Události

25. srpen 2019

44 minut

25. srpen 2019

Obsah dílu

Jednání mocností G7 — Osobní schůzky lídrů G7 — Obchodní válka USA s Čínou — Setkání britského premiéra s přesedou Evropské rady — Změny ve výborech Poslanecké sněmovny — Izraelský útok v Sýrii — Střety policie a demonstrantů v Hongkongu — Opravy silnic finišují s koncem léta — V Řecku utonul Čech — Specální výcvik pro řidiče zpravodajských služeb — Počítačové hry jako sport — Vzniká film o Václavu Havlovi jako disidentovi — Vrtulníky pro českou armádu — Soudní prověrka podezřelých exekucí — Pronásledování motorkáře v Praze — Miloš Zeman v ČST před 30 lety — Rostoucí cena potravin — Zdražuje seno — Rostoucí obliba ojetých aut — Kvalita aut v autobazarech — Kontrola aut na STK — Lidé často kupují ojetiny s dieselovým motorem — Požáry v Řecku — Škody na zemědělské půdě — Kámen – připomínka falešné hranice — První mrtvý v důsledku kouření e-cigaret — Festival české kultury v Rusku — Ostravské dny nové hudby

Části dílu

00:35
Jednání mocností G7
  Hlavní jednací den na setkání ekonomicky nejrozvinutějších zemí světa v Biarritzu. Lídři skupiny G7 se dohodli, že se pokusí snížit napětí s Íránem.
  00:55
  Osobní schůzky lídrů G7
   Klíčová jednání se konají na okraj setkání – na bilaterálních schůzkách světových lídrů. Na nich se probíraly další otázky současnosti – vzájemné obchodní dohody mezi jednotlivými velmocemi nebo brexit.
   03:30
   Obchodní válka USA s Čínou
    Shoda nepanuje na summitu ani v otázce obchodní politiky. Ta prošla v USA s nástupem Donalda Trumpa výraznou změnou. Otevřenou obchodní válku rozpoutal s Pekingem.
    04:26
    Setkání britského premiéra s přesedou Evropské rady
     ŽIvý vstup zpravodaje Jana šmída.
     06:21
     Změny ve výborech Poslanecké sněmovny
      Změny ve vedení výborů Poslanecké sněmovny – Lubomír Zaorálek kvůli jmenování ministrem kultury skončí v čele toho zahraničního. Bez předsedů tak budou už tři.
      09:03
      Izraelský útok v Sýrii
       Izrael v noci na neděli provedl letecký útok na Sýrii. Podle Jeruzaléma mělo jít o úder proti íránským jednotkám, které se chystaly vyslat na Izrael ozbrojená bezpilotní letadla.
       09:21
       Střety policie a demonstrantů v Hongkongu
        Policie v Hongkongu nasadila proti demonstrantům vůbec poprvé vodní děla. S jejich pomocí rozehnala protestující, kteří zablokovali silnice.
        10:48
        Opravy silnic finišují s koncem léta
         Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
         12:41
         V Řecku utonul Čech
          Šedesátiletý Čech utonul při potápění na řeckém ostrově Karpathos.
          13:01
          Specální výcvik pro řidiče zpravodajských služeb
           Riders, v překladu jezdci – název donedávna tajného projektu Bezpečnostní informační služby pro řidiče zpravodajských služeb a elitních jednotek policie i armády. Speciální manévry je učí přímo instruktoři civilní kontrarozvědky.
           15:17
           Počítačové hry jako sport
            Profesionální hraní počítačových her jako byznys. Neustále roste a obrat v odvětví takzvaného esportu letos podle odhadů překročí hranici miliardy dolarů, tedy 25 a půl miliardy korun.
            17:17
            Vzniká film o Václavu Havlovi jako disidentovi
             Chtěl studovat na FAMU a uchytit se u filmu – historie si ho ale pamatuje jako prvního polistopadového prezidenta. Příběh inspirovaný disidentskými léty Václava Havla začal podle svého scénáře natáčet režisér Slávek Horák.
             20:02
             Vrtulníky pro českou armádu
              Nákup 12 amerických vrtulníků pro českou armádu je předražený. A navíc bez zapojení českého obranného průmyslu. V Otázkách Václava Moravce to řekl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.
              20:51
              Soudní prověrka podezřelých exekucí
               Soudy do září zřejmě neprověří 133 tisíc podezřelých exekucí, jak chce ministerstvo spravedlnosti. Ty oslovené Českou televizí tak potvrzují dřívější vyjádření Soudcovské unie.
               23:01
               Pronásledování motorkáře v Praze
                Policie zveřejnila video z pronásledování ujíždějícího motorkáře v Praze. Hlídka ho chtěla zkontrolovat – řidič nejdřív počkal, až policisté vystoupí, a pak začal ujíždět. Místy rychlostí 140 kilometrů za hodinu.
                23:28
                Miloš Zeman v ČST před 30 lety
                 Přesně před 30 lety se v Československé televizi poprvé objevil muž, který pak výrazně zasáhl do dějin země – jako host vystoupil v Hospodářském zápisníku Miloš Zeman a popsal neutěšený stav socialistické ekonomiky i společnosti.
                 26:01
                 Rostoucí cena potravin
                  Cena cibule se v obchodech v červenci meziročně zdvojnásobila. Kilo stojí v průměru přes 32,50.
                  26:22
                  Zdražuje seno
                   Zdražuje taky komodita, která naopak zajímá samotné zemědělce. A tou je seno. Třeba v Podkrušnohoří je ho takový nedostatek, jaký nepamatují.
                   28:17
                   Rostoucí obliba ojetých aut
                    Čeští řidiči si oblíbili ojeté vozy. V loni měly bazary rekordní tržby a daří se jim i letos. Jenže má to i stinné stránky.
                    29:00
                    Kvalita aut v autobazarech
                     Tento konkrétní případ je navíc paradoxní i v tom, že vůz před časem úspěšně prošel technickou kontrolou. Podle oslovených automechaniků nejde o ojedinělý případ a bazary někdy s STK spolupracují.
                     32:01
                     Kontrola aut na STK
                      Přísnější pravidla státní technické kontroly platí už čtvrtým rokem. Navzdory tomu povinnou prohlídku úspěšně absolvuje devět z deseti zkoumaných vozů.
                      32:50
                      Lidé často kupují ojetiny s dieselovým motorem
                       Dva různé světy – i tak se dají popsat prodeje nových a starších aut. Zatímco u těch prvních dominuje benzinový pohon, trhu s ojetinami vládnou dieselové motory.
                       35:40
                       Požáry v Řecku
                        Asi tisíc lidí z pěti hotelů evakuovaly řecké úřady kvůli lesním požárům na ostrově Samos. Některé turisty uvěznil hustý kouř na pláži, odkud je musela odvézt pobřežní stráž.
                        35:59
                        Škody na zemědělské půdě
                         Hluboké rýhy v půdě po přívalových deštích - dělají stále větší problémy zemědělcům, obcím i lesníkům. Voda jimi odnáší cennou zeminu i vláhu. Jen u zemědělské půdy činí roční škoda podle ekologů přes čtyři miliardy korun.
                         37:50
                         Kámen – připomínka falešné hranice
                          Nová připomínka akce Kámen na Tachovsku. Dnes odhalený informační panel ukazuje osud Emanuela Valenty, někdejšího zástupce ředitele v plzeňské Škodě.
                          38:37
                          První mrtvý v důsledku kouření e-cigaret
                           Kvůli kouření tzv. elektronických cigaret zemřel ve Spojených státech první pacient. Informoval o tom server BBC s odvoláním na zdravotníky ze státu Illinois.
                           39:04
                           Festival české kultury v Rusku
                            Nebývalý zájem provázel druhý ročník Českého festivalu v Moskvě. Je to vůbec největší akce svého druhu na světě, při které se představuje česká kultura.
                            40:59
                            Ostravské dny nové hudby
                             Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. srpen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             18. květen

                             Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                             Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             18. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             17. květen

                             Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             16. květen

                             Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             16. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám