48 minut

12. červenec 2019

Obsah dílu

Headlines — Schůzka v Lánech — Odvolání ministra Antonína Staňka — Vláda bez ministra Antonína Staňka — Od důvěry k nedůvěře — Ruská raketová obrana pro Turecko — Sčítání škod po ničivé bouři — Potenciál sdílené ekonomiky — Spor o tankery — Den s novým předsedou Evropské rady — Rezignace amerického ministra Alexandera Acosty — Stamilionové škody po bouřkách — Hudba i politika na festivalu v Trenčíně — Konec papírových dálničních známek — Kontroly na farmářských trzích — Vyšší těžba kůrovcového dřeva — Borovice ohrožené suchem a škůdci — Zátah proti drogovým pašerákům na moři — Trať 10 let bez kolaudace — Chalkidiki po ničivé bouři — Chalkidiki po ničivé bouři — Komplikace při odklízení trosek — Oblíbené destinace Čechů v Řecku — Rozmary počasí v letoviscích — Pojištění proti špatnému počasí — Poslanci o mobilních operátorech — Rozšiřování CHKO Moravský kras — Vykradení obecní kasy v Kočí na Chrudimsku — Sčítání Američanů v r. 2020 — Lesní požáry v Německu — 100 let britských odposlechů

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Schůzka v Lánech
   Prezident je podle předsedy sociální demokracie připraven k 31. červenci vyhovět žádosti premiéra a odvolat ministra kultury Antonína Staňka.
   02:06
   Odvolání ministra Antonína Staňka
    Podle současného ministra kultury Antonína Staňka přineslo dnešní jednání v Lánech rozumné řešení. Je podle něj důležité, aby jeho nástupce mohl pokračovat v práci, kterou zahájil.
    04:48
    Vláda bez ministra Antonína Staňka
     Hostem Událostí je Vojtěch Filip, předseda KSČM.
     07:21
     Od důvěry k nedůvěře
      Dnes je to shodou okolností přesně rok, co vláda získala důvěru sněmovny. Zároveň je nyní za celé období nejblíž svému rozpadu.
      08:50
      Ruská raketová obrana pro Turecko
       První část dodávky ruského systému protiraketové obrany S-400 dorazila do Turecka. Kvůli zakázce o hodnotě asi 57 miliard korun už dříve Spojené Státy pohrozily Ankaře sankcemi a zrušením prodeje stovky stíhaček F-35.
       09:24
       Sčítání škod po ničivé bouři
        Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
        11:17
        Potenciál sdílené ekonomiky
         Sdílená ekonomika Česku zatím stále nepřináší tolik peněz, kolik by mohla. Sdílení aut, bytů nebo třeba hudby vynese ročně necelé dvě miliardy korun.
         13:47
         Spor o tankery
          Británie vysílá druhou válečnou loď do Perského zálivu – v reakci na incident, kdy se Írán měl pokusit zastavit britský tanker.
          14:07
          Den s novým předsedou Evropské rady
           Kandidátka na post předsedkyně Evropské rady Ursula von der Leyenová stále nemá jistou většinu v Evropském parlamentu. Hlasovat se bude už příští úterý. Nejistá je podpora druhé největší frakce – evropských socialistů.
           16:32
           Rezignace amerického ministra Alexandera Acosty
            Americký ministr práce a bývalý floridský prokurátor Alexander Acosta ohlásil demisi. Rozhodl se tak po kritice, které čelí kvůli řešení případu magnáta Jeffreyho Epsteina.
            16:53
            Stamilionové škody po bouřkách
             Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
             20:18
             Hudba i politika na festivalu v Trenčíně
              Už po 23. se na letišti v Trenčíně koná největší slovenský hudební festival Pohoda. Přehlídka si letos připomíná listopad 1989 i svou historii – tragickou událost, při které zahynuli dva lidé.
              21:07
              Konec papírových dálničních známek
               Konec papírových dálničních známek. Poslanci dnes schválili, že řidiči budou od roku 2021 na českých dálnicích používat už pouze elektronické. Změnu zákona, která to umožní, teď dostane Senát.
               22:13
               Kontroly na farmářských trzích
                Kontroly farmářských trhů – veterinární správa se v letních měsících zaměřuje na masné nebo mléčné produkty. Jako třeba klobásy, vejce nebo sýry. Vyšší teploty můžou vést k tomu, že se potraviny snadněji kazí.
                23:44
                Vyšší těžba kůrovcového dřeva
                 Lesy České republiky zvýšily v prvním pololetí těžbu kůrovcového dřeva meziročně na víc než dvojnásobek – o 112 procent.
                 24:03
                 Borovice ohrožené suchem a škůdci
                  Nejen smrky - sucho a škůdci likvidují ve velkém i borovice. Nejvážnější situace je podle Lesů České republiky ve středních Čechách. Ohrožené jsou hlavně starší porosty, kterých je v Polabí většina.
                  26:04
                  Zátah proti drogovým pašerákům na moři
                   Americká pobřežní stráž narazila ve vodách Tichého oceánu na poloponorku pašeráků. Podobná plavidla tu často zcela nepozorovaně převážejí drogy.
                   27:02
                   Trať 10 let bez kolaudace
                    V srpnu začne instalace protihlukových opatření na takzvaném Novém spojení mezi pražským hlavním nádražím a tunely pod Vítkovem. Stavbě totiž kvůli nadměrnému hluku už přes deset let chybí kolaudace.
                    29:37
                    Chalkidiki po ničivé bouři
                     Boj s následky bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki, při které zemřeli dva Češi a dalších pět lidí, pokračuje. Nejhůř postižená místa jsou stále obtíženě dostupná a jak už jsme slyšeli, ani dodávky elektřiny pořád nejsou stoprocentní.
                     30:19
                     Chalkidiki po ničivé bouři
                      Řádění živlů zaskočilo všechny – včetně turistů. Z nejhůře postižených oblastí většina z nich odešla. Zůstalo jich jen pár a pak hlavně místní obyvatelé.
                      32:54
                      Komplikace při odklízení trosek
                       Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
                       34:19
                       Oblíbené destinace Čechů v Řecku
                        Řecko patří u Čechů k oblíbeným dovolenkovým destinacím. Podíváme-li se na statistiku Asociace cestovních kanceláří, tak třeba loni tam zamířilo přes 470 tisíc českých turistů.
                        34:56
                        Rozmary počasí v letoviscích
                         Oblíbené destinace sužují tento týden extrémní výkyvy počasí. Bouře, krupobití a přívalové deště ve Středomoří doplňují i lesní požáry. Poslední předpovědi navíc varují, že velmi silné bouřky se zítra mohou znovu objevit na jihu Chorvatska.
                         36:26
                         Pojištění proti špatnému počasí
                          Na poloostrově Chalkidiki zůstává podle odhadů stále až 12 tisíc Čechů. Podle ministerstva zahraničí zatím nikdo nepožádal o předčasný návrat.
                          38:37
                          Poslanci o mobilních operátorech
                           Návrh na zavedení nižších pokut za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a kratších lhůt pro převod telefoního čísla má začít platit místo od ledna až od dubna příštího roku.
                           39:00
                           Rozšiřování CHKO Moravský kras
                            Chráněná krajinná oblast Moravský kras se rozšiřuje. Jde o první změny území po víc než 60 letech. Nově do oblasti spadá dalších 6 kilometrů čtverečních.
                            41:09
                            Vykradení obecní kasy v Kočí na Chrudimsku
                             Policisté prověřují hospodaření obce Kočí na Chrudimsku. Z obecního účtu totiž zmizelo téměř 600 tisíc korun. Peníze vybrala starostka obce, která je zároveň i účetní.
                             41:48
                             Sčítání Američanů v r. 2020
                              Dotazník při sčítání lidu ve Spojených státech v roce 2020 nebude obsahovat otázku na státní občanství. Prezident Donald Trump myšlenku opustil poté, co Nejvyšší soud zahrnutí otázky zablokoval.
                              42:08
                              Lesní požáry v Německu
                               Obrovské lesní požáry sužují Německo. Jen v okolí Berlína bojovali v minulých dnech hasiči s plameny na třech místech. Podle vlády situaci zhoršuje změna klimatu.
                               44:18
                               100 let britských odposlechů
                                Britská tajná odposlouchávací služba se snaží nalákat mladé adepty. Rozhodla se, že veřejnosti zpřístupní víc než 100 předmětů, které v minulosti byly přísně utajené.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                13. červenec 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                4. prosinec

                                Headlines — Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižnch Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                                4. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                4. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                4. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                3. prosinec

                                Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                                3. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                3. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                3. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                2. prosinec

                                Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                                2. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                2. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                2. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                                1. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                                30. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 11. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám