44 minut

25. srpen 2019

Obsah dílu

Jednání mocností G7 — Osobní schůzky lídrů G7 — Obchodní válka USA s Čínou — Setkání britského premiéra s přesedou Evropské rady — Změny ve výborech Poslanecké sněmovny — Izraelský útok v Sýrii — Střety policie a demonstrantů v Hongkongu — Opravy silnic finišují s koncem léta — V Řecku utonul Čech — Specální výcvik pro řidiče zpravodajských služeb — Počítačové hry jako sport — Vzniká film o Václavu Havlovi jako disidentovi — Vrtulníky pro českou armádu — Soudní prověrka podezřelých exekucí — Pronásledování motorkáře v Praze — Miloš Zeman v ČST před 30 lety — Rostoucí cena potravin — Zdražuje seno — Rostoucí obliba ojetých aut — Kvalita aut v autobazarech — Kontrola aut na STK — Lidé často kupují ojetiny s dieselovým motorem — Požáry v Řecku — Škody na zemědělské půdě — Kámen – připomínka falešné hranice — První mrtvý v důsledku kouření e-cigaret — Festival české kultury v Rusku — Ostravské dny nové hudby

Části dílu

00:35
Jednání mocností G7
  Hlavní jednací den na setkání ekonomicky nejrozvinutějších zemí světa v Biarritzu. Lídři skupiny G7 se dohodli, že se pokusí snížit napětí s Íránem.
  00:55
  Osobní schůzky lídrů G7
   Klíčová jednání se konají na okraj setkání – na bilaterálních schůzkách světových lídrů. Na nich se probíraly další otázky současnosti – vzájemné obchodní dohody mezi jednotlivými velmocemi nebo brexit.
   03:30
   Obchodní válka USA s Čínou
    Shoda nepanuje na summitu ani v otázce obchodní politiky. Ta prošla v USA s nástupem Donalda Trumpa výraznou změnou. Otevřenou obchodní válku rozpoutal s Pekingem.
    04:26
    Setkání britského premiéra s přesedou Evropské rady
     ŽIvý vstup zpravodaje Jana šmída.
     06:21
     Změny ve výborech Poslanecké sněmovny
      Změny ve vedení výborů Poslanecké sněmovny – Lubomír Zaorálek kvůli jmenování ministrem kultury skončí v čele toho zahraničního. Bez předsedů tak budou už tři.
      09:03
      Izraelský útok v Sýrii
       Izrael v noci na neděli provedl letecký útok na Sýrii. Podle Jeruzaléma mělo jít o úder proti íránským jednotkám, které se chystaly vyslat na Izrael ozbrojená bezpilotní letadla.
       09:21
       Střety policie a demonstrantů v Hongkongu
        Policie v Hongkongu nasadila proti demonstrantům vůbec poprvé vodní děla. S jejich pomocí rozehnala protestující, kteří zablokovali silnice.
        10:48
        Opravy silnic finišují s koncem léta
         Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
         12:41
         V Řecku utonul Čech
          Šedesátiletý Čech utonul při potápění na řeckém ostrově Karpathos.
          13:01
          Specální výcvik pro řidiče zpravodajských služeb
           Riders, v překladu jezdci – název donedávna tajného projektu Bezpečnostní informační služby pro řidiče zpravodajských služeb a elitních jednotek policie i armády. Speciální manévry je učí přímo instruktoři civilní kontrarozvědky.
           15:17
           Počítačové hry jako sport
            Profesionální hraní počítačových her jako byznys. Neustále roste a obrat v odvětví takzvaného esportu letos podle odhadů překročí hranici miliardy dolarů, tedy 25 a půl miliardy korun.
            17:17
            Vzniká film o Václavu Havlovi jako disidentovi
             Chtěl studovat na FAMU a uchytit se u filmu – historie si ho ale pamatuje jako prvního polistopadového prezidenta. Příběh inspirovaný disidentskými léty Václava Havla začal podle svého scénáře natáčet režisér Slávek Horák.
             20:02
             Vrtulníky pro českou armádu
              Nákup 12 amerických vrtulníků pro českou armádu je předražený. A navíc bez zapojení českého obranného průmyslu. V Otázkách Václava Moravce to řekl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.
              20:51
              Soudní prověrka podezřelých exekucí
               Soudy do září zřejmě neprověří 133 tisíc podezřelých exekucí, jak chce ministerstvo spravedlnosti. Ty oslovené Českou televizí tak potvrzují dřívější vyjádření Soudcovské unie.
               23:01
               Pronásledování motorkáře v Praze
                Policie zveřejnila video z pronásledování ujíždějícího motorkáře v Praze. Hlídka ho chtěla zkontrolovat – řidič nejdřív počkal, až policisté vystoupí, a pak začal ujíždět. Místy rychlostí 140 kilometrů za hodinu.
                23:28
                Miloš Zeman v ČST před 30 lety
                 Přesně před 30 lety se v Československé televizi poprvé objevil muž, který pak výrazně zasáhl do dějin země – jako host vystoupil v Hospodářském zápisníku Miloš Zeman a popsal neutěšený stav socialistické ekonomiky i společnosti.
                 26:01
                 Rostoucí cena potravin
                  Cena cibule se v obchodech v červenci meziročně zdvojnásobila. Kilo stojí v průměru přes 32,50.
                  26:22
                  Zdražuje seno
                   Zdražuje taky komodita, která naopak zajímá samotné zemědělce. A tou je seno. Třeba v Podkrušnohoří je ho takový nedostatek, jaký nepamatují.
                   28:17
                   Rostoucí obliba ojetých aut
                    Čeští řidiči si oblíbili ojeté vozy. V loni měly bazary rekordní tržby a daří se jim i letos. Jenže má to i stinné stránky.
                    29:00
                    Kvalita aut v autobazarech
                     Tento konkrétní případ je navíc paradoxní i v tom, že vůz před časem úspěšně prošel technickou kontrolou. Podle oslovených automechaniků nejde o ojedinělý případ a bazary někdy s STK spolupracují.
                     32:01
                     Kontrola aut na STK
                      Přísnější pravidla státní technické kontroly platí už čtvrtým rokem. Navzdory tomu povinnou prohlídku úspěšně absolvuje devět z deseti zkoumaných vozů.
                      32:50
                      Lidé často kupují ojetiny s dieselovým motorem
                       Dva různé světy – i tak se dají popsat prodeje nových a starších aut. Zatímco u těch prvních dominuje benzinový pohon, trhu s ojetinami vládnou dieselové motory.
                       35:40
                       Požáry v Řecku
                        Asi tisíc lidí z pěti hotelů evakuovaly řecké úřady kvůli lesním požárům na ostrově Samos. Některé turisty uvěznil hustý kouř na pláži, odkud je musela odvézt pobřežní stráž.
                        35:59
                        Škody na zemědělské půdě
                         Hluboké rýhy v půdě po přívalových deštích - dělají stále větší problémy zemědělcům, obcím i lesníkům. Voda jimi odnáší cennou zeminu i vláhu. Jen u zemědělské půdy činí roční škoda podle ekologů přes čtyři miliardy korun.
                         37:50
                         Kámen – připomínka falešné hranice
                          Nová připomínka akce Kámen na Tachovsku. Dnes odhalený informační panel ukazuje osud Emanuela Valenty, někdejšího zástupce ředitele v plzeňské Škodě.
                          38:37
                          První mrtvý v důsledku kouření e-cigaret
                           Kvůli kouření tzv. elektronických cigaret zemřel ve Spojených státech první pacient. Informoval o tom server BBC s odvoláním na zdravotníky ze státu Illinois.
                           39:04
                           Festival české kultury v Rusku
                            Nebývalý zájem provázel druhý ročník Českého festivalu v Moskvě. Je to vůbec největší akce svého druhu na světě, při které se představuje česká kultura.
                            40:59
                            Ostravské dny nové hudby
                             Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. srpen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                             24. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                             23. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž52 minut

                             22. červen

                             Headlines — Nejvyšší úrokové sazby od roku 1999 — Základní úroková sazba sedm procent — Vývoj základní úrokové sazby — Zvyšování úrokových sazeb — Kauza pražského dopravního podniku — Kdo povede ministerstvo školství — Evropská pomoc Ukrajině — Ztráty ruské armády — Vražda novináře — Náklady na zvládání uprchlické krize — Návrh sankčního zákona — Paušální daň — Výstraha před bouřkami — Festival Divadla bratří Formanů — Role policie při masakru v texaské škole — Brigádní generál Karel Řehka se stal generálmajorem — Schůzka vlády a NERVu — Nepozorovaný odchod ze školky — Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu-19 — Drahé bydlení v Česku — Energetický úsporný tarif — Česká armáda velí v Mali — Vysílání vojáků do zahraničí — Omezení na pražském letišti — Dofinancování sociálních služeb — Nový most — Problémy s žebráky v centru Českých Budějovic — Uhynul lachtaní samec Meloun — Problémy sportovních klubů — Ničivé zemětřesení v Afghánistánu — Kontrola farmářských trhů — Festival Metronome — Konto Bariéry pomáhá školákům

                             22. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž52 minut

                             22. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             22. 6. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám