Nahrávám video

19. srpen 2019

Obsah dílu

Headlines — Koaliční spor — Jednání o Šmardovi — NKÚ o ministerstvu kultury — Další peníze pro vnitro — Vyšetřování vraždy Jána Kuciaka — Odškodnění za H-System — Oheň na Kanárských ostrovech — Úsekové měření — Pokuta za tendr — Zadlužování firem — Mýty a báje z českého dávnověku — Schůzka Macron–Putin — Zemřel Vojmír Srdečný — Vyplutí zadržovaného tankeru — Češi a podílové fondy — Černá stavba pokračuje — Honička na Třebíčsku — Kočka divoká v Česku — Méně zpožděných letů na pražském letišti — Méně zpožděných letů na pražském letišti — Zpoždění na letištích — Aplikace na pomoc cestujícím — Jednání Bezpečnostní rady státu — Koupě Grónska? — Nákaza ryb na Pardubicku — Práce na Notre-Dame — Panevropský piknik — Protesty proti halám — Monzunové záplavy — Ničivý mor na banánových plantážích

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Koaliční spor
   Pokračování sporu o nominaci Michala Šmardy na post ministra kultury. Premiér a předseda ANO Andrej Babiš na dnešním jednání nepřesvědčil vicepremiéra a předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby navrhl někoho jiného.
   01:22
   Jednání o Šmardovi
    Andrej Babiš má o situaci ve vládě už zítra opět jednat v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Jan Hamáček se dnes prý od premiéra detaily o tom, jak chce situaci řešit, nedozvěděl.
    04:20
    NKÚ o ministerstvu kultury
     Ministerstva kultury se týká i dnešní zpráva Nejvyššího kontrolníhu úřadu. Ten tvrdí, že existují dlouhodobé nedostatky při přerozdělování dotací.
     06:06
     Další peníze pro vnitro
      Už dřív dostal ministr vnitra slíbeno dalších 400 milionů pro hasiče. Dnes se s Alenou Schillerovou dohodli na další miliardě a třech stech milionech. Většina z těchto peněz půjde policii.
      08:42
      Vyšetřování vraždy Jána Kuciaka
       Vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové se chýlí ke konci. Prokuratura plánuje na podzim podat obžalobu. Střelcem byl pravděpodobně Miroslav Marček, kterého policie původně považovala za spolupachatele.
       11:39
       Odškodnění za H-System
        Ministryně spravedlnosti Marie Benešová má v plánu jednat o možném odškodnění části klientů vytunelovaného H-Systemu státem. Řekla to po dnešním setkání se zástupci poškozených s tím, že chce hledat řešení s premiérem a ministryní financí.
        14:00
        Oheň na Kanárských ostrovech
         Hasiči zatím nezvládají boj s požáry na Gran Canarii. V těžko přístupném terénu se oheň šíří středozápadem ostrova. Plameny dosahují až padesátimetrové výšky, úřady se tak spoléhají hlavně na hasicí letadla a vrtulníky.
         14:20
         Úsekové měření
          Živý vstup Evy Šelepové.
          16:09
          Pokuta za tendr
           Ministerstvo obrany musí zaplatit pokutu víc než sedm milionů korun za chybu v tendru na dodavatele ručních granátů z roku 2017.
           16:35
           Zadlužování firem
            Firmy se přestávají zadlužovat v takové míře jako dřív. Zatímco v předchozích třech letech rostl jejich dluh u bank za první pololetí přibližně o 40 až 46 miliard, letos se toto tempo výrazně zpomalilo. Zadlužení se zvýšilo o 22 miliard.
            18:48
            Mýty a báje z českého dávnověku
             Nově vyšly Staré pověsti české. Mýty a báje z českého dávnověku nakladatelství publikují často. Vydání České knižnice se ale zaměřují na prameny, z nichž Alois Jirásek čerpal, a mimo jiné zkoumají jejich historickou autenticitu.
             21:51
             Schůzka Macron–Putin
              Živý vstup Jana Šmída.
              24:03
              Zemřel Vojmír Srdečný
               Ve věku nedožitých sta let zemřel Vojmír Srdečný - poslední přeživší z koncentračního tábora Sachsenhausen.
               24:27
               Vyplutí zadržovaného tankeru
                Po šesti týdnech opustil íránský tanker vody Gibraltaru. Tamní úřady ho blokovaly od začátku července - obávaly se, že loď míří do Sýrie a porušuje tím unijní sankce. Plavidlo propustily až po písemné záruce Teheránu. O delší blokování přitom žádaly USA.
                25:13
                Češi a podílové fondy
                 Češi měli v prvním pololetí v podílových fondech uloženo přes 526 miliard korun - oproti konci minulého roku je to o 53 miliard víc.
                 25:33
                 Černá stavba pokračuje
                  Firma Žižka přes zákaz stavebního úřadu pokračovala ve stavbě nepovolené léčebny ve Dvoře Králové n. L. Dostala 3 pokuty.
                  27:24
                  Honička na Třebíčsku
                   Automobilová honička na Třebíčsku. Policie zveřejnila záběry ze zásahu proti opilému řidiči, kterého hlídka pronásledovala ve středu večer. Bezohlednou jízdu muže se zákazem řízení nakonec zastavila slepá ulice.
                   27:45
                   Kočka divoká v Česku
                    Vzácné kočky divoké se objevily v Doupovských horách na Karlovarsku. Odborníky to překvapilo. Fotopasti zaznamenaly už dva velké exempláře. Podle biologů tam může žít fungující populace.
                    29:46
                    Méně zpožděných letů na pražském letišti
                     Počet zpožděných letů na pražském letišti klesá. Ještě loni v červenci neodletěla na čas skoro polovina spojů, teď jich byla zhruba třetina.
                     30:18
                     Méně zpožděných letů na pražském letišti
                      První prázdninový měsíc čekali cestující na pražské Ruzyni na start zpožděného letadla průměrně 21 minut. V Ostravě to bylo podobné. Nejdelší průměrné zpoždění měli pasažéři v Brně, přesáhlo půlhodiny.
                      32:31
                      Zpoždění na letištích
                       Počet výrazně zpožděných odletů z pražského letiště se snížil i v měsících před letní sezonou. Srovnání s loňským rokem ukazuje spoje, které odletěly nejmíň o 3 hodiny později – právě v takových případech už cestujícím vzniká nárok na kompenzaci.
                       33:14
                       Aplikace na pomoc cestujícím
                        Zrušený let nebo poškozené zavazadlo. Náhlá nepříjemnost, která cestou na letní dovolenou potká řadu cestujících.
                        36:04
                        Jednání Bezpečnostní rady státu
                         Jednání Bezpečnostní rady státu o červnovém kybernetickém útoku na ministerstvo zahraničních věcí.
                         37:30
                         Koupě Grónska?
                          Spojené státy skutečně mají zájem o koupi Grónska. Informaci, která se před pár dny objevovala v amerických médiích, potvrdil prezident Donald Trump.
                          39:39
                          Nákaza ryb na Pardubicku
                           Rybáři na Pardubicku dnes museli utratit ryby z dalších tří rybníků. Potvrdil se u nich herpes virus - neléčitelná nákaza, která zabíjí kapry a ostatní ryby ji přenáší. Pro člověka infekce žádné nebezpečení nepředstavuje.
                           40:22
                           Práce na Notre-Dame
                            Paříž se po necelém měsíci vrátila k opravám chrámu Notre-Dame. Ty přerušilo riziko úniku olova. Stavba nově podléhá přísným opatřením – včetně nových chodníků, sprch a jednorázového oblečení. Současné práce ale mají celou stavbu zatím zpevnit.
                            40:43
                            Panevropský piknik
                             Německá kancléřka Angela Merkelová a maďarský premiér Viktor Orbán na oslavách 30. výročí tzv. „Panevropského pikniku“. Tato událost předznamenala pád železné opony. Stovky lidí z tehdejší NDR ji využily k emigraci do Západního Německa.
                             42:41
                             Protesty proti halám
                              Boj proti průmyslovým areálům. Některé obce na západě Čech protestují proti stavbám montovaných výrobních hal na svém území. Nelíbí se jim množství agenturních zaměstnanců, kteří tam budou pracovat. Obávají se zvýšené kriminality a dopravy i znečištění.
                              44:47
                              Monzunové záplavy
                               Na Instagramu se objevily záběry riskantního přechodu mostu v údolí Pabbar ve státě Himčálpradéš. Následkem prudkých dešťů zemřely v posledních dnech v Indii na tři stovky lidí.
                               45:09
                               Ničivý mor na banánových plantážích
                                Mor ničící banánové plantáže. Teď hlavně na severu Kolumbie, která patří mezi největší vývozce banánů na světě. Okolní státy v regionu se bojí šíření nákazy.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                20. srpen 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                24. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Ve znakovém jazyce

                                24. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. září

                                Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                23. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. září

                                Ve znakovém jazyce

                                23. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                                22. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Ve znakovém jazyce

                                22. 9. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám