45 minut

3. srpna 2019

Obsah dílu

Důchodový účet zůstane v plusu — Chystané změny penzijního systému — Důchody v Česku — Rozmístění amerických raket v Asii? — Plynulý průjezd evropskými tahy — Zdržení kvůli Moto GP — Výluka mezi Šternberkem a Uničovem — Dignostika lanového mostu v Praze — Hromadné zatýkání při protestech v Rusku — Vývoj v Súdánu — Příběh čističe graffiti — Pokračování protestů v Hongkongu — Sestěhování tří státních agentur — Rekordní turné Eda Sheerana — Propagátorka idejí Woodcraftu v Česku — Konec přísedících u soudů? — Dopravní komplikace kvůli Moto GP — Neplánované rodeo — Návrh na obžaloby za ekologickou havárii — Zelená vlna pro sanitky a hasiče — Projekty proti vyhazování jídla — Plýtvání potravinami v jídelnách a bistrech — Výsledky výzkumu RedPot — Aplikace pomáhá snižovat plýtvání — Ministerstvo kultury bez ministra — Odstřel stometrové dominanty Vítkovic — Matera evropským městem kultury — Írán hrozí dalším porušením dohody o jaderném programu — Cena dřeva v ČR klesá — Výměna poničených vlajek — Vrcholí Let It Roll

Části dílu

00:35
Důchodový účet zůstane v plusu
  Důchodový účet zůstane příští rok v plusu i přes další rekordní zvýšení penzí. Při započítání výdajů na správu i výběr penzí zůstane přebytek kolem čtyř miliard korun.
  01:06
  Chystané změny penzijního systému
   Oproti letošku ovšem přebytek na důchodovém účtu podstatně klesne, a to zhruba o dvanáct miliard. Opozice i proto vyzývá vládu, aby navrhla reformu, která připraví penzijní systém na horší časy.
   03:46
   Důchody v Česku
    Výdaje na důchody jsou dlouhodobě největší položkou státního rozpočtu. Navíc položkou, která významně roste.
    05:00
    Rozmístění amerických raket v Asii?
     Den po odstoupení od zákazu raket středního doletu zvažuje Pentagon jejich rozmístění v Asii. Prohlásil to americký ministr obrany Mark Esper.
     05:23
     Plynulý průjezd evropskými tahy
      Dnešek měl být podle dopravních agentur nejhorší den na evropských silnicích. Kvůli výměně prázdninových turnusů, lokálním omezením dopravy i zesíleným kontrolám v pohraničí padla varování před mnohahodinovým zdržením.
      07:33
      Zdržení kvůli Moto GP
       Odpoledne se řidiči zdrželi na dálnici D1 taky u Brna. Provoz zhoustl hlavně kvůli Velké ceně silničních motocyklů na tamním okruhu.
       07:57
       Výluka mezi Šternberkem a Uničovem
        Živý vstup redaktorky Natálie Flajžíkové.
        10:04
        Dignostika lanového mostu v Praze
         Kvůli zatěžovacím zkouškám silničáři opět uzavřeli lanový most na pražské Jižní spojce. Řidiči se proto odpoledne zdrželi v kolonách až 40 minut. Rozsáhlou diagnostiku budou statici dělat do zítřejší druhé hodiny odpoledne.
         10:46
         Hromadné zatýkání při protestech v Rusku
          Ruská policie hromadně zatýká účastníky demonstrací v Moskvě. Podle posledních zpráv překročil počet zadržených už sedm set. Řada z nich má zranění od policejních obušků a pepřových sprejů.
          12:47
          Vývoj v Súdánu
           Po týdnech krvavých střetů v Súdánu oznámila vojenská junta dohodu s demokratickou opozicí. Příští tři roky povede 41milionovou zemi přechodná vláda složená ze šesti civilistů a pěti generálů.
           13:11
           Příběh čističe graffiti
            Příběh muže, který v týdnu smyl z Karlova mostu obrazec vytvořený vandaly, dostal další rozměr.
            14:59
            Pokračování protestů v Hongkongu
             Už podeváté vyšly do hongkongských ulic desetitisíce demonstrantů. Vůbec poprvé se k nim přidalo i několik tisíc státních zaměstnanců, navzdory příkazu nadřízených, že musejí zůstat politicky neutrální.
             15:17
             Sestěhování tří státních agentur
              Projekt sestěhování státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism začal. Ministerstvo průmyslu – spolu s resorty zahraničí a místního rozvoje – přemisťuje první pobočky v zahraničí.
              17:35
              Rekordní turné Eda Sheerana
               Ed Sheeran překonal U2. Jeho koncertní turné Divide, během kterého dvakrát hrál i v Praze, se stalo nejvýdělečnější sérií všech dob – a to ještě není u konce.
               17:54
               Propagátorka idejí Woodcraftu v Česku
                Česko navštívila Julia A. Setonová. Přijela sem podpořit hnutí svého děda Ernesta Thompsona Setona – jednoho z otců zakladatelů světového skatingu a především hnutí Woodcraft.
                21:03
                Konec přísedících u soudů?
                 Soudcovská unie nesouhlasí s návrhem na omezení přísedících. Podle jejího viceprezidenta Petra Černého jde o prvek, díky němuž má veřejnost možnost justici kontrolovat.
                 22:01
                 Dopravní komplikace kvůli Moto GP
                  Druhým dnem dnes u Brna pokračovala Velká cena silničních motocyklů. S největší motoristickou akcí v Česku se pojí hlavně hustá doprava v okolí Brna.
                  23:54
                  Neplánované rodeo
                   Kráva dlouhorohého skotu opustila honácký průvod a vběhla mezi diváky. Zmatené zvíře zamířilo do vchodu kancelářské budovy. Chvíli poté se dobytek podařilo kovbojům chytit do lasa a odvést do bezpečí.
                   24:18
                   Návrh na obžaloby za ekologickou havárii
                    Policie navrhuje obžalovat firmu Hydrogeologie z Chrudimi za únik ropných látek na louky u Labe v Hradci Králové.
                    26:17
                    Zelená vlna pro sanitky a hasiče
                     Snazší průjezd ucpanými křižovatkami pro záchranáře a hasiče. Hlavní město pokračuje v přípravě systému, který by jim to umožnil. Podobně jako na některých místech hromadné dopravě.
                     28:54
                     Projekty proti vyhazování jídla
                      Rychlé občerstvení a jídelny v Česku vyprodukují zhruba 27 000 tun odpadu ročně. Nejvíce ho vzniká v kuchyni při zpracování. Vyplynulo to z nového výzkumu Technologického centra Akademie věd a dalších organizací.
                      30:22
                      Plýtvání potravinami v jídelnách a bistrech
                       První šetření tohoto druhu ukázalo, že ve veřejném stravování dochází k výraznému plýtvání potravinami. Výsledky z terénu mají pomoci firmám nastavit takové postupy, aby ke zbytečnému vyhazování jídla nedocházelo.
                       31:30
                       Výsledky výzkumu RedPot
                        K tomu, aby právě tahle překážka odpadla, má přispět právě zmiňovaný průzkum, jehož výsledky se budou zabývat i ministerstva. V terénu probíhal loni na podzim.
                        32:31
                        Aplikace pomáhá snižovat plýtvání
                         Už přes 10 tisíc porcí se podařilo v Česku zachránit přes novou službu Nesnězeno. Restaurace v ní denně hlásí přebytky v gastronomii.
                         34:30
                         Ministerstvo kultury bez ministra
                          Ministerstvo kultury druhým dnem vede ekonomický náměstek René Schreier – podle části politické scény v rozporu s ústavou.
                          35:20
                          Odstřel stometrové dominanty Vítkovic
                           O jeho odstřelu se mluví od roku 1998, demoliční výměr byl schválen před 16 lety. Ostravský komín strakáč šel k zemi až dnes. Chyběly peníze a proti rozhodnutí se nakonec postavilo i několik lidí.
                           37:02
                           Matera evropským městem kultury
                            Hospodářsky strádající jih Itálie dostal novou vzpruhu. Město Matera letos obdrželo titul evropské město kultury. Jako vůbec první v této části Apeninského poloostrova.
                            39:23
                            Írán hrozí dalším porušením dohody o jaderném programu
                             Írán pohrozil dalším – v pořadí už třetím – porušením mezinárodní dohody o svém jaderném programu. Ministr zahraničí Mohamed Zaríf blíže neurčil, co to bude konkrétně znamenat.
                             39:42
                             Cena dřeva v ČR klesá
                              41:11
                              Výměna poničených vlajek
                               V Česku je na státních budovách a institucích zhruba 30 tisíc státních vlajek. Po silných bouřkách je ale třeba některé z nich vyměnit. Jako tento týden na ministerstvu průmyslu a obchodu.
                               42:34
                               Vrcholí Let It Roll
                                V Milovicích vrcholí Let it roll - největší přehlídka drum and bassové hudby na světě. Od jiných festivalů se liší především vizuální podobou. Na bývalé letiště jezdí za taneční muzikou desítky tisíc lidí.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                4. srpna 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž55 minut

                                27. května

                                Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                                27. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                27. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                26. května

                                Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                                26. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                26. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                26. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                25. května

                                Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                                25. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                25. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                25. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                24. května

                                Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                                24. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. května

                                Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                                23. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 5. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám