12. srpen 2019

Obsah dílu

Headlines — Víc peněz pro resorty — Peníze na zdravotnictví — Prostředky pro resorty — Rezorty chtějí z rozpočtu víc — Italská vládní krize — Útok na norskou mešitu — Švýcarské vězení pro Antonína Koláčka — Růst cen — Trest za hajlování na akci SPD — Vyostřené protesty v Hongkongu — Pozorování a focení perseidů — Jak chránit památky — Spor v ČSSD — Výstraha před bouřkami — Noční blesky — Opilý řidič autobusu — Psi na hledání mobilů — Soud o Janouškovi — Hybridní autobusy v Praze — Jed jen do nor — Proti plošnému trávení — Škody způsobené hrabošem — Hluboká orba — Odstřelování nor — Spor v pražské koalici — Odmítání chudých migrantů — Brutální potlačování ruských protestů — Netanjahu vyjednává Trumpovu podporu — Inspekce o výstřelu ve vládním letadle — Zasypávání dolu — Zpráva NKÚ o školství — Nehoda autobusu — Nový román Normana Ohlera o období nacismu

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Víc peněz pro resorty
   Ministryně financí pokračuje v jednáních o podobě příštího rozpočtu. Podle ní se s lepší prognózou růstu ekonomiky otevírá prostor dát jednotlivým resortům víc peněz. Zároveň se daří šetřit na obsluze státního dluhu.
   01:07
   Peníze na zdravotnictví
    Jednání o rozpočtu mají zatím uzavřena tři ministerstva. Spokojený je i šéf zdravotnictví Adam Vojtěch. Osobně jednal s ministryní o posílení peněž na financování dotačních programů ministerstva zdravotnictví. Požadoval navíc 20 milionů.
    04:00
    Prostředky pro resorty
     Dojednané peníze navíc ze státního rozpočtu.
     05:18
     Rezorty chtějí z rozpočtu víc
      Hostem Událostí je předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
      07:29
      Italská vládní krize
       Jednání v italském senátu o hlasování o vyslovení nedůvěry vládě.
       09:46
       Útok na norskou mešitu
        Nor obviněný z vraždy a z pokusu vystřílet mešitu nedaleko Osla poprvé stanul před soudem. Podle obhájce vinu popírá a s vyšetřovateli odmítá mluvit. Policie útok vyšetřuje jako teroristický čin.
        10:07
        Švýcarské vězení pro Antonína Koláčka
         Živý vstup redaktora Jiřího Hynka.
         12:07
         Růst cen
          Zdražování v Česku opět zrychlilo. V červenci tak míra inflace dosáhla opět téměř tří procent.
          14:26
          Trest za hajlování na akci SPD
           Podmínka a pokuta třicet tisíc za hajlování na letošní předvolební akci SPD. Obžalovaný závozník Radek Mansfeld se proti rozsudku na místě odvolal. Kauza se tak přesune k nadřízenému soudu.
           15:03
           Vyostřené protesty v Hongkongu
            Neustávající potíže v Hongkongu. Provoz na jednom z nejrušnějších letišť světa se zastavil. Ochromily ho tisíce protivládních demonstrantů v odbavovacích halách. 2 měsíce trvající protesty se policie snaží ukončit stále větší silou. V metru například popr
            17:10
            Pozorování a focení perseidů
             V noci vrcholí perseidy – ovšem kvůli mrakům bude pozorování obtížné.
             17:35
             Jak chránit památky
              Ministerstvo kultury předložilo k projednání nový zákon o památkové péči, který by měl lépe vyhovět aktuálním společenským potřebám i evropským normám. Hned v zárodku se ale objevují kritické připomínky, třeba ze strany České komory architektů.
              20:43
              Spor v ČSSD
               Bývalý místopředseda Jaroslav Foldyna a současný místopředseda Tomáš Petříček se přou kvůli víkendové akci Prague Pride a vyzývají se k odchodu ze strany.
               21:37
               Výstraha před bouřkami
                Živý vstup Marka Slavíka.
                22:40
                Noční blesky
                 Částí Čech se se přehnal pás bouřek už v noci na dnešek. Ty sice nebyly tak vydatné na srážky, zaujaly ale intenzitou, s jakou blesky doslova rozsvěcovaly noční oblohu.
                 23:56
                 Opilý řidič autobusu
                  Tři promile nadýchal řidič řidič autobusu, který vezl 16 malých hokejistů a v neděli večer měl nehodu u čerpací stanice na Táborsku.
                  24:59
                  Psi na hledání mobilů
                   Psi speciálně cvičení na hledání mobilů v celách. Čeští dozorci je jako jedni z mála v Evropě právě testují ve vytipovaných věznicích.
                   26:45
                   Soud o Janouškovi
                    Roman Janoušek znovu neuspěl se žádostí o prominutí zbytku vězení, musí si ho odpykat celé. Pravomocně o tom rozhodl pražský vrchní soud.
                    27:06
                    Hybridní autobusy v Praze
                     Hybridní autobusy s rekuperací místo klasických dieselových – jedna z prvních konkrétních věcí, kterými chce česká metropole splnit takzvaný Klimatický závazek, který si dala před sedmi týdny. Dva vozy teď dopravní podnik testuje.
                     29:20
                     Jed jen do nor
                      Zákaz plošného používání jedu na hraboše platí. Tak zní závěr odpolední schůzky na ministerstvu zemědělství. Farmáři dál můžou dávat jed hlodavcům jenom do nor.
                      32:33
                      Proti plošnému trávení
                       Plošné použití stutoxu odmítají vědci. K obezřetnosti vyzývají i při použití jedu v jednotlivých lokalitách.
                       33:45
                       Škody způsobené hrabošem
                        Škody na plodinách způsobené hraboši letos mohou přesáhnout miliardu korun, finální součty ztrát budou mít zemědělci až na podzim po sklizení cukrové řepy.
                        34:52
                        Hluboká orba
                         Škody začínají sčítat taky v Kokorách na Přerovsku. Hraboši tam škodili v obilí, řepce i máku. Na některých polích mají úrodu nižší o pětinu, na řadě míst ani nemělo smysl sklízet. S hlodavci se ale přesto snaží vypořádat bez jedů.
                         36:14
                         Odstřelování nor
                          Místo chemie drobné výbuchy. To je také jedna z metod hubení hrabošů a dalších hlodavců. Jedním z mála zemědělců, který ji v Česku využívá, je ovocnář Petr Kareš z Ostroměře na Jičínsku.
                          37:30
                          Spor v pražské koalici
                           Ve vedení hlavního města pokračují spory. Spojené síly pro Prahu se dožadují koaličního jednání – vadí jim, že primátor navrhl bez předchozí domluvy odvolání šéfa Pražské plynárenské Pavla Janečka. Tím podle Jiřího Pospíšila porušil vzájemnou dohodu.
                           38:55
                           Odmítání chudých migrantů
                            Spojené státy zpřísňují pravidla i pro legální migranty. Od čtvrtka budou moci úřady jednodušeji odmítat žadatele o vízum nebo zelenou kartu, kteří víc než rok závisejí na sociálních dávkách.
                            39:16
                            Brutální potlačování ruských protestů
                             Demonstranti zranění a zadržení během protestů v Moskvě se dožadují spravedlnosti. Asi 20 si jich u soudu stěžuje na brutální postup policie a žádá potrestání konkrétních viníků. Úřady jakékoli porušení zákona odmítají.
                             41:24
                             Netanjahu vyjednává Trumpovu podporu
                              Tým izraelského premiéra Benjamina Netanjahua vyjednává podle místních médií s americkým prezidentem o možnosti, že by v příštích týdnech vydal prohlášení podporující anexi židovských osad na Západním břehu Jordánu k Izraeli.
                              42:13
                              Inspekce o výstřelu ve vládním letadle
                               Člen ochranky premiéra Andreje Babiše, který omylem vystřelil na palubě vládního letadla, nespáchal trestný čin. Rozhodla o tom Generální inspekce bezpečnostních sborů.
                               42:34
                               Zasypávání dolu
                                Ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku zasypávají bagry jednu ze 3 šachet dolu Paskov. V podzemí zůstává ještě zhruba 56 milionů tun koksovatelného uhlí.
                                44:00
                                Zpráva NKÚ o školství
                                 Digitalizace českého školství jde podle Nejvyššího kontrolního úřadu pomalu. Podle jeho zjištění ani po pěti letech od schválení strategie digitálního vzdělávání ministerstvo školství nedokázalo zavést stanovené standardy.
                                 44:40
                                 Nehoda autobusu
                                  Nehoda autobusu na Žďársku. U obce Jámy narazil před třetí hodinou odpoledne řidič linkového spoje do stromu. Zdravotníci ošetřili 15 cestujících. Jednoho těžce zraněného přepravil vrtulník do brněnské nemocnice. Příčina havárie se vyšetřuje.
                                  44:58
                                  Nový román Normana Ohlera o období nacismu
                                   Nový román spisovatele, který v díle Totální rauš zaujal čtenáře líčením Hitlerovy drogové závislosti. I ve své právě dokončené knize se Norman Ohler věnuje období nacismu .
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž48 minut
                                   Další díl
                                   13. srpen 2019

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž50 minut

                                   3. červen

                                   Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                                   3. 6. 2023 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   3. červen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   3. 6. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   2. červen

                                   Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                                   2. 6. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   2. červen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   2. 6. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   1. červen

                                   Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                                   1. 6. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   1. červen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   1. 6. 2023 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám