Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Společné jednání české a polské vlády

Víc dálnic a lepší železniční spojení s Českem prohloubí podle polského premiéra vzájemnou nejen ekonomickou výměnu.

Vlády řešily nekvalitní potraviny a kvalitu ovzduší

Polsko-české vztahy hodnotí předsedové obou vlád jako nadstandardní. Přesto v nich nechybí sporné oblasti.

Vlády řešili i spor o důl Turów

Kromě jiného ministři řešili i spor o Turów – důl se rozkládá asi na 45 kilometrech čtverečních mezi polskou Bogatyní, německou Žitavou a Hrádkem nad Nisou a má se k českému území ještě přiblížit.

Výsledek jednání české a polské vlády

Rozhovor s Martinem Půtou, hejtmanem Libereckého kraje.

Johnsonův plán pobouřil britské poslance

Pobouření na britské politické scéně. Parlament přeruší na pět týdnů své zasedání – jen dva měsíce před odchodem země z Evropské unie.

Sestavování nové vlády v Itálii

V Itálii se rýsuje nová vláda. Opoziční demokratická strana podpoří kabinet, ve kterém zasedne s protisystémovým Hnutím pěti hvězd.

Továrna Nexen u Žatce zahájila provoz

Živý vstup redaktora Iva Brániše.

Státním lesům klesl zisk

Státním lesům propadl zisk o devadesát procent. Podnik v prvním pololetí vydělal před zdaněním 169 milionů korun – vloni stejnou dobou hospodařil se ziskem vyšším než jeden a třičtvrtě miliardy.

Jednání o státním rozpočtu

Vláda má po dnešku velkou šanci prosadit státní rozpočet na rok 2020. Šéfka rozpočtového výboru Miloslava Vostrá totiž po jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou řekla, že své straně doporučí rozpočet podpořit.

Správní žaloba na premiéra kvůli národnímu investičnímu plánu

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek podal správní žalobu, ve které chce, aby premiér Andrej Babiš zveřejnil národní investiční plán.

Vyšetřování vraždy Gruzínce v Německu

Ruské tajné služby by podle německých médií mohly být za páteční vraždou gruzínského občana čečenského původu v Berlíně.

Začíná filmový festival v Benátkách

V Benátkách začíná nejstarší filmový festival – prvním soutěžním snímkem je drama La Vérité s Catherine Deneuveovou v jedné z hlavních rolí.

Setkání prezidenta s českými velvyslanci

Důležitější než diskuse o lidských právech, jsou podle Miloše Zemana konkrétní činy. Prezident to řekl na dnešním setkání s českými diplomaty na Pražském hradě.

Následky úterních bouřek

Lidé na Moravě i dnes odklízeli následky bouřek . Takhle vypadalo nebe plné blesků nad Karvinou. A tohle už jsou záběry z okolí Uherského Hradiště. V jeho místní části Jarošov voda přinesla k desítce domů i bahno z blízkého pole.

Lidi láká samosběr cibule

Farmářský hit konce prázdnin – samosběr cibule. Lidé teď berou pole, kde ji hlavně drobní zemědělci nabízejí, doslova útokem.

Více obětí kvůli nedání předností v jízdě

Nedání přednosti v jízdě – jedna z častých chyb řidičů. Letos podle policejních statistik ale přibylo jejich obětí.

Ceny bytů

Analytici očekávají pokles cen bytů. Vycházejí mimo jiné i z historického vývoje v Česku, kdy po každé vlně růstu přišel pokles.

Prošetřování letu společnosti Smartwings

Ministr dopravy Vladimír Kremlík dohlédne na vyšetřování letu Smart Wings. Stroj byl ve vzduchu jen s jedním funkčním motorem téměř celou dobu z ostrova Samos až do Prahy.

Aerolinky Smartwings

Aerolinky Smartwings mají ve flotile celkem 66 letadel. Ty potom ke svým zájezdům využívá většina českých cestovních kanceláří.

Cestování s nízkonákladovými aerolinkami

Low cost, nebo tradiční dopravce? Rozdíly nejsou jen v ceně letenky a v tom, jestli cestující dostane na palubě zdarma občerstvení.

Odpověď MMR na předběžnou auditorní zprávu Evropské komise

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo odpověď na předběžnou zprávu auditorů Evropské komise, podle které je premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů.

Jednání Jourové s novou šéfkou EK

Živý vstup Lukáše Dolanského, zahraničního zpravodaje ČT v Bruselu.

Kontroly historických aut v centru Prahy

Repliky veteránů v centru Prahy pod drobnohledem. Magistrát hlavního města v těchto dnech kontroluje jejich technický stav. A závěr po prvních dnech: Drtivá většina z nich má nějakou závadu.

Pomoc s požáry v Amazonii

Brazílie by nakonec mohla přijmout mezinárodní finanční pomoc na boj s amazonskými lesními požáry.

Sebevražedný útok v Gaze

Tři mrtví po sebevražedném útoku v Pásmu Gazy. Tentokrát jde o vnitřní spory mezi islamistickými frakcemi na palestinském území.

Lepší dostupnost zdravotní péče na Šluknovsku

Lepší dostupnost zdravotní péče pro lidi ze Šluknovska – umožnit jí má nově domluvená spolupráce mezi Českem a Saskem.

SpaceX úspěšně otestovala lodě Starhopper

Důležitý krok na cestě k Marsu – společnost SpaceX úspěšně otestovala raný prototyp lodě, která má na rudou planetu jednou dovézt lidi.

Pohyblivý ostrov ze sopečné horniny

Plovoucí ostrov ze sopečných hornin – na takový úkaz narazili mořeplavci v Tichém oceánu. Má rozlohu asi 150 kilometrů čtverečních, o něco víc než je plocha Plzně.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD