44 minut

10. srpen 2019

Část: Nevýhodné směny pozemků

Obsah dílu

Headlines — Protesty v Rusku — Rekordní protesty za účast ruské opozice ve volbách — Rekordní účast na protestech — Spory kvůli demonstracím — Rychlost českých soudů — Rychlost českých soudů — Nevyřízené případy — Protesty v Hongkongu — Uzavírka D1 u Mirošovic — Milionář Jeffrey Epstein spáchal sebevraždu — Řádění tajfunu Lekima v Číně — Výbuch na zkušební střelnici na severu Ruska — Návrat legendárního muzikálu Starci na chmelu — Nevýhodné směny pozemků — Výbuch cisterny v Tanzanii — Armádní zakázka za 580 milionů — Zisk tří největších bank v ČR — Tornádo v Lucembursku a Holandsku — Sekání trávy během sucha — Prague Pride 2019 — Prague Pride 2019 — Registrované partnerství — Manželství pro homosexuály — KLDR odpálila další rakety — Popularita vlakové dopravy v Polsku — Zavřená Rudá věž smrti u Ostrova na Karlovarsku — Žně jsou pomalejší — Unikátní soubor písemností Franze Kafky

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Protesty v Rusku
   Další zásah proti demonstrantům v Rusku. Policie v Moskvě a dalších městech pozatýkala víc než 160 lidí, kteří protestovali proti údajné diskriminaci opozičních kandidátů.
   01:19
   Rekordní protesty za účast ruské opozice ve volbách
    Radnice demonstranty varovala, aby nepokračovali v protestech mimo povolená místa. Policie začala zatýkat, když se část protestujících vydala ke Kremlu, tedy sídlu prezidenta.
    03:32
    Rekordní účast na protestech
     Živý vstup Miroslava Karase.
     05:12
     Spory kvůli demonstracím
      Kvůli demonstracím měli v minulých dnech práci taky diplomaté.
      06:12
      Rychlost českých soudů
       České soudy mají nejméně nevyřízených případů od roku 2008, kdy se začaly vést podrobné statistiky.
       06:54
       Rychlost českých soudů
        Průtahy mohou hrozit u insolvencí. Po rozšíření osobních bankrotů od 1. června přibývá nových žádostí.
        09:35
        Nevyřízené případy
         Jak si vedou české soudy z dlouhodobého pohledu?
         10:30
         Protesty v Hongkongu
          Policie v Hongkongu proti demonstrantům opět zasáhla pomocí slzného plynu. Aktivisté pokračovali v protivládních protestech v několika částech města. V terminálu tamního letiště se už včera shromáždilo asi tisíc lidí.
          10:49
          Uzavírka D1 u Mirošovic
           Na místě je redaktorka Andrea Grubnerová.
           12:22
           Milionář Jeffrey Epstein spáchal sebevraždu
            Americký finančník a milionář Jeffrey Epstein spáchal sebevraždu. Za mřížemi čekal na soud za desítky případů sexuálního zneužívání. Podle obvinění platil nezletilým dívkám za sex.
            12:49
            Řádění tajfunu Lekima v Číně
             Nejmíň 18 lidí zemřelo a 14 dalších se pohřešuje po tom, co na pobřeží Číny udeřil tajfun Lekima. Způsobil silné záplavy, hromadné výpadky elektřiny a chaos v dopravě.
             14:55
             Výbuch na zkušební střelnici na severu Ruska
              Po čtvrtečním výbuchu na zkušební střelnici na severu Ruska zemřelo podle nových informací pět lidí. Další tři utrpěli zranění. Američtí experti tvrdí, že exploze mohla nastat při testu rakety na jaderný pohon.
              16:09
              Návrat legendárního muzikálu Starci na chmelu
               Po 55 letech se vrátil legendární muzikál Starci na chmelu. Tentokrát v divadelní úpravě ho uvádí Studio Dva na svých letních scénách na pražském Vyšehradě a na tvrzi Divice.
               19:21
               Nevýhodné směny pozemků
                Na nečekané překážky narážejí obce, které se chtějí rozrůstat. Často pro svůj rozvoj potřebují sousední státní pozemky. Za ně nabízejí ty své, které nepotřebují.
                22:03
                Výbuch cisterny v Tanzanii
                 Nejméně 60 lidí zemřelo při výbuchu cisterny v Tanzanii. 70 dalších utrpělo vážná zranění. K tragédii došlo, když se někteří z obětí snažili z havarovaného vozidla odčerpat benzin.
                 22:21
                 Armádní zakázka za 580 milionů
                  Česká armáda chce po dvanácti letech doplnit flotilu tzv. vládní letky. Ministerstvo obrany oznámilo, že vypíše tendr na letoun pro 14 až 19 cestujících – a cenu odhaduje na 580 milionů korun.
                  24:55
                  Zisk tří největších bank v ČR
                   Třem největším bankám v Česku roste zisk.
                   25:17
                   Tornádo v Lucembursku a Holandsku
                    Devatenáct zraněných lidí a desítky poškozených budov – Lucembursko zasáhlo tornádo, jeho ničivá trasa byla dlouhá 7 kilometrů.
                    25:44
                    Sekání trávy během sucha
                     Řada lidí a obcí omezila sekání trávy – kvůli lepšímu zadržování vody v krajině. Jenže jak upozorňují odborníci, opatření nemusí mít všude jen pozitivní důsledky.
                     27:31
                     Prague Pride 2019
                      Devátý ročník Prague Pride – festival začal v pondělí a dnes hlavním městem prošel průvod gayů, leseb, bisexuálů a translidí – Pride Parade. Ale i lidí, kteří podporují práva těchto minorit.
                      28:28
                      Prague Pride 2019
                       Až na pár drobných incidentů se průvod obešel téměř bez komplikací.
                       30:48
                       Registrované partnerství
                        Jedním z témat letošního ročníku je i nemožnost stejnopohlavních párů uzavírat manželství, ale pouze registrované partnerství – to platí od roku 2006.
                        32:20
                        Manželství pro homosexuály
                         Možnost uzavřít sňatek lidem stejného pohlaví. Zatím se nedostal ani z prvního čtení.
                         35:02
                         KLDR odpálila další rakety
                          Severní Korea vypálila další dvě rakety krátkého doletu. Po zhruba 400 kilometrech dopadly do Japonského moře.
                          35:22
                          Popularita vlakové dopravy v Polsku
                           Poláci se vrací na železnici. Po propadu počtu cestujících z posledních let se trend obrátil.
                           37:32
                           Zavřená Rudá věž smrti u Ostrova na Karlovarsku
                            Rudá věž smrti u Ostrova na Karlovarsku – jedna z lokalit Krušnohoří, které se před měsícem dostaly na seznam světového dědictví UNESCO. Dodnes je pro veřejnost uzavřená.
                            38:21
                            Žně jsou pomalejší
                             Letošní žně jsou výrazně pomalejší než ty loňské. Někde je sucho, někde zemědělci naopak nesklízí kvůli častým přeháňkám. Na mokrá pole nemůžou s těžkou technikou.
                             40:23
                             Unikátní soubor písemností Franze Kafky
                              Izraelská národní knihovna poprvé představila unikátní soubor písemností Franze Kafky. Obsahuje cestovní deníky, fotografie, kresby ale i části některých Kafkových povídek.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              11. srpen 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              16. srpen

                              Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                              16. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              16. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              15. srpen

                              Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                              15. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              15. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              15. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              14. srpen

                              Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                              14. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              14. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              14. 8. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám