Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Poslední den voleb do europarlamentu

Volby do europarlamentu vrcholí. V Česku se rozhodlo už během pátku a soboty. Většina Evropy – 21 zemí – ale vybírá zástupce právě dnes.

Sčítání hlasů z celé Unie

Ještě hodinu můžou volit třeba Francouzi. Díky kameře ČT teď můžeme živě nahlédnout před jednu z volebních místností v Paříži.

Volební štáby českých stran

Teď už za našimi reportéry, kteří budou sledovat atmosféru v jednotlivých volebních štábech a natáčet první reakce lídrů kandidujících uskupení.

Evropský parlament po volbách

Celkem do Evropského parlamentu vybírá své zástupce 28 zemí.

Volební štáby českých stran

Teď znovu živě do volebních štábů. Reportéry a reportérky máme i na dalších čtyřech místech.

Kdo bude novým českým eurokomisařem?

Nejen křesla poslanců dostanou nové majitele. Ale i ta v Evropské komisi. V právě končícím období do Bruselu Česko vyslalo Věru Jourovou, která se věnovala právu a spotřebitelům.

Výzvy pro nový Evropský parlament

Velkou otázkou těchto voleb je to, jak moc uspějí nacionalistické a populistické strany. Do jejich čela se na začátku kampaně postavila italská Liga a její předseda Matteo Salvini.

Spory o volební kampaň v Maďarsku

V sedm večer skončilo hlasování v Maďarsku. Voliči tam vybírali stejný počet europoslanců jako Češi, tedy 21.

Dopad minulých eurovoleb na domácí politiku

Minulé evropské volby měly přímý vliv na domácí politiku. Odstartovaly dvouměsíční spor ve vládní koalici o post eurokomisaře.

Volební studio od 22:00 na ČT24

Koho tedy poslali voliči do Evropského parlamentu? Volební studio České televize s aktuálními výsledky, komentáři a reakcemi politiků startuje na čtyřiadvacítce ve 22:00.

Trump věří Kimovi v otázce denuklearizace

Americký prezident podle svých slov dál věří Kim Čong-unovi, že dodrží své sliby a povede Severní Koreu k jadernému odzbrojení.

Oprava D1 u Humpolce se protáhne

Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem byly v polovině května obnoveny stavební práce přerušené loni v prosinci.

Finálové zápasy hokejového MS

Čeští hokejisté skončili na mistrovství světa čtvrtí. Rozhodlo o tom před hodinou dohrané utkání s Ruskem. Víc řekne z dějiště světového šampionátu Světlana.

Česká televize na hokejovém MS

Rozhovor s komentátorem Robertem Zárubou.

Hokejové MS pohledem sázkařů

Šampionát na Slovensku bude pro Čechy mimořádný v objemu sázek. Rekord zatím drželo loňské hokejové mistrovství v Dánsku, na něj lidé u sázkových kanceláří vložili 1,3 miliardy korun.

Dvojí kvalita potravin v OVM

Ministerstvo zemědělství a resort průmyslu a obchodu do měsíce předloží vládě novelu zákona o významné tržní síle, řekl dnes v Otázkách Václava Moravce Miroslav Toman.

3D rekonstrukce útoku na Reinharda Heydricha

Nejvýznamnější odbojová akce druhé světové války v okupovaných zemích. Zítra to bude 77 let ode dne, kdy Jan Kubiš a Jozef Gabčík ze skupiny Anthropoid zaútočili na zastupujícího říšského protektora. Reinhard Heydrich devět dní poté zemřel.

Zemětřesení na severu Peru

Sever Peru zasáhlo v noci silné zemětřesení. Otřesy dosáhly intenzity 8 stupňů a cítit byly i v metropoli Limě – stovky kilometrů od epicentra.

Technologie pro pacienty s popáleninami

Léčba rozsáhlých popálenin zůstává pro lékaře velkou výzvou. Do Česka se sjeli specialisté z celého světa – radili se o nových technologiích, které by pacientům zmírnily trvalé následky.

Trest smrti pro Francouze bojující za IS

Soud v iráckém Bagdádu odsoudil tři Francouze k smrti za členství v teroristické organizaci Islámský stát.

Budovu britského parlamentu čeká rekonstrukce

Požár pařížské katedrály Notre-Dame, jejíž opravu bude zítra projednávat francouzský senát, urychlil taky přípravy na velkou rekonstrukci britského parlamentu.

Antisemitismus v Německu

Zmocněnec německé vlády pro boj s antisemitismem varoval tamní Židy, že v některých oblastech a časech jim už nemůže doporučit nošení tradičních jarmulek.

Vítězové festivalu v Cannes

Hlavní cenu, Zlatou palmu, letos v Cannes získalo drama Parazit režiséra Bong Joon-hoa – je to první Korejec, který nejvyšší ocenění festivalu obdržel.

Aukční rekord

Padl český aukční rekord. Abstraktní obraz Františka Kupky Plochy příčné II se dnes v Praze na Žofíně prodal za 65 miliónů korun. Předchozím nejdražším obrazem bylo také Kupkovo dílo Série C1 Protihodnoty, prodané před 3 lety za 62 miliónů.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD