44 minut

10. srpen 2019

Část: Rychlost českých soudů

Obsah dílu

Headlines — Protesty v Rusku — Rekordní protesty za účast ruské opozice ve volbách — Rekordní účast na protestech — Spory kvůli demonstracím — Rychlost českých soudů — Rychlost českých soudů — Nevyřízené případy — Protesty v Hongkongu — Uzavírka D1 u Mirošovic — Milionář Jeffrey Epstein spáchal sebevraždu — Řádění tajfunu Lekima v Číně — Výbuch na zkušební střelnici na severu Ruska — Návrat legendárního muzikálu Starci na chmelu — Nevýhodné směny pozemků — Výbuch cisterny v Tanzanii — Armádní zakázka za 580 milionů — Zisk tří největších bank v ČR — Tornádo v Lucembursku a Holandsku — Sekání trávy během sucha — Prague Pride 2019 — Prague Pride 2019 — Registrované partnerství — Manželství pro homosexuály — KLDR odpálila další rakety — Popularita vlakové dopravy v Polsku — Zavřená Rudá věž smrti u Ostrova na Karlovarsku — Žně jsou pomalejší — Unikátní soubor písemností Franze Kafky

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Protesty v Rusku
   Další zásah proti demonstrantům v Rusku. Policie v Moskvě a dalších městech pozatýkala víc než 160 lidí, kteří protestovali proti údajné diskriminaci opozičních kandidátů.
   01:19
   Rekordní protesty za účast ruské opozice ve volbách
    Radnice demonstranty varovala, aby nepokračovali v protestech mimo povolená místa. Policie začala zatýkat, když se část protestujících vydala ke Kremlu, tedy sídlu prezidenta.
    03:32
    Rekordní účast na protestech
     Živý vstup Miroslava Karase.
     05:12
     Spory kvůli demonstracím
      Kvůli demonstracím měli v minulých dnech práci taky diplomaté.
      06:12
      Rychlost českých soudů
       České soudy mají nejméně nevyřízených případů od roku 2008, kdy se začaly vést podrobné statistiky.
       06:54
       Rychlost českých soudů
        Průtahy mohou hrozit u insolvencí. Po rozšíření osobních bankrotů od 1. června přibývá nových žádostí.
        09:35
        Nevyřízené případy
         Jak si vedou české soudy z dlouhodobého pohledu?
         10:30
         Protesty v Hongkongu
          Policie v Hongkongu proti demonstrantům opět zasáhla pomocí slzného plynu. Aktivisté pokračovali v protivládních protestech v několika částech města. V terminálu tamního letiště se už včera shromáždilo asi tisíc lidí.
          10:49
          Uzavírka D1 u Mirošovic
           Na místě je redaktorka Andrea Grubnerová.
           12:22
           Milionář Jeffrey Epstein spáchal sebevraždu
            Americký finančník a milionář Jeffrey Epstein spáchal sebevraždu. Za mřížemi čekal na soud za desítky případů sexuálního zneužívání. Podle obvinění platil nezletilým dívkám za sex.
            12:49
            Řádění tajfunu Lekima v Číně
             Nejmíň 18 lidí zemřelo a 14 dalších se pohřešuje po tom, co na pobřeží Číny udeřil tajfun Lekima. Způsobil silné záplavy, hromadné výpadky elektřiny a chaos v dopravě.
             14:55
             Výbuch na zkušební střelnici na severu Ruska
              Po čtvrtečním výbuchu na zkušební střelnici na severu Ruska zemřelo podle nových informací pět lidí. Další tři utrpěli zranění. Američtí experti tvrdí, že exploze mohla nastat při testu rakety na jaderný pohon.
              16:09
              Návrat legendárního muzikálu Starci na chmelu
               Po 55 letech se vrátil legendární muzikál Starci na chmelu. Tentokrát v divadelní úpravě ho uvádí Studio Dva na svých letních scénách na pražském Vyšehradě a na tvrzi Divice.
               19:21
               Nevýhodné směny pozemků
                Na nečekané překážky narážejí obce, které se chtějí rozrůstat. Často pro svůj rozvoj potřebují sousední státní pozemky. Za ně nabízejí ty své, které nepotřebují.
                22:03
                Výbuch cisterny v Tanzanii
                 Nejméně 60 lidí zemřelo při výbuchu cisterny v Tanzanii. 70 dalších utrpělo vážná zranění. K tragédii došlo, když se někteří z obětí snažili z havarovaného vozidla odčerpat benzin.
                 22:21
                 Armádní zakázka za 580 milionů
                  Česká armáda chce po dvanácti letech doplnit flotilu tzv. vládní letky. Ministerstvo obrany oznámilo, že vypíše tendr na letoun pro 14 až 19 cestujících – a cenu odhaduje na 580 milionů korun.
                  24:55
                  Zisk tří největších bank v ČR
                   Třem největším bankám v Česku roste zisk.
                   25:17
                   Tornádo v Lucembursku a Holandsku
                    Devatenáct zraněných lidí a desítky poškozených budov – Lucembursko zasáhlo tornádo, jeho ničivá trasa byla dlouhá 7 kilometrů.
                    25:44
                    Sekání trávy během sucha
                     Řada lidí a obcí omezila sekání trávy – kvůli lepšímu zadržování vody v krajině. Jenže jak upozorňují odborníci, opatření nemusí mít všude jen pozitivní důsledky.
                     27:31
                     Prague Pride 2019
                      Devátý ročník Prague Pride – festival začal v pondělí a dnes hlavním městem prošel průvod gayů, leseb, bisexuálů a translidí – Pride Parade. Ale i lidí, kteří podporují práva těchto minorit.
                      28:28
                      Prague Pride 2019
                       Až na pár drobných incidentů se průvod obešel téměř bez komplikací.
                       30:48
                       Registrované partnerství
                        Jedním z témat letošního ročníku je i nemožnost stejnopohlavních párů uzavírat manželství, ale pouze registrované partnerství – to platí od roku 2006.
                        32:20
                        Manželství pro homosexuály
                         Možnost uzavřít sňatek lidem stejného pohlaví. Zatím se nedostal ani z prvního čtení.
                         35:02
                         KLDR odpálila další rakety
                          Severní Korea vypálila další dvě rakety krátkého doletu. Po zhruba 400 kilometrech dopadly do Japonského moře.
                          35:22
                          Popularita vlakové dopravy v Polsku
                           Poláci se vrací na železnici. Po propadu počtu cestujících z posledních let se trend obrátil.
                           37:32
                           Zavřená Rudá věž smrti u Ostrova na Karlovarsku
                            Rudá věž smrti u Ostrova na Karlovarsku – jedna z lokalit Krušnohoří, které se před měsícem dostaly na seznam světového dědictví UNESCO. Dodnes je pro veřejnost uzavřená.
                            38:21
                            Žně jsou pomalejší
                             Letošní žně jsou výrazně pomalejší než ty loňské. Někde je sucho, někde zemědělci naopak nesklízí kvůli častým přeháňkám. Na mokrá pole nemůžou s těžkou technikou.
                             40:23
                             Unikátní soubor písemností Franze Kafky
                              Izraelská národní knihovna poprvé představila unikátní soubor písemností Franze Kafky. Obsahuje cestovní deníky, fotografie, kresby ale i části některých Kafkových povídek.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              11. srpen 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              10. srpen

                              Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                              10. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              10. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              10. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              9. srpen

                              Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                              9. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              9. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              9. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              8. srpen

                              Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                              8. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              8. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              8. 8. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám