24. březen 2019

Část: První volby v Thajsku po převratu

Obsah dílu

Klíčové rozhodnutí pro české zdravotnictví se odkládá — Peníze pro české zdravotnictví — Zdravotní pojištění — 20 let od leteckých úderů NATO na Jugoslávii — Neúspěch jednání o dohodě o brexitu — Schůzka Zeman–Šefčovič — Kompenzace za sucho — Památku obětí střelby ve městě Christchurch — Referendum o celostátní stávce učitelů — Den horské služby — Nehoda na motokrosu — Šest lvů pro Všechno bude — Povinné očkování v Česku — Problémy kvůli odstaveným boeingů — Demolice jedné z největších bytových budov — Platnost povolení k odběru podzemní vody — Počet telefonních budek v ČR — Demolice nadjezdu na dálnici D10 — Návrat vlků do české přírody — Škody způsobené vlky — Vlci v ČR — Problémy s vlky v Německu — Problémy výletní lodi u břehů Norska — Zemřel Rafi Ejtan — Dopravní problémy v Ostravě — Oběti cyklony Idai — První volby v Thajsku po převratu — V Lipsku skončil knižní veletrh

Části dílu

00:34
Klíčové rozhodnutí pro české zdravotnictví se odkládá
  Za šest milionů lidí platí pojištění stát. O tom, jak se bude částka zvyšovat, se mělo jednat zítra na tripartitě. Kvůli sporům ministerstev financí a zdravotnictví ale premiér bod stáhl.
  01:16
  Peníze pro české zdravotnictví
   Že Česko dává na zdravotnictví málo peněz, upozorňuje i zpráva OECD. Vláda chce proto využít také spotřební daně. Podle premiéra mají růst hlavně u cigaret.
   04:40
   Zdravotní pojištění
    České zdravotnictví na veřejném pojištění stojí. Vloni systém nakonec skončil 14,5 miliardy korun v plusu.
    05:23
    20 let od leteckých úderů NATO na Jugoslávii
     Před dvaceti lety – 24. března 1999 – zahájila Severoatlantická aliance letecké údery na Jugoslávii. Důvodem byl konflikt v Kosovu mezi většinovými Albánci a menšinovými Srby.
     08:04
     Neúspěch jednání o dohodě o brexitu
      Premiérka Theresa Mayová čelí podle některých britských médií vzpouře uvnitř vlastního kabinetu. Jedenáct ministrů má žádat její konec a jmenování dočasného šéfa vlády.
      08:24
      Schůzka Zeman–Šefčovič
       Živý vstup Kláry Bazalové
       10:06
       Kompenzace za sucho
        Zemědělci požádali o víc než dvě miliardy korun za škody způsobené loňským suchem. V první fázi posílali žádosti na krmné plodiny, třeba kukuřici.
        12:14
        Památku obětí střelby ve městě Christchurch
         K pochodům proti rasismu se na Novém Zélandu přidaly tisíce lidí. Uctili tak památku obětí střelby ve městě Christchurch. Minulý týden tam údajný pravicový extremista zabil přes 50 muslimů.
         12:37
         Referendum o celostátní stávce učitelů
          Polští učitelé rozhodují v referendu pořádaném odbory, jestli se jejich školy v dubnu připojí k celostátní stávce. Žádají větší navýšení platů, než slibuje vláda.
          14:51
          Den horské služby
           Živý vstup Erika Knajfla
           16:46
           Nehoda na motokrosu
            Čtyři zranění po nehodě na zahájení motokrosové sezony v Merklíně u Plzně. Jedenačtyřicetiletý jezdec vyletěl při kvalifikační jízdě z tratě do diváků.
            17:15
            Šest lvů pro Všechno bude
             Snímek Všechno bude je podle České filmové a televizní akademie nejlepším filmem loňského roku. Získal šest lvů. Druhým nejúspěšnějším titulem je Hastrman.
             20:01
             Povinné očkování v Česku
              Vláda zítra projedná zákon o náhradě za případnou újmu způsobenou povinným očkováním.
              21:40
              Problémy kvůli odstaveným boeingů
               Cestovní kanceláře zkoumají, jaké problémy jim v létě může způsobit zákaz boeingů typu MAX. Nedostatek volných letadel může lidem změnit termín plánované dovolené. Zájezdů typů last minute bude letos odhadem o 50 tisíc méně.
               23:39
               Demolice jedné z největších bytových budov
                Pouhých 10 sekund trvala demolice jedné z největších bytových budov v německém Duisburgu. Takzvaný bílý obr se sesunul k zemi za pomoci 290 kilogramů výbušnin.
                24:00
                Platnost povolení k odběru podzemní vody
                 Odběratelé podzemní vody ze studní by si měli zkontrolovat platnost povolení odběru. Majitel golfového hřiště v Hradci Králové kvůli prošlému dokladu zaplatil pokutu 150 000 Kč.
                 25:58
                 Počet telefonních budek v ČR
                  V Česku ubývá telefonních budek. Aktuálně je jich po celé zemi zhruba 5 tisíc.
                  26:16
                  Demolice nadjezdu na dálnici D10
                   Až na 18 hodin se protáhla noční uzavírka dálnice D10 u Prahy. Dělníci tam bourali starý nadjezd, který už by v havarijním stavu. Na dálnici se možná znovu vrátí za dva týdny, aby dodělali zbytek. Objízdné trasy byly často ucpané.
                   28:28
                   Návrat vlků do české přírody
                    Návrat vlků do české přírody. Podle odhadů se jich v tuzemsku usadilo už víc než padesát. Smečky přibývají a rozšiřují svá teritoria. To se líbí ochráncům přírody.
                    29:05
                    Škody způsobené vlky
                     Od té chvíle našli myslivci jenom v lesích kolem Machova na Náchodsku přes šedesát zabitých zvířat. Byla mezi nimi i zhruba polovina unikátního stáda muflonů.
                     31:23
                     Vlci v ČR
                      Přesný počet vlků, kteří české území obývají, samozřejmě nikdo nezná. Ochránci přírody jich dosud odhadovali mezi třiceti až padesáti.
                      32:43
                      Problémy s vlky v Německu
                       Přes 5 tisíc domácích zvířat napadli v Německu v minulých letech vlci. Šelmy se vrátily do volné přírody u našich sousedů na přelomu tisíciletí.
                       35:07
                       Problémy výletní lodi u břehů Norska
                        Odvrácené neštěstí u břehů Norska: bouře přivedla do úzkých luxusní loď s čtrnácti sty lidmi na palubě. Po dvou dnech a dramatické evakuaci se plavidlo podařilo dostat do přístavu.
                        36:49
                        Zemřel Rafi Ejtan
                         Agentovi izraelské tajné služby Mossad bylo 92 let. V roce 1960 se podílet na únosu nacisty Adolfa Eichmanna z Argentiny do Izraele.
                         37:09
                         Dopravní problémy v Ostravě
                          Živý vstup Lucie Křížkové
                          38:24
                          Oběti cyklony Idai
                           Na víc než 760 už stoupl počet obětí cyklony Idai, která minulý týden zasáhla pobřeží východní Afriky. Nejhůře postižené je město Beira v Mosambiku.
                           38:48
                           První volby v Thajsku po převratu
                            Poprvé od převratu před pěti lety směli Thajci volit. Zemí zmítá politická nestabilita a soupeření mezi stoupenci vojenské junty a příznivci sesazeného premiéra Thaksina.
                            41:12
                            V Lipsku skončil knižní veletrh
                             V Lipsku skončil knižní veletrh, kde bylo Česko hlavním hostem. Zaznamenala to i německá média. Příspěvky o českých spisovatelích se objevily v hlavním zpravodajství ZDF i ARD.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             25. březen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             27. březen

                             Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                             27. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             26. březen

                             Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                             26. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             26. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             25. březen

                             Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                             25. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             25. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 3. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám