48 minut

12. července 2019

Obsah dílu

Headlines — Schůzka v Lánech — Odvolání ministra Antonína Staňka — Vláda bez ministra Antonína Staňka — Od důvěry k nedůvěře — Ruská raketová obrana pro Turecko — Sčítání škod po ničivé bouři — Potenciál sdílené ekonomiky — Spor o tankery — Den s novým předsedou Evropské rady — Rezignace amerického ministra Alexandera Acosty — Stamilionové škody po bouřkách — Hudba i politika na festivalu v Trenčíně — Konec papírových dálničních známek — Kontroly na farmářských trzích — Vyšší těžba kůrovcového dřeva — Borovice ohrožené suchem a škůdci — Zátah proti drogovým pašerákům na moři — Trať 10 let bez kolaudace — Chalkidiki po ničivé bouři — Chalkidiki po ničivé bouři — Komplikace při odklízení trosek — Oblíbené destinace Čechů v Řecku — Rozmary počasí v letoviscích — Pojištění proti špatnému počasí — Poslanci o mobilních operátorech — Rozšiřování CHKO Moravský kras — Vykradení obecní kasy v Kočí na Chrudimsku — Sčítání Američanů v r. 2020 — Lesní požáry v Německu — 100 let britských odposlechů

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Schůzka v Lánech
   Prezident je podle předsedy sociální demokracie připraven k 31. červenci vyhovět žádosti premiéra a odvolat ministra kultury Antonína Staňka.
   02:06
   Odvolání ministra Antonína Staňka
    Podle současného ministra kultury Antonína Staňka přineslo dnešní jednání v Lánech rozumné řešení. Je podle něj důležité, aby jeho nástupce mohl pokračovat v práci, kterou zahájil.
    04:48
    Vláda bez ministra Antonína Staňka
     Hostem Událostí je Vojtěch Filip, předseda KSČM.
     07:21
     Od důvěry k nedůvěře
      Dnes je to shodou okolností přesně rok, co vláda získala důvěru sněmovny. Zároveň je nyní za celé období nejblíž svému rozpadu.
      08:50
      Ruská raketová obrana pro Turecko
       První část dodávky ruského systému protiraketové obrany S-400 dorazila do Turecka. Kvůli zakázce o hodnotě asi 57 miliard korun už dříve Spojené Státy pohrozily Ankaře sankcemi a zrušením prodeje stovky stíhaček F-35.
       09:24
       Sčítání škod po ničivé bouři
        Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
        11:17
        Potenciál sdílené ekonomiky
         Sdílená ekonomika Česku zatím stále nepřináší tolik peněz, kolik by mohla. Sdílení aut, bytů nebo třeba hudby vynese ročně necelé dvě miliardy korun.
         13:47
         Spor o tankery
          Británie vysílá druhou válečnou loď do Perského zálivu – v reakci na incident, kdy se Írán měl pokusit zastavit britský tanker.
          14:07
          Den s novým předsedou Evropské rady
           Kandidátka na post předsedkyně Evropské rady Ursula von der Leyenová stále nemá jistou většinu v Evropském parlamentu. Hlasovat se bude už příští úterý. Nejistá je podpora druhé největší frakce – evropských socialistů.
           16:32
           Rezignace amerického ministra Alexandera Acosty
            Americký ministr práce a bývalý floridský prokurátor Alexander Acosta ohlásil demisi. Rozhodl se tak po kritice, které čelí kvůli řešení případu magnáta Jeffreyho Epsteina.
            16:53
            Stamilionové škody po bouřkách
             Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
             20:18
             Hudba i politika na festivalu v Trenčíně
              Už po 23. se na letišti v Trenčíně koná největší slovenský hudební festival Pohoda. Přehlídka si letos připomíná listopad 1989 i svou historii – tragickou událost, při které zahynuli dva lidé.
              21:07
              Konec papírových dálničních známek
               Konec papírových dálničních známek. Poslanci dnes schválili, že řidiči budou od roku 2021 na českých dálnicích používat už pouze elektronické. Změnu zákona, která to umožní, teď dostane Senát.
               22:13
               Kontroly na farmářských trzích
                Kontroly farmářských trhů – veterinární správa se v letních měsících zaměřuje na masné nebo mléčné produkty. Jako třeba klobásy, vejce nebo sýry. Vyšší teploty můžou vést k tomu, že se potraviny snadněji kazí.
                23:44
                Vyšší těžba kůrovcového dřeva
                 Lesy České republiky zvýšily v prvním pololetí těžbu kůrovcového dřeva meziročně na víc než dvojnásobek – o 112 procent.
                 24:03
                 Borovice ohrožené suchem a škůdci
                  Nejen smrky - sucho a škůdci likvidují ve velkém i borovice. Nejvážnější situace je podle Lesů České republiky ve středních Čechách. Ohrožené jsou hlavně starší porosty, kterých je v Polabí většina.
                  26:04
                  Zátah proti drogovým pašerákům na moři
                   Americká pobřežní stráž narazila ve vodách Tichého oceánu na poloponorku pašeráků. Podobná plavidla tu často zcela nepozorovaně převážejí drogy.
                   27:02
                   Trať 10 let bez kolaudace
                    V srpnu začne instalace protihlukových opatření na takzvaném Novém spojení mezi pražským hlavním nádražím a tunely pod Vítkovem. Stavbě totiž kvůli nadměrnému hluku už přes deset let chybí kolaudace.
                    29:37
                    Chalkidiki po ničivé bouři
                     Boj s následky bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki, při které zemřeli dva Češi a dalších pět lidí, pokračuje. Nejhůř postižená místa jsou stále obtíženě dostupná a jak už jsme slyšeli, ani dodávky elektřiny pořád nejsou stoprocentní.
                     30:19
                     Chalkidiki po ničivé bouři
                      Řádění živlů zaskočilo všechny – včetně turistů. Z nejhůře postižených oblastí většina z nich odešla. Zůstalo jich jen pár a pak hlavně místní obyvatelé.
                      32:54
                      Komplikace při odklízení trosek
                       Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
                       34:19
                       Oblíbené destinace Čechů v Řecku
                        Řecko patří u Čechů k oblíbeným dovolenkovým destinacím. Podíváme-li se na statistiku Asociace cestovních kanceláří, tak třeba loni tam zamířilo přes 470 tisíc českých turistů.
                        34:56
                        Rozmary počasí v letoviscích
                         Oblíbené destinace sužují tento týden extrémní výkyvy počasí. Bouře, krupobití a přívalové deště ve Středomoří doplňují i lesní požáry. Poslední předpovědi navíc varují, že velmi silné bouřky se zítra mohou znovu objevit na jihu Chorvatska.
                         36:26
                         Pojištění proti špatnému počasí
                          Na poloostrově Chalkidiki zůstává podle odhadů stále až 12 tisíc Čechů. Podle ministerstva zahraničí zatím nikdo nepožádal o předčasný návrat.
                          38:37
                          Poslanci o mobilních operátorech
                           Návrh na zavedení nižších pokut za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a kratších lhůt pro převod telefoního čísla má začít platit místo od ledna až od dubna příštího roku.
                           39:00
                           Rozšiřování CHKO Moravský kras
                            Chráněná krajinná oblast Moravský kras se rozšiřuje. Jde o první změny území po víc než 60 letech. Nově do oblasti spadá dalších 6 kilometrů čtverečních.
                            41:09
                            Vykradení obecní kasy v Kočí na Chrudimsku
                             Policisté prověřují hospodaření obce Kočí na Chrudimsku. Z obecního účtu totiž zmizelo téměř 600 tisíc korun. Peníze vybrala starostka obce, která je zároveň i účetní.
                             41:48
                             Sčítání Američanů v r. 2020
                              Dotazník při sčítání lidu ve Spojených státech v roce 2020 nebude obsahovat otázku na státní občanství. Prezident Donald Trump myšlenku opustil poté, co Nejvyšší soud zahrnutí otázky zablokoval.
                              42:08
                              Lesní požáry v Německu
                               Obrovské lesní požáry sužují Německo. Jen v okolí Berlína bojovali v minulých dnech hasiči s plameny na třech místech. Podle vlády situaci zhoršuje změna klimatu.
                               44:18
                               100 let britských odposlechů
                                Britská tajná odposlouchávací služba se snaží nalákat mladé adepty. Rozhodla se, že veřejnosti zpřístupní víc než 100 předmětů, které v minulosti byly přísně utajené.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž45 minut
                                Další díl
                                13. července 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Headlines — Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve střuktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                                21. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                20. června

                                Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                                20. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                20. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                19. června

                                Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                                19. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                19. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                18. června

                                Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                                18. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                18. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                17. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám