48 minut

30. května 2019

Obsah dílu

Headlines — Lodní neštěstí v Budapešti — Lodní neštěstí v Budapešti — Tragická srážka na Dunaji — Nehody lodí v Evropě — Bezpečnost v českých vodách — Výměna v čele resortu kultury — Kolony a konvoj na D1 — Aktuální průjezd dálnicí D1 — Neúmyslná střelba na palubě vládního speciálu — Vyjednávání o složení frakcí — Ceny pohonných hmot v ČR — Rakousko má kancléřku — Renovace historických map — Volební model — Poslední oficiální cesta prezidenta A. Kisky — Památník ticha na nádraží Praha-Bubny — Záchrana předčasně narozené holčičky — Unikátní zákrok před narozením — Jiří Stránský: 1931–2019 — Jiří Stránský: 1931–2019 — Zdivočelá země Jiřího Stránského — Svědectví v knihách Jiřího Stránského — Programové změny na ČT — Sněmovna a sociální služby — Předčasné volby v Izraeli — Ukrajinští poslanci odmítli demisi premiéra Volodymyra Hrojsmana — Podniky omezují jednorázové plasty — Zavalení dělníci na Břeclavsku — Incident v hradeckém trolejbusu — Nadužívání léků proti bolesti v USA — Prestižní domov pro pelikány z Česka

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Lodní neštěstí v Budapešti
   Záchranáři v Budapešti stále pátrají po obětech nočního neštěstí na rozvodněném Dunaji. Výletní loď s 33 jihokorejskými turisty a dvěma členy posádky se po kolizi s jiným plavidlem potopila u Alžbětina mostu v těsné blízkosti parlamentu.
   01:15
   Lodní neštěstí v Budapešti
    Teplota vody byla jen mezi 10 a 12 stupni. Pátrání běželo celou noc. Potápěči sestupují do vraku, který leží na dně Dunaje.
    03:42
    Tragická srážka na Dunaji
     Živý vstup Barbory Měchurové.
     05:40
     Nehody lodí v Evropě
      Teď porovnání plavidel, která se srazila. To potopené se jmenovalo Mořská panna. Provozovatel ho na webových stránkách popisuje jako nejmenší loď flotily, která se hodí na různé vyhlídkové plavby.
      06:34
      Bezpečnost v českých vodách
       V Česku patří lodní doprava stále k těm nejbezpečnějším. I přes to, že plavba na českých řekách a nádržích láká stále více lidí. Třeba jen majitelů oprávnění pro malé lodě přibude každý rok víc než dva a půl tisíce.
       09:01
       Výměna v čele resortu kultury
        Návrh na odvolání ministra kultury Antonína Staňka odešle premiér na Pražský hrad zítra – zároveň s návrhem na jmenování nástupce Michala Šmardy.
        10:49
        Kolony a konvoj na D1
         Komplikace na dálnici D1. Provoz na ní od rána brzdil průjezd amerického armádního konvoje. Kvůli dlouhým kolonám se mohla cesta z Prahy do Brna protáhnout i o několik hodin.
         13:07
         Aktuální průjezd dálnicí D1
          Živý vstup redaktora Martina Donáta.
          15:55
          Neúmyslná střelba na palubě vládního speciálu
           Andrej Babiš nebude požadovat výměnu člena policejní ochranky, který zřejmě nedopatřením vystřelil na palubě armádního letadla, v němž premiér byl.
           16:09
           Vyjednávání o složení frakcí
            V Bruselu pokročila jednání o tom, do kterých frakcí se přidají noví europoslanci. Piráti už zasedali s evropskými Zelenými. Spolupráci ale musí schválit vedení strany. Jasno už mají v SPD.
            16:39
            Ceny pohonných hmot v ČR
             Benzin a nafta opět zdražily. Jen od začátku května stoupla průměrná cena Naturalu 95 o 70 haléřů a nafty o padesátník. Aktuálně se tak litr benzinu prodává za 33 korun 70. Nafta je zhruba o korunu levnější.
             17:34
             Rakousko má kancléřku
              Rakousko má poprvé v dějinách kancléřku. Prezident Alexander Van der Bellen pověřil sestavením úřednické vlády dosavadní předsedkyni ústavního soudu Brigitte Bierleinovou.
              17:55
              Renovace historických map
               Detailně zmapovat města a obce v českých zemích a přesně zakreslit, kde bydlí Židé – právě kvůli tomu vznikl před 300 lety jedinečný soubor plánů, které odborníci teď postupně restaurují.
               20:38
               Volební model
                Hnutí ANO by se stalo vítězem voleb do sněmovny podle květnového modelu CVVM. Získalo by 28 procent hlasů. Na druhém místě by skončila ODS se 17 procenty.
                21:02
                Poslední oficiální cesta prezidenta A. Kisky
                 Andrej Kiska naposledy v Česku jako slovenský prezident – v Lánech se setkal s Milošem Zemanem. Státníci vyzdvihli přátelský vztah, který mezi sebou mají navzdory rozdílným názorům v řadě věcí.
                 23:17
                 Památník ticha na nádraží Praha-Bubny
                  Ještě letos by se mohl začít budovat Památník ticha na nádraží Praha-Bubny. Magistrát začal připravovat výběrového řízení na firmu, která by rekonstruovala budovy, odkud vyjížděly transporty do nacistických koncentračních táborů.
                  23:39
                  Záchrana předčasně narozené holčičky
                   Nová meta v péči o předčasně narozené děti – nemocnici v americkém San Diegu opustila holčička, která se narodila už ve 23. týdnu těhotenství a vážila pouhých 245 gramů. Tedy asi jako větší jablko.
                   24:05
                   Unikátní zákrok před narozením
                    Podstoupily operaci ještě v těle matky a díky tomu jsou na světě. S lékaři, kteří je zachránili, se dnes tyto děti a jejich rodiče sešli v pražském Podolí. Specializovaný tým Ústavu pro péči o matku a dítě už pomohl 162 rodičkám z Česka i Slovenska.
                    26:31
                    Jiří Stránský: 1931–2019
                     Zemřel Jiří Stránský. Politický vězeň, scenárista a autor řady knih. Třeba Zdivočelé země, podle které vznikl stejnojmenný televizní seriál. Ve svých dílech často popisoval vlastní zkušenosti z pracovních táborů.
                     27:06
                     Jiří Stránský: 1931–2019
                      Jiří Stránský – skaut s modrou krví po otci a vnuk předsedy prvorepublikové vlády Jana Malypetra. Celý život aktivně vystupoval proti totalitním režimům. Za to byl po komunistickém puči v roce 1948 stejně jako část jeho rodiny perzekvován.
                      30:22
                      Zdivočelá země Jiřího Stránského
                       Seriál odvysílala Česká televize poprvé v roce 1997. Přípravy ale začaly už o tři roky dřív. Na scénáři Jiří Stránský spolupracoval s režisérem Hynkem Bočanem – do hlavní role obsadili Martina Dejdara.
                       32:05
                       Svědectví v knihách Jiřího Stránského
                        Jak zacházeli komunisté se svými protivníky, se po sametové revoluci vědělo, ale málokdo si to dokázal představit. Jiří Stránský ve svých knihách přinesl o krutostech lágrů plastické svědectví.
                        35:14
                        Programové změny na ČT
                         Česká televize na dnešní večer mimořádné zařadila na program ČT2 portrét Jiřího Stránského z cyklu Neobyčejné životy. V sobotu pak na ČT1 odvysílá dva filmy, ke kterým Jiří Stránský napsal scénář.
                         35:26
                         Sněmovna a sociální služby
                          Termín do 7. června – tedy příštího pátku – uložila sněmovna vládě, aby jasně řekla, odkud vezme chybějící 2 miliardy na sociální služby. Pětice opozičních stran varovala před kolapsem celého systému a svolala mimořádnou schůzi.
                          36:18
                          Předčasné volby v Izraeli
                           Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
                           38:15
                           Ukrajinští poslanci odmítli demisi premiéra Volodymyra Hrojsmana
                            K odchodu ho hned po své inauguraci vyzval nový prezident Zelenskyj, který zároveň rozpustil parlament a na červenec vypsal předčasné volby.
                            38:31
                            Podniky omezují jednorázové plasty
                             Místo plastu papír, dřevo nebo klasické nádobí. Další firmy, mezi nimi i fast foody, omezují jednorázové obaly. Zatím dobrovolně, oficiální zákaz přijde za dva roky.
                             41:11
                             Zavalení dělníci na Břeclavsku
                              4 dělníky zavalila v Klentnici na Břeclavsku zřícená sklepní klenba. Vrtulník a sanitky je přepravily do nemocnice. Jeden muž je v kritickém stavu – zbylí mají těžká nebo středně těžká zranění.
                              41:40
                              Incident v hradeckém trolejbusu
                               Hrubé chování řidiče trolejbusu v Hradci Králové – kvůli jízdence. Podle záběrů z mobilního telefonu ho rozčílilo, že chce mladá cestující za lístek platit stokorunovou bankovkou – na takový obnos prý nevrací a dál ji nepustí.
                               42:15
                               Nadužívání léků proti bolesti v USA
                                Soudy v USA začínají projednávat miliardové žaloby proti farmaceutickýcm firmám. Státy a místní vlády je viní z podílu na tzv. krizi opioidů – nadměrném užívání léků proti bolesti.
                                44:53
                                Prestižní domov pro pelikány z Česka
                                 3 pelikáni bílí z pražské zoologické zahrady se stěhují do královského parku u Buckinghamského paláce v Londýně. Jejich novým domovem bude jezírko, kam má ze svých komnat výhled i Alžběta II.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž49 minut
                                 Další díl
                                 31. května 2019

                                 Přehled dílů

                                 8323 dostupných
                                 Stopáž49 minut

                                 20. července

                                 Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                 20. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 20. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 19. července

                                 Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                 19. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 19. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 18. července

                                 Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                 18. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 18. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 18. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 17. července

                                 Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                 17. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 17. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 17. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 16. července

                                 Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                 16. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 16. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 16. 7. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám