44 minut

4. srpna 2019

Obsah dílu

Headlines — Střelby v USA — Střelby v USA — Zbraně v USA — Zrušení karenční doby — Oprava lanového mostu — Oprava silnice ve Strakonické ulici — Provoz na D1 u Brna — Česká diplomacie vyzvala Rusko k respektování práv a svobod lidí — Zadržení tankeru v Perském zálivu — Výpadek proudu v Jakartě — Jak pečovat o zdravý les — Úspěchy českých divadel a umělců — Několik vět v srpnu 1989 — Muž zavalený ve studni — Přes La Manche na flyboardu — Kuriózní nehoda v Mnichově — Ceny brambor v Česku — Nejmodernější protézy v Česku — Češi a dovolené — Slovensko jako nejoblíbenější destinace Čechů — Nejnavštěvovanější země — Dovolená v Česku — Klíčové jednání mezi Talibanem a USA — Odolný most v Petrově — Střelby v USA — Koncerty na záchranu památek v Sudetech

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Střelby v USA
   Celkem třicet lidí zavraždili a přes čtyřicet dalších zranili dva střelci ve Spojených státech. Střelbu v texaském El Pasu a ohijském Daytonu dělilo pouhých třináct hodin.
   01:16
   Střelby v USA
    Vraždění v Texasu se zapsalo mezi deset nejhorších střeleckých útoků v moderní americké historii.
    03:46
    Zbraně v USA
     Právo nosit zbraň zaručuje v Americe druhý dodatek ústavy.
     05:41
     Zrušení karenční doby
      Už měsíc dostávají zaměstnanci náhradu mzdy i za první tři dny nemoci. Některé firmy kvůli tomu zřejmě omezí část benefitů - jako třeba placené zdravotní volno, takzvané sick-days.
      07:52
      Oprava lanového mostu
       Řidiči opět můžou projet přes lanový most na pražské Jižní spojce. Kvůli zatěžovacím zkouškám byl na víc než 26 hodin zavřený.
       08:15
       Oprava silnice ve Strakonické ulici
        Živý vstup Ivany Malé.
        09:28
        Provoz na D1 u Brna
         Živý vstup Dominiky Řebíkové.
         10:37
         Česká diplomacie vyzvala Rusko k respektování práv a svobod lidí
          České ministerstvo zahraničí vyzývá ruské úřady k respektování základních lidských práv. Na Twitteru vyjádřilo znepokojení nad včerejším masovým zatýkáním pokojných demonstrantů v Moskvě.
          11:07
          Zadržení tankeru v Perském zálivu
           Íránské námořnictvo zadrželo další zahraniční tanker v Perském zálivu - a to jen den poté, co ministr zahraničí oznámil, že země se chystá už potřetí porušit mezinárodní dohody o svém jaderném programu.
           13:31
           Výpadek proudu v Jakartě
            Na 100 milionů lidí v oblasti Jakarty postihl masivní výpadek proudu. Celá indonéská metropole je ochromená, příměstské vlaky se zastavily a obchody musely nastartovat generátory.
            13:48
            Jak pečovat o zdravý les
             V Kraji Vysočina, který je momentálně nejvíc zasažen kůrovcovou kalamitou, se stále dají najít i zdravé porosty. Tam, kde lesní správci nechali víc druhů stromů a dbali také na různověkost dřevin, kůrovec nedostal šanci.
             15:56
             Úspěchy českých divadel a umělců
              Zatímco kamenná divadla mají v létě zavřeno, pro některé soubory jsou prázdniny příležitostí ukázat se ve světě.
              19:06
              Několik vět v srpnu 1989
               Každý víkend přinášíme pohled na to, co se dělo před třiceti lety - tedy před listopadem 1989. Začátkem srpna už bylo pod peticí Několik vět kolem šestnácti tisíc podpisů.
               22:01
               Muž zavalený ve studni
                Muže zavaleného ve studni se od včerejška snaží vyprostit hasiči ve Velkých Pavlovicích. Šance, že přežil, je ale malá.
                22:46
                Přes La Manche na flyboardu
                 Francouzskému vynálezci Franky Zapatovi napodruhé vyšel pokus přeletět kanál La Manche. Se svým futuristickým dopravním prostředkem - flyboardem - úspěšně překonal 35 kilometrů vodní hladiny.
                 24:41
                 Kuriózní nehoda v Mnichově
                  25:05
                  Ceny brambor v Česku
                   Od farmářů kilo za 7 až 10 korun - v obchodech ale ceny brambor klesají pomalu. Před pár týdny se průměr držel na 27 korunách - teď statistici udávají 22.
                   27:06
                   Nejmodernější protézy v Česku
                    Dva roky mají lidé v Česku možnost získat nejmodernější protézy. Zájem je o bionické ruce, které reagují na impulzy přímo z mozku a dokážou nahradit zdravé končetiny.
                    29:56
                    Češi a dovolené
                     Léto a prázdniny už jsou za svojí polovinou. A první data z turistických agentur a cestovních kalendáří naznačují, že Češi letos vyrážejí na dovolenou víc než loni.
                     30:48
                     Slovensko jako nejoblíbenější destinace Čechů
                      Češi jezdí na Slovensko hlavně za přírodou a koupelemi.
                      32:53
                      Nejnavštěvovanější země
                       Vedle Slovenska patří mezi nejčastější destinace, kam Češi v létě jezdí, Chorvatsko, Itálie, Řecko a Španělsko.
                       35:29
                       Dovolená v Česku
                        A také v Česku chtějí lidé dovolenou nebo výlety často trávit aktivně. Populární jsou místa, kde se dá koupat či horské regiony.
                        38:11
                        Klíčové jednání mezi Talibanem a USA
                         Klíčové jednání mezi Talibanem a Spojenými státy začalo v Kataru. Obě strany ho považují za dosud nejnadějnější pokus ukončit 18 let trvající válku.
                         38:35
                         Odolný most v Petrově
                          Podle techniků je tenhle most v Petrově nad Desnou ve špatném stavu - přesto se ho nepovedlo zbourat. Vědci z ČVUT ho v týdnu v rámci zkoumání nadměrně zatížili a věřili, že ho zdemolují.
                          40:17
                          Střelby v USA
                           Aktuální informace
                           40:37
                           Koncerty na záchranu památek v Sudetech
                            Památky v českých Sudetech, které léta chátrají, mají šanci na změnu. Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová přišla s projektem, který podpoří místní spolky i jednotlivce, dlouhodobě bojující za jejich záchranu.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            5. srpna 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž49 minut

                            23. června

                            Headlines — Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Bojev Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                            23. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            23. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            22. června

                            Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                            22. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            22. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. června

                            Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                            21. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            20. června

                            Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                            20. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            20. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            19. června

                            Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                            19. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            19. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 6. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám