44 minut

25. srpen 2019

Obsah dílu

Jednání mocností G7 — Osobní schůzky lídrů G7 — Obchodní válka USA s Čínou — Setkání britského premiéra s přesedou Evropské rady — Změny ve výborech Poslanecké sněmovny — Izraelský útok v Sýrii — Střety policie a demonstrantů v Hongkongu — Opravy silnic finišují s koncem léta — V Řecku utonul Čech — Specální výcvik pro řidiče zpravodajských služeb — Počítačové hry jako sport — Vzniká film o Václavu Havlovi jako disidentovi — Vrtulníky pro českou armádu — Soudní prověrka podezřelých exekucí — Pronásledování motorkáře v Praze — Miloš Zeman v ČST před 30 lety — Rostoucí cena potravin — Zdražuje seno — Rostoucí obliba ojetých aut — Kvalita aut v autobazarech — Kontrola aut na STK — Lidé často kupují ojetiny s dieselovým motorem — Požáry v Řecku — Škody na zemědělské půdě — Kámen – připomínka falešné hranice — První mrtvý v důsledku kouření e-cigaret — Festival české kultury v Rusku — Ostravské dny nové hudby

Části dílu

00:35
Jednání mocností G7
  Hlavní jednací den na setkání ekonomicky nejrozvinutějších zemí světa v Biarritzu. Lídři skupiny G7 se dohodli, že se pokusí snížit napětí s Íránem.
  00:55
  Osobní schůzky lídrů G7
   Klíčová jednání se konají na okraj setkání – na bilaterálních schůzkách světových lídrů. Na nich se probíraly další otázky současnosti – vzájemné obchodní dohody mezi jednotlivými velmocemi nebo brexit.
   03:30
   Obchodní válka USA s Čínou
    Shoda nepanuje na summitu ani v otázce obchodní politiky. Ta prošla v USA s nástupem Donalda Trumpa výraznou změnou. Otevřenou obchodní válku rozpoutal s Pekingem.
    04:26
    Setkání britského premiéra s přesedou Evropské rady
     ŽIvý vstup zpravodaje Jana šmída.
     06:21
     Změny ve výborech Poslanecké sněmovny
      Změny ve vedení výborů Poslanecké sněmovny – Lubomír Zaorálek kvůli jmenování ministrem kultury skončí v čele toho zahraničního. Bez předsedů tak budou už tři.
      09:03
      Izraelský útok v Sýrii
       Izrael v noci na neděli provedl letecký útok na Sýrii. Podle Jeruzaléma mělo jít o úder proti íránským jednotkám, které se chystaly vyslat na Izrael ozbrojená bezpilotní letadla.
       09:21
       Střety policie a demonstrantů v Hongkongu
        Policie v Hongkongu nasadila proti demonstrantům vůbec poprvé vodní děla. S jejich pomocí rozehnala protestující, kteří zablokovali silnice.
        10:48
        Opravy silnic finišují s koncem léta
         Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
         12:41
         V Řecku utonul Čech
          Šedesátiletý Čech utonul při potápění na řeckém ostrově Karpathos.
          13:01
          Specální výcvik pro řidiče zpravodajských služeb
           Riders, v překladu jezdci – název donedávna tajného projektu Bezpečnostní informační služby pro řidiče zpravodajských služeb a elitních jednotek policie i armády. Speciální manévry je učí přímo instruktoři civilní kontrarozvědky.
           15:17
           Počítačové hry jako sport
            Profesionální hraní počítačových her jako byznys. Neustále roste a obrat v odvětví takzvaného esportu letos podle odhadů překročí hranici miliardy dolarů, tedy 25 a půl miliardy korun.
            17:17
            Vzniká film o Václavu Havlovi jako disidentovi
             Chtěl studovat na FAMU a uchytit se u filmu – historie si ho ale pamatuje jako prvního polistopadového prezidenta. Příběh inspirovaný disidentskými léty Václava Havla začal podle svého scénáře natáčet režisér Slávek Horák.
             20:02
             Vrtulníky pro českou armádu
              Nákup 12 amerických vrtulníků pro českou armádu je předražený. A navíc bez zapojení českého obranného průmyslu. V Otázkách Václava Moravce to řekl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.
              20:51
              Soudní prověrka podezřelých exekucí
               Soudy do září zřejmě neprověří 133 tisíc podezřelých exekucí, jak chce ministerstvo spravedlnosti. Ty oslovené Českou televizí tak potvrzují dřívější vyjádření Soudcovské unie.
               23:01
               Pronásledování motorkáře v Praze
                Policie zveřejnila video z pronásledování ujíždějícího motorkáře v Praze. Hlídka ho chtěla zkontrolovat – řidič nejdřív počkal, až policisté vystoupí, a pak začal ujíždět. Místy rychlostí 140 kilometrů za hodinu.
                23:28
                Miloš Zeman v ČST před 30 lety
                 Přesně před 30 lety se v Československé televizi poprvé objevil muž, který pak výrazně zasáhl do dějin země – jako host vystoupil v Hospodářském zápisníku Miloš Zeman a popsal neutěšený stav socialistické ekonomiky i společnosti.
                 26:01
                 Rostoucí cena potravin
                  Cena cibule se v obchodech v červenci meziročně zdvojnásobila. Kilo stojí v průměru přes 32,50.
                  26:22
                  Zdražuje seno
                   Zdražuje taky komodita, která naopak zajímá samotné zemědělce. A tou je seno. Třeba v Podkrušnohoří je ho takový nedostatek, jaký nepamatují.
                   28:17
                   Rostoucí obliba ojetých aut
                    Čeští řidiči si oblíbili ojeté vozy. V loni měly bazary rekordní tržby a daří se jim i letos. Jenže má to i stinné stránky.
                    29:00
                    Kvalita aut v autobazarech
                     Tento konkrétní případ je navíc paradoxní i v tom, že vůz před časem úspěšně prošel technickou kontrolou. Podle oslovených automechaniků nejde o ojedinělý případ a bazary někdy s STK spolupracují.
                     32:01
                     Kontrola aut na STK
                      Přísnější pravidla státní technické kontroly platí už čtvrtým rokem. Navzdory tomu povinnou prohlídku úspěšně absolvuje devět z deseti zkoumaných vozů.
                      32:50
                      Lidé často kupují ojetiny s dieselovým motorem
                       Dva různé světy – i tak se dají popsat prodeje nových a starších aut. Zatímco u těch prvních dominuje benzinový pohon, trhu s ojetinami vládnou dieselové motory.
                       35:40
                       Požáry v Řecku
                        Asi tisíc lidí z pěti hotelů evakuovaly řecké úřady kvůli lesním požárům na ostrově Samos. Některé turisty uvěznil hustý kouř na pláži, odkud je musela odvézt pobřežní stráž.
                        35:59
                        Škody na zemědělské půdě
                         Hluboké rýhy v půdě po přívalových deštích - dělají stále větší problémy zemědělcům, obcím i lesníkům. Voda jimi odnáší cennou zeminu i vláhu. Jen u zemědělské půdy činí roční škoda podle ekologů přes čtyři miliardy korun.
                         37:50
                         Kámen – připomínka falešné hranice
                          Nová připomínka akce Kámen na Tachovsku. Dnes odhalený informační panel ukazuje osud Emanuela Valenty, někdejšího zástupce ředitele v plzeňské Škodě.
                          38:37
                          První mrtvý v důsledku kouření e-cigaret
                           Kvůli kouření tzv. elektronických cigaret zemřel ve Spojených státech první pacient. Informoval o tom server BBC s odvoláním na zdravotníky ze státu Illinois.
                           39:04
                           Festival české kultury v Rusku
                            Nebývalý zájem provázel druhý ročník Českého festivalu v Moskvě. Je to vůbec největší akce svého druhu na světě, při které se představuje česká kultura.
                            40:59
                            Ostravské dny nové hudby
                             Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. srpen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             25. červen

                             25. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             25. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             25. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                             24. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                             23. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 6. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám