48 minut

27. srpna 2019

Obsah dílu

Headlines — Jmenování nového ministra kultury — Agenda pro nového ministra — Vizitka nového ministra kultury — Reakce na nového ministra — Priority pro resort kultury — Pozůstatky po předchozím ministrovi — Řešení sporných bodů — Manévry kolem brexitové dohody — Rouhání chce zrušení sankcí — Úspěch brněnských lékařů — První žaloba za Boeingy MAX — Sbližování Ruska a Turecka — Thajská konkubína — Zfilmované Bábovky Radky Třeštíkové — Zhoršená prognóza vývoje ekonomiky — Vyšetřování letu s jedním motorem — Volební model — Závěry soudního sledování R. Janouška — Likvidace následků bouřky na Zlínsku — Statistiky ze včerejších bouřek — Nedostatek vody v přehradách — Pokračování bouřek — Pokuty za léky proti bolesti — Podpora podnikání — Peníze na boj s požáry v Amazonii — Proměny školství v dalších pololetích — Zřícení silážní věže

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:32
  Jmenování nového ministra kultury
   Česko má po 26 dnech opět ministra kultury. Dnes do této funkce jmenoval prezident Miloš Zeman sociálního demokrata Lubomíra Zaorálka. Skončil tak tři a půl měsíce dlouhý spor o šéfa tohoto resortu.
   01:26
   Agenda pro nového ministra
    Péče o památky, více peněz na platy. Hlavní úkoly nového šéfa resortu kultury. Sám Lubomír Zaorálek chce ale prověřit i některé kroky svého předchůdce, stranického kolegy Antonína Staňka.
    04:44
    Vizitka nového ministra kultury
     Pochází z Ostravy – vystudoval filozofii a politickou ekonomii. V 80. letech pracoval ale i jako dramaturg v Československé televizi a podepsán tak je třeba pod seriálem Velké sedlo.
     05:31
     Reakce na nového ministra
      Lubomír Zaorálek je sedmnáctým ministrem kultury ve vládách samostatné České republiky.
      06:40
      Priority pro resort kultury
       Hostem Událostí je ministr kultury Lubomír Zaorálek.
       08:19
       Pozůstatky po předchozím ministrovi
        Za jednu z priorit označil nový ministr kultury platy v resortu. Vybrali jsme tři příklady, které osobnosti oslovené Českou televizí označily za ty, které by měl Lubomír Zaorálek vyřešit co nejdříve.
        09:35
        Řešení sporných bodů
         Hostem Událostí je ministr kultury Lubomír Zaorálek.
         10:37
         Manévry kolem brexitové dohody
          Britské opoziční strany po jednání v Londýně oznámily, že se pokusí zabránit brexitu bez dohody legislativní cestou. Lídr labouristů Jeremy Corbyn napsal dopis více než stovce konzervativních poslanců, aby získal jejich podporu.
          13:05
          Rouhání chce zrušení sankcí
           Írán odmítá jednat se Spojenými státy, dokud Washington nezruší sankce uvalené na Teherán. Do té doby bude dál postupně ustupovat od závazků z dohody o jaderném programu.
           13:33
           Úspěch brněnských lékařů
            Živý vstup redaktorky Veroniky Gecové.
            16:10
            První žaloba za Boeingy MAX
             Společnost Boeing čelí první žalobě kvůli potížím se stroji 737 MAX. Ruská leasingová firma žádá celkem přes 220 milionů dolarů. Kromě vrácení zálohy za objednávku letadel chce od výrobce ještě úroky, náhradu škody a ušlý zisk.
             16:36
             Sbližování Ruska a Turecka
              Rusko a Turecko připravují podle Vladimira Putina další společná opatření proti povstalcům v syrském Idlíbu. Ruský prezident to prohlásil po setkání s hlavou tureckého státu v Moskvě.
              19:08
              Thajská konkubína
               Thajský král se pochlubil snímky své konkubíny. 67letý panovník se před čtvrt rokem počtvrté oženil, od konce července má ale kromě manželky i novou oficiální družku.
               19:30
               Zfilmované Bábovky Radky Třeštíkové
                Režisér Rudolf Havlík začal natáčet film Bábovky. A to podle stejnojmenného knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové.
                21:39
                Zhoršená prognóza vývoje ekonomiky
                 Ministerstvo financí zhoršilo proti červencové prognóze odhad růstu ekonomiky pro letošní i příští rok. Nově letos čeká růst o 2,4 procenta a příští rok o 2,2 procenta.
                 22:04
                 Vyšetřování letu s jedním motorem
                  "Šlo o závažný technický problém, jehož zatajením pilot mohl ohrozit bezpečnost provozu v rozsáhlé části vzdušného prostoru Evropy." Tak dnes pro ČT okomentovalo let jen s jedním funkčním motorem společnosti Smartwings Řízení letového provozu.
                  24:43
                  Volební model
                   Volby do sněmovny by v srpnu vyhrálo hnutí ANO s 29,5 procenta – vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Median. Proti předchozímu měsíci by získalo o jeden procentní bod více.
                   25:10
                   Závěry soudního sledování R. Janouška
                    Soud nechal sledovat odsouzeného lobbistu Romana Janouška – a zjistil, že sám jezdí na kole, navštěvuje plovárnu i galerii, a jeho stav zřejmě není tak vážný, jak tvrdili lékaři olomoucké nemocnice.
                    27:36
                    Likvidace následků bouřky na Zlínsku
                     Jih a východ Moravy se vzpamatovává z následků včerejší mimořádně silné bouřky provázené přívalovým deštěm. Hasiči ve Zlínském kraji kvůli počasí vyjížděli více než osmdesátkrát.
                     29:40
                     Statistiky ze včerejších bouřek
                      Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                      32:57
                      Nedostatek vody v přehradách
                       Letošnímu červenci patřilo 10. místo v žebříčku nejteplejších měsíců od roku 1961. Srpen byl zatím na srážky příznivější a dokazuje to především stav povrchové vody.
                       35:14
                       Pokračování bouřek
                        Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické
                        36:33
                        Pokuty za léky proti bolesti
                         Pokutu v přepočtu více než třináct miliard korun uložil soud v Oklahomě společnosti Johnson and Johnson. Soudce tím vyčíslil její podíl na tzv. opioidové krizi v tomto státě.
                         38:05
                         Podpora podnikání
                          Jeden paušální odvod pro živnostníky místo daní a pojištění, nižší DPH na některé služby, proškrtání daňových výjimek nebo jednodušší udělování stavebních povolení.
                          40:37
                          Peníze na boj s požáry v Amazonii
                           Brazilská vláda oznámila, že odmítne nabízenou pomoc od zemí skupiny G7 na boj s požáry v amazonském pralese. Francouzský prezident Macron v pondělí na závěr summitu G7 vyčlenil 22 milionů dolarů.
                           43:07
                           Proměny školství v dalších pololetích
                            Chybějící učitelé, změna financování a nejspíš i zrušení povinné maturity z matematiky – to všechno přinese blížící se nový školní rok. Pedagogům, ale i dalším zaměstnancům škol by měly od ledna znovu vzrůst platy.
                            45:18
                            Zřícení silážní věže
                             Neobvyklý pohled dnes čekal na zemědělce z Bystřice na Jičínsku. Tam, kde ještě včera stály čtyři silážní věže, zbyly jen tři. Jedna, plná pšenice, se totiž nad ránem roztrhla a zřítila.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             28. srpna 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             27. května

                             Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                             27. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             27. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             26. května

                             Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                             26. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             26. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             25. května

                             Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                             25. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             25. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. května

                             Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                             24. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. května

                             Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                             23. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 5. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám