50 min

15. července 2019

Obsah dílu

Headlines — ČSSD zůstává ve vládě — ČSSD trvá na nominaci Michala Šmardy na post ministra kultury — Vedení ČSSD vyzvalo premiéra, aby nominaci Šmardy prosadil — Další postup v řešení vládní krize — Kandidátka na předsedkyni Evropské komise hledá podporu mezi europoslanci — Jednání o jaderné dohodě s Íránem — Trest pro Rusa za sražení ženy na přechodě — Nový ředitel FN u sv. Anny v Brně — Berlín zvažuje daň z oxidu uhličitého — Předpověď počasí pro přímořské destinace — Růst čínské ekonomiky zpomalil — Obnovená piazzeta před divadlem v Lounech — Čepro si zadalo právní analýzu kvůli Agrofertu — Soud kvůli použití syntetické marihuany — Bezkontaktní platby — Extrémní sucho dál přetrvává na pětině území — Tragická nehoda na železničním přejezdu — Nebezpečné přejezdy — Za nehody na přejezdech mohou většinou řidiči — Soud zrušil stíhání Libora Grygárka — Prezident Trump se brání obviněním z rasismu — Nebezpečný manévr rumunského řidiče kamionu — Italská policie zabavila velké množství zbraní — Výkup pozemků pod linku metra D — Spor o poplatky pro lázeňská města — Tendr na nová bojová vozidla pro českou armádu — Rozsudek v kauze Opencard znovu zrušen — Nový případ eboly v Africe — Vychází román A nezapomeň na labutě!

  • Vyrobeno 2019
  • Země původuČesko

Části dílu

00:03
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv.
    00:37
    ČSSD zůstává ve vládě
    ČSSD zůstává ve vládě
      Polovina července – několik dní vyhlížené datum, které mělo napovědět o dalším osudu české vlády.
      01:46
      ČSSD trvá na nominaci Michala Šmardy na post ministra kultury
      ČSSD trvá na nominaci Michala Šmardy na post ministra kultury
        Tahle slova už jsme v různých podobách slyšeli několikrát. Další vývoj ale straničtí lídři komentovat nechtěli.
        05:50
        Vedení ČSSD vyzvalo premiéra, aby nominaci Šmardy prosadil
        Vedení ČSSD vyzvalo premiéra, aby nominaci Šmardy prosadil
          V nejbližší době – to je snad jediná jistota – by to měla být schůzka lídrů obou koaličních stran, tedy Andreje Babiše s Janem Hamáčkem. Předseda ČSSD by na takovém jednání zjevně prosazoval pozici schválenou dnes předsednictvem.
          06:27
          Další postup v řešení vládní krize
          Další postup v řešení vládní krize
            Rozhovor s Ondřejem Veselým, místopředsedou ČSSD.
            09:40
            Kandidátka na předsedkyni Evropské komise hledá podporu mezi europoslanci
            Kandidátka na předsedkyni Evropské komise hledá podporu mezi europoslanci
              Živý vstup Lukáše Dolanského.
              12:02
              Jednání o jaderné dohodě s Íránem
              Jednání o jaderné dohodě s Íránem
                Evropská unie stále věří v záchranu jaderné dohody s Íránem. Její porušení ze strany Teheránu pořád nevnímá jako natolik závažné, aby kvůli tomu smlouvu vypověděla.
                12:46
                Trest pro Rusa za sražení ženy na přechodě
                Trest pro Rusa za sražení ženy na přechodě
                  Rok a půl od novoroční nehody v centru Prahy vynesl soud první rozsudek. Rus Oleg Gubin dostal devět let – zatím nepravomocně.
                  15:14
                  Nový ředitel FN u sv. Anny v Brně
                  Nový ředitel FN u sv. Anny v Brně
                    Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně od srpna povede Vlastimil Vajdák – o jmenování rozhodl ministr zdravotnictví. Dosavadního náměstka zlínského zařízení doporučila výběrová komise.
                    15:43
                    Berlín zvažuje daň z oxidu uhličitého
                    Berlín zvažuje daň z oxidu uhličitého
                      Berlín zvažuje zavedení daně z CO2. Má se týkat skleníkového plynu, vyprodukovaného při vytápění a v dopravě.
                      18:03
                      Předpověď počasí pro přímořské destinace
                      Předpověď počasí pro přímořské destinace
                        Itálie, Chorvatsko a Řecko – oblíbené destinace Čechů pro letní dovolenou. Minulý týden tam ale bylo počasí hodně komplikované – Řeckem se prohnaly extrémně silné bouřky, v Itálii padaly obrovské kroupy.
                        19:42
                        Růst čínské ekonomiky zpomalil
                        Růst čínské ekonomiky zpomalil
                          Čínská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí letošního roku nejpomaleji od počátku devadesátých let – jen o šest celých dvě desetiny procenta.
                          20:31
                          Obnovená piazzeta před divadlem v Lounech
                          Obnovená piazzeta před divadlem v Lounech
                            Před lety ji Vrchlického divadlo v Lounech omylem vyhodilo do sběrných surovin. Protipožární opona výtvarníka Zdeňka Sýkory by dnes měla hodnotu v řádech milionů korun.
                            23:25
                            Čepro si zadalo právní analýzu kvůli Agrofertu
                            Čepro si zadalo právní analýzu kvůli Agrofertu
                              Čepro prověří postavení holdingu Agrofert ve veřejných zakázkách. Podle Českého rozhlasu je to kvůli návrhu auditní zprávy z Bruselu, ve které se píše o možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše a o tom, že na holding má stále vliv.
                              23:51
                              Soud kvůli použití syntetické marihuany
                              Soud kvůli použití syntetické marihuany
                                Ostravský soud začal projednávat první úmrtí po užití syntetické marihuany. Jde o začátek série otrav v regionu, které stály dva lidské životy.
                                25:19
                                Bezkontaktní platby
                                Bezkontaktní platby
                                  Češi znovu potvrdili, že si oblíbili bezkontaktní platby. Loni klienti tuzemských bank kartami provedli poprvé přes miliardu transkací – utratili víc než sedm set miliard korun.
                                  27:23
                                  Extrémní sucho dál přetrvává na pětině území
                                  Extrémní sucho dál přetrvává na pětině území
                                    I po deštích z minulého týdne zůstalo extrémní sucho na 18 procentech území Česka. A to hlavně v severní polovině republiky. Oblast extrémního sucha se ale za týden zmenšila skoro trojnásobně.
                                    30:44
                                    Tragická nehoda na železničním přejezdu
                                    Tragická nehoda na železničním přejezdu
                                      Železniční přejezd v Černožicích na Hradecku, kde včera zemřeli 4 lidé, měl už loni být vybavený závorami.
                                      33:13
                                      Nebezpečné přejezdy
                                      Nebezpečné přejezdy
                                        Česko patří k zemím s nejnebezpečnějšími železničními přejezdy. Na milion obyvatel tu připadají tři úmrtí na železničních přejezdech.
                                        35:59
                                        Za nehody na přejezdech mohou většinou řidiči
                                        Za nehody na přejezdech mohou většinou řidiči
                                          Za srážku na přejezdu může podle dopravních expertů až v 90 % pochybení na straně řidičů. Strojvůdci mají v takových případech jen minimální šanci kolizi odvrátit. K zabrždění potřebují stovky metrů.
                                          37:07
                                          Soud zrušil stíhání Libora Grygárka
                                          Soud zrušil stíhání Libora Grygárka
                                            Městský soud v Praze zastavil stíhání Libora Grygárka, někdejšího náměstka vrchního státního zástupce. Podle serveru Seznam Zprávy je rozhodnutí nepravomocné – dozorující olomoucké zastupitelství podalo stížnost.
                                            37:29
                                            Prezident Trump se brání obviněním z rasismu
                                            Prezident Trump se brání obviněním z rasismu
                                              Americký prezident se brání obvinění z rasismu. Kritiku vyvolal tweet Donalda Trumpa, ve kterém vyzval čtyři demokratické kongresmanky s přistěhovaleckými kořeny, aby přestaly poučovat Američany a vrátily se do rozvrácených zemí, ze kterých přišly.
                                              39:15
                                              Nebezpečný manévr rumunského řidiče kamionu
                                              Nebezpečný manévr rumunského řidiče kamionu
                                                Italská policie zveřejnila záběry mimořádně nebezpečné jízdy rumunského řidiče kamionu. Ten se po pauze na odpočívadle vydal na cestu špatným směrem a po dálnici jel zhruba tři kilometry v protisměru.
                                                39:40
                                                Italská policie zabavila velké množství zbraní
                                                Italská policie zabavila velké množství zbraní
                                                  Velké množství zbraní našla italská policie při razii proti stoupencům krajní pravice na severu země. Zabavila i raketu vzduch-vzduch a zadržela tři muže včetně bývalého celníka.
                                                  40:08
                                                  Výkup pozemků pod linku metra D
                                                  Výkup pozemků pod linku metra D
                                                    Praha se dohodla s vlastníky pozemků u nemocnice v Krči, které potřebuje pro stavbu nové linky metra.
                                                    41:02
                                                    Spor o poplatky pro lázeňská města
                                                    Spor o poplatky pro lázeňská města
                                                      O stovky tisíc korun ročně mohou přijít od ledna lázeňská města a obce. Novela zákona o místních poplatcích totiž část nemocných osvobozuje od lázeňského poplatku.
                                                      42:46
                                                      Tendr na nová bojová vozidla pro českou armádu
                                                      Tendr na nová bojová vozidla pro českou armádu
                                                        Dva měsíce mají na odeslání konkrétních nabídek firmy, které postoupily do další fáze výběrového řízení na pořízení nových bojových vozidel.
                                                        43:23
                                                        Rozsudek v kauze Opencard znovu zrušen
                                                        Rozsudek v kauze Opencard znovu zrušen
                                                          Pražský vrchní soud podruhé zrušil verdikt v kauze Opencard. Odsuzující rozsudek nad exprimátorem hlavního města Tomášem Hudečkem a bývalými radními má podle vrchní instance zásadní vady.
                                                          45:25
                                                          Nový případ eboly v Africe
                                                          Nový případ eboly v Africe
                                                            Ebola se poprvé objevila ve víc než milionovém městě. Potvrzený případ z Gomy v Demokratické republice Kongo může být podle Světové zdravotnické organizace zlomem v šíření epidemie této nemoci.
                                                            46:01
                                                            Vychází román A nezapomeň na labutě!
                                                            Vychází román A nezapomeň na labutě!
                                                              Krutý osud ženy z podhůří Vysokých Tater násilně odvlečené do sovětského gulagu. V češtině vychází oceňovaný román slovenského dokumentaristy Petra Juščáka A nezapomeň na labutě!
                                                              Přehrát celé video
                                                              Události - 16. července 2019
                                                              Stopáž50 min
                                                              Další díl
                                                              16. července 2019

                                                              Přehled dílů

                                                              9784 přehratelných
                                                              Události - 31. července
                                                              Stopáž54 min

                                                              31. července

                                                              Headlines — Vedra v Česku — Spor kvůli migrantům v Ceutě — Ukrajinské útoky v Rusku — Krádeže v brněnské ČNB — Dohoda s Hamásem o Pásmu Gazy — Dohoda o Pásmu Gazy — Celková výše dluhů — 100 let od narození Adrieny Šimotové — Budoucnost českých center — Nevpuštění novinářky Pokorné na TK — Kyberútok na Masarykově univerzitě — Podpora domovů pro klienty s náročnou péčí — Regulace výdejních boxů — Způsoby doručení zboží — Riziko rozpálených boxů — Požáry ve Francii — Problémy na Rýnu i jinde — Otevření D3 od Nažidel k hranicím — Dobrovolné vojenské školení pro středoškoláky — Záchrana milionů od podvodníků — Pořeb hudebníka Glena Hansarda — Nedostatek strážců v národním parku — Další paštika s botulotoxinem — Připomínka vězněných žen a akce Hammarskjöld — Začal Jiráskův Hronov

                                                              Poslední vysílání 31. 7. 2026 na ČT1
                                                              Události - 31. července
                                                              Stopáž54 min

                                                              31. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 31. 7. 2026 na ČT24
                                                              Události - 30. července
                                                              Stopáž55 min

                                                              30. července

                                                              Headlines — Rekordní rozpočet na dálnice — Rozvoj tuzemské dálniční sítě — Nové úseky dálnic — Extrémní teploty v Česku pokračují — Vyšetřování dopadu rakety v Polsku — Útok na obytný dům v Kryvém Rihu — Migrační vlna ve španělské Ceutě — České hospodářství zpomalilo — Údery na Blízkém východě — Soutěž na výstavbu gigafactory — Demolice nepovoleného domu náměstkyně — Následky zemětřesení v Japonsku — Dokument o Františku Skálovi — Změny v protidrogové politice — Zaplněnost českých zásobníků zemním plynem — Varování před konzumací paštiky z Hotelu Litovel v Luhačovicích — Pavel ocenil humanitární misi českých záchranářů — Vliv veder na kvalitu spánku — Extrémní vlna veder přechází přes Evropu — Riziko požárů při vysokých teplotách — Strava a pitný režim ve vedru — Ministr školství Robert Plaga o rušení devátých tříd — Týden od pádu vrtulníku v Náměšti nad Oslavou — Zastavení správního řízení se Slávií kvůli derby se Spartou — Evropa bojuje s lesními požáry — Roste zájem o obytné vozy — Kritika návrhu FIFA — Epidemiolog Fauci čelí tlaku Senátu — Festival Let It Roll — Zemřel botanik Václav Větvička — Ekologičtější MHD v Ostravě — Nová servisní loď na Vltavě

                                                              Poslední vysílání 30. 7. 2026 na ČT1
                                                              Události - 30. července
                                                              Stopáž55 min

                                                              30. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 30. 7. 2026 na ČT24
                                                              Události - 29. července
                                                              Stopáž54 min

                                                              29. července

                                                              Headlines — Růst rodičovského příspěvku na 400 tis. Kč — Zvýšení rodičovského příspěvku — Počet vyplacených rodičovských příspěvků — Obnovené bombardování íránských cílů — Mezinárodní zatykač na Pavla Durova — Sedm let vězení pro tři falešné bankéře — Patrioty pro Ukrajinu — Komplikace s vývozem obilí z Ukrajiny — Sloučení agentur pro podporu tuzemského byznysu — Vlakem na dovolenou — Podpora na bydlení v superdávce — Výstavy o proměnách Prahy — Vodní díla na Labi — Ceny nemovitostí — Nález bronzového pokladu — Proměna obce kvůli suchu — Horké počasí v Česku — Nakupování ve slevách — Podíl prodejů v akcích — Prodej za nižší než nákupní cenu — ÚS o cestování poslanců — Návrat části evakuovaných ve Francii a Španělsku — Čistý zisk ČR z rozpočtu EU — Mimořádný zájem o promítání v IMAXu — Japonsko po zemětřesení — Rozkol v polské opoziční PiS — Zemřel zpěvák Glen Hansard — Předpis chybějícího léku Tamoxifen — Paraziti v přírodních koupalištích — Závěr Letní filmové školy v Uherském Hradišti — Šance na záchranu bývalého liblického vysílače — Koridor pro užovky — První koncert Diany Rossové v Česku

                                                              Poslední vysílání 29. 7. 2026 na ČT1
                                                              Události - 29. července
                                                              Stopáž54 min

                                                              29. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 29. 7. 2026 na ČT24
                                                              Události - 28. července
                                                              Stopáž55 min

                                                              28. července

                                                              Headlines — Vládní jednání o rozpočtu na příští rok — Schodek pod 400 miliard — Vývoj schodku státního rozpočtu — Požáry v Evropě — Šíření požárů v Evropě — Radikální islamisté v Německu — Okamžité bezhotovostní platby — Senát o bezpečnosti — Schůzka Trumpa se Zelenským — Zemětřesení v Japonsku — Sdílená elektřina z obnovitelných zdrojů — Pohřeb Milana Knížáka — Filmová Dovolená v Českém ráji — Odložený případ sdílení nenávistných výroků poslancem — Zodpovědnost a obezřetnost v kempech — Výjimečný trest za žhářský útok — 50 let od nehody u Zlatých piesků — Léčba rakoviny plic — Rakovina plic — Příčiny vzniku rakoviny plic — Úhyn raků ve Vranově — Mimořádné horko v Česku — Málo deště a vysoké teploty — Vysouzené emisní povolenky — Protikorupční úřad v Maďarsku — Rozkol v polské PiS — Tragický den na silnicích — Nedostatek brigádníků v zemědělství — Odkup pozemků u jezera Milada — Požáry skládky u Dobřan — Pávi na brněnském sídlišti — Sběr ovoce u silnic

                                                              Poslední vysílání 28. 7. 2026 na ČT1
                                                              Události - 28. července
                                                              Stopáž55 min

                                                              28. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 28. 7. 2026 na ČT24
                                                              Události - 27. července
                                                              Stopáž54 min

                                                              27. července

                                                              Headlines — Akcelerační zóny schváleny vládou — Debata o akceleračních zónách — Instalovaný výkon OZE — Masivní šíření požárů v Evropě — Horké počasí komplikuje práci hasičů — Rozsáhlé požáry u Bordeaux — Prezident jmenoval soudce — Spor vlády a ODS o šéfa pražského letiště — Napětí mezi Íránem a Ukrajinou — Přerušené boje mezi USA a Íránem — Průměrné ceny pohonných hmot — Zavírání směnáren v Česku — Střelba v Seattlu — Barvy války v Armádním muzeu — Kauza kolem poradkyně Semancové — Německo po útoku islamisty — Bezpečnost na pražském pride festivalu — Předání vyhořelého domu ve Zlíně majiteli — Zavřená cesta na slapské přehradě — Jednodušší registrace vozidel — Cena a stáří ojetých vozů — Dražba odstavených aut — Pražstí politici o nové kauze — Severokorejská pomoc Rusku — Jednání vlády — Nelegální graffiti v Plzni — Požár v Ivančicích — Úřednice nejednala ve spojení s pachateli — Posílení pravomocí tzv. společenství obcí — Smrt české lezkyně — Spor o sklady Amazonu — Velká černá kočkovitá šelma na jihu Čech — Průzkum u Cerekve — Památník židovských výsadkářů — Vznik erupce v bahenní sopce

                                                              Poslední vysílání 27. 7. 2026 na ČT1
                                                              Události - 27. července
                                                              Stopáž54 min

                                                              27. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 27. 7. 2026 na ČT24