44 minut

25. srpen 2019

Obsah dílu

Jednání mocností G7 — Osobní schůzky lídrů G7 — Obchodní válka USA s Čínou — Setkání britského premiéra s přesedou Evropské rady — Změny ve výborech Poslanecké sněmovny — Izraelský útok v Sýrii — Střety policie a demonstrantů v Hongkongu — Opravy silnic finišují s koncem léta — V Řecku utonul Čech — Specální výcvik pro řidiče zpravodajských služeb — Počítačové hry jako sport — Vzniká film o Václavu Havlovi jako disidentovi — Vrtulníky pro českou armádu — Soudní prověrka podezřelých exekucí — Pronásledování motorkáře v Praze — Miloš Zeman v ČST před 30 lety — Rostoucí cena potravin — Zdražuje seno — Rostoucí obliba ojetých aut — Kvalita aut v autobazarech — Kontrola aut na STK — Lidé často kupují ojetiny s dieselovým motorem — Požáry v Řecku — Škody na zemědělské půdě — Kámen – připomínka falešné hranice — První mrtvý v důsledku kouření e-cigaret — Festival české kultury v Rusku — Ostravské dny nové hudby

Části dílu

00:35
Jednání mocností G7
  Hlavní jednací den na setkání ekonomicky nejrozvinutějších zemí světa v Biarritzu. Lídři skupiny G7 se dohodli, že se pokusí snížit napětí s Íránem.
  00:55
  Osobní schůzky lídrů G7
   Klíčová jednání se konají na okraj setkání – na bilaterálních schůzkách světových lídrů. Na nich se probíraly další otázky současnosti – vzájemné obchodní dohody mezi jednotlivými velmocemi nebo brexit.
   03:30
   Obchodní válka USA s Čínou
    Shoda nepanuje na summitu ani v otázce obchodní politiky. Ta prošla v USA s nástupem Donalda Trumpa výraznou změnou. Otevřenou obchodní válku rozpoutal s Pekingem.
    04:26
    Setkání britského premiéra s přesedou Evropské rady
     ŽIvý vstup zpravodaje Jana šmída.
     06:21
     Změny ve výborech Poslanecké sněmovny
      Změny ve vedení výborů Poslanecké sněmovny – Lubomír Zaorálek kvůli jmenování ministrem kultury skončí v čele toho zahraničního. Bez předsedů tak budou už tři.
      09:03
      Izraelský útok v Sýrii
       Izrael v noci na neděli provedl letecký útok na Sýrii. Podle Jeruzaléma mělo jít o úder proti íránským jednotkám, které se chystaly vyslat na Izrael ozbrojená bezpilotní letadla.
       09:21
       Střety policie a demonstrantů v Hongkongu
        Policie v Hongkongu nasadila proti demonstrantům vůbec poprvé vodní děla. S jejich pomocí rozehnala protestující, kteří zablokovali silnice.
        10:48
        Opravy silnic finišují s koncem léta
         Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
         12:41
         V Řecku utonul Čech
          Šedesátiletý Čech utonul při potápění na řeckém ostrově Karpathos.
          13:01
          Specální výcvik pro řidiče zpravodajských služeb
           Riders, v překladu jezdci – název donedávna tajného projektu Bezpečnostní informační služby pro řidiče zpravodajských služeb a elitních jednotek policie i armády. Speciální manévry je učí přímo instruktoři civilní kontrarozvědky.
           15:17
           Počítačové hry jako sport
            Profesionální hraní počítačových her jako byznys. Neustále roste a obrat v odvětví takzvaného esportu letos podle odhadů překročí hranici miliardy dolarů, tedy 25 a půl miliardy korun.
            17:17
            Vzniká film o Václavu Havlovi jako disidentovi
             Chtěl studovat na FAMU a uchytit se u filmu – historie si ho ale pamatuje jako prvního polistopadového prezidenta. Příběh inspirovaný disidentskými léty Václava Havla začal podle svého scénáře natáčet režisér Slávek Horák.
             20:02
             Vrtulníky pro českou armádu
              Nákup 12 amerických vrtulníků pro českou armádu je předražený. A navíc bez zapojení českého obranného průmyslu. V Otázkách Václava Moravce to řekl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.
              20:51
              Soudní prověrka podezřelých exekucí
               Soudy do září zřejmě neprověří 133 tisíc podezřelých exekucí, jak chce ministerstvo spravedlnosti. Ty oslovené Českou televizí tak potvrzují dřívější vyjádření Soudcovské unie.
               23:01
               Pronásledování motorkáře v Praze
                Policie zveřejnila video z pronásledování ujíždějícího motorkáře v Praze. Hlídka ho chtěla zkontrolovat – řidič nejdřív počkal, až policisté vystoupí, a pak začal ujíždět. Místy rychlostí 140 kilometrů za hodinu.
                23:28
                Miloš Zeman v ČST před 30 lety
                 Přesně před 30 lety se v Československé televizi poprvé objevil muž, který pak výrazně zasáhl do dějin země – jako host vystoupil v Hospodářském zápisníku Miloš Zeman a popsal neutěšený stav socialistické ekonomiky i společnosti.
                 26:01
                 Rostoucí cena potravin
                  Cena cibule se v obchodech v červenci meziročně zdvojnásobila. Kilo stojí v průměru přes 32,50.
                  26:22
                  Zdražuje seno
                   Zdražuje taky komodita, která naopak zajímá samotné zemědělce. A tou je seno. Třeba v Podkrušnohoří je ho takový nedostatek, jaký nepamatují.
                   28:17
                   Rostoucí obliba ojetých aut
                    Čeští řidiči si oblíbili ojeté vozy. V loni měly bazary rekordní tržby a daří se jim i letos. Jenže má to i stinné stránky.
                    29:00
                    Kvalita aut v autobazarech
                     Tento konkrétní případ je navíc paradoxní i v tom, že vůz před časem úspěšně prošel technickou kontrolou. Podle oslovených automechaniků nejde o ojedinělý případ a bazary někdy s STK spolupracují.
                     32:01
                     Kontrola aut na STK
                      Přísnější pravidla státní technické kontroly platí už čtvrtým rokem. Navzdory tomu povinnou prohlídku úspěšně absolvuje devět z deseti zkoumaných vozů.
                      32:50
                      Lidé často kupují ojetiny s dieselovým motorem
                       Dva různé světy – i tak se dají popsat prodeje nových a starších aut. Zatímco u těch prvních dominuje benzinový pohon, trhu s ojetinami vládnou dieselové motory.
                       35:40
                       Požáry v Řecku
                        Asi tisíc lidí z pěti hotelů evakuovaly řecké úřady kvůli lesním požárům na ostrově Samos. Některé turisty uvěznil hustý kouř na pláži, odkud je musela odvézt pobřežní stráž.
                        35:59
                        Škody na zemědělské půdě
                         Hluboké rýhy v půdě po přívalových deštích - dělají stále větší problémy zemědělcům, obcím i lesníkům. Voda jimi odnáší cennou zeminu i vláhu. Jen u zemědělské půdy činí roční škoda podle ekologů přes čtyři miliardy korun.
                         37:50
                         Kámen – připomínka falešné hranice
                          Nová připomínka akce Kámen na Tachovsku. Dnes odhalený informační panel ukazuje osud Emanuela Valenty, někdejšího zástupce ředitele v plzeňské Škodě.
                          38:37
                          První mrtvý v důsledku kouření e-cigaret
                           Kvůli kouření tzv. elektronických cigaret zemřel ve Spojených státech první pacient. Informoval o tom server BBC s odvoláním na zdravotníky ze státu Illinois.
                           39:04
                           Festival české kultury v Rusku
                            Nebývalý zájem provázel druhý ročník Českého festivalu v Moskvě. Je to vůbec největší akce svého druhu na světě, při které se představuje česká kultura.
                            40:59
                            Ostravské dny nové hudby
                             Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. srpen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             25. září

                             Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                             25. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             25. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             24. září

                             Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                             24. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             24. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             23. září

                             Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                             23. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             23. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                             22. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             21. září

                             Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                             21. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 9. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám