Události

12. červenec 2019

48 minut

12. červenec 2019

Obsah dílu

Headlines — Schůzka v Lánech — Odvolání ministra Antonína Staňka — Vláda bez ministra Antonína Staňka — Od důvěry k nedůvěře — Ruská raketová obrana pro Turecko — Sčítání škod po ničivé bouři — Potenciál sdílené ekonomiky — Spor o tankery — Den s novým předsedou Evropské rady — Rezignace amerického ministra Alexandera Acosty — Stamilionové škody po bouřkách — Hudba i politika na festivalu v Trenčíně — Konec papírových dálničních známek — Kontroly na farmářských trzích — Vyšší těžba kůrovcového dřeva — Borovice ohrožené suchem a škůdci — Zátah proti drogovým pašerákům na moři — Trať 10 let bez kolaudace — Chalkidiki po ničivé bouři — Chalkidiki po ničivé bouři — Komplikace při odklízení trosek — Oblíbené destinace Čechů v Řecku — Rozmary počasí v letoviscích — Pojištění proti špatnému počasí — Poslanci o mobilních operátorech — Rozšiřování CHKO Moravský kras — Vykradení obecní kasy v Kočí na Chrudimsku — Sčítání Američanů v r. 2020 — Lesní požáry v Německu — 100 let britských odposlechů

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Schůzka v Lánech
   Prezident je podle předsedy sociální demokracie připraven k 31. červenci vyhovět žádosti premiéra a odvolat ministra kultury Antonína Staňka.
   02:06
   Odvolání ministra Antonína Staňka
    Podle současného ministra kultury Antonína Staňka přineslo dnešní jednání v Lánech rozumné řešení. Je podle něj důležité, aby jeho nástupce mohl pokračovat v práci, kterou zahájil.
    04:48
    Vláda bez ministra Antonína Staňka
     Hostem Událostí je Vojtěch Filip, předseda KSČM.
     07:21
     Od důvěry k nedůvěře
      Dnes je to shodou okolností přesně rok, co vláda získala důvěru sněmovny. Zároveň je nyní za celé období nejblíž svému rozpadu.
      08:50
      Ruská raketová obrana pro Turecko
       První část dodávky ruského systému protiraketové obrany S-400 dorazila do Turecka. Kvůli zakázce o hodnotě asi 57 miliard korun už dříve Spojené Státy pohrozily Ankaře sankcemi a zrušením prodeje stovky stíhaček F-35.
       09:24
       Sčítání škod po ničivé bouři
        Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
        11:17
        Potenciál sdílené ekonomiky
         Sdílená ekonomika Česku zatím stále nepřináší tolik peněz, kolik by mohla. Sdílení aut, bytů nebo třeba hudby vynese ročně necelé dvě miliardy korun.
         13:47
         Spor o tankery
          Británie vysílá druhou válečnou loď do Perského zálivu – v reakci na incident, kdy se Írán měl pokusit zastavit britský tanker.
          14:07
          Den s novým předsedou Evropské rady
           Kandidátka na post předsedkyně Evropské rady Ursula von der Leyenová stále nemá jistou většinu v Evropském parlamentu. Hlasovat se bude už příští úterý. Nejistá je podpora druhé největší frakce – evropských socialistů.
           16:32
           Rezignace amerického ministra Alexandera Acosty
            Americký ministr práce a bývalý floridský prokurátor Alexander Acosta ohlásil demisi. Rozhodl se tak po kritice, které čelí kvůli řešení případu magnáta Jeffreyho Epsteina.
            16:53
            Stamilionové škody po bouřkách
             Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
             20:18
             Hudba i politika na festivalu v Trenčíně
              Už po 23. se na letišti v Trenčíně koná největší slovenský hudební festival Pohoda. Přehlídka si letos připomíná listopad 1989 i svou historii – tragickou událost, při které zahynuli dva lidé.
              21:07
              Konec papírových dálničních známek
               Konec papírových dálničních známek. Poslanci dnes schválili, že řidiči budou od roku 2021 na českých dálnicích používat už pouze elektronické. Změnu zákona, která to umožní, teď dostane Senát.
               22:13
               Kontroly na farmářských trzích
                Kontroly farmářských trhů – veterinární správa se v letních měsících zaměřuje na masné nebo mléčné produkty. Jako třeba klobásy, vejce nebo sýry. Vyšší teploty můžou vést k tomu, že se potraviny snadněji kazí.
                23:44
                Vyšší těžba kůrovcového dřeva
                 Lesy České republiky zvýšily v prvním pololetí těžbu kůrovcového dřeva meziročně na víc než dvojnásobek – o 112 procent.
                 24:03
                 Borovice ohrožené suchem a škůdci
                  Nejen smrky - sucho a škůdci likvidují ve velkém i borovice. Nejvážnější situace je podle Lesů České republiky ve středních Čechách. Ohrožené jsou hlavně starší porosty, kterých je v Polabí většina.
                  26:04
                  Zátah proti drogovým pašerákům na moři
                   Americká pobřežní stráž narazila ve vodách Tichého oceánu na poloponorku pašeráků. Podobná plavidla tu často zcela nepozorovaně převážejí drogy.
                   27:02
                   Trať 10 let bez kolaudace
                    V srpnu začne instalace protihlukových opatření na takzvaném Novém spojení mezi pražským hlavním nádražím a tunely pod Vítkovem. Stavbě totiž kvůli nadměrnému hluku už přes deset let chybí kolaudace.
                    29:37
                    Chalkidiki po ničivé bouři
                     Boj s následky bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki, při které zemřeli dva Češi a dalších pět lidí, pokračuje. Nejhůř postižená místa jsou stále obtíženě dostupná a jak už jsme slyšeli, ani dodávky elektřiny pořád nejsou stoprocentní.
                     30:19
                     Chalkidiki po ničivé bouři
                      Řádění živlů zaskočilo všechny – včetně turistů. Z nejhůře postižených oblastí většina z nich odešla. Zůstalo jich jen pár a pak hlavně místní obyvatelé.
                      32:54
                      Komplikace při odklízení trosek
                       Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
                       34:19
                       Oblíbené destinace Čechů v Řecku
                        Řecko patří u Čechů k oblíbeným dovolenkovým destinacím. Podíváme-li se na statistiku Asociace cestovních kanceláří, tak třeba loni tam zamířilo přes 470 tisíc českých turistů.
                        34:56
                        Rozmary počasí v letoviscích
                         Oblíbené destinace sužují tento týden extrémní výkyvy počasí. Bouře, krupobití a přívalové deště ve Středomoří doplňují i lesní požáry. Poslední předpovědi navíc varují, že velmi silné bouřky se zítra mohou znovu objevit na jihu Chorvatska.
                         36:26
                         Pojištění proti špatnému počasí
                          Na poloostrově Chalkidiki zůstává podle odhadů stále až 12 tisíc Čechů. Podle ministerstva zahraničí zatím nikdo nepožádal o předčasný návrat.
                          38:37
                          Poslanci o mobilních operátorech
                           Návrh na zavedení nižších pokut za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a kratších lhůt pro převod telefoního čísla má začít platit místo od ledna až od dubna příštího roku.
                           39:00
                           Rozšiřování CHKO Moravský kras
                            Chráněná krajinná oblast Moravský kras se rozšiřuje. Jde o první změny území po víc než 60 letech. Nově do oblasti spadá dalších 6 kilometrů čtverečních.
                            41:09
                            Vykradení obecní kasy v Kočí na Chrudimsku
                             Policisté prověřují hospodaření obce Kočí na Chrudimsku. Z obecního účtu totiž zmizelo téměř 600 tisíc korun. Peníze vybrala starostka obce, která je zároveň i účetní.
                             41:48
                             Sčítání Američanů v r. 2020
                              Dotazník při sčítání lidu ve Spojených státech v roce 2020 nebude obsahovat otázku na státní občanství. Prezident Donald Trump myšlenku opustil poté, co Nejvyšší soud zahrnutí otázky zablokoval.
                              42:08
                              Lesní požáry v Německu
                               Obrovské lesní požáry sužují Německo. Jen v okolí Berlína bojovali v minulých dnech hasiči s plameny na třech místech. Podle vlády situaci zhoršuje změna klimatu.
                               44:18
                               100 let britských odposlechů
                                Britská tajná odposlouchávací služba se snaží nalákat mladé adepty. Rozhodla se, že veřejnosti zpřístupní víc než 100 předmětů, které v minulosti byly přísně utajené.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                13. červenec 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                25. květen

                                Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                                25. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                25. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                25. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                                24. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                24. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. květen

                                Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                                23. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                23. 5. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám