě
                            Sběr hroznů a ochutnávky prvního burčáku na jihu Moravy naplno odstartovaly. Podle vinařů bude letošní úroda průměrná. Počasí ale bylo pro kvalitu hroznů příznivější než loni.
                            40:23
                            Lubomír Zaorálek ke kauze kolem sochy maršála Koněva
                             40:50
                             Naděje pro pacienty s poškozenými ledvinami
                              Na začátku byla česká rodina s neznámým dědičným onemocněním, které vede k selhávání ledvin. Dnes lékaři vědí o stovkách rodin s podobným problémem z celého světa a Česko může být klíčové pro jejich léčbu.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž43 minut
                              Další díl
                              8. září 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž49 minut

                              22. června

                              Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                              22. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              22. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              21. června

                              Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                              21. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              21. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              20. června

                              Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                              20. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              20. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              19. června

                              Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                              19. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              19. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              18. června

                              Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                              18. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              18. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 6. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám