44 minut

4. srpna 2019

Obsah dílu

Headlines — Střelby v USA — Střelby v USA — Zbraně v USA — Zrušení karenční doby — Oprava lanového mostu — Oprava silnice ve Strakonické ulici — Provoz na D1 u Brna — Česká diplomacie vyzvala Rusko k respektování práv a svobod lidí — Zadržení tankeru v Perském zálivu — Výpadek proudu v Jakartě — Jak pečovat o zdravý les — Úspěchy českých divadel a umělců — Několik vět v srpnu 1989 — Muž zavalený ve studni — Přes La Manche na flyboardu — Kuriózní nehoda v Mnichově — Ceny brambor v Česku — Nejmodernější protézy v Česku — Češi a dovolené — Slovensko jako nejoblíbenější destinace Čechů — Nejnavštěvovanější země — Dovolená v Česku — Klíčové jednání mezi Talibanem a USA — Odolný most v Petrově — Střelby v USA — Koncerty na záchranu památek v Sudetech

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Střelby v USA
   Celkem třicet lidí zavraždili a přes čtyřicet dalších zranili dva střelci ve Spojených státech. Střelbu v texaském El Pasu a ohijském Daytonu dělilo pouhých třináct hodin.
   01:16
   Střelby v USA
    Vraždění v Texasu se zapsalo mezi deset nejhorších střeleckých útoků v moderní americké historii.
    03:46
    Zbraně v USA
     Právo nosit zbraň zaručuje v Americe druhý dodatek ústavy.
     05:41
     Zrušení karenční doby
      Už měsíc dostávají zaměstnanci náhradu mzdy i za první tři dny nemoci. Některé firmy kvůli tomu zřejmě omezí část benefitů - jako třeba placené zdravotní volno, takzvané sick-days.
      07:52
      Oprava lanového mostu
       Řidiči opět můžou projet přes lanový most na pražské Jižní spojce. Kvůli zatěžovacím zkouškám byl na víc než 26 hodin zavřený.
       08:15
       Oprava silnice ve Strakonické ulici
        Živý vstup Ivany Malé.
        09:28
        Provoz na D1 u Brna
         Živý vstup Dominiky Řebíkové.
         10:37
         Česká diplomacie vyzvala Rusko k respektování práv a svobod lidí
          České ministerstvo zahraničí vyzývá ruské úřady k respektování základních lidských práv. Na Twitteru vyjádřilo znepokojení nad včerejším masovým zatýkáním pokojných demonstrantů v Moskvě.
          11:07
          Zadržení tankeru v Perském zálivu
           Íránské námořnictvo zadrželo další zahraniční tanker v Perském zálivu - a to jen den poté, co ministr zahraničí oznámil, že země se chystá už potřetí porušit mezinárodní dohody o svém jaderném programu.
           13:31
           Výpadek proudu v Jakartě
            Na 100 milionů lidí v oblasti Jakarty postihl masivní výpadek proudu. Celá indonéská metropole je ochromená, příměstské vlaky se zastavily a obchody musely nastartovat generátory.
            13:48
            Jak pečovat o zdravý les
             V Kraji Vysočina, který je momentálně nejvíc zasažen kůrovcovou kalamitou, se stále dají najít i zdravé porosty. Tam, kde lesní správci nechali víc druhů stromů a dbali také na různověkost dřevin, kůrovec nedostal šanci.
             15:56
             Úspěchy českých divadel a umělců
              Zatímco kamenná divadla mají v létě zavřeno, pro některé soubory jsou prázdniny příležitostí ukázat se ve světě.
              19:06
              Několik vět v srpnu 1989
               Každý víkend přinášíme pohled na to, co se dělo před třiceti lety - tedy před listopadem 1989. Začátkem srpna už bylo pod peticí Několik vět kolem šestnácti tisíc podpisů.
               22:01
               Muž zavalený ve studni
                Muže zavaleného ve studni se od včerejška snaží vyprostit hasiči ve Velkých Pavlovicích. Šance, že přežil, je ale malá.
                22:46
                Přes La Manche na flyboardu
                 Francouzskému vynálezci Franky Zapatovi napodruhé vyšel pokus přeletět kanál La Manche. Se svým futuristickým dopravním prostředkem - flyboardem - úspěšně překonal 35 kilometrů vodní hladiny.
                 24:41
                 Kuriózní nehoda v Mnichově
                  25:05
                  Ceny brambor v Česku
                   Od farmářů kilo za 7 až 10 korun - v obchodech ale ceny brambor klesají pomalu. Před pár týdny se průměr držel na 27 korunách - teď statistici udávají 22.
                   27:06
                   Nejmodernější protézy v Česku
                    Dva roky mají lidé v Česku možnost získat nejmodernější protézy. Zájem je o bionické ruce, které reagují na impulzy přímo z mozku a dokážou nahradit zdravé končetiny.
                    29:56
                    Češi a dovolené
                     Léto a prázdniny už jsou za svojí polovinou. A první data z turistických agentur a cestovních kalendáří naznačují, že Češi letos vyrážejí na dovolenou víc než loni.
                     30:48
                     Slovensko jako nejoblíbenější destinace Čechů
                      Češi jezdí na Slovensko hlavně za přírodou a koupelemi.
                      32:53
                      Nejnavštěvovanější země
                       Vedle Slovenska patří mezi nejčastější destinace, kam Češi v létě jezdí, Chorvatsko, Itálie, Řecko a Španělsko.
                       35:29
                       Dovolená v Česku
                        A také v Česku chtějí lidé dovolenou nebo výlety často trávit aktivně. Populární jsou místa, kde se dá koupat či horské regiony.
                        38:11
                        Klíčové jednání mezi Talibanem a USA
                         Klíčové jednání mezi Talibanem a Spojenými státy začalo v Kataru. Obě strany ho považují za dosud nejnadějnější pokus ukončit 18 let trvající válku.
                         38:35
                         Odolný most v Petrově
                          Podle techniků je tenhle most v Petrově nad Desnou ve špatném stavu - přesto se ho nepovedlo zbourat. Vědci z ČVUT ho v týdnu v rámci zkoumání nadměrně zatížili a věřili, že ho zdemolují.
                          40:17
                          Střelby v USA
                           Aktuální informace
                           40:37
                           Koncerty na záchranu památek v Sudetech
                            Památky v českých Sudetech, které léta chátrají, mají šanci na změnu. Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová přišla s projektem, který podpoří místní spolky i jednotlivce, dlouhodobě bojující za jejich záchranu.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            5. srpna 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            20. května

                            Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                            20. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            20. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            19. května

                            Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                            19. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            19. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                            18. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. května

                            Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                            17. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            16. května

                            Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                            16. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 5. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám