44 minut

14. duben 2019

Obsah dílu

Zvyšování důchodů — Zvyšování důchodů — Důchody v roce 2020 — Obětí bojů v Libyi přibývá — Volební model — Dopravní omezení na D1 u Prahy — Práce na D8 — Stavba přípojek pro plynovod Nordstream 2 — Cizinec, který ve čtvrtek přes Vysočinu převážel migranty z Iráku, je ve vazbě — Poslanci o homosexuálních rodinách — Komentář americké kongresmanky o 11. září — Boj o post starosty Istanbulu — Květná neděle — Květná neděle — Nález vesnice prvních zemědělců — Vláda snížila schodek rozpočtu penězi z privatizačního účtu — Nejlépe se Britům žije v Salisbury — Schůzka s ministerskými kandidáty — Výpadek sociálních sítí — 30 let od obnovení soutěže Miss Československa — První zkušební let největšího letadla na světě — Zákaz jízdy kamionů po celou neděli — Přísnější pravidla pro chovatele zvířat — Přísnější pravidla pro chovatele zvířat — Zákazy v Evropě — Soukromé chovy zvířat v Česku — Spory v pražské koalici — Pastevci sobů na Arktidě — Volby ve Finsku — Korespondence Jiřího Ortena

Části dílu

00:32
Zvyšování důchodů
  Stát v příštím roce zvýší důchody v průměru o 900 korun, ne všichni penzisté si ale polepší stejně. Chudší důchodci si opět polepší méně než penzisté s vyššími důchody.
  01:18
  Zvyšování důchodů
   Už v příštím roce vzroste průměrný starobní důchod na víc než 14 200 korun měsíčně. Zákon zajišťující růst penzí celkem o 900 korun měsíčně by měl ve sněmovně bez větších problémů projít.
   04:33
   Důchody v roce 2020
    Stejně jako letos budou i v roce 2020 penzisté starší osmdesáti pěti let dostávat tisíc korun měsíčně navíc.
    05:13
    Obětí bojů v Libyi přibývá
     Za posledních deset dnů v Libyi podle Světové zdravotnické organizace zemřelo nejmíň 121 lidí. Dalších víc než 560 utrpělo zranění.
     07:24
     Volební model
      Čerstvá data o aktuální podpoře sněmovních stran. Každý třetí volič by nyní podpořil hnutí ANO. Druhé místo v aktuálním volebním modelu agentury Kantar patří Pirátům s devatenáctiprocentním ziskem.
      08:10
      Dopravní omezení na D1 u Prahy
       Živý vstup Kláry Bazalové.
       09:23
       Práce na D8
        V pondělí začnou práce i na dálnici D8. Konkrétně mezi třicátým osmým a čtyřicátým devátým kilometrem – tedy nedaleko Lovosic.
        09:38
        Stavba přípojek pro plynovod Nordstream 2
         Kontroverzní ruský plynovod Nordstream 2, který vzniká v Baltském moři, už se odráží i na dění v Česku. V Krušných horách začala podle zjištění České televize stavba přeshraniční přípojky od Německa.
         12:03
         Cizinec, který ve čtvrtek přes Vysočinu převážel migranty z Iráku, je ve vazbě
          Za přepážkou v dodávce se tísnilo 13 lidí, včetně tří malých dětí. Část běženců už policie předala na Slovensko, další jsou zatím v záchytných zařízeních.
          12:56
          Poslanci o homosexuálních rodinách
           Poslanecká sněmovny by se opět měla zabývat návrhem zákona, který by umožnil homosexuálním párům sňatky a osvojit si dítě partnera.
           15:26
           Komentář americké kongresmanky o 11. září
            Vlnu kritiky vyvolal komentář americké kongresmanky o 11. září. Ilhan Omarová, vůbec první muslimka v Kongresu, o útocích řekla, že "jistí lidé udělali jisté věci".
            15:51
            Boj o post starosty Istanbulu
             Boj o post starosty Istanbulu nejspíš zamíří do dalšího kola. AKP prezidenta Erdogana finišuje s žádostí o kompletní opakování komunálních voleb v největším městě Turecka.
             18:10
             Květná neděle
              Tradiční mší ve Vatikánu papež zahájil velikonoční týden. Věřící při květné neděli vyzval, aby se modlili za mír – hlavně na Blízkém východě. Církev taky nabádal k pokoře.
              18:30
              Květná neděle
               Koncertem v katedrále svatého Petra a Pavla začal dnes v Brně letošní Velikonoční festival duchovní hudby.
               18:56
               Nález vesnice prvních zemědělců
                Pole pod budoucím obchvatem Chrudimi odhalilo unikátní nález vesnice prvních zemědělců z doby kamenné. Archeologům pomůže lépe poznat jejich život.
                21:30
                Vláda snížila schodek rozpočtu penězi z privatizačního účtu
                 Vláda vylepšila letošní hospodaření státu díky převodu osmnácti miliard z privatizačního účtu. ČT to zjistila ze zprávy o plnění státního rozpočtu.
                 23:11
                 Nejlépe se Britům žije v Salisbury
                  Nejlepším místem pro život ve Velké Británii je – podle listu Sunday Times – jihoanglické Salisbury. Město loni zasáhl případ otravy Skripalových.
                  23:30
                  Schůzka s ministerskými kandidáty
                   Už zítra se prezident Miloš Zeman setká s kandidáty na ministry průmyslu a obchodu a dopravy. Na tyto posty navrhl premiér Andrej Babiš předsedu Asociace malých a středních podniků Karla Havlíčka a Vladimíra Kremlíka.
                   25:29
                   Výpadek sociálních sítí
                    Facebook a další internetové služby postihl globální výpadek. Uživatelé napříč kontinenty byli zhruba tři hodiny odstřihnuti.
                    26:10
                    30 let od obnovení soutěže Miss Československa
                     Před třiceti lety povolili komunisti obnovení soutěže Miss. Pod názvem "Dívka roku" byla královna krásy vyhlašována na konci šedesátých let. Pak přišel zákaz, podobně jako v Sovětském svazu.
                     28:27
                     První zkušební let největšího letadla na světě
                      Stroj Stratolaunch se proletěl nad Mohavskou pouští v Kalifornii; vystoupal do výšky přes pět tisíc kilometrů a dosáhl rychlosti přes 300 kilometrů za hodinu.
                      28:51
                      Zákaz jízdy kamionů po celou neděli
                       Zákaz jízdy kamionů po celou neděli. Ministerstvo vnitra navrhuje úpravu zákona, která by rozšiřovala povinnost dopravců odstavit vozy téměř na celý poslední den v týdnu – v současnosti tak musí udělat pouze na devět hodin.
                       31:15
                       Přísnější pravidla pro chovatele zvířat
                        Ministerstvo zemědělství chce zpřísnit pravidla pro chovatele vybraných druhů zvířat. Jako jsou třeba šelmy, jedovatí hadi nebo krokodýli.
                        31:58
                        Přísnější pravidla pro chovatele zvířat
                         Na novele začal úřad pracovat poté, co celníci loni na několika místech v Česku našli tělo usmrceného tygra a tygří produkty jako masox nebo víno.
                         34:25
                         Zákazy v Evropě
                          A jak jsou na tom s pravidly pro chov i vystupování zvířat ostatní evropské státy? Úplný zákaz využívání všech druhů zvířat nebo jen těch divokých v cirkusech platí v těchto 15 zemích.
                          35:48
                          Soukromé chovy zvířat v Česku
                           Jedním z hlavních impulzů pro plánované zpřísnění podmínek v Česku byly soukromé chovy. Jejich počet roste. A úřady často bojují s těmi nelegálními – bez povolení k chovu vybraných zvířat.
                           38:23
                           Spory v pražské koalici
                            Mediální spor v pražské koalici – primátor Zdeněk Hřib v otevřeném dopise kritizuje šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila za jeho výroky proti Pirátům.
                            39:37
                            Pastevci sobů na Arktidě
                             Ruský prezident Vladimir Putin představil tento týden ambiciózní plán, který má zajistit silnější ruskou přítomnost v Arktidě. Za polárním kruhem plánuje výstavbu nových přístavu a ledoborců.
                             41:57
                             Volby ve Finsku
                              Ve Finsku před chvílí skončily volby. Sečtena už je třetina hlasů; řada lidí totiž volila s předstihem.
                              42:17
                              Korespondence Jiřího Ortena
                               Vyšla kniha korespondence Jiřího Ortena. Nabízí soukromou poštu židovského básníka s osobnosti české literatury i jeho blízkými. I když zemřel ve dvaadvaceti letech, stal se jedním ze symbolů válečné básnické generace.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               15. duben 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               4. prosinec

                               Headlines — Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižnch Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                               4. 12. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               4. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               4. 12. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               3. prosinec

                               Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                               3. 12. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               3. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               3. 12. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               2. prosinec

                               Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                               2. 12. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               2. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               2. 12. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               1. prosinec

                               Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                               1. 12. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               1. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               1. 12. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               30. listopad

                               Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                               30. 11. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               30. listopad

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               30. 11. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám