Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Politici se připravují na zítřejší hlasování o nedůvěře vládě

Politici se připravují na zítřejší hlasování o nedůvěře vládě. Podle premiéra ve sněmovně vystoupí i jednotliví ministři a představí, co už splnili za první rok ve funkci. Opozice dost hlasů ke svržení kabinetu nemá, chce ale upozornit na své výhrady.

Politici se připravují na zítřejší hlasování o nedůvěře vládě

Koalice ale řeší i vlastní problémy. ČSSD nehlasovala pro první verzi státního rozpočtu. Navíc pohrozila, že zváží odchod z vlády, pokud nebude do neděle jasný termí výměny ministra kultury.

Vládní změny

Hlasovat se zítra bude i o vládě, která je rekordmanem ve výměnách ministrů.

Schůzka prezidenta s Michalem Šmardou

Živý vstup Blanky Poulové.

Nové sankce proti Íránu

Írán se ostře ohradil proti novým sankcím, které nařídil americký prezident Donald Trump. Sankce cílí na čelné představitele teheránského režimu, včetně duchovního vůdce Chámeneího.

Zásah na úřadu Středočeského kraje

Policie zasahovala na úřadu Středočeského kraje. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu tam podle serveru Seznam Zprávy prověřovali pracovní smlouvy s externisty, za které měl úřad platit pět milionů korun ročně.

Emise škodlivin v ovzduší

Životní prostředí v Česku se za poslední čtvrtstoletí výrazně zlepšilo. Ukazují to dnes zveřejněné statistiky.

Německo-rakouský dálniční spor trvá

Berlín chystá žalobu kvůli omezení kamionové dopravy i zákazu sjíždění během kolon – považuje to za diskriminační.

Rusko získalo zpět hlasovací práva v Radě Evropy

Rada Evropy rozhodla o navrácení hlasovacích práv Rusku. To o ně přišlo v roce 2014 po anexi ukrajinského Krymu.

Knižní vydání projevů Adolfa Hitlera

Knižní vydání projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera bude bez trestu. Nejvyšší soud odmítl dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Letní shakespearovské slavnosti na Pražském hradě

V zahradách Pražského hradu za necelou hodinu začne první představení Letních shakespearovských slavností. Premiérou letošního ročníku se stala Zimní pohádka.

Ceny dálničních známek

Sněmovní hospodářský výbor odmítl změnu, která by vládě dala možnost zdražit dálniční známky.

Změny pro vedoucí státní zástupce

Ministryně spravedlnosti slíbila ústupky ve svém návrhu změn pro vedoucí státní zástupce. Po kritice opozice, neziskových organizací i samotných žalobců chce Marie Benešová urychlit zavedení neodvolatelnosti Nejvyššího státního zástupce.

Zdravotnická dokumentace Adama Vyčítala

Pardubická nemocnice dnes vydala část zdravotní dokumentace rodině Adama Vyčítala.

Počasí v Česku

Předpověď počasí s Alenou Zárybnickou.

Letní úrazy i nebezpečná přehřátá auta

Spolu se stoupajícími teplotami a koncem školního roku záchranáři stále častěji vyjíždějí k tonoucím nebo letním úrazům.

Prázdninový provoz na silnicích

Přípravy na prázdninový nápor řidičů na českých dálnicích. Provoz omezí přes čtyřicet uzavírek. I letos se tak lidé vyrážející na dovolenou musejí připravit na kolony.

Prázdninový provoz na silnicích

Policie proto nasadí do terénu víc hlídek. Úřady i odborníci radí si dobře cestu naplánovat. Ministr dopravy Vladimír Kremlík slibuje, že jeho podřízení udělají maximum pro to, aby případné kolony na dálnicích netrvaly příliš dlouho.

Dopravní omezení

České dálnice čeká o prázdninách přes 40 uzavírek.

Provoz na Letišti Václava Havla

Živý vstup Tomáše Drahoňovského.

Posilování spojů během prázdnin

Na léto se připravují také čeští železniční a autobusoví dopravci. Na prázdniny posilují svoje spoje do tradičních turistických destinací a vypravují mimořádné linky - například historických vlaků.

Případ Andreje Babiše ml.

Policisté, kteří odložili oznámení Andreje Babiše mladšího, že je nedobrovolně držen na Krymu, nejsou podle státního zástupce podezřelí z trestného činu.

Andrej Babiš v Sasku

Premiér Andrej Babiš na návštěvě v Sasku. Svým projevem otevřel tamní zasedání Evropské vědecké konference. Se saským premiérem slíbili otevření společného centra inovací.

Václav Klaus o demonstraci

Václav Klaus na internetových stránkách svého institutu připustil, že mohl vycházet z mylných informací, když mluvil o nedělní protivládní demonstraci na pražské Letné.

Zakázka na stavbu nemocnice u soudu

Obžalobu z pokusu ovlivnit dvě soutěže na miliardovou zakázku na stavbu a modernizaci nemocnice v Náchodě začal projednávat Krajský soud v Hradci Králové.

Kácení stromů v centru Prahy

Živý vstup Ley Surovcové.

Mládě krakatice

Čtyřmetrové mládě krakatice - američtí biologové ho natočili v Mexickém zálivu. Jde o první video tohoto tvora u amerického pobřeží.

Příliš velká populace slonů v Botswaně

Africká Botswana mobilizuje síly kvůli příliš velké populaci slonů. Je to země s jejich největším množstvím – podle odhadů kolem 130 000 kusů.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD