48 minut

5. dubna 2019

Obsah dílu

Podezření kolem šéfa antimonopolního úřadu — Vysvětlování šéfa antimonopolního úřadu — Zásah kvůli podezření z korupce — Detaily ze schůzky premiéra s předsedou ÚOHS — Nové návrhy kolem brexitu — Ukrajina před volbami — Uzavření D1 kvůli důsledkům vichru — Růst spotřebních daní v r. 2020 — Doplňovací volby do Senátu — Návrat bojovníků Islámského státu — Velké letištní stěhování — Růst maloobchodních tržeb — 39 adeptů do voleb — Malířka Trude Sojka vystavuje v Památníku Terezín — Bydlení v Praze — 20 let operace KFOR v Kosovu — Změna letového řádu Smartwings — Dechová zkouška řidičů MHD — Závěje sněhu na severu Itálie — Úklid cest nesjízdných během zimy — Zvyšování mezd v českých firmách — Zvyšování mezd v českých firmách — Vývoj průměrné mzdy — Hromadné propouštění ve velkých podnicích — Ruský zákaz dovozu techniky z Ukrajiny — Nové nakládání s odpadem — Požár lesa na Děčínsku — Odklad hlasování o nových zónách NP Šumava — Sexuální menšiny v Polsku jako téma voleb — Nález kostry předchůdce velryby — SŽDC nemusí platit Grandi Stazioni — Plán změn u posudkových lékařů — Nejkrásnější knihy — Pochod Sokolů nanečisto — Andrew Feustel v ČR

Části dílu

00:36
Podezření kolem šéfa antimonopolního úřadu
  Odvolání předsedy antimonopolního úřadu kvůli podezřením okolo tendru na mýtný systém teď premiér prezidentovi nenavrhne. Andrej Babiš to řekl po schůzce se šéfem úřadu Petrem Rafajem. Vyslechl jeho stanovisko a počká na výsledky policejního vyšetřování.
  01:06
  Vysvětlování šéfa antimonopolního úřadu
   Petr Rafaj taky potvrdil, že proti březnovému zásahu policie v sídle úřadu podal stížnost k nejvyššímu státnímu zástupci. Obrátil se i na Ústavní soud.
   03:40
   Zásah kvůli podezření z korupce
    Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahovala 7. března. Domovní prohlídky i výslechy se týkaly mimo jiné Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, firmy Kapsch, domu Jaroslava Faltýnka nebo radnice Brno-střed.
    05:02
    Detaily ze schůzky premiéra s předsedou ÚOHS
     Rozhovor s Petrem Rafajem, předsedou ÚOHS.
     06:21
     Nové návrhy kolem brexitu
      Britská premiérka Theresa Mayová požádala dopisem Evropskou unii o odklad brexitu do konce června. Země se tak musí připravovat na volby do Evropského parlamentu. Mayová ale chce schválit brexitovou dohodu do 23. května.
      08:42
      Ukrajina před volbami
       Kampaň před druhým kolem volby ukrajinského prezidenta nabrala nečekaný směr. Oba kandidáti – stávající hlava státu Petro Porošenko a herec Volodymyr Zelenskyj – se před kamerami podrobili testu na drogy a alkohol.
       09:09
       Uzavření D1 kvůli důsledkům vichru
        Od včerejšího podvečera až do dnešního rána byla na Vysočině uzavřená dálnice D1. Provoz tam ohrožovaly polámané stromy. Mezi Jihlavou a Měřínem vichřice poničila podél dálnice víc jak 150 stromů. Desítky těžkých větví a kmenů popadaly i přímo na dálnici.
        11:00
        Růst spotřebních daní v r. 2020
         Příští rok by mohly růst některé spotřební daně. U lihu navrhuje ministerstvo financí zvýšení o 13 procentních bodů.
         11:37
         Doplňovací volby do Senátu
          Živý vstup redaktorky Daniely Tunklové.
          13:10
          Návrat bojovníků Islámského státu
           Návrat bojovníků Islámského státu do zemí původu řešili ministři vnitra skupiny G7 v Paříži.
           13:50
           Velké letištní stěhování
            Jeden z největších leteckých uzlů na evropském kontinentu – Atatürkovo letiště v Istanbulu – se stěhuje. Vše, co souvisí s osobní dopravou, se přesouvá do nového většího areálu u Černého moře. Obří akce ovlivní i spojení s Prahou.
            16:17
            Růst maloobchodních tržeb
             Čeští zákazníci dál utrácejí. V únoru nechali v obchodech o 5 procent víc peněz, než rok předtím.
             17:09
             39 adeptů do voleb
              Ve volbách do Evropského parlamentu se nakonec utká 39 tuzemských politických uskupení. O jedno méně než původně přihlášených. Ministerstvo vnitra vyřadilo Moravskou a Slezskou pirátskou stranu. Češi budou volit v pátek 24. a v sobotu 25. května.
              17:27
              Malířka Trude Sojka vystavuje v Památníku Terezín
               Hrůza, utrpení, ale také naděje a touha po míru - to všechno ukazují díla ekvádorské malířky českého původu Trude Sojky. V roce 1944 ji nacisté spolu s rodinou deportovali do koncentračního tábora.
               20:06
               Bydlení v Praze
                Pomalá výstavba a dlouhodobé problémy s bydlením v Praze. Analýzy uvádí, že hlavnímu městu by mohlo za deset let chybět až 50 tisíc bytů.
                21:14
                20 let operace KFOR v Kosovu
                 Nejdelší zahraniční misí českých vojáků je operace NATO v Kosovu. V jednotkách KFOR jsou české uniformy vidět nepřetržitě už skoro 20 let.
                 23:26
                 Změna letového řádu Smartwings
                  Letecká společnost Smartwings bude rušit některé linky a měnit časy odletů. Důvodem je zákaz startu Boeingů MAX kvůli nehodám z poslední doby.
                  23:51
                  Dechová zkouška řidičů MHD
                   Víc bezpečí a míň nehod. To si slibuje ostravský dopravní podnik od zavedení unikátních alkoholtesterů, které jsou přímo součástí tramvají. Přístroje jsou zatím v deseti vozech a stály půl milionu.
                   25:42
                   Závěje sněhu na severu Itálie
                    Teď italské Alpy na snímcích z internetu – místy tu napadalo půl druhého metru sněhu. Přitom dva dny nazpět tu nebyl ani poprašek, naopak začínalo jaro. Teploty v zemi spadly během jednoho dne o 8 až 10 stupňů.
                    25:58
                    Úklid cest nesjízdných během zimy
                     Silničáři v horách začali prorážet poslední uzavřené těžko přístupné cesty. Na zimu jich jen na západě Česka zavírají přibližně 150 kilometrů. Většinou v místech, kde je téměř nemožné cesty v zimě udržet sjízdné, nebo proto že je využívají běžkaři.
                     28:12
                     Zvyšování mezd v českých firmách
                      Čeští zaměstnanci si i letos polepší - podle nejnovějších dat by se lidem mohly v průměru zvýšit mzdy o zhruba pět procent. Analytici čekají ještě o něco vyšší růst.
                      28:51
                      Zvyšování mezd v českých firmách
                       A už je i jasné, jak letos porostou mzdy v některých velkých českých firmách, kde už mají hotové a podepsané kolektivní smlouvy. Přidávat se bude ve většině z nich.
                       31:00
                       Vývoj průměrné mzdy
                        Vývoj průměrné mzdy v posledních pěti letech: od roku 2014 vzrostla o víc než šest tisíc.
                        32:03
                        Hromadné propouštění ve velkých podnicích
                         Podle úřadu práce teď firmy nejvíc propouštějí zaměstnance ve výrobě, dopravě, energetice a finančnictví. Aktuální čísla pak mluví o tom, že především lidé z výroby a dopravy hledají práci ještě relativně snadno.
                         34:04
                         Ruský zákaz dovozu techniky z Ukrajiny
                          Světová obchodní organizace potvrdila rozhodnutí Ruska zakázat dovoz železničních vozů a zařízení z Ukrajiny. Moskva ve sporu argumentuje národní bezpečností. Je to vůbec poprvé, kdy WTO připustila výjimku z volného obchodu právě s tímto odůvodněním.
                          34:32
                          Nové nakládání s odpadem
                           Odpad jako cenná surovina. To je hlavní myšlenka změn, které dnes představilo ministerstvo životního prostředí. Cílem je více recyklovat a během následujících 11 let minimalizovat objem odpadu, který končí na skládkách.
                           36:51
                           Požár lesa na Děčínsku
                            37:12
                            Odklad hlasování o nových zónách NP Šumava
                             Rada národního parku Šumava nakonec neschválila novou podobu zón. Hlasování odložila na začátek června. Důvodem jsou nové připomínky k návrhu i kritika dosavadních změn.
                             38:05
                             Sexuální menšiny v Polsku jako téma voleb
                              Kampaň před květnovými volbami do Europarlamentu je v Polsku o to sledovanější, že na podzim budou v zemi i volby místních zákonodárců. Vítězství chce obhájit konzervativní strana Právo a spravedlnost.
                              40:14
                              Nález kostry předchůdce velryby
                               Peruánská poušť místem zásadního nálezu – vědci tam našli kosterní pozůstatky předchůdce dnešních velryb. Na rozdíl od nich měl tento čtyřmetrový savec nohy a byl obojživelný.
                               40:34
                               SŽDC nemusí platit Grandi Stazioni
                                Správa železniční dopravní cesty nemusí zaplatit přes 350 milionů firmě Grandi Stazioni – ta je chtěla jako náhradu investic do rekonstrukce hlavního nádraží v Praze. Její žalobu ale soud zamítl, i když zatím nepravomocně.
                                40:59
                                Plán změn u posudkových lékařů
                                 Přilákat mladé lékaře, omezit kontroly u lidí, jejichž stav se nelepší, a hlavně všechno zrychlit. Ministerstvo práce chystá změny ve fungování Lékařské posudkové služby. V té je teď neobsazených několik desítek míst.
                                 43:04
                                 Nejkrásnější knihy
                                  Nezáleží jen na obsahu, ale i na grafickém zpracování a ilustracích. To chce připomenout soutěž Nejkrásnější české knihy roku.
                                  43:33
                                  Pochod Sokolů nanečisto
                                   Jak správně zacházet s praporem, pochodovat nebo klást věnce při pietách – už podesáté to příslušníci Hradní stráže učili Sokoly. Do kasáren na pražském Pohořelci přijeli z celé republiky, ale i z Německa nebo Ameriky.
                                   45:36
                                   Andrew Feustel v ČR
                                    Loni byl sedm měsíců členem posádky Mezinárodní kosmické stanice. Teď na pozvání Akademie věd dorazil do Česka. Americký astronaut Andrew Feustel se svojí manželkou Indirou, která má předky z Moravy, postupně navštíví Prahu, Olomouc a další města.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž45 minut
                                    Další díl
                                    6. dubna 2019

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    17. června

                                    Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                    17. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    17. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    17. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    16. června

                                    Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                    16. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    16. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    16. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    15. června

                                    Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                    15. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    15. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    15. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    14. června

                                    Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                    14. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    14. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    14. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    13. června

                                    Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                                    13. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    13. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    13. 6. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám