4. srpen 2019

Obsah dílu

Headlines — Střelby v USA — Střelby v USA — Zbraně v USA — Zrušení karenční doby — Oprava lanového mostu — Oprava silnice ve Strakonické ulici — Provoz na D1 u Brna — Česká diplomacie vyzvala Rusko k respektování práv a svobod lidí — Zadržení tankeru v Perském zálivu — Výpadek proudu v Jakartě — Jak pečovat o zdravý les — Úspěchy českých divadel a umělců — Několik vět v srpnu 1989 — Muž zavalený ve studni — Přes La Manche na flyboardu — Kuriózní nehoda v Mnichově — Ceny brambor v Česku — Nejmodernější protézy v Česku — Češi a dovolené — Slovensko jako nejoblíbenější destinace Čechů — Nejnavštěvovanější země — Dovolená v Česku — Klíčové jednání mezi Talibanem a USA — Odolný most v Petrově — Střelby v USA — Koncerty na záchranu památek v Sudetech

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Střelby v USA
   Celkem třicet lidí zavraždili a přes čtyřicet dalších zranili dva střelci ve Spojených státech. Střelbu v texaském El Pasu a ohijském Daytonu dělilo pouhých třináct hodin.
   01:16
   Střelby v USA
    Vraždění v Texasu se zapsalo mezi deset nejhorších střeleckých útoků v moderní americké historii.
    03:46
    Zbraně v USA
     Právo nosit zbraň zaručuje v Americe druhý dodatek ústavy.
     05:41
     Zrušení karenční doby
      Už měsíc dostávají zaměstnanci náhradu mzdy i za první tři dny nemoci. Některé firmy kvůli tomu zřejmě omezí část benefitů - jako třeba placené zdravotní volno, takzvané sick-days.
      07:52
      Oprava lanového mostu
       Řidiči opět můžou projet přes lanový most na pražské Jižní spojce. Kvůli zatěžovacím zkouškám byl na víc než 26 hodin zavřený.
       08:15
       Oprava silnice ve Strakonické ulici
        Živý vstup Ivany Malé.
        09:28
        Provoz na D1 u Brna
         Živý vstup Dominiky Řebíkové.
         10:37
         Česká diplomacie vyzvala Rusko k respektování práv a svobod lidí
          České ministerstvo zahraničí vyzývá ruské úřady k respektování základních lidských práv. Na Twitteru vyjádřilo znepokojení nad včerejším masovým zatýkáním pokojných demonstrantů v Moskvě.
          11:07
          Zadržení tankeru v Perském zálivu
           Íránské námořnictvo zadrželo další zahraniční tanker v Perském zálivu - a to jen den poté, co ministr zahraničí oznámil, že země se chystá už potřetí porušit mezinárodní dohody o svém jaderném programu.
           13:31
           Výpadek proudu v Jakartě
            Na 100 milionů lidí v oblasti Jakarty postihl masivní výpadek proudu. Celá indonéská metropole je ochromená, příměstské vlaky se zastavily a obchody musely nastartovat generátory.
            13:48
            Jak pečovat o zdravý les
             V Kraji Vysočina, který je momentálně nejvíc zasažen kůrovcovou kalamitou, se stále dají najít i zdravé porosty. Tam, kde lesní správci nechali víc druhů stromů a dbali také na různověkost dřevin, kůrovec nedostal šanci.
             15:56
             Úspěchy českých divadel a umělců
              Zatímco kamenná divadla mají v létě zavřeno, pro některé soubory jsou prázdniny příležitostí ukázat se ve světě.
              19:06
              Několik vět v srpnu 1989
               Každý víkend přinášíme pohled na to, co se dělo před třiceti lety - tedy před listopadem 1989. Začátkem srpna už bylo pod peticí Několik vět kolem šestnácti tisíc podpisů.
               22:01
               Muž zavalený ve studni
                Muže zavaleného ve studni se od včerejška snaží vyprostit hasiči ve Velkých Pavlovicích. Šance, že přežil, je ale malá.
                22:46
                Přes La Manche na flyboardu
                 Francouzskému vynálezci Franky Zapatovi napodruhé vyšel pokus přeletět kanál La Manche. Se svým futuristickým dopravním prostředkem - flyboardem - úspěšně překonal 35 kilometrů vodní hladiny.
                 24:41
                 Kuriózní nehoda v Mnichově
                  25:05
                  Ceny brambor v Česku
                   Od farmářů kilo za 7 až 10 korun - v obchodech ale ceny brambor klesají pomalu. Před pár týdny se průměr držel na 27 korunách - teď statistici udávají 22.
                   27:06
                   Nejmodernější protézy v Česku
                    Dva roky mají lidé v Česku možnost získat nejmodernější protézy. Zájem je o bionické ruce, které reagují na impulzy přímo z mozku a dokážou nahradit zdravé končetiny.
                    29:56
                    Češi a dovolené
                     Léto a prázdniny už jsou za svojí polovinou. A první data z turistických agentur a cestovních kalendáří naznačují, že Češi letos vyrážejí na dovolenou víc než loni.
                     30:48
                     Slovensko jako nejoblíbenější destinace Čechů
                      Češi jezdí na Slovensko hlavně za přírodou a koupelemi.
                      32:53
                      Nejnavštěvovanější země
                       Vedle Slovenska patří mezi nejčastější destinace, kam Češi v létě jezdí, Chorvatsko, Itálie, Řecko a Španělsko.
                       35:29
                       Dovolená v Česku
                        A také v Česku chtějí lidé dovolenou nebo výlety často trávit aktivně. Populární jsou místa, kde se dá koupat či horské regiony.
                        38:11
                        Klíčové jednání mezi Talibanem a USA
                         Klíčové jednání mezi Talibanem a Spojenými státy začalo v Kataru. Obě strany ho považují za dosud nejnadějnější pokus ukončit 18 let trvající válku.
                         38:35
                         Odolný most v Petrově
                          Podle techniků je tenhle most v Petrově nad Desnou ve špatném stavu - přesto se ho nepovedlo zbourat. Vědci z ČVUT ho v týdnu v rámci zkoumání nadměrně zatížili a věřili, že ho zdemolují.
                          40:17
                          Střelby v USA
                           Aktuální informace
                           40:37
                           Koncerty na záchranu památek v Sudetech
                            Památky v českých Sudetech, které léta chátrají, mají šanci na změnu. Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová přišla s projektem, který podpoří místní spolky i jednotlivce, dlouhodobě bojující za jejich záchranu.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            5. srpen 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            27. leden

                            Headlines — Začalo druhé kolo prezidentských voleb — Lidé vybírají mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem — Hlas odevzdali Pavel i Babiš — Zájem voličů o volby — Zájem v obcích s nízkou a vysokou účastí v 1. kole — Podporovatelé obou kandidátů — Zajímavá čísla k 1. kolu voleb — Příběhy prvovoličů — Práce ve volební komisi — Zájem o volby ve Špindlerově mlýně — Volby v zahraničí — Příběhy českých voličů napříč planetou — Organizace voleb — Vzkazy prezidentských kandidátů — Válka na Ukrajině — Škody po čtvrtečních raketových útocích — BIS prověřuje únik tajných informací — Průměrný starobní důchod — Mezinárodní den památky holocaustu — Investice do JE Dukovany — Jak se daří hospodám a restauracím — Šíření ptačí chřipky — Japonská obranná strategie — Útok Izralců na výrobnu raket v Pásmu Gazy — Vědci míří na Antarktidu — Obvinění policistů z vraždy muže v Memphisu — Nástup vojáků po návratu z mise v Mali — Obnova vyhořelé chaty Tesák — Škvoreckého Smiřický v Divadle na Vinohradech

                            27. 1. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. leden

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 1. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            26. leden

                            Headlines — Vrcholí kampaň před druhým kolem voleb — Závěr kampaně obou kandidátů — Příprava druhého kola prezidentských voleb — Volby v zahraničí — Boje u Bachmut — Situace v okolí Bachmutu — Ruské raketové útoky — Ekonomická prognóza — Jednání premiéra s guvernérem ČNB — Střet izraelské armády s Palestinci na Západním břehu — Nový velvyslanec na Slovensku — Turné brněnské filharmonie v USA — Města lákají nové obyvatele — 30 let od zvolení Václava Havla prezidentem — Nová zelená úsporám light — Předpověď počasí na další dny — Jak hlasovat v druhém kole voleb — Volební účast v prezidentských volbách — Vliv počasí na volební účast — Kdy bude jasno o výsledku — Prověřování původu peněz z Ruska — Nové letecké linky — Následky útoku ve Španělsku mačetou — Protesty proti penzijní reformě ve Francii — Jednání o novém vedení Prahy — Nová pravidla sociálních služeb — Londýnské metro slaví 160 let provozu — Dokumentární tvorba ČT — Návrat vlaků na Osoblažsko — Nové vydání Rilkeho románu

                            26. 1. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            26. leden

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 1. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            25. leden

                            Vrcholí prezidentská kampaň — Program prezidentských kandidátů — Lidé v izolaci volili prezidenta — Důležité termíny v prezidentské volbě — Ukrajina dostane tanky Leopard — Boje o Soledar a Bachmut — Dodávky tanků Ukrajině — Valorizace výchovného v rámci důchodů — Export léků z ČR — Zadržení muže kvůli dopisům s výbušninami — Rekordní inflace v Maďarsku — Trest pro lékařku za ublížení na zdraví — Monodrama Všechny báječný věci — Útok nožem ve vlaku v Německu — Doplnění ústavního soudu — Uložení korunovačních klenotů do Korunní komory — Soud projedná obžalobu Tušla — Žádosti o předčasný důchod — Nová pravidla hypoték — Tanky Leopard — Tanky pro Ukrajinu — Tank Leopard 2 — Leopardy pro Česko — Ředitelství silnic a dálnic před soudem — Návrh milostivého léta na dluhy na sociálních odvodech — Britský ministr obchodu v Praze — Ruský soud zrušil Moskevskou helsinskou skupinu — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Zřízení datových schránek — Problémy s přípravou olympiády — Slovensko je blíž k předčasným volbám — Kreativní výuka ve školách — Obnova lesů po tornádu — Paměť národa připomene romský holokaust

                            25. 1. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            25. leden

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 1. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám